Edward HARTWIG (1909-2003)

1
Z cyklu: Wierzby, l. 60 XX w. fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny;
49 x 42 cm;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Elwiro Michał ANDRIOLLI (1836-1893),

2
Marya Konrad BRANDEL (1838-1920)
Antoni MALCZEWSKI (1793-1826)
Warszawa 1879. Nakład Gebethnera i Wolffa.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Wenzeslaus HOLLAR (1607-1677)

3
Album z rycinami kostiumów kobiecych: Aula Veneris sive Varietas Foeminini. Ornatus Muliebris Anglicanus. 18 kart, 94 ryciny - akwaforty na papierze żeberkowanym
z filigranem, 9,3 x 5,8 cm;
Londyn, 1644 i 1640
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

4
Portret Józefy Konarskiej - żony artysty, 1955 sangwina, papier; 67,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M Konarski 6.II.55.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

David MAZUR (XIX/XX w.)

1001
Członkowie lwowskiego towarzystwa „Sokół” - Zdjęcie grupowe fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 25 x 30 cm;
sygn. suchą pieczęcią p. d.: D. Mazur / WE LWOWIE
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Giovanni BOCCACCIO (1313-1375)

1002
Dekameron Ilustracje: Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
pełne wydanie stu opowieści. Słowo wstępne Kornela Makuszyńskiego.
Warszawa 1930. 28 x 20
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 400 zł

1003
Sztuki Piękne - Rok szósty 1930 Miesięcznik poświęcony architekturze, rzeźbie, malarstwu, grafice i zdobnictwu.
Redaktor naczelny Wł. Jarocki. Kraków. Nakł. Druk. Narodowej.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Antoni ZALESKI (1824-1885), Antoni MALCZEWSKI

1004
Marja Powieść ukraińska. Z dwunastu miedziorytami
i pięciu drzeworytami kompozycyi A. Zaleskiego.
Poznań 1867.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Konstanty BRANDEL (1880-1970)

1005
Kompozycja figuralna akwaforta, papier; 9,5 x 11 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: K. Brandel. (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

1006
Tancerze drzeworyt, papier; 16,5 x 12,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: StefMrożewski / ... (słaboczytelnie).
estymacja: 700 - 1 000 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870-1956)

1007
Kamienne schodki drzeworyt barwny, papier; 18 x 13 cm (wymiar kompozycji);
sygn. w kompozycji CIEŚLEWSKI;
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 900 zł

Tadeusz KULISIEWICZ (1899-1988)

1008
Dzieci z jagnięciem, 1931 drzeworyt, papier; 29 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem p. d.: Kulisiewicz;
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 300 zł

Jerzy HOPPEN (1891-1969)

1009
Czaty, 1955 miękki werniks, akwaforta, karton;
34 x 26,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Jerzy Hoppen - 55,
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Eugeniusz EIBISCH (1896-1987)

1010
Las, 1977 litografia, papier, 39,5 x 51,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: EEibich. 1977.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Jan WAŁACH (1884-1979)

1011
Dziecię Jezus, 1925 ołówek, papier; 105 x 70 cm;
sygn. l. d.: Wałłach Jan (zatarte);
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Autorzy nieokreśleni, XIX/XX w.

1012
Zestaw 3 rysunków erotycznych ołówek, papier; 20 x 12,5 cm, 20 x 12 cm,
16,5 x 20 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 700 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

1013
Portret mężczyzny z fajką flamaster, papier jasnobrązowy;
38,5 x 28 cm.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

101
Dancing, 1965 tusz, tusz lawowany, akwarela, papier; 34 x 26,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: majaberezowska / 65.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

102
Zaczytana tusz, piórko, akwarela, papier;
27 x 23 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: majaberezowska;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

103
Umizgi, 1969 tusz, piórko, akwarela, papier;
31,5 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: maja 69.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 700 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

104
Scena po polowaniu akwarela, tektura; 63 x 101 cm;
sygn. l. d.: S.Gibiński.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

