Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)

120
Pejzaż z drzewami olej, płótno; 70 x 54,5 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

Jakub MARKIEL (1911-2008)

121
Krajobraz wsi olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. p. d.: Markiel;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Ludwik CZAJKOWSKI [CZAYKOWSKI] (1895-1961)

122
Pejzaż z południowej Francji [Lazurowe wybrzeże], 1960 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Côte d`Azur / L Czaykowski / 60;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

123
Zimowy poranek olej, płótno; 80,5 x 72 cm;
sygn. p. d.: ST. GAŁEK.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

Jan EKIERT (1907-1993)

124
Kobieta z koralami, 1950 olej, tektura; 26,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. śr. d.: Ekiert 50.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

Irena WEISS (1888-1981)

125
Dzieci w ogrodzie [Pejzaż] olej, tektura; 45,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri.
estymacja: 6 200 - 8 300 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

126
Motyw z Paryża - Widok na północne skrzydło Luwru olej, płótno; 73 x 54 cm;
sygn. p. d.: Terlikowski.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Zygmunt LANDAU (1898-1962)

127
Matka z dzieckiem olej, tektura; 74 x 57 cm;
sygn. l. d.: Landau;
estymacja: 19 000 - 25 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

128
Mężczyzna w meloniku, ok. 1907 olej, płótno; 90 x 64 cm;
sygn. l. d.: VH (monogram wiązany)
estymacja: 22 000 - 26 000 zł
Cena oferowana 19 000 zł

Aleksej i Sergej TKACEV, XIX/XX w.

129
Portret dziewczyny w chuście, 1969 olej, tektura; 34,5 x 33 cm;
sygn. p. d. cyrylicą: a. tkaczew / s. tkaczew / 69.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

130
Akt siedzącej kobiety olej, płótno; 66,5 x 51 cm;
sygn. p. d.: WW (inicjał wiązany).
estymacja: 55 000 - 65 000 zł
Cena oferowana 45 000 zł

131
Kwitnąca jabłoń olej, tektura; 12,8 x 21 cm,
sygn. l. d.: WW (inicjał wiązany);
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

132
Pejzaż, 1941 olej, płótno; 65 x 49,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1941. / Kasper Pochwalski;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

133
Odwrót Napoleona spod Moskwy, 1936 olej, tektura; 53 x 78 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1936.
estymacja: 22 000 - 27 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

134
Wnętrze izby, 1884 olej, płótno naklejone na tekturę; 47 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: K.Pochwalski 1884
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

135
Głowa konia - Portret siwka, 1942 olej, tektura; 19,5 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wojciech Kossak.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)

136
Na koniu olej, blacha; 30,5 x 27 cm;
sygn. p. d.: (zatarta)
estymacja: 67 000 - 90 000 zł
Cena oferowana 55 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w. wg Andrea Mantegna

137
Madonna z cherubinami olej, płyta pilśniowa;
90 x 72 cm.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

138
Matka Boska z Dzieciątkiem i św. Janem Chrzcicielem olej, deska ze szpongami;
38 x 27 cm [obraz po konserwacji].
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Malarz nieokreślony, polski (?), XVII w.

139
Św. Barbara olej, płótno dublowane;
100 x 74 cm (po konserwacji).
estymacja: 27 000 - 36 000 zł

Malarz nieokreślony, włoski, XVII w.

140
Flecista olej, płótno dublowane; 68 x 53,5 cm;
obraz po konserwacji;
estymacja: 90 000 - 110 000 zł
Cena oferowana 60 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

1101
Jezus przed kościołem akwarela, gwasz, papier; 28, x 16,5 cm;
poniżej napis: 500 / KRYNICA WIESS TOOACZKAR;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Joseph Hughes CLAYTON (czynny 1891-1929)

1102
Łodzie nad skalistym brzegiem akwarela, papier; 26,5 x 55 cm;
sygn. p. d.: JHughes Clayton.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

C. LECHNER, XIX w.

1103
Miasteczko akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
26,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: C. LEHNER.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1104
Chata akwarela, gwasz, papier;
27 x 41 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, rosyjski, XIX/XX w.

