Andrzej Jerzy MNISZECH (1823-1905)

170
Portret z książką, 1857 olej, deska, 118 x 78 cm;
sygn. l. g.: AEtis suae XXXII / ANO MDCCCLVII / AM;
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

171
List olej, płótno; 61 x 48 cm;
sygn. monogramem artysty: SJ w rombie
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Malarz nieokreślony (XVIII/XIX w.)

172
Maria Magdalena olej, płótno dublowane; 48 x 38 cm
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Ksawery Jan KANIEWSKI (1805-1867)

173
Portret młodej kobiety olej, płótno, 65 x 54 cm;
sygn. p.d.: K. Kaniewski / mal. w Warsz. / 1848
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Daniel WĄSOWICZ (XX w.)

1101
Panorama Warszawy - tryptyk akwarela, papier; 16 x 12 cm (2 szt.),
20 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. na każdej pracy: D. Wąsowicz
Cena wywoławcza. 800 zł

Ignacy PINKAS (1888-1935)

1102
Wyjście z dziedzińca Rościel olej, tekturka; 22 x 27 cm;
sygn. l. d.: I. Pinkas;
Cena wywoławcza. 3 400 zł

Juliusz SŁABIAK (1917-1973)

1103
Pejzaż górski z drogą olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: Juliusz Słabiak
Cena wywoławcza. 1 300 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Leopold BARSKI (XX w.)

1104
Mężczyzna na polu olej, deska; 18,5 x 14 cm;
sygn. p. d.: L. Barski
Cena wywoławcza. 1 800 zł

RYBAKOWSKI (XX w.)

1105
Kraków akwarela, papier; 38 x 71 cm;
sygn. p.d. ołówkiem: Rybakowski 1930
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Iriada CWIETKOWA (1923-2003)

1106
Łodzie olej, płótno; 69 x 83 cm;
sygn. p. d.: I. Cwietkow
Cena wywoławcza. 5 700 zł

H. METZNER (XX w.)

1107
Wzburzone morze olej, płótno; 70 x 97 cm;
sygn. l. d.: H. Metzner
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Franz MÜLLER-GOSSEN (1871-1946)

1108
Żaglówka na morzu olej, płótno; 33 x 41 cm;
sygn. l. d.: Muller -Gossen
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Malarz nieokreślony

1109
Zamyślona pastel, papier;
45 x 65 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Franciszek SUKNAROWSKI (1912-1998)

1110
Kwiaty w wazonach akwarela, papier; 45 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Fr. Suknarowski
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jan BĄKOWSKI (XX w.)

1111
Park olej, płótno; 24,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Bąkowski
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Malarz nieokreślony

1112
Widok na operę lwowską akwarela, papier; 34,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: nieczytelnie
Cena wywoławcza. 700 zł

Adam SŁOWIŃSKI (1931?-2006)

1113
Portret górala z fajką, 1967 malowidło na szkle; 36 x 24 cm;
na odwrocie napis: Adam / Słowiński / 1967
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Mieczysław ORACKI-SERWIN (1912-1977)

1114
Portret kobiety, 1938 olej, płótno; 98 x 74 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Oracki-Serwin / 938
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Ignacy BIENIEK (1925-1993)

1115
Letni dzień olej, płótno; 45 x 60 cm;
sygn. p. d.: Ign. Bieniek
Cena wywoławcza. 2 600 zł

201
Chłopiec z książką biskwit porcelany; wys. 31 cm,
Francja, Sevres?, XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

202
Młody Bachus (Młody Herkules) - Chłopiec z owieczką Francja, realizacja wg kompozycji Claude Michela
Clodiona (1738-1814); kon. XIX w. - XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Athanase FOSSE (1851-1923)

203
Leżąca na fali - Akt, koniec XIX - początek XX w. glinka terakotowa, szkliwo ceglasto-pomarańczowe,
półmatowe; wys. 21 cm,
Cena wywoławcza. 2 800 zł

August ZAMOYSKI (1893-1970)

204
Akt stojacej kobiety (Bez tytułu) gips patynowany; wys. 51 cm;
sygn. na pniu: ZAMOYSKI.
Cena wywoławcza. 18 000 zł
Cena sprzedaży 75 000 zł

B. M. - artysta nieokreślony (XX w.)

205
Portret chłopca, 1927 brąz patynowany na drewnianej podstawie
- płaskorzeźba, 33 x 32 cm;
sygn. BR. ŁOPIEŃSCY/ WARSZAWA oraz B.M. 1927
Cena wywoławcza. 2 800 zł

206
Figurka sprzedawcy kości brąz polichromowany, kość; wys. 12 cm
Wiedeń, kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 200 zł
Cena oferowana 1 900 zł

207
Kobieta w kapeluszu z wisienkami brąz patynowany; wys. 67 cm;
A. Bellair & Co., Berlin, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

208
Merkury brąz; wys. całkowita: 50 cm.
odlew XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

209
Nauka strzelania z łuku brąz, kamienna, zielona podstawa; wys. rzeźby: 24,5 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX- pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Artysta nieokreślony (XX w.)

210
Mężczyzna z łopatą brąz patynowany na czarno, wys. 26 cm;
sygn. na prostopadłościennej podstawie:
monogram wiązany FS
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Franz Xavier BERGMANN (1861-1936)

211
Papużka brąz, odlew polichromowany, kamień, wys. 12,5 cm;
Austro-Węgry, Wiedeń, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Theodore DORIOT (XIX w.)

212
Jeździec na koniu kompozycja metali, kamień; wys. 51 cm;
sygn. na podstawie: DORIOT.
odlew XX w.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

213
Ikar brąz patynowany na zielono, żeliwna,
piramidalna podstawa, wys. 41 cm;
Europa Zach.? I poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Edward WITTIG (1879-1941) według

214
Pomnik Lotnika w Warszawie brąz, odlew surowy, bez cyzelunku;
wys. 33,3 cm, szer. 16,7 cm, głęb. 11,2 cm.
Polska, 4 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Stanisław CZARNOWSKI (1872-1919)

215
Siłacz - Syzyf - Precz z drogi brąz, wys. 47 cm;
sygn. St. Czarnowski
Cena wywoławcza. 3 200 zł

216
Płatnerz brąz, wys. ok. 40 cm;
na spodzie i na szabli oznaczenie EGP
Europa Zach.? k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

217
Chrystus Zmartwychwstały drewno lipowe polichromowane, wys. 93 cm.
Śląsk (?), ok. 1500
Cena wywoławcza. 38 000 zł

Johannes HARTMANN (1869-1952)

1201
Krucyfiks brąz patynowany, heban; wys. 25,7 cm;
Niemcy, 2 poł. XX w. (wg modelu Hartmanna z 1920).
Cena wywoławcza. 1 600 zł

1202
Popiersie starszej kobiety terakota, drewno;
wys. 38 cm, szer. 13,6 cm, głęb.15 cm.
Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Jerzy NOWAKOWSKI (1947-)

1203
Plakieta „GRAND PRIX VENUS” brąz z zieloną patyną; 17,8 x 18,6 x 1 cm.
Kraków, 1972.
Cena wywoławcza. 700 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

301
W drodze do Wadowic, 2016 fotografia - guma dwuchromianowa, papier;
41,5 x 31;
Cena wywoławcza. 3 400 zł

Jerzy TRUSZKOWSKI (ur. 1961)

302
Histeria filozofii, czyli jak masturbuje się młotem, 1985/2015 fotografia barwna (z zeskanowanego diapozytu),
wydruk archiwalny, papier; 20 x 15 cm;
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jerzy TRUSZKOWSKI (ur. 1961)

303
Pożegnanie Europy, 1987 fotografia czarno-biała, papier; 21,5 x 26 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: Jerzy Truszkowski, "Pożegnanie Europy", 1987.01.02
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Jerzy TRUSZKOWSKI, Zofia KULIK

304
Praca wyzwala, 1985 fotografia czarno-biała, papier; 24 x 18 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie ołówkiem: Jerzy Truszkowski / "Praca wyzwala" performance / 13.04.1985
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

305
Gniazdo, 1999 inkografia, papier; 75 x 55,5 cm (wymiar arkusza);
45 x 50 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

306
Kompozycja, 1984/2000 serigrafia barwna, papier, 35 x 45 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: L. Tarasewicz 1984/2000, l. d.: 15/30
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Ewa KURYLUK (ur. 1946)

307
Nasz pokój z czerwonym kwiatem, 1967 litografia, papier; 65,5 x 49,5 cm;
u dołu opis ołówkiem: Ewa z Helmutem 1967 … (nieczytelnie)
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

308
Mechano-Faktura, 1924/1964 litografia barwna, papier; 58,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
syg. i dat. p. d.: H. BERLEWI 64;
Cena wywoławcza. 3 800 zł
Cena sprzedaży 3 800 zł

Maria ŁUSZCZKIEWICZ-JASTRZĘBSKA [ JAS ]

309
W ciszy I, 1980 pastel, papier; 64 x 49 cm (w świelte oprawy);
sygn., i opis u dołu ołówkiem: 5 III 1980 Maria Jas
Cena wywoławcza. 2 500 zł