105
Pejzaż akwarela, papier; 47 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

106
Gdynia - Widok z Kamiennej Góry, 1913 akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 30,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: Teod Grott / Gdynia 913 (ołówkiem).
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Tadeusz POPIEL (1863-1913)

107
W słońcu - Brzoskwinie akwarela, gwasz, papier;
39 x 25,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: T. Popiel.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

108
Nadmorskie wydmy, 1939 gwasz, papier; 48,5 x 68,5 cm;
data p. d.: 1939 / 1939
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena oferowana 3 800 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

109
Portret kobiety pastel na podrysowaniu ołówkiem, papier brązowy;
48,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Berlewi.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

110
Swaty gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton naklejony na tekturę;
36 x 42 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 20 000 - 26 000 zł
Cena sprzedaży 18 000 zł

Erno ERB (1878-1943)

111
Uliczna przekupka olej, tektura; 50 x 34 cm;
sygn. l. d.: EErb.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Henryk GOTLIB (1890-1966)

112
Mały marynarz, 1920 olej, płótno; 116 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: HENRYK / GOTLIB 1920.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

113
Szałasy olej, deska, 12 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie: numery
estymacja: 35 000 - 50 000 zł
Cena oferowana 25 000 zł

Jan CYBIS (1897-1972)

114
Ulica w Krzemieńcu, 1940 olej, płótno; 54 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Cybis 40;
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Jan CYBIS (1897-1972)

115
Wieś, 1959 olej, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. p. d.: J.Cybis;
estymacja: 60 000 - 80 000 zł
Cena oferowana 55 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1941)

116
Pejzaż ze snopem, 1913 olej, tektura; 24 x 33,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Iwan Trusz / 1913 (ołówkiem);
estymacja: 7 000 - 9 500 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)

117
Pejzaż włoski olej, płótno; 53 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: S. Batowski
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

118
Martwa natura z butelką, 1970 olej, płótno; 89 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: EUGENIUSZ GEPPERT 1970;
estymacja: 45 000 - 60 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

120
Rozmowa przed wiejską chatą olej, płótno; 46 x 90 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Isaac ANTCHER (1899-1992)

121
Drzewa olej, płótno; 33 x 40 cm;
sygn. l. d.: Antcher;
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852-1916)

122
Scena bałkańska, 1905 olej, płótno; 70 x 170 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1905
estymacja: 100 000 - 150 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

123
Napad wilków, 1925 olej, płótno; 88,5 x 146 cm;
sygn., dat. oraz dedykacja okolicznościowa p. d.:
Panu Reibschydowi / Wojciech Kossak / 1925.
estymacja: 135 000 - 180 000 zł

Malarz nieokreślony, k. XVIII w.

124
Madonna z Dzieciątkiem i świętym Antonim olej, płótno dublowane;
131,5 x 95,5 cm [po konserwacji].
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Malarz nieokreślony, śląski, (Wołczyn)

125
Książe Aleksander von Hohenlohe olej, płótno; 88 x 70,5 cm;
na odwrocie napis;
XVIII/XIX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Adriaen van OSTADE (1610-1684)

126
Rodzinny posiłek, 1630 olej, deska; 28 x 22,5 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi po środku: Ostade 1630;
estymacja: 60 000 - 80 000 zł
Cena oferowana 45 000 zł

Paweł WRÓBEL (1913-1984)

1101
Wkroczenie wojska polskiego do Szopienic w 1922 kredka, papier; 33,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie na dołączonej do oprawy tekturze opis autorski: PAWEŁ WRÓBEL / WKROCZENIE WOJSKA POLSKIGO DO SZOPI
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

1102
Baletnica długopis, akwarela, papier;
30 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: majaberezowska.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

1103
Nie smuć się akwarela, tusz, piórko, papier;
23 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: maja.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

1104
Asortyment tusz, piórko, akwarela, papier;
32,5 x 23 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: majaberezowska
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

1105
Kaczeńce akwarela, papier; 50 x 35 cm;
sygn. p. g.: Teod. Grott.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

1106
Morskie Oko, 1911 akwarela, papier; 33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Teod. Grott 911.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł