Roman Antoni BREITENWALD (1911-1985)

122
Motyw zimowy olej, tektura; 49 x 70 cm;
sygn. p. d.: Roman Breitenwald;
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Malarz nieokreślony zachodnioeuropejski (XIX

123
Polowanie par force, ok. 1840 olej, płótno dublowane; 32,5 x 41 cm
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

124
Polowanie par force, ok. 1940 olej, tektura; 65 x 95 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak;
Cena wywoławcza. 23 500 zł
Cena oferowana 18 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

125
Św. Hubert, 1943 olej, tektura; 34,5 x 49 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak 1943;
Cena wywoławcza. 4 500 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Włodzimierz BŁOCKI (1885-1921)

126
Polowy punkt sanitarny wojsk austrowęgierskich, 1915 olej, płótno; 65 x 86,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: WBłocki 915
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Jan KONARSKI (XIX/XX w.)

127
Jadą wozy olej, płótno; 80 x 110 cm;
sygn. p. d.: J. Konarski
Cena wywoławcza. 75 000 zł
Cena oferowana 55 000 zł

Zygmunt LANDAU (1898-1962)

128
Portret Stefana Tymowskiego olej, płótno; 80 x 66 cm;
dedykacja autorska z sygnaturą l. g.:
a St. Tymowski/ amicalement/ Landau
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Czesław ZAWADZIŃKI (1878-1936)

129
Kobieta na plaży olej, sklejka; 52 x 22 cm;
sygn. p. d.: Zawadziński
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

130
Studium kobiety olej, tektura; 29,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Malczewski
Cena wywoławcza. 54 000 zł
Cena oferowana 52 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

131
Portret chłopczyka, 1942 olej, sklejka; 38 x 42 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman / 1942 / Jerozolima
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

132
Portret kobiety z różą, 1942 olej, sklejka; 48 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman / 1942 / Jerozolima
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

133
Tenisistka, 1918 olej, płótno; 55 x 44 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1918
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Jan KARMAŃSKI (1887-1958)

134
W Kazimierzu Dolnym, 1949 olej, płótno, 30 x 40 cm;
sygn. p. d.: J KARMAŃSKI 1949
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Natan GUTMAN (1898-1987)

135
Taniec żydowski olej, płótno; 38,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: NGutman
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

136
Chasyd nad świętą księgą, ok. 1960 olej, płótno; 58 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 25 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

137
Pejzaż z nad jeziora o zachodzie słońca olej, tektura; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Leszek STAŃKO (1925-2011)

138
Pejzaż górski, 1981 olej, tektura, 21 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LESZEK STAŃKO / 981
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

139
Kuropatwy zimą, ok. 1925 olej, płótno; 58,5 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: I Zygmuntowicz
Cena wywoławcza. 20 000 zł
Cena oferowana 19 000 zł

Borys FRENKEL (1895-1984)

140
Kościół w Conobre olej, płótno; 61 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Conobre Frenkel
Cena wywoławcza. 5 400 zł

Jan KARMAŃSKI (1887-1958)

141
Widok na Farę w Kazimierzu Dolnym, 1951 olej, tektura, 39,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. KARMAŃSKI 1951
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

142
Fara w Kazimierzu, 1930 olej, płótno, 82,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI / 1930
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

143
Pejzaż nadmorski - Nicea, ok. 1928 olej, tektura, 30 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
Cena wywoławcza. 6 900 zł

Wawrzyniec CHOREMBALSKI (1888-1965)

144
Rybacy na Wiśle olej, płótno; 38,5 x 55 cm;
sygn. p. d.: WCHOREMBALSKI
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

145
Wenecja - Canal Grande, ok. 1925 olej, tektura, 36 x 52,5 cm;
sygn. p. d.: StKamocki
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)

146
Warszawa, 1922 olej, deska; 16 x 22 cm;
sygn. p. d.: TCybulski
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Izabela NITECKA-TROJANOWSKA (1899-?)

147
Fragment z Dolnego Śląska olej, płótno; 47 x 56 cm;
sygn. p. d.: I. Nitecka
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

148
Pejzaż zimowy olej, sklejka; 49,5 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)

149
Pejzaż z polami olej, płótno naklejone na tekturę; 24,5 x 32 cm;
sygn. l. d.: H. Szczygliński
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

150
Pejzaż z ogrodem kwiatowym, ok. 1960 olej, płótno, 48 x 73 cm
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Zenon KONONOWICZ (1903-1971)

151
Pejzaż z drzewem olej, płótno; 45 x 57,5 cm;
sygn. p. d.: Kanon
Cena wywoławcza. 8 900 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

152
Pejzaż pochmurny olej, płótno naklejone na płytę, 24,5 x 35 cm
na odwrocie stara nalepka z napisem odręcznym:
"mal. przez J. Chełmońskiego"
Cena wywoławcza. 90 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

153
Wieczór nad Wisłą - Norbertanki w Krakowie, 1945 olej, tektura, 34 x 64,5 cm;
sygn. l. d.: St. Paciorek / Kraków. 945;
Cena wywoławcza. 4 600 zł

154
Z Ziemi Lubelskiej I, 1947 olej, tektura; 21,5 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

155
W sadzie, 1905 olej, tektura, 33 x 48 cm;
sygn. l. d.: WW;
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Maurycy MĘDRZYCKI (1890-1951)

156
Kwiaty w wazonie, 1933 olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. p. g.: Meadjizky; p. d. dedykacja autorska: a Madame Mittelhauser/ un souvenir de son admirale/ […] - Mendjizky/ Paris 30. X. 3
Cena wywoławcza. 16 500 zł

Walter FIRLE (1859-1929)

157
Nasturcje olej, płótno naklejone na tekturę; 40 x 55 cm;
sygn. l. d.: WALTER FIRLE.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Tadeusz STYKA (1889 - 1954)

158
Białe kwiaty w secesyjnym wazonie olej, tektura, 93 x 66 cm;
sygn. l.d.: TADE STYKA
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Olimpia JANKOWSKA (czynna w II poł. XIX w.)

159
Ranek w Dolinie Kościeliskiej, ok. 1860 olej, płótno, 42 x 33 cm;
sygn. l. d.: Olimpia Jankowska
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Ernst LORENZ-MUROWANA (1872-1950)

160
Fiordy olej, płótno; 70,5 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: Lorenz Murowana
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

161
Scena historyczna ze schyłku I Rzeczpospolitej, 1859 olej, płótno dublowane, 50 x 60 cm (owal);
sygn. p. d.: WBakałowicz/1859
Cena wywoławcza. 40 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

162
Malarz przy pracy, ok. 1910 olej, tektura; 25 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW;
Cena wywoławcza. 6 900 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

163
Flagellazione di Gesu`, ok. 1955 olej, karton, 45,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie stempel autorski
oraz odręczny napis: T. Pochwalska
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Stanisław CHLEBOWSKI (1835-1884)

164
Wschodni wojownik - szkic do obrazu sepia, gwasz, roztarty biały olej, płótno;
19 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn.: p. g.: Chlebowski / Konstantynopol
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Malarz nieokreślony (XVIII w.)

165
Portret damy w niebieskiej sukni olej, płótno; 72 x 58,5 cm (owal);
na odwrocie na blejtramie papierowa nalepka
Cena wywoławcza. 12 000 zł

W. HUGARD (XIX/XX w.)

166
Dziewczyny przy kominku olej, płótno; 55,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: W. Hugard
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Aleksander KOTSIS (1836-1877)

167
Chłopak strzelający z klucza, przed 1863 olej, płótno; 65,5 x 52 cm;
p. d.: ślady zapewne sygnatury
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Malarz nieokreślony polski (XVIII w.)

168
Portret Jaśnie Oświeconego Xawerego Wegenki, 1798 olej, płótno; 60 x 50 cm;
na odwrocie opis: JO [Jaśnie Oświecony]
Xawery Wegenko / Starosta Szczuciński 1798 A.D.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Malarz nieokreślony zachodnioeuropejski(XIXw)

169
Scena rodzajowa, 3 ćw. XIX w. olej, płótno dublowane;
43,5 x 56,5 cm
Cena wywoławcza. 5 000 zł