Jan CHEŁMIŃSKI (1851-1925)
Nr katalogowy1
Alphonse-Marie Malibran, ARMIA KSIĘSTWA WARSZAWSKIEGO [L’Armee du Duche de Varsovie], Paryż 1913.
Bibliofilska edycja z 48 barwnymi planszami Jana Chełmińskiego,
s. 314; 39 x 28 x 8 cm, oprawa pełna skóra
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
6 000 zł
Józef MEHOFFER (1869-1946)
Nr katalogowy2
Krakus
ołówek, papier żeberkowy naklejony na tekturę;
62 x 47 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Józ. Mehoffer
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
15 000 zł
3
Zestaw czterech portretów ze spuścizny po artyście Kazimierzu Podsadeckim
1. K. PODSADECKI " Autoportret" 2.Głowa mężczyzny"
3. A. WASILEWSKI "Karykatura Kazimierza Podsadeckiego"
4. J.M. SZANCER "Portret Podsadeckiego"
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
2 800 zł
1001
Księga jazdy polskiej, z 25 barwnymi ilustracjami
Praca zbiorowa pod red. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego;
kierownictwo i opr. graficzne Stanisław Haykowski; Warszawa 1938;
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
1 500 zł
HALDANE MACFALL
Nr katalogowy1002
Historya malarstwa, 9 tomów, z 300 barwnymi tablicami [tytuł oryginału: A history of painting]
Dzieło zbiorowe pod. red. TADEUSZA PINIEGO;
Lwów, [1912-1913].
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Lwów, [1912-1913].
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
4 000 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Nr katalogowy1003
Szkice trzech postaci
kredka niebieska, papier; 18,5 x 24,3 cm;
na odwrocie szkic postaci z drzewem
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
1 600 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Nr katalogowy1004
Pejzaż z dwoma drzewami i pasterzem z krową
kredki jasnozielona, jasnobrązowa,
ciemnoniebieska, ołówek, papier; 23 x 30 cm;
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
1 600 zł
Amédée VARIN (1818-1883), Eugene VARIN (1831-
Nr katalogowy1005
Zaręczyny
według: Anton DIEFFENBACH (1831-1914)
akwaforta, akwatinta, mezzotinta, papier;
53 x 79 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
Jean MOYREAU (1690-1762)
Nr katalogowy1007
Wypadek podczas polowania
według Philipsa WOUWERMANNA (1619-1668)
akwaforta, papier; 37 x 46 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Nr katalogowy1008
Rywale, 1959
tusz, piórko, papier; 16 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: maja 59;
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
sygn. i dat. p. d.: maja 59;
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
800 zł
Władysław WALKIEWICZ (1833-1900)
Nr katalogowy1009
Tadeusz Kościuszko
według: Tytus MALESZEWSKI (1827-1898)
chromolitografia, papier; 43,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Nr katalogowy101
Grzybobranie
piórko, tusz, akwarela, papier, 29 x 22 cm;
sygn. p. d.: A.U.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
sygn. p. d.: A.U.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
1 300 zł
Emmanuel KATZ [Mane-Katz] (1894-1962)
Nr katalogowy103
Letnisko [Drzewa we frontowym ogrodzie]
gwasz, papier; 63 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d. (ołówkiem): mane-katz
estymacja: 8 000 - 11 000 zł
estymacja: 8 000 - 11 000 zł
Teodor GROTT (1884-1972)
Nr katalogowy104
Las w słońcu
akwarela, gwasz, tektura, 30 x 45 cm;
sygn. p. d.: TeodGrott 927
estymacja: 8 500 - 11 500 zł
sygn. p. d.: TeodGrott 927
estymacja: 8 500 - 11 500 zł
6 600 zł
Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Nr katalogowy105
Chłop w kożuchu, 1909
akwarela, papier; 40,2 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Tadeusz Rybkowski 1909;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Nr katalogowy106
Góral z fajką na tle Morskiego Oka
pastel, tektura; 51,5 x 71 cm;
sygn. p. d.: St. Górski
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
sygn. p. d.: St. Górski
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
3 000 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Nr katalogowy107
Swaty
gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton;
36 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA, l. d. opisany: "SWATY"
estymacja: 20 000 - 26 000 zł
estymacja: 20 000 - 26 000 zł
28 000 zł
Xawery DUNIKOWSKI (1875-1964)
Nr katalogowy108
Kompozycja - Polska Walcząca
technika mieszana (gwasz, olej na podrysowaniu ołówkiem),
płótno; 83 x 51,5 cm;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
płótno; 83 x 51,5 cm;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)
Nr katalogowy111
Chochoł - projekt stroju scenicznego, ok. 1958
akwarela, tusz lawowany, ołówek, papier;
34,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PP, l. d. ołówkiem data: 4 III (?) 58;
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
2 000 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Nr katalogowy113
Stara Warszawa, 1916
kredka litograficzna, akwarela, papier;
37 x 48 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem p. d.: LWycz;
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
sygn. ołówkiem p. d.: LWycz;
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
28 000 zł
Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)
Nr katalogowy114
Kąpiące się o zachodzie słońca
olej, płótno; 100 x 114 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz;
estymacja: 8 500 - 11 000 zł
sygn. p. d.: K. Mackiewicz;
estymacja: 8 500 - 11 000 zł
8 000 zł
Andrzej MALINOWSKI (1885-1932)
Nr katalogowy115
Pejzaż z Polesia
olej, płótno; 76 x 125,5 cm;
sygn. l. d.: And. Malinowski
estymacja: 7 500 - 10 000 zł
sygn. l. d.: And. Malinowski
estymacja: 7 500 - 10 000 zł
7 000 zł
Bolesław Jan CZEDEKOWSKI (1885-1969)
Nr katalogowy117
Akt z czerwoną parasolką, 1918
olej, płótno; 68,5 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1918 Czedekowski B.;
estymacja: 24 000 - 32 000 zł
estymacja: 24 000 - 32 000 zł
Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)
Nr katalogowy119
Odpoczywający mężczyzna
olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. l. d.: SEleszkiewicz
estymacja: 26 000 - 35 000 zł
sygn. l. d.: SEleszkiewicz
estymacja: 26 000 - 35 000 zł
26 000 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Nr katalogowy120
Jesień nadchodzi
olej, płótno; 66 x 106,5 cm;
sygn. l. d.: WKORECKI
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
sygn. l. d.: WKORECKI
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
9 000 zł
Stanisław MALCHER (1900-1943)
Nr katalogowy123
Martwa natura z kwiatami i owocami, 1935
olej, sklejka; 111 x 165 cm;
sygn. i dat. l. d.: 935 Malcher Stanisław
estymacja: 11 000 - 15 000 zł
estymacja: 11 000 - 15 000 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Nr katalogowy125
Żółte róże w chińskim wazonie, 1925
olej, sklejka; 83 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: L Wyczół / 1925
estymacja: 140 000 - 180 000 zł
120 000 zł
Władysław SERAFIN (1905-1988)
Nr katalogowy126
Bzy
olej, płótno; 60,5 x 74,5 cm;
obraz pochodzi ze spuścizny po artyście
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Nr katalogowy128
Wesele krakowskie, 1933
olej, płótno, 70 x 100,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1933;
estymacja: 25 000 - 32 000 zł
estymacja: 25 000 - 32 000 zł
19 000 zł
Mieczysław BIESZCZANIN (1910-1968)
Nr katalogowy129
Wiatrak, 1958
olej, karton; 44,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Mieczysław Bieszczanin / 1958 r.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Jan KOTOWSKI (1885-1960)
Nr katalogowy130
Przed kapliczką
olej, płótno; 40 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Kotowski
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
sygn. p. d.: Jan Kotowski
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
2 300 zł
Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)
Nr katalogowy131
Polowanie par force, 1925
olej, płyta, 36,5 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn.: l. d.: Z. Rozwadowski 1925.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
19 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Nr katalogowy132
Napad wilków, 1939
olej, płótno naklejone na tekturę;
24 x 36 cm (w świetle opraw);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1939
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
24 x 36 cm (w świetle opraw);
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
9 000 zł
Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/1947)
Nr katalogowy133
Wesoła sanna
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: Cz Wasilewski
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
sygn. p. d.: Cz Wasilewski
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
6 000 zł