16 grudnia 2020

Aukcja: 16 grudnia, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia aukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: 607 722 744

827
Pistolet kapiszonowy, pierwotnie skałkowy stal, drewno orzechowe; srebro; inkrustacje; dł. całkowita 29 cm.
Włochy?; 4 ćw. XVIII w.; modernizowany w 1 poł. XIX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Helena BUKOWSKA- SZLEKYS ( 1899-1954) - projekt

828
Tkanina dekoracyjna technika żakardowa, 182,5 x 142,5 cm.
Warszawa, wykonanie Spółdzielnia Artystów Plastyków „Ład”, po poł. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

829
Lustro ścienne, owalne drewno, tafla lustrzana, złocenia; 117 x 72 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 700 zł

830
Lustro ścienne w manierze Ludwika XVI drewno malowane, tafla lustrzana; 137 x 135 cm.
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 6 400 - 7 600 zł

831
Lustro ścienne, neorokokowe tafla lustrzana, rama drewniana, snycerka, złocenie; 100 x 66 cm.
Europa Środkowa, k. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

832
Lampa wisząca art déco, elektryczna, czteroramienna metal niklowany, szkło bezbarwne, przeźroczyste; wys. 86 cm, szer. 37 cm, głęb. 33 cm.
Europa Środkowa, 2. tercja XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

833
Lampa wisząca art déco, elektryczna, trójramienna metal niklowany, szkło mleczne, powlekane, blado-różowe; wys. 60 cm, szer. 47 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

834
Para kinkietów w tradycji empire, 4-świecowych, zelektryfikowanych brąz, odlew patynowany i złocony; ebonit;
Europa Zachodnia, Francja?; 1 ćw. XX w.
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

901
Fotel do stołu art déco fornirowany okleiną orzechową; 86 x 60 x 50 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 900 - 1 000 zł

902
Barek w stylu art déco fornirowany orzechem; 60,5 x 77 x 47,5 cm;
Europa Zachodnia, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

903
Para foteli w stylu art déco buczyna; 82 x 68 x 83 cm;
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

904
Fotel art déco konstrukcja drewniana, lakierowana na czarno; 87 x 70 x 90 cm;
Europa Środkowa, lata 20./30. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

905
Stolik - żardiniera art deco fornirowany wzorzystą okleiną orzechową (z karpy); 32 x 110 x 110 cm;
Włochy, l. 20-30. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

906
Stół secesyjny dębina; 77 x śr. 90 cm;
Europa Środkowa, ok. 1900.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

907
Para foteli w stylu Ludwika Filipa mahoń; 110,5 x 72 x 85 cm;
Europa Środkowa, ok. 1880.
estymacja: 6 400 - 7 000 zł

908
Szafka - podstawa w stylu barokowym konstrukcja sosnowa, fornir orzechowy, intarsje z orzecha, dębiny i śliwy;
Europa Środkowa, 3.-4. ćw. XVIII w, po naprawie XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

909
Stolik eklektyczny do gry orzech; 79 x 50,5 x 41 cm;
Polska, koniec XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

910
Para szafek narożnych w stylu klasycystycznym orzech; 86 x 89 x 53 cm;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

911
Szafka - apteczka w stylu klasycystycznym mahoń; 62 x 52,5 x 21,7 cm;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

912
Sekretarzyk podróżny fornirowany karpą orzechową; 42,5x 42,5 x 19,5 cm;
Anglia, XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

913
Skrzynia klasycystyczna jesion, z intarsjami ze śliwy i brzozy; 70,5 x 147 x 69 cm;
Europa Środkowa, Niemcy 1. ćw. XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

914
Stolik do gry w stylu eklektycznym fornirowany orzechem wzorzystym na blacie, z podporą orzechową;
Polska, koniec XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

915
Sekretera klasycyzująca mahoń, dębina; 138,8 x 95 x 45 cm;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

916
Para krzeseł w stylu mebli chińskich drewno egzotyczne; 90,5 x 43,5 x 45,5 cm;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

917
Stolik pomocniczy w stylu mauretańskim fornirowany i intarsjowany orzechem, inkrustowany kością;
Kraje arabskie (Turcja?), XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

918
Kanapa biedermeier mahoń; 98 x 136 x 53 cm;
Polska Wschodnia (między Warszawą a Wilnem), ok. 1835-1845.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł