Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

305
Teka: Xylon 63, 1964 obwoluta z rokiem wydania 1964, 14 grafik;
szlachetny wydruk linorytu, papier; 49,5 x 34,5 cm
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Józef GIELNIAK (1932-1972)

306
Jesień w Bukowcu, 1959/1960 linoryt, papier bibułkowy;
23 x 29,5 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Maria JAREMA (1908-1958)

307
Zestaw pięciu projektów kostiumów, ok. 1956 różne techniki: rysunek, węgiel, monotypia, gwasz, papier, karton;
23 x 10,5 cm, 23 x 11,5 cm, 21 x 13,5 cm, 21 x 15 cm, 21,5 x 11 cm;
estymacja: 10 000 - 18 000 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

308
Akt kobiety widziany od tyłu, 1958 ołówek, papier; 43,5 x 32,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: 58. IV T
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Maciej ŚWIESZEWSKI (ur. 1950)

309
Mechanika, l. 80 XX w. tusz, piórko, cienkopis, papier;
40 x 50 cm;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Wojciech FANGOR (1922-2015)

310
Mierzeja Kurońska, 1950 pisak czarny, papier; 56,5 x 85,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Fangor 50;
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

1301
Portret Sophie - fryz No 13, 2003 guma dwuchromianowa, papier; 29 x 89,5 cm (odcisk płyty),
33,7 x 93 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

1302
Kosz z rybami litografia barwna, papier; 45 x 56,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na płycie l. d.: Kisling, opisany ołówkiem l. d.: 20/25 oraz p. d.: owalny wycisk ATELIER KI
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
Cena oferowana 800 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

1303
Kompozycja, 2000 ołówek, papier; 21,5 x 45,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu ołówkiem: E. Rosenstein I.2000;
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 700 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

1304
Akt - szkic ołówek, papier; 26,5 x 15,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: HRC
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 700 zł

1305
22 V 2012-A3.psd, 2012 grafika komputerowa, papier; 33,5 x 24,3 cm (wymiar kompozycji), 41 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d. ołówkiem: S. Fijałkowski l. d.: 22 V 2012 - A3.psd po
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Samuel TEPLER (1918-1998)

1306
Martwa natura serigrafia, papier; 45 x 60 cm (wymiar kompozycji), 59 x 75,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Tepler, l. d.: 64/275
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

1307
Podróże Guliwera - fryz No 2, 2001 guma dwuchromianowa, papier; 28,7 x 90 cm (odcisk płyty),
33,7 x 92,8 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Barbara NARĘBSKA-DĘBSKA (1921-2000)

1308
Toruń, 1947 akwaforta, papier; 35 x 24 cm;
sygn. i opis: Toruń - Kościół św. Jakuba Barbara Narębska 1947
estymacja: 500 - 700 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

401
Kompozycja, 1998 piórko, tusz, tusz lawowany, kredka, papier;
22,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

Marek OBERLANDER (1922-1978)

402
Postać, 1963 tusz lawowany, papier; 45,5 x 37,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: M. Oberlander 1963 / (Stockholm)
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Tomasz PSUJA (1956-2016)

403
Bez tytułu, ok. 1990 wydruki komputerowe naklejony na płótno; 148 x 190,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: TOMASZ PSUJA / 1990 / XXX;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Mieczysław JANIKOWSKI (1912-1968)

404
I 173, lata 60. XX w. technika własna (collage, olej), płótno;
30 x 30 cm;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

405
I 181, l. 60 XX w. technika własna (collage, olej), płótno;
30 x 30 cm;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Józef JAREMA (1900-1974)

406
Kompozycja, 1958/1959 olej, płótno; 89 x 139 cm;
sygn. i dat. p. d.: 59 J.Jarema,
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

407
Karnawał w Rio XXXXV, 2008 akryl, płótno; 81 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie:
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914-2015)

408
Z cyklu: Reminiscencje, 1974 technika własna, płyta; 58 x 48 cm;
sygn. l. g.: MUSIAŁOWICZ;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

409
Portret artysty, 1969 technika własna, płyta; 182 x 122 cm (wymiar całej kompozycji w oprawie);
sygn. i dat. p. d.: L. Kunka 1969 r., sygn. powtórzona śr. d.: L. Kunka;
estymacja: 26 000 - 35 000 zł

Grzegorz BEDNARSKI (ur. 1954)

410
Ni mas ni menos - nr 20 z czarnej serii, 1985/1986 olej, płótno; 185 x 125 cm;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Tadeusz BORUTA (ur. 1957)

411
Konstrukcja, 1987 olej, płótno;
192 x 193 cm;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Maria DAWSKA (1909-1993)

412
Pejzaż, 1973 olej, płyta; 30,5 x 21 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: Maria D.;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

413
Rozmowy duchów, 1974 olej, płótno; 33,5 x 41 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jan Dobkowski / 74 r.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 700 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

414
Magnolie, 1998 olej, płótno; 85 x 95 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Marian ADAMCZYK (ur. 1938)

1401
Dziewczyna, 1978 pastel, papier; 62 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M.Adam / 78
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Maria MICZEK XX w.

1402
Akt leżący, l. 70 XX w. olej, płótno; 100,5 x 89 cm;
na odwrocie, na blejtramie napis: Maria Miczek Gdańsk 70
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Maria MICZEK XX w.

1403
Akt, l. 70 XX w. olej, płótno; 99,5 x 80 cm;
na odwrocie, na blejtramie napis: MARIA MICZEK Gdańsk 70'
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1404
Piękno zakryte, 1999 technika własna (gwasz, flamaster, tusz), papier; 43 x 36 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 99, oraz powtórnie l. d.: H. Płóciennik
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1405
Akt w kapeluszu, 1997 technika własna (gwasz, flamaster, tusz), papier; 37 x 53 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 1997, poniżej druga sygnatura
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Jacek PAŁUCHA (ur. 1966)

1406
Duet hipnotyczny, 2013 olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Pałucha 2013;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

1407
Judaica, z cyklu: Życie, 1989 olej, płyta; 74 x 53 cm;
sygn.. p. d.: Z. LACHUR;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

1408
Szmaragdowa łąka, 1962 tusz, akwarela, papier; 21 x 30 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: PODSADECKI, dat. l. d. ołówkiem: 10.4.962
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Borys MICHALIK (ur. 1969)

1409
Tramwajem do siódmych wrót pastel, papier; 64 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. ołówkiem: B. Michalik
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Borys MICHALIK (ur. 1969)

1410
Gray submarine pastel, papier; 49 x 63,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Bożena WAHL (ur. 1932)

1411
Clown pastel, węgiel, papier; 69,5 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: BWahl
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 900 zł

Teresa KLINK-KOBIERSKA (ur. 1935)

1412
Grabieńcowe niebo VIII, 2009 olej, płyta; 70 x 70 cm;
sygn. p. d.: TERESA KLINK 2009 r.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Ryszard MIŁEK (ur. 1955)

1413
Jezioro, 1992 pastel, papier; 66,5 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: R. Miłek 92
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1414
Może Tam..., 1997 technika mieszana, karton; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. g.: ABAKO'97;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1415
Jacki, 1995 technika mieszana, karton; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: ABAKO '95;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Robert OLSZOWSKI (ur. 1969)

1416
Para prac - Czas i przestrzeń, 2008 akryl, płótno; 40 x 50 cm;
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Lucyna PATALITA (ur. 1955)

1417
Zajezdnia II, 2012 olej, płótno; 50 x 35 cm;
sygn. p. d.: L. PATALITA;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Danuta LESZCZYŃSKA-KLUZA (ur. 1926)

1418
Kwiaty, 1956 akwarela, tusz, papier, 48,5 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d. długopisem: Danuta L. Kluza 1956
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Zbigniew KOWALEWSKI (1914-2004)

1419
Malarz i modelka, 1979 olej, karton naklejony na płytę; 70 x 100 cm;
sygn.. i dat. śr. d. słaboczytenie: Z. Kowalewski ‘79
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Ejnar LARSEN (1902-1986)

1420
Kanał w Wenecji, 1959 olej, płótno; 54 x 66 cm;
sygn. p. d.: Ejnar Larsen / 59 (słabo czytelnie)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł