16 grudnia 2020

Aukcja: 16 grudnia, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia aukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: 607 722 744

Witold WOJTKIEWICZ (1879-1909)

49
Clowni akwarela, papier kremowy, 56 x 68 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Wojtkiewicz.../ 1905
estymacja: 190 000 - 230 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

50
Portret dziewczyny pastel, papier żeberkowy naklejony na karton; 36,5 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

51
W izbie pastel, karton; 60 x 88,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

52
Dzieci olej, tektura; 43 x 32,5 cm;
sygn.. p.d.: Wlastimil / Hofman 1959
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

53
Wiejski grajek, 1909 olej, tektura; 31 x 45 cm;
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)

54
Portret aktora Leona Wyrwicza olej, płótno; 45 x 72 cm;
sygn. l. d.: TAD.WAŚKOWSKI
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

55
Jerzy Antoni Potocki przed stadionem Wisły w Krakowie, 1932 olej, płótno; 50 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil / Hofman / 1932
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

56
Kurtyna olej, tektura; 49 x 64,5 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Antoni GRABARZ (1904-1965)

57
Z bajki, 1931 olej, płótno; 100 x 83 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. 1931 / ANTONIOGRABARZ
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

58
Macierzyństwo olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: L. Gottlieb
estymacja: 26 000 - 32 000 zł

Zenon KONONOWICZ (1903-1971)

59
W parku olej, płótno, 46 x 62 cm;
sygn. p. d.: Bosy
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

60
Irysy przed dworkiem olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: StKamocki
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

61
Róże i porcelanowe puzderko olej, tektura; 32,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy prawej krawędzi: a Karpiński.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

62
Mimozy pastel, papier; 33,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MSZCZERBIŃSKI.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Ludwik CZAYKOWSKI (1895-1961)

63
Anemony w szklanym wazonie, 1957 olej, płótno; 40 x 38 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: L. Czaykowski / 57.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

64
Martwa natura z różami olej, tektura; 35 x 100 cm;
sygn. po środku: aKarpiński, z lewej data: [19]39.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Czesław ZAWADZIŃSKI (1878-1936)

65
Kwiaty olej, płótno; 73 x 116,5 cm;
sygn. p. d.: Zawadziński.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Stanisław SHEYBAL (1891-1973)

66
Nasturcje na kominku, ok.1935 olej, tektura; 50,5 x 64,5 cm;
sygn. p. d.: Sheybal.
estymacja: 8 500 - 9 500 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

67
Kaczeńce olej, tektura; 43 x 57 cm;
sygn. l. d.: a. karpiński
estymacja: 30 000 - 34 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

68
Zachód słońca z rzeką olej, płyta; 24 x 34 cm;
sygn. p. d.: Wiktor Korecki.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)

69
Zachód słońca nad jeziorem olej, tektura; 34,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: H. Szczygliński
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

70
Pejzaż zimowy olej, płótno; 20 x 30 cm;
sygn. p. d.: Bieszczad
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 7 200 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

71
Pejzaż olej, płótno; 40 x 48 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

72
Grzebień koło Rabki-Zdrój olej, tektura; 29,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski;
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

73
Zima w górach olej, płótno; 82 x 114,5 cm;
sygn. p. d.: St. Gałek
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 18 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

74
Pejzaż letni ze stawem i łodzią olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz
estymacja: 7 300 - 8 300 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

75
Pejzaż olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

Rafał WĄSOWICZ (1867-1944)

76
Wierzby nad rzeką, 1930 olej, płótno; 136 x 190,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Rafał Wąsowicz / 1930
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Ivan Ivanovitch KOWALSKI (1839-1937)

77
Pejzaż jesienny z krowami pastel, papier; 32 x 50 cm;
sygn. l. d.: Ivan Kowalsky
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Stefan BUKOWSKI (1878-1929)

78
Motyw wiejski, 1918 olej, płyta; 48 x 69 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stef. Bukowski. 1918
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Stanisław DZIEMAŃSKI (1897-1962)

79
Kaczy Staw w dolinie Białej Wody, 1930 olej, tektura; 33,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ST. DZIEMAŃSKI 1930;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Kazimierz PUCHAŁA (1895-1986)

80
Pejzaż, 1955 akwarela, papier; 19,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: KPuchała Jar... (? - miejsce nieczytelne) 1955.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jerzy Ryszard KRAUZE (1903-1978)

81
Snopy, 1924 olej, tektura; 28 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Krause / 1924 r.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

82
Snopki olej, tektura; 29,5 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Józef HECHT (1891-1952)

83
Pejzaż letni olej, płótno; 65,5 x 92 cm;
sygn. l. d.: Joseph Hecht
estymacja: 25 000 - 28 000 zł

Malarz nieokreślony, 1 poł XX w.

84
Szałas w górach olej, płótno; 50 x 60 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Kazimierz GULIK (1894-1948)

85
Kapliczka św. Jana Nepomucena w Bochnii olej, sklejka; 41 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kazimierz Gulik
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

86
Bystry potok olej, płótno; 20,5 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Fritz WEISS (1857-1916)

87
Górskie schronisko olej, płótno naklejone na sklejkę; 25 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. Weiss
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Włodzimierz ŁUSKINA (1849-1894)

88
Na stanowisku, 1891 olej, płótno; 57 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: W. Łuskina / 1891
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Czesław WASILEWSKI (1875-1947)

89
Hajda! W drogę, 1934 olej, płótno; 48 x 81cm;
sygn. i dat. l. d.: Cz Wasilewski 1934
estymacja: 17 000 - 19 000 zł

Adolf van der VENNE (1828-1911)

90
Kuglarze w drodze w zimowy dzień, 1898 olej, płótno; 55 x 75 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. van der Venne 1898
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

91
Wesele krakowskie, 1926 olej, płótno; 58 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1926
estymacja: 22 000 - 26 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

92
Ułan przed kapliczką, 1993 olej, płótno; 38 x 55,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: E Mesjasz [19]93
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955) i pracownia

93
Napoleon na saniach - Epizod z Wielkiej Wojny, 1955 olej, płótno; 70,5 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1955;
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Władysław Karol SZERNER (syn) (1870-1939)

94
Lisowczyk olej, płótno; 38,5 x 31 cm;
sygn. i opisany p. d. Władysław Szerner (...)/ Monachium
estymacja: 23 000 - 27 000 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

95
Ułan na koniu, 1983 olej, płyta; 38,5 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: E Mesjasz / 1983
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

96
Szarża pod Borujskiem, 1983 olej, płótno; 81 x 125 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Mesjasz / 1983
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł