814
Laska z lornetką, z dedykacją od Artura Rubinsteina dla Jerzego Waldorffa Niemcy; grawerunek Warszawa, 1958.
Cena wywoławcza. 4 700 zł

815
Wizytownik z figurkami niedźwiadków marmur, brąz - odlew patynowany, srebrzony;
średnica 40 cm; Europa Północna?, Rosja?;
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

816
Krzyż masoński srebro ? (brak próby); 6,2 x 4,5 x 0,2 cm.
Niemcy? XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

817
Sygnet niemiecki z czaszką blaszka mosiężna, srebrzona (?); średnica 2,4 cm.
Niemcy, 1915.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

818
Kartusz epitafijny (?) z herbami Alabanda i Działosza drewno lipowe, rzeźbione, polichromowane, srebrzone;
Polska, XVIII w. (lub później)
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Frans CAROLUS ( 4 ćw. XVII - pocz. XVIII w.)

819
Mapa Niemiec miedzioryt kolorowany, na papierze żeberkowanym;
płyta 48 x 57,3 cm.
Amsterdam, druk ok. 1710
Cena wywoławcza. 2 800 zł

820
Ikona - Św. Kodrat - męczennik z Koryntu tempera na desce z kowczegiem;
30,2 x 25 x 3,5 cm.
Rosja, k. XIX w. (lub wcześniej).
Cena wywoławcza. 3 300 zł

821
Ikona - Ukrzyżowanie tempera na desce, papier, tłoczenia, złocenia;
mosiądz - odlew; 31 x 26,7 x 2,8 cm.
Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

822
Kapliczka domowa z posążkiem Madonny z Dzieciątkiem Francja (posążek), 4 ćw. XIX w.;
obudowa - XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

823
Ikona - Św. Trójca Starotestamentowa, w kiocie, z wieczną lampką tempera na desce, 29,5 x 24,5 cm;
Rosja, Moskwa?; 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

824
Szpicruta z głową wilka trzcina, skóra, srebro pr. 84; dł. całk. 92 cm;
Rosja, Moskwa, złotnik Paweł Owczinnikow, po 1908
Cena wywoławcza. 6 000 zł

825
Pudełko gabinetowe na papierosy Polska? Warszawa? w typie wyrobów
pracowni Władysława Miecznika; 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

826
Pamiątka związana z budową Gdyni muszla, srebro pr. 3, mosiądz;
Polska, 1927
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Karl STERRER (1844-1918)

827
Para płaskorzeźb z przedstawieniem Apollona i Wenus we wspólnej oprawie;
metal wytłaczany, srebrzony, 50 x 25 cm (wymiar każdej);
Cena wywoławcza. 7 600 zł

L.A.MOREAU (1855-1919) H.F.MOREAU(1857-1930)

828
Para wazonów - dzbanów, z puttami Francja, spółka artystyczna braci
Franciszka i Ludwika Moreau, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

829
Kadzielnica - trybularz blacha miedziana, trybowana, wys. 26,5 cm;
Europa Środkowa, XVIII w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

830
Słoń walczący z lwami srebro pr. 1, kość; wys. 16,5 cm, szer. 23,3 cm, głęb. 11,8 cm.
Francja, Paryż, złotnik monogramista „DG”, 1819-1838
Cena wywoławcza. 25 000 zł

831
Gablotka z miniaturową chińską pagodą drewno, sklejka bejcowana, ceramika szkliwiona,
kamyki, zasuszone rośliny; Chiny, XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

832
Szpada francuska, oficerska, wz. 1896, w pochwie stal, mosiądz, drewno, róg;
Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

833
Szabla - szaszka rosyjska, wz. 1881, w pochwie stal, mosiądz, drewno, cerata; dł. głowni 81 cm,
Rosja, Leningrad, Fabryka im. Kirowa, 1941.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

834
Szabla oficerska, pruska, w pochwie (wz. 1889?) stal, mosiądz, brąz, drewno, skóra; dł. głowni 83 cm;
Niemcy, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

835
Pistolet francuski, kawaleryjski, wz. 1816 T stal, drewno orzechowe, mosiądz;
dł. lufy 23,6 cm; dł. całk. 34,5 cm.
Francja, Mutzig, 2 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

836
Zegar kominkowy z plakietami porcelanowymi brąz złocony, porcelana malowana naszkliwnie;
wys. 57 cm, szer. 37,5 cm, głęb. 16,5 cm.
Francja, firma Japy Freres, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

837
Zegar kominkowy, gablotowy Francja, Paryż, firma MOUGIN,
Rue des Filles du Calvaire; k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

838
Zegar szafkowy, stołowy Czechy, Praga, zegarmistrz Simon Schreiblmeyer
(vel Schreibelmeyr), powiązany rodzinnie z Wiedniem;
2 poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

839
Zegar wiszący w stylu eklektycznym Europa Środkowa - Austria (?), mechanizm Jacob
Weber w Wiedniu (sygn. na tarczy J. Weber in Wien),
4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 17 000 zł

840
Kobierzec - modlitewnik wełna; dł. 154 cm (168 z frędzlami), szer. 112 cm.
Turcja (okolice Kula?); lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

841
Kobierzec kaukaski - chodnik wełna na osnowie wełnianej; 263 x 84 cm.
Kaukaz, Karabach, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

842
Tkanina wschodnia aksamit jedwabny, nici bawełniane, jedwabne,
wymiary 88,5 x 130 cm;
Turcja, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

843
Kobierzec - Tekke wełna na osnowie wełnianej; 312 x 320 cm.
Zachodni Turkiestan - Tekke, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

844
Żyrandol 3-ramienny, elektryczny, art-deco drewno dębowe, aluminium, szkło prasowane, imitujące alabaster;
Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

845
Zestaw 4 kinkietów w typie art déco mosiądz polerowany, szkło prasowane,
dwuwarstwowe, powlekane; Polska?; 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

846
Zestaw 8 kinkietów elektrycznych w typie art deco Polska, klosze - Huta Szkła „Zawiercie”;
2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

847
Żyrandol elektryczny, 3-ramienny, art deco Polska, Warszawa, Bracia Borkowscy - Zakłady Elektrotechniczne S.A.
Model figuruje w katalogu firmowym z 1938 jako poz. 33750.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

848
Para półek ściennych - konsolek drewno dębowe i mahoniowe;
wys. 25 cm, szer. 44 cm, głęb. 22,6 cm.
Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

849
Wilki kominkowe brąz patynowany;
wys. 24,5 cm, dł. ca 108 cm, głęb. 10 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

850
Konsola w manierze rokokowej drewno malowane na biało, gipsatura, zbrojenie metalowe;
wys. 36 cm, szer. 60 cm, głęb. 22,5 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

851
Zegar w stylu biedermeier obudowa - świerk; 200 x 41,5 x 22 cm.
Dania, Bornholm, 1843
Cena wywoławcza. 3 500 zł

1801
Laska damska z monogramem wiązanym „CF” trzcina, srebro pr. 800; dł. 89 cm;
Niemcy, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

1802
Laska krótka (pałeczka prestidigitatora?) drewno, kość słoniowa; dł. 55 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w. lub później.
Cena wywoławcza. 800 zł

1803
Pasyjka mosiądz, brąz, alabaster, emalia komórkowa;
wys. 16,5 cm, szer. 6,4 cm; podstawa 5,7 x 5,7 cm.
Francja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

1804
Aspersorium - kropielnica domowa mosiądz, alabaster, emalia komórkowa;
wys. 14,5 cm szer. 9 cm, głęb. 3,5 cm.
Francja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

1805
Ekrytuar art-deco szkło bezbarwne i czarne, prasowane; mosiądz;
Europa Środkowa, Czechy?; lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

1806
Ikona - Św. Mikołaj tempera na desce z 1 szpongą,
25,3 x 21,5 x 4,7 cm.
Rosja, XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 2 100 zł

1807
Lampa gabinetowa, elektryczna, z figurkami faunów brąz patynowany; wys. 90,5 cm;
Europa Zachodnia, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

1808
Kasetka na biżuterię drewno, skóra, srebro (bez próby); atłas;
aksamit; mosiądz; Francja, 1886.
Cena wywoławcza. 600 zł

1809
Lampa gabinetowa, elektryczna brąz złocony, mosiądz, drewno;
wys. 72 cm, szer. podstawy 17,5 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

1810
Bużuarek z amorkiem i delfinami brąz, odlew cyzelowany, patynowany;
Francja lub Niemcy, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 550 zł