Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)
Nr katalogowy120
Pejzaż z drzewami
olej, płótno; 70 x 54,5 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł
sygn. l. d.: St. Fabijański.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł
Jan EKIERT (1907-1993)
Nr katalogowy124
Kobieta z koralami, 1950
olej, tektura; 26,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. śr. d.: Ekiert 50.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł
estymacja: 5 800 - 7 700 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Nr katalogowy128
Mężczyzna w meloniku, ok. 1907
olej, płótno; 90 x 64 cm;
sygn. l. d.: VH (monogram wiązany)
estymacja: 22 000 - 26 000 zł
estymacja: 22 000 - 26 000 zł
19 000 zł
Nr katalogowy130
Akt siedzącej kobiety
olej, płótno; 66,5 x 51 cm;
sygn. p. d.: WW (inicjał wiązany).
estymacja: 55 000 - 65 000 zł
estymacja: 55 000 - 65 000 zł
45 000 zł
Nr katalogowy131
Kwitnąca jabłoń
olej, tektura; 12,8 x 21 cm,
sygn. l. d.: WW (inicjał wiązany);
estymacja: 8 500 - 11 000 zł
estymacja: 8 500 - 11 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Nr katalogowy133
Odwrót Napoleona spod Moskwy, 1936
olej, tektura; 53 x 78 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1936.
estymacja: 22 000 - 27 000 zł
estymacja: 22 000 - 27 000 zł
20 000 zł
Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)
Nr katalogowy134
Wnętrze izby, 1884
olej, płótno naklejone na tekturę; 47 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: K.Pochwalski 1884
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Nr katalogowy135
Głowa konia - Portret siwka, 1942
olej, tektura; 19,5 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wojciech Kossak.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
sygn. p. d.: Wojciech Kossak.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
5 000 zł
Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)
Nr katalogowy136
Na koniu
olej, blacha; 30,5 x 27 cm;
sygn. p. d.: (zatarta)
estymacja: 67 000 - 90 000 zł
sygn. p. d.: (zatarta)
estymacja: 67 000 - 90 000 zł
55 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w. wg Andrea Mantegna
Nr katalogowy137
Madonna z cherubinami
olej, płyta pilśniowa;
90 x 72 cm.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
90 x 72 cm.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Malarz nieokreślony, włoski, XVII w.
Nr katalogowy140
Flecista
olej, płótno dublowane; 68 x 53,5 cm;
obraz po konserwacji;
estymacja: 90 000 - 110 000 zł
obraz po konserwacji;
60 000 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy1101
Jezus przed kościołem
akwarela, gwasz, papier; 28, x 16,5 cm;
poniżej napis: 500 / KRYNICA WIESS TOOACZKAR;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
2 000 zł
C. LECHNER, XIX w.
Nr katalogowy1103
Miasteczko
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
26,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: C. LEHNER.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. l. d.: C. LEHNER.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, rosyjski, XIX/XX w.
Nr katalogowy1105
Pejzaż wschodni
akwarela, gwasz, papier; 16,5 x 25 cm;
sygn., dat. i opisany cyrylicą:
HASAN'-KALA. 15/V 1917 SG - (inicjał wiązany).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)
Nr katalogowy1107
Róże w dzbanie, 1944
akwarela, papier; 39,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Antoni Chrzanowski / Kraków 1944.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Franciszek TUREK ?
Nr katalogowy1109
Pejzaż, 1938
pastel, karton, 62 x 48 cm;
sygn. i dat. l. d.: FTurek (?) 1938.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Władysław SZCZEPANIK (1891 - ?)
Nr katalogowy1111
Na saniach
olej, tektura; 66 x 90 cm;
sygn. i opisany p. d.: Wł. Szczepanik Tarnopol.
estymacja: 2 500 - 3 400 zł
estymacja: 2 500 - 3 400 zł
JACOBSEN (?)
Nr katalogowy1113
Nadmorska altana
olej, tektura; 14 x 23,5 cm;
na odwrocie oprawy papierowa nalepka z napisem piórem:
Jacobsen / (..) 60 (słabo czytelnie);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Tadeusz KOŚCIELNIAK (1910-1996)
Nr katalogowy1115
Motyw z Lewantu, 1932
olej, płótno; 29 x 38 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tad. Kościelniak 1932 r.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Fedor Zacharowicz ZACHAROW (1919-1994)
Nr katalogowy1117
Wioska
olej, tektura; 17 x 32,5 cm;
sygn. p. d. cyrylicą: Fedor Zacharow.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
H. LACHNIT, XIX w.
Nr katalogowy1119
W izbie, 1867
olej, płótno dublowane; 51 x 47 cm;
sygn. i dat.: H. LACHNIT 1867;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Eugeniusz GROTTO-ŚLEPIKOWSKI (1903-1968)
Nr katalogowy1121
Przystań sportowa, 1954
olej, płótno; 60 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ślepikowski / 54;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
K. ZABOROWSKI, XX w.
Nr katalogowy1123
Pejzaż wiejski, 1912
olej, płótno; 64,5 x 56 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. Zaborowski. 912;
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
Karol TYC (1909-1949)
Nr katalogowy1125
Chłopiec, 1945
olej, sklejka; 64 x 47,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tyc K. 1945;
estymacja: 2 500 - 3 200 zł
estymacja: 2 500 - 3 200 zł
Zenon KONONOWICZ (1903-1971)
Nr katalogowy1126
Kwiaty w dzbanie, 1943
olej, płótno naklejone na sklejkę; 62 x 46,5 cm;
sygn. i dat. u dołu pośrodku na dzbanku: Z. Kononow. 943.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
2 400 zł