Malarz nieokreślony XVIII/XIX w.

135
Archanioł Michał olej, płótno naklejone na deskę; 100 x 74 cm
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)

136
Para portretów historycznych: Rycerz i Dworzanin olej, tektura; 20 x 12 cm (każdy);
każdy sygn. p. g.: J.M.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Aleksander KOTSIS (1836-1877)

137
Chłopak strzelający z klucza, przed 1863 olej, płótno; 65,5 x 52 cm;
p. d.: ślady zapewne sygnatury
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Jean Pierre B. LE ROY (1771-1862)

138
Złe wieści olej, deska; 40 x 31 cm;
sygn. p. d.: P. Leroy
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

A. LEONARD (XIX w.)

139
Odpoczynek przed zajazdem olej, płótno dublowane; 65,5 x 55 cm;
sygn. l. d.: A. Leonard
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Heinrich LEFLER (1863-1919)

1101
Putta wśród krzewów różanych akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier;
31 x 52 cm (wymiar owalu w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Henri Lefler 91
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Jan STRZAŁECKI (1838-1919)

1102
Projekt plafonu, 1907 piórko, tusz, akwarela, gwasz, papier;
40,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
opisany i dat. p. d.: Jan Strzałecki 1907
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

August JACOBSEN (1868-1955)

1103
Polana nad potokiem olej, płótno; 49 x 66 cm;
sygn. p. d.: AJacobsen
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Francois OMER (1885-?)

1104
Pejzaż z wozami olej, deska; 13 x 19 cm;
sygn. l. d.: FOMER
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Malarz nieokreślony,zachodnioeuropejski,XIXw.

1105
Scena biblijna olej, płótno; 54 x 41 cm;
przed konserwacją
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1106
Wierzba olej, sklejka; 76,5 x 100 cm
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 100 zł

Rajmund RAU (1878-1944)

1107
Spacer rybackim nabrzeżem olej, płótno; 71 x 101 cm;
sygn. l. d.: Rajmund Rau
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Andrzej DZIKIEWICZ (1877-1946)

1108
Pejzaż, 1941 olej, sklejka; 37,5 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Dzikiewicz 1941;
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

Henryk SAJDAK (1905-1995)

1109
Nad górskim potokiem - Dolina Strążyska akwarela, papier; 24 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Sajdak;
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)

1110
Żyd - projekt kostiumu, ok. 1959 tusz lawowany, ołówek, długopis, papier;
34,5 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: PP
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Nina ALEXANDROWICZ (1877-1946)

1111
Portret kobiety pastel, papier; 33,8 x 25,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. ołówkiem: Nina Alexandrowicz / Juan les Pins
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

A. GŁUSZANIN (?)

1112
Kwiaty olej, tektura; 66 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Głuszanin
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Janina MALISZEWSKA-ZAKRZEWSKA (1909-1982)

1113
Irysy w wazonie olej, tektura; 69 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: MALISZEWSKA / ZAKRZEWSKA;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

1114
Pejzaż z drzewami pastel, karton; 42,7 x 48,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Jerzy MAKAREWICZ (1907-1944)

1115
Pejzaż z chatą gwasz, ołówek, papier;
28,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
dedykacja p. d. ołówkiem: Kochanemu Tadziowi / Jurek Makarewicz
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony

1116
Wesele żydowskie olej, płyta, 29 x 38 cm;
sygn. l. d.: GSZ (?)
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

1117
Droga do Krakowa olej, płótno naklejone na tekturę; 24 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: Gałek
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

1118
Pejzaż górski ze świerkami olej, tektura; 24 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: ST. GAŁEK
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

K. WASZNICKI, XX w.

1119
Portret kobiety olej, płótno; 46 x 38,5 cm;
na odwrocie napis autorski cyrylicą (?)
z nazwiskiem i tytułem obrazu
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

1120
Portret żony artysty, Stanisławy akwarela, ołówek, papier;
48 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Żurawski
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Janusz Maria BRZESKI (1907 - 1957)

1121
Akt, 1946 gwasz, papier; 19,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: J.M. Brzeski 46
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Borys FRENKEL (1895-1984)

1122
Kościół w Conobre olej, płótno; 61 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Conobre Frenkel
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Malarz nieokreślony polski (XVIII w

1123
Portret Jaśnie Oświeconego X. Wegenki. olej, płótno; 60 x 50 cm;
na odwrocie opis: JO [Jaśnie Oświecony] Xawery Wegenko / Starosta Szczuciński 1798 A.D.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

M. WOJTKIEWICZ (XX w.)

1124
Kwiaty w wazonie, 1932 olej, tektura; 52 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: M Wojtkiewicz / 1932
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Konstanty KIETLICZ-RAYSKI (1866-1924)

1125
Muzykanci, 1914-1915 olej, płótno dublowane; 60 x 100 cm;
sygn. l. d.: KONSTANTY / KIETLICZ-RAYSKI / LUBLIN - 1914 - 1915
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

201
Chrystus Frasobliwy drewno lipowe, polichromowane, na podkładzie kredowym;
wys. 66 cm, szer. 29 cm, głęb. 16,5 cm. Małopolska?; XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

202
Para barokowych, uskrzydlonych główek anielskich drewno lipowe, polichromia, złocenie na pulment;
wys. 14 cm; szer. 24,5 oraz 26 cm, głęb. 11 i 12 cm.
estymacja: 5 000 - 6 800 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Roman Walerian ŁUKIJANÓW (1909-1955)

203
Figura konia „Indian Love” Odlewnia „Legart” w Legionowie
brąz, odlew „na wosk tracony’, patynowany, malowany;
wys. 56,3 cm, dł. 68,5 cm, szer. 16,8 cm.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

REMINGTON Sackider Frederic (1861 - 1909)

204
Ujeżdżanie konia brąz patynowany, na marmurowej podstawie,
wys. całkowita 60 cm, wys. figury 57 cm;
sygn. na podstawie: Remington (odlew współczesny)
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

Teofila CERTOWICZ (1862-1917)

205
Popiersie Jana Andrzeja Jarnutowskiego (1803-1891) brąz, odlew patynowany; wys. 64 cm;
Polska, 1898
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

AGASIAS z EFEZU (czynny 1 poł. I w.p.n.e.)-wg

206
Wojownik grecki („Gladiator z Borghese”) brąz, odlew patynowany; wys. 48,5 cm;
Francja, XIX/XX w. (oryginał ok. 100 p.n.e.).
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Naum ARONSON (1872-1943)

207
Popiersie Lwa Tołstoja (1828-1910) odlewnia „M. Colin & Cie, Paris”
brąz, odlew patynowany; wys. 55,5 cm;
Francja, Paryż, 1901-1906 (wg modelu z 1901)
estymacja: 60 000 - 80 000 zł

1201
Uskrzydlona główka cherubina, neobarokowa drewno dębowe, lakierowane;
wys. 37 cm, szer. 66 cm, głęb. 16,8 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

E. PECQUEUR

1202
Głowa Chrystusa drewno orzechowe; wys. 28,8 cm, szer. 15 cm, głęb. 15,6 cm.
Niemcy, Dortmund, 1942
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

ERNEST RANCOULET (1870-1915)

1203
Wenus z parą amorków biały biskwit: masa ceramiczna kształtowana w formie;
wys. 58,5 cm, szer. 22 cm, głęb. 23 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1204
Krucyfiks w duchu modernizmu mosiądz, cyna, patyna;
wys. 40 cm, szer. 18 cm, głęb. 14,5 cm.
Francja?; lata 20-30. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

RULIKOWSKI (?)

1205
Wiewiórka granit; wys. 20,5 cm, szer. 10,2 cm, głęb. 11,2 cm.
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

HURKO (?)

1206
Indor granit; wys. 17,5 cm, szer. 8,5 cm, głęb. 14,5 cm.
Polska, 1934.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Jan ZAPOTOCZNY (1886-1959)

1207
Niedźwiedź Wojtek spod Monte Cassino drewno lipowe; wys. 29,5 cm,
szer. 12,5 cm, głęb. 6 cm; podstawa 13 x 6,3 cm.
Polska, lata 40-50. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

301
Portret brunetki litografia barwna, papier;
49,5 x 34,5 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

302
Bez tytułu grafika komputerowa, papier;
59 x 79 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

303
Ikona czasu, 2016 akwaforta podmalowana akwarelą, papier;
24,5 x 36 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

304
Pocałunek akwaforta podmalowana akwarelą, papier;
36,5 x 27 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł