Marian ADAMCZYK (ur. 1938)

1421
Pierrot, 1976 olej, płótno; 66 x 50 cm;
sygn. l. d.: M. Adam 76;
estymacja: 3 200 - 4 300 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Marian ADAMCZYK (ur. 1938)

1422
Dziewczyna w czerwieni -portret Joanny, 1980 olej, płótno; 65 x 55 cm;
sygn.. i dat. p. d.: M. ADAMCZYK 80
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Marek NIEDOJADŁO (ur. 1954)

1423
Jesienny pejzaż, 1998 olej, płótno, 100 x 125 cm;
sygn. l. d.: Niedojadło / 98
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Jadwiga TRZCIŃSKA (ur. 1933)

1424
Słońce - serce, 1967 olej, tektura, 76,5 x 53,5 cm;
sygn. l. d.: Jadwiga Trzcińska
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Lutka PINK (1906-1998)

1425
Ptaki olej, płyta; 26 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: LUTKA PINK
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Mieczysław LURCZYŃSKI (1907-1992)

1426
Palmy akwarela, papier naklejony na tekturkę;
26 x 36,5 cm;
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Włodzimierz CIESIELSKI (ur. 1934)

501
Piórko, 2006 drewno; 77 x 41 x 6 cm;
sygn. na odwrocie: CW / 2006
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Waldemar MAZUREK (ur. 1961)

502
Ewa brąz patynowa, kamienna podstawa; wys. całkowita: 48 cm;
sygn. i nakład na nodze postaci: MAZUREK 2/10
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Andrzej PITYŃSKI (ur. 1947)

503
Huzar brąz, kamienna podstawa; wysokość całkowita 26,5 cm;
sygn. na podstawie: Pityński
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Zofia WOLSKA (1934-2016)

504
Ikar, 1975/2006 brąz, kamienna (czarna) podstawa; wysokość całkowita : 31,5 cm;
sygn. i dat przy podstawie, na nodze postaci: 2006 Z/W
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Zofia WOLSKA (1934-2016)

1501
Wspólny trud metal patynowany; 18,5 x 44 x 10 cm;
pierwowzór z 1971 roku
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Sławomir MICEK (ur. 1956)

1502
Człowiek Radość brąz; wys. 47 cm;
sygn. na podstawie: S. MICEK
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

P. BERJEAN (XX)

1503
Strzelec z jeleniem, XX w. cynk patynowany, czarny kamień; 30,5 x 50 x 8 cm;
sygn. na podstawie: P.Berjean
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Maximilian DELIUS (ur. 1958)

1504
Szczęście małżeńskie brąz patynowany, marmurowa podstawa,
wys. fig.: 33 cm, wys. całkowita: 37,5 cm;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Bjorn Wiinblad (1918-2006)

601
Wazon cylindryczny z dekoracją z serii: Szecherazada porcelana, złocenia - iryzujące lustry złota,
złocenia matowe, dekoracja odręczna naszkliwna;
Niemcy, wytwórnia Rosenthal - Studio-Linie, lata 70. XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Chiny,Jingdezhen,okres Guangxu(dynastia Qing)

602
Wazon i misa z dekoracją scenami bitewnymi porcelana (kamionka?), szkliwo beżowe z krakelurą,
farby emaliowe naszkliwne; 1875 - 1908
estymacja: 2 700 - 3 500 zł

603
Zespół naczyń z dekoracją złoconą w stylu Empire: veilleuse oraz dwie filiżaneczki ze spodkami porcelana, złocenia;
Francja, XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Limoges, wytwórnia Raymond Laporte (?)

604
Dziewczyna z wrzecionem i kądzielą biskwit porcelany; wys. 59 cm;
Francja, kon. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Fabryka Wyrobów Platerowanych R. Plewkiewicz

701
Cukiernica plater cechowany; wys. 11,5 cm, szer. 13 cm, głęb. 13 cm.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 700 - 1 000 zł

702
Cukiernica z dekoracją w stylu zakopiańskim plater niecechowany; wys. 7,8 cm, szer. 13,5 cm;
Polska, Kraków?, lata 20. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 300 zł

703
Lichtarz srebro próby 13 (13 i małoczytelny znak);
wys. 30,2 cm, szer. 13, 6 cm, głęb. 13,6 cm;
waga 532 g. Niemcy?, lata 50. - 70. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

704
Puszka na komunikanty i oleje święte dla chorych srebro próby 84 cechowane; waga 195 g.
Moskwa, 1854
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Montejo - wytwórnia sreber i platerów

705
Patera srebro cechowane (cecha państwowa, znak złotnika);
waga 329 g. Hiszpania, 2 ćw. XX w. (po 1934)
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

706
Cukiernica z łyżeczką srebro próby 800 i 13;
waga 315 g. Austria?, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

707
Cukiernica art deco srebro próby 830 (współczesna cecha probierni krakowskiej);
waga 315 g. Polska?, lata 30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 700 zł

708
Komplet do kawy i herbaty srebro próby 925 cechowane;
waga 2572 g. Hanau, wytwórnia J. D. Schleissner Sohne,
lata 20.-30. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

1701
Cukiernica srebro próby 800; wys. 11 cm,
szer. 16,5 cm, głęb. 11 cm; waga 211 g.
Niemcy?, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1702
Cukiernica neorokokowa srebro próby 1 wewnątrz złocone;
wys. 11,6 cm, szer. 14,5 cm, głęb. 9,12 cm; waga 245 g.
Francja, k. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1703
Paterka owalna srebro próby 800; wys. 5 cm,
szer. 30,5 cm, głęb. 21 cm; waga 368 g.
Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1704
Patera z pałąkiem srebro próby 800; wys. 16,5 cm,
szer. 31 cm, głęb. 16,5 cm; waga 380 g.
Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1705
Cukiernica dwuuszna srebro próby 1; wys. 12,5 cm,
szer. 20 cm, głęb. 13 cm; waga 663 g.
Francja, 1819-38
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1706
Patera mosiądz srebrzony (srebrzenia przetarte);
wys. 24,5 cm, średn. 24 cm
Geislingen, Württembergische Metallwarenfabrik, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

801
Kolia z korali złoto pr. 0.585, masa całkowita 30.600 g.
Wyrób pochodzi z Wiednia, z końca XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

802
Broszka złoto - srebrna 5 szt rubinów, szmaragd oraz 56 szt. diamentów;
złoto pr. 0.585, srebro, masa całkowita 7.000 g
estymacja: 6 500 - 9 000 zł

803
Pierścionek platynowy w typie art-deco brylant o masie ok. 0.80 ct+ 32 szt diamentów naturalnych melle;
platyna, masa całkowita 6.068 g.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Cena oferowana 6 000 zł

804
Bransoleta złota art-deco w ozdobnym zapięciu osadzonych 18 szt rubinów,
złoto pr. 0.750, masa całkowita 105.60 g
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

805
Kolczyki z szafirami w centrum każdego 2 szt szafirów syntetycznych,
wokół 26 szt diamentów, złoto pr. 0.585.
wyrób nosi znamiona okresu międzywojennego XX w.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

806
Pierścionek z brylantem brylant o masie 1.20 ct (P1/J),
złoto pr. 0.585, masa całkowita 3.270 g
estymacja: 16 000 - 21 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

FIRMA „OMEGA”

807
Zegarek damski, naręczny, ”Constellation”, w firmowym etui stal, złoto, macica perłowa, diamenciki;
Szwajcaria, k. XX w.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

808
Laska z głową Marianny drewno czernione, brąz srebrzony, róg;
dł. 94,5 cm, rączka 7,2 x 2,5 x 3 cm. Francja, 1889.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 300 zł

809
Wilki do kominka brąz, żeliwo, farba emaliowa;
wys. 24,5 cm, dł. 92 cm, głęb. ca 11,5 cm.
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

810
Kandelabr 3-ramienny, 3-świecowy, neomanierystyczny brąz, odlew patynowany i złocony; wys. 57,5 cm;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 000 zł

811
Wazon secesyjny, z rybakiem i syreną cyna; wys. ca 38 cm, szer. brzuśca ca 26 cm.
Francja (w typie projektów Augusta Moreau, nie sygnowany),
ok. 1900.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

812
Ikona - Sobór świętych, w kiocie tempera na desce, papier tłoczony, 34,5 x 30 cm;
kiot - drewno sosnowe, mahoń, szkło, 70 x 66,5 x 17,5 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 8 500 zł

813
Ikona - Deesis i Ukrzyżowanie tempera na desce z dwiema profilowanymi szpongami;
mosiądz, emalia; 55,2 x 43,5 x 4 cm.
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

814
Figura Chrystusa Ukrzyżowanego kość słoniowa rzeźbiona;
wys. 29,5 cm, szer. 23 cm, głęb. 7 cm.
Europa Zachodnia, Francja? 2 poł. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Jean-Lambert RUCKI (1888-1967)

815
Zestaw 13 medalionów o tematyce religijnej odlewnia CHERET a PARIS;
brąz patynowany; wys. ca 11//14,5 cm, szer. ca 10//11 cm;
Francja, Paryż, po poł. XX w.
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

816
Kobierzec typu Bachtiari osnowa bawełniana, wątki i runo wełniane,
frędzle bawełniane;177 x 117 cm.
Persja, pocz. 2 poł. XIX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł