16 grudnia 2020

Aukcja: 16 grudnia, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia aukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: 607 722 744

NORBLIN & Co (czynna 1819-1944)

715
Samowar z płukalnicą i tacą plater cechowany;
Warszawa, 1896-1915
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 6 300 zł

Gustaw RADKE (1814-1887; czynny od ok. 1850, firma do 1934)

716
Kubek srebro próby 84 cechowane, waga 72 g.
Warszawa, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 200 zł

717
Dzbanuszek srebro próby ok. 900, kość ; wys. 11,7 cm; waga 303 g.
Stany Zjednoczone Ameryki ?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

718
Solniczka srebro częściowo złocone próby 84 cechowane, waga 60 g.
Moskwa, 1807.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

719
Papierośnica srebro próby 84 cechowane, waga 187 g.
Moskwa, 1908-1926.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 300 zł

720
Lampa wieczna przed ikonę srebro cechowane, waga 109 g.
Petersburg, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

721
Papierośnica srebro próby 84 częściowo złocone, cechowane; waga 224 g.
Moskwa, 1908-1926.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

722
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 84 cechowane; waga 470 g.
Moskwa, 1889
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

Wojciech BIRKOWSKI (firma czynna 1880-1930)

723
Przycisk na biurko srebro próby 84 cechowane; waga 584 g.
Warszawa, 1893.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Wilhelm LUTHER (1813-1876)

724
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 84 cechowane; waga 550 g.
Warszawa, 1867
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

725
Solniczka podwójna srebro próby 800 cechowane; wys. 15 cm, szer. 19 cm.
Paryż, 1819-1838.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

M. H. WILKENS & Söhne (czynni od 1810)

726
Komplet sześciu kieliszków srebro próby 830 częściowo złocone cechowane; waga 115 g.
Brema- Hemelingen, 2 ćw. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Fiedor PIETROW (czynny 1750-1768)

727
Czarka srebro cechowane; waga 30 g.
Moskwa, 1761
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Warszawska Wytwórnia Sreber (lata 50.-60. XX w.)

728
Komplet sztućców dla 6 osób w składzie 6 łyżek do zupy, 6 widelców i 6 noży do przystawek oraz 6 łyżeczek do herbaty;
srebro próby 3 cechowane; Warszawa, lata 50. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Karol Filip MALCZ (czynny od 1828 - 1864, firma do 1939)

729
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 84 cechowane; waga 648 g.
Warszawa, 1865.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

730
Solniczka - papuga srebro próby 800 cechowane (próba, znak firmy?);
wys. 6,5 cm, szer. 4 cm; waga 86 g.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

731
Para lichtarzy srebro próby 830 cechowane; wys. 18 cm;
Norwegia?, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Adam RADWAŃSKI (czynny w latach 30. XX w.)

732
Cukiernica art déco srebro próby 3 cechowane; waga 342 g.
Kraków, lata 30. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

SPÓŁDZIELNIA IMAGO ARTIS (CZYNNA 1945-1998)

733
Cukiernica puszkowa srebro próby 3 częściowo złocone cechowane; waga 304 g.
Kraków, lata 60. XX w. (po 1963)
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

William GALE (1799-1867) dla TIFFANY & CO (zał. 1837)

734
Komplet do herbaty składający się imbryka, cukiernicy, mlecznika; srebro cechowane;
waga 1656 g. Nowy Jork, 1853-1867.
estymacja: 38 000 - 46 000 zł

DABBAH Judaica & Jewellery (firma czynna od 1974)

735
Balsaminka w kształcie mandoliny srebro próby 925 cechowane; waga 53 g.
Jerozolima, 4 ćw. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

736
Dwa jady srebro próby 925; waga 51 g.
Izrael ?, koniec XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Józef CHYLIŃSKI (czynny 1898-1939)

737
Świecznik chanukowy srebro próby 3 cechowane; wys. 73 cm; waga 1624 g.
Warszawa, 1922-1932.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Dominique ALONZO (czynny 1900-1930)

801
Suszka secesyjna (z zestawu na biurko) brąz złocony, drewno, filc; 7,5 x 14 x 7 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

802
Zestaw przyborów na biurko, secesyjny mosiądz; w skład zestawu wchodzą: ekrytuar z kałamarzem, suszka, lichtarzyk i stelaż na zapałki;
Austro-Węgry?; Niemcy?;
pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

803
Tłok pieczętny kontradmirała Józefa Unruga (1884-1973) agat; pole 2,4 x 2 cm.
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

804
Tłok pieczętny rodziny książąt Czartoryskich brąz złocony, kość; pole 1,9 x 1,7 cm;
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 6 200 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 5 800 zł

806
Gotycka pieczęć z herbem Lis brąz, średnica 2,5 cm, wys. 2,2 cm.
Polska, XV w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

807
Szyld zamka barokowego z uchwytem żelazo kute; 21 x 10 cm; średnica uchwytu 7,5 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

808
Laska ze srebrną rączką drewno toczone, srebro pr. 800; dł. 82,5 cm.
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

809
Para lichtarzyków brąz złocony; wys. 13 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

810
Lampa buduarowa z postacią Fauna, elektryczna brąz patynowany, ślady złocenia; 26,5 x 10 x 10 cm.
Europa Środkowa, Polska?; lata 20. XX w. (1925).
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

811
Lampa na biurko, elektryczna, z witrażowym kloszem, w typie lamp Louisa Tiffany’ego kompozycja metali; szkło wielobarwne; wys. 60 cm.
Europa Zachodnia, lata 20. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

812
Para dekoracyjnych dzbanów, w stylu II Cesarstwa brąz patynowany i złocony;
wys. 45 cm.
Francja, 2 poł. XIX w.

estymacja: 7 000 - 8 000 zł

813
Figurka Bijin - pięknej dziewczyny kość słoniowa, drewno barwione; wys. 34 cm.
Japonia lub Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 3 700 - 4 400 zł

Zegarmistrz MAYONNET

814
Zegar kominkowy z figurą literata brąz złocony, emalia; wys. 43 cm; szer. 33 cm; głęb. 13 cm.
Francja, Paryż, Rue St. Louis 29, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

815
Zegar portykowy, eklektyczny drewno; brąz; wys. 66 cm, szer. 26,5 cm; głęb. 18 cm.
Europa Środkowa, po poł. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

816
Zegar kominkowy, portykowy drewno, brąz złocony, marmur; tafla lustrzana; wys. 67 cm; szer. 36 cm; głęb. 13 cm.
Austro-Węgry, Wiedeń, 1 poł. XIX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

817
Zegar konsolowy w manierze Boulle’a drewno czernione, brąz złocony, szylkret, blacha mosiężna, żelazo, szkło;
Francja, Paryż, zegarmistrz Boucheret, k. XVIII w.
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

818
Krzyż drewno palisandrowe, masa perłowa, kość słoniowa, metal;
Francja (?), ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

819
Ikona - Zmartwychwstanie tempera na desce;
68 x 50,5 cm;
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

820
Ikona - Zwiastowanie, w okładzie mosiężnym emalia, farby, deska; blacha mosiężna; 32 x 26,7 cm.
Rosja, pocz. XX w., okład wcześniejszy.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

821
Ikona - Wprowadzenie Marii do świątyni tempera na desce; 30,5 x 22 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

822
Ikona - Ostatnia Wieczerza tempera na desce; 42 x 51 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

823
Lampa naftowa porcelana, brąz, szkło; wys. 78 cm.
Niemcy, XIX/XX w. (korpus porcelanowy - Miśnia)
estymacja: 3 600 - 4 600 zł

Wytwórnia EHRICH & GRAETZ

824
Lampa naftowa porcelana, brąz złocony, szkło; wys. 79,5 cm.
Niemcy, Berlin, k. XIX w. (korpus porcelanowy - Japonia)
estymacja: 3 600 - 4 600 zł

GUGLIELMO MEURON & COMP. (czynny od 1770); CARUS [vel CARRUS] (czynny od 1735)

825
Zegar symboliczny brąz złocony, emalia, marmur biały; wys. 32 cm.
Francja, Paryż, 4 ćw. XVIII w.
estymacja: 27 000 - 30 000 zł

MANUFACTURE ROYALE D’ARMES DE SAINT-ETIENNE

826
Karabin skałkowy, francuski typu AN -IX, z bagnetem stal, drewno, mosiądz; skóra; dł. całk. 152 cm.
Francja, po 1777
estymacja: 5 700 - 6 800 zł