1105
Pejzaż wschodni akwarela, gwasz, papier; 16,5 x 25 cm;
sygn., dat. i opisany cyrylicą:
HASAN'-KALA. 15/V 1917 SG - (inicjał wiązany).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Henryk SAJDAK (1905-1995)

1106
Kościół św. Wojciecha w Krakowie, ok. 1960 akwarela, papier; 29,5 x 39 cm;
sygn. l. d.: H. Sajdak.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)

1107
Róże w dzbanie, 1944 akwarela, papier; 39,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Antoni Chrzanowski / Kraków 1944.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Maria PŁONOWSKA (1878-1955)

1108
Portret kobiety, 1932 pastel, papier żeberkowy; 62,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. g.: M Płonowska / 932.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Franciszek TUREK ?

1109
Pejzaż, 1938 pastel, karton, 62 x 48 cm;
sygn. i dat. l. d.: FTurek (?) 1938.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Max HANEMAN (1882-1944)

1110
Chaty góralskie zimą olej, tektura; 34 x 44 cm;
sygn. l. d.: m. Hanemann.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Władysław SZCZEPANIK (1891 - ?)

1111
Na saniach olej, tektura; 66 x 90 cm;
sygn. i opisany p. d.: Wł. Szczepanik Tarnopol.
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

Witold Andrzej ZACHAREWICZ (1929-1987)

1112
Wenecja olej, płótno; 22,5 x 27 cm;
sygn. l. d.: Zachar.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

JACOBSEN (?)

1113
Nadmorska altana olej, tektura; 14 x 23,5 cm;
na odwrocie oprawy papierowa nalepka z napisem piórem:
Jacobsen / (..) 60 (słabo czytelnie);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1114
Modlitwa Arabów olej, deska; 14,5 x 20 cm;
sygn. p. d.: HJW.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Tadeusz KOŚCIELNIAK (1910-1996)

1115
Motyw z Lewantu, 1932 olej, płótno; 29 x 38 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tad. Kościelniak 1932 r.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony

1116
Przy torach kolejowych olej, tektura; 18 x 23,5 cm.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Fedor Zacharowicz ZACHAROW (1919-1994)

1117
Wioska olej, tektura; 17 x 32,5 cm;
sygn. p. d. cyrylicą: Fedor Zacharow.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

1118
Kutry w Kuźnicach olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

H. LACHNIT, XIX w.

1119
W izbie, 1867 olej, płótno dublowane; 51 x 47 cm;
sygn. i dat.: H. LACHNIT 1867;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Tadeusz ROMAN (1906-1983)

1120
Widok na kopalnię, ok. 1952 olej, sklejka; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: T. ROMAN;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Eugeniusz GROTTO-ŚLEPIKOWSKI (1903-1968)

1121
Przystań sportowa, 1954 olej, płótno; 60 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ślepikowski / 54;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Włodzimierz DMYTRYSZYN (1905-1992)

1122
Przedmieścia Krakowa olej, tektura; 50 x 60 cm;
sygn. l. d.: W. Dmytryszyn.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

K. ZABOROWSKI, XX w.

1123
Pejzaż wiejski, 1912 olej, płótno; 64,5 x 56 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. Zaborowski. 912;
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Sylweriusz SASKI (1863-1954)

1124
W pracowni szewskiej olej, płyta pilśniowa; 31 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Sylw. Saski.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Karol TYC (1909-1949)

1125
Chłopiec, 1945 olej, sklejka; 64 x 47,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tyc K. 1945;
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

Zenon KONONOWICZ (1903-1971)

1126
Kwiaty w dzbanie, 1943 olej, płótno naklejone na sklejkę; 62 x 46,5 cm;
sygn. i dat. u dołu pośrodku na dzbanku: Z. Kononow. 943.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Edmund CIECZKIEWICZ (1872-1958)

1127
Pejzaż tatrzański olej, tektura; 34 x 40 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka z Salonu Sztuki
Alfreda Wawrzeckiego w Krakowie
estymacja: 2 200 - 3 000 zł