Stanisław PACIOREK (1889-1952)

1128
Kościółek św. Bartłomieja w Mogile, 1942 olej, tektura; 48 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St.Paciorek / Mogiła 942 III.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Ludwik MACHALSKI (1879-1934)

1129
Motyw z Gniezna olej, tektura; 24,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: LMachalski;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)

1130
Sad, 1937 olej, tektura; 48,5 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: A. Chrzanowski 937.;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w. (?)

1131
Pieta olej, płótno;
71 x 54 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1132
Na wietrze olej, sklejka; 49 x 39 cm;
na odwrocie napis: Ofiarowane / JWP. (…) / M. (słabo czytelny).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1133
Portret młodego mężczyzny olej, płótno; 26 x 18,5 cm;
sygn. p. d.: P.D. / W.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Jan CHWIERUT (1901-1973)

1134
Stare mury z Krakowa, 1959 olej, tektura; 46,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Chwierut / 1959 r (ołówkiem);
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Krystyna WRÓBLEWSKA (1904-1994)

1135
Portret kobiety, 1942 olej, płyta, 70 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kr. Wróblewska 1942
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Aleksander LASZENKO (1883 - 1944)

1136
W drodze do Bagdadu olej, płótno na tekturze, 69 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: A Laszenko / Le Cair 1924
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

1137
Kwiaty w wazonie, 1938 olej, płótno; 54,5 x 37,5 cm;
sygn. wydrapana w mokrej farbie p. d.: W de Terlikowski / 1938
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

201
Kapliczka neogotycka zwieńczona krzyżem drewno dębowe, snycerka; cyna - odlew brązowiony;
wys. 117 cm, szer. 47,5 cm, głęb. 22,5 cm.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

202
Figura mnicha (św. Franciszek?) drewno lipowe, polichromowane;
wys. 93 cm, szer. 26 cm, głęb. 25 cm.
Małopolska, XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Henry Etienne DUMAIGE (1830-1888)

203
Dobosz („Avant, le combat volontaire de 1792”) brąz, odlew, patyna czerwona;
wys. 67 cm, szer. 27 cm, głęb. 29 cm.; Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Paul Armand BAYARD DE LA VINGTRIE (1846-1900)

204
Z kobietą w ramionach brąz patynowany; wys. 82 cm, szer. 40 cm;
Francja, k. XIX w.
estymacja: 20 000 - 26 000 zł

Ferdinand BARBEDIENNE (1810-1892) - odlewnia

205
Diana z Gabii Achille COLAS (1795-1859) - redukcja
brąz, odlew patynowany; wys. 85 cm;
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

206
Figura kobiety z szalem, secesyjna brąz patynowany, czarny marmur; wys. 73 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

207
Wenus z Milo Achille COLAS (1795-1859) - redukcja
brąz, odlew patynowany; wys. 106 cm;
Francja, Paryż, odlew 2 poł. XIX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Claude Michel - CLODION (1738-1814)

208
Satyr z nimfą i puttem brąz, odlew cyzelowany, patynowany,
marmur różowo-czerwony; wys. rzeźby 48,5 cm,
Francja, odlew ok. poł. XIX w.
estymacja: 16 000 - 22 000 zł

Autor nieokreślony

1201
Święty Łukasz Ewangelista drewno dębowe; wys. 44 cm, szer. 31,5 cm, głęb. 15 cm.
Europa Środkowa, 1 poł. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Autor nieokreślony

1202
Immaculata drewno polichromowane, gipsatura, pozłota; wys. 59,5 cm;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

1203
Posąg buddy - Bodhisattva Avalokitesvara drewno polichromowane; 74 cm;
Chiny ?, 1 poł. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Autor nieokreślony

1204
Grupa bachiczna brąz cyzelowany, patynowany; wys. 44 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy?; XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

R. LULLIER (czynny w 1 poł. XX W.)

1205
Kobieta z psem, rzeźba gabinetowa kompozycja metali polichromowana, kość (imitacja?)
polichromowana; marmur, czarny marblit; mosiądz;
Europa Zachodnia, Francja? lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Bronisław SCHLABS (1920-2009)

301
Fotogram T 16/58 fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny naklejony na płytę;
39,5 x 29,5 cm;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

302
Zestaw 4 fotografii z motywami Dubrownika fotografie czarno-białe, papier fotograficzny;
ok. 17 x 24 cm (trzy fotografie), 22,5 x 17 cm
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

303
Teka: Tribute to Andrzej Wróblewski wydana w 2008 roku przez ArtBazzar,
zawierająca 14 prac poświęconych Andrzejowi Wróblewskiemu;
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Józef GIELNIAK (1932-1972)

304
Improwizacja dla Grażynki II, 1965 linoryt, bibuła, 15,5 x 20,5 cm (wymiar kompozycji),
16,7 x 21,2 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

305
Bez tytułu grafika komputerowa, papier naklejony na piankę; 50 x 65 cm (wymiar arkusza);
sygn. śr. d.: Beksiński (flamastrem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

306
Zamyślona, 1999 serigrafia, papier; 48,5 x 30,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Nowosielski (ołówkiem), nr odbitki l. d.: 55/150/99 (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)

307
Postać, 1987 tusz lawowany, papier; 42,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: TP / 87.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Bronisław SCHLABS (1920-2009)

1301
Fotogram, 1957 fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny naklejony na płytę; 39,5 x 29,5 cm;
na odwrocie autorska (?) nalepka z maszynowym napisem: FOTOGRAM 1957
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Zofia NASIEROWSKA (1938-2011)

1302
Para portretów Aliny Janowskiej fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 18 x 13,3 cm;
na odwrocie stemple autorskie Zofii Nasierowskiej; oraz odręczny dopisek: Do zwrotu / R. lass (?).
estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Stefan ARCZYŃSKI (ur. 1916)

1303
Radość fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 24 x 18 cm;
na odwrocie stempel autorski Stefana Arczyńskiego; oraz odręcznie napisany nr 44/6 (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

1304
Jesień fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 23 x 17 cm;
na odwrocie stempel autorski Edwarda Hartwiga, stempel ZAIKS-u, oraz dopisek odręczny: Jesień.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Witold CHROMIŃSKI (1913-1977)

1305
Jesienne cienie fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 39,4 x 28,9 cm;
na odwrocie stempel autorski Witolda Chromińskiego, stempel ZAIKS-u, odręczne napisy i nr: Jesie
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Witold CHROMIŃSKI (1913-1977)

1306
Alina i tulipany fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 35,3 x 28,9 cm (wymiar odbitki), 40 x 30 cm (wymiar arkusza); na odwrocie stempel autorski Witolda Chromińskiego
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Eugeniusz BGANCEW (ur. 1968)

1307
Zestaw 4 fotografii erotycznych fotografia czarno-biała, papier; 40 x 30 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana na odwrocie ołówkiem: (...) - cyrylicą 2015 (lub 2016) r. (...) - sygnatura
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Paweł WEINREB (ur. 1978)

1308
Bez tytułu, 2015 litografia, papier; 50 x 70 cm;
opisany l. d. : I / I, sygn. i dat. p. d.: WEINREB 2015 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Paweł WEINREB (ur. 1978)

1309
Bez tytułu, 2017 litografia, druk cyfrowy, papier; 64 x 80 cm (wymiar kompozycji); 70 x 100 cm (wymiar arkusza); opisany l. d. : E / A , sygn. p. d.: WEINREB 2017 (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

1310
PO 743, 1999-2000 grafika komputerowa, 79 x 59 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Jan WAŁACH (1884 - 1979)

1311
Teka 30 drzeworytów wydana: Bielsko-Biała 1979 rok;
drzeworyt, papier czerpany; 42,5 x 30 cm;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Jan Jaromir ALEKSIUN (ur. 1940)

1312
Seans, 1969 druk wypukły barwny, papier; 44 x 57,5 cm (odcisk płyty), 48,4 x 60,5 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. p. d.: Jan Aleksiun 1969 (ołówkiem)
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Bogdan ACHIMESCU (ur. 1965)

1313
G.R.U., 1999 Grafika komputerowa (?), papier; 64 x 51 cm (odcisk płyty), 76 x 57 cm (wymiar arkusza);
u dołu opis autorski wraz z sygnaturą
estymacja: 900 - 1 200 zł

Dariusz VASINA (ur. 1964)

1314
Człowiek, który minął się z własnym przeznaczeniem, 1994 akwaforta, akwatinta barwna, papier;
33,5 x 49,5 cm (odcisk płyty), 54 x 75,8 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

1315
Figura na przetrwanie, 1985 sucha igła podkolorowana akwarelą, papier; 63 x 50,5 cm (odcisk płyty), 75,6 x 55,4 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: E. Dwurnik 85 (ołówkiem); opis l.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Tadeusz JACKOWSKI (ur. 1936)

1316
Martwa natura z niedokończonym portretem, 1978 akwatinta (?), papier; 20,2 x 20 cm (odcisk płyty), 42 x 35 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: T. Jackowski 78. (ołówkiem); tytuł wraz z nr odbitki l. d.: 32/50
estymacja: 900 - 1 200 zł

Stanisław DAWSKI (1905-1990)

1317
Adam i Ewa sucha igła, papier; 21,8 x 16,4 cm (odcisk płyty), 28,8 x 23 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Dawski. (ołówkiem); pośrodku u dołu oznaczenie: s.i. (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 700 zł

Aleksandra FARQUE-NAGIĘĆ (ur. 1979)

1318
Meteoryty, 2015 akwatinta, papier; 53 x 77 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 2015 Aleksandra - Farque - Nagięć (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 2 000 zł