Władysław GRUDZIŃSKI (1875-1942)

117
Pejzaż zimowy akwarela, papier; 19 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Grudziński
Cena wywoławcza. 1 900 zł
Cena oferowana 1 700 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

118
Pejzaż z myśliwym, 1919 akwarela, papier; 67 x 146 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: j.Fałat/ Bystra 1919
Cena wywoławcza. 85 000 zł
Cena oferowana 60 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

119
Morskie Oko, 1924 olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: ST.GAŁEK / 1924
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Iriada CWIETKOW (1923-2003)

120
Łodzie olej, płótno; 59,5 x 79,5 cm;
sygn. l. d.: I. Cwietkow
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Emil LINDEMAN (1864-ok. 1945)

121
Pejzaż z dworkiem, ok. 1900 olej, płótno; 50 x 68,5 cm;
sygn. l. d.: Emil Lindeman
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)

122
Krajobraz, ok. 1932 olej, płótno, 60,5 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: Henryk Szczygliński;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

123
Pejzaż z polem olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. l. d.: Terlikowski
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

124
Jesień, ok. 1935 olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn. p. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Paul WEIMANN (1867-1945)

125
Widok na Śnieżkę olej, tektura; 70,5 x 108 cm;
sygn. l. d.: P. Weimann
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Malarz nieokreślony (XX w.)

126
Pod lasem olej, płótno; 70 x 115 cm;
sygn. p. d.: JGarbecki (? - słabo czytelnie)
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

127
Wrzosy olej, płótno dublowane; 64,5 x 95 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 9 000 zł
Cena oferowana 8 500 zł

Leon KAMIR KAUFMAN (1872-1933)

128
Pejzaż z drzewem, 1901 olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. l. d.: Leon Kamir / 1901
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Wilhelmine von STEIN (ok.1825-1890)

129
Pejzaż olej, płótno; 41 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: Wilh. Stein / Berlin
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Alfred de BREANSKI, XIX w.

130
Pejzaż ze Szkocji, 1887 olej, płótno, 79 x 64 cm;
sygn. l. d.: Alfred de Breanski 1887?
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Mela MUTER (1876-1967)

131
Pejzaż, 1933 olej, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. na odwrocie, na krośnie: Muter
Cena wywoławcza. 140 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX/XX w.)

132
Żniwa - dwie dziewczynki olej, tektura; 50,5 x 61,5 cm
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Zofia RUDZKA (1894-1976)

133
Portret prof. T. S. [Tadeusza St. Szukiewicza] olej, płótno; 72 x 64 cm;
sygn. l. d.: Z. Rudzka
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Wlastimil HOFMAN (1871-1970)

134
Siostry - Danuta i Barbara Grębeckie, 1950 olej, sklejka; 39 x 67 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1950 / Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 15 000 zł
Cena sprzedaży 22 000 zł

135
Kazio nad książką olej, tektura; 21 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Jules René HERVÉ (1887-1981)

136
Akt we wnętrzu - Odaliska olej, tektura; 49,5 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: Jules R. Herve
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

137
Cyganka, 1935 olej, płótno dublowane; 50 x 40 cm;
sygn (ryta): p. g.: G Mendoly / 35
Cena wywoławcza. 3 500 zł

138
Modelka w pracowni artysty, 1922 olej, płótno; 73 x 58 cm;
sygn. p. d.: WW;
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Aleksander GĄSSOWSKI (1835-1895)

139
Martwa natura z owocami, 1879 olej, płótno; 45,5 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: de Gassowski 79
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Marian RUSZKIEWICZ (1933-2007)

140
Martwa natura olej, tektura; 27,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. monogramem: MR
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

141
Martwa natura z figurką olej, tektura; 35 x 99,5 cm;
sygn. z prawej: a.karpiński
Cena wywoławcza. 13 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Ludwik STASIAK (1858-1924)

142
Kwiaty olej, tektura; 64 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Ludwik Stasiak
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Natan KORZEŃ (1895-1941)

143
Sztetl olej, tektura; 23 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: N. Korzeń
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Frank LEMANUEL (1865-?)

144
Miasteczko normandzkie olej, płótno dublowane; 41 x 52 cm;
sygn. l. d.: FRANK LEMANUEL
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Jonasz STERN (1904-1988)

145
Pejzaż ze sztafażem - Fabryka w małym mieście, 1946 olej, płyta; 46 x 54,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stern 46
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Włodzimierz BARTOSZEWICZ (1899-1983)

146
Pejzaż z rzeką olej, płyta; 86 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: WŁODZIMIERZ BARTOSZEWICZ
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

147
Kwiaty w dzbanie olej, płótno; 73 x 54 cm;
sygn. p. d.: Rzepiński
Cena wywoławcza. 6 900 zł

Jan SPYCHALSKI (1893-1946)

148
Astry I, 1946 olej, tektura; 24 x 18 cm;
na odwrocie nalepka wystawowa
z CBWA Zachęta w Warszawie z 1958 roku
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Emile Othon FRIESZ (1879-1949)

149
Anemony, 1921 olej, płótno; 46 x 55,5 cm;
na odwrocie, na blejtramie nalepka autorska
Cena wywoławcza. 50 000 zł
Cena oferowana 37 000 zł

Wojciech Otton FLECK (1903-1972)

150
W ogrodzie, przed 1950 olej, płyta; 33,5 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: Woj.Fleck
Cena wywoławcza. 3 900 zł

Karol LARISCH (1902-1935)

151
W ogrodzie olej, tektura; 70 x 39,5 cm;
p. d.: fragment sygnatury (?)
- praca wycięta z większej kompozycji
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Kazimierz BIEŃKOWSKI (1838-1918)

152
Młody góral, 1894 olej, płótno; 50 x 39 cm;
sygn. p. d.: Kazimierz Bieńkowski. / 1894
Cena wywoławcza. 6 900 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

153
Święto Jordanu - studium postaci, 1920 olej, tektura; 69 x 49 cm;
sygn. p. d.: FPautsch;
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

154
Potyczka z bolszewikami, 1928 olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak/ 1928
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Ryszard GAWLIKOWSKI (1877-1956)

155
Portret mężczyzny z wąsami olej, płótno; 100 x 75 cm;
sygn. l. d.: Ryszard Gawlikowski / Lwów
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852-1916)

156
Na stepie olej, płótno; 40,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

157
Zaporożec - studium, ok. 1873 olej, płótno, 63 x 54 cm;
sygn. u dołu: J CHELMOŃSKI
Cena wywoławcza. 150 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955) - pracownia

158
Wesele góralskie, 1950 olej, tektura; 34 x 50 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 1950
Cena wywoławcza. 5 600 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

159
Święty Hubert, 1941 olej, tektura; 36,5 x 44 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1941
Cena wywoławcza. 7 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

160
Pożegnanie kozaka z dziewczyną olej, płótno; 57,5 x 43 cm;
na odwrocie nalepka z adnotacją prof. Jerzego
Cena wywoławcza. 37 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

161
Kobieta z wachlarzem olej, płótno; 16,5 x 11,5 cm;
sygn. p. d.: Bakałowicz
Cena wywoławcza. 9 000 zł

L. WIVIEN (? - XIX/XX w.)

162
Portret damy olej, płótno; 79 x 63 cm;
sygn. p. g.: nieczytelnie L... Wivien?
Cena wywoławcza. 6 300 zł

163
Putta - dekoracja oprawy lustra olej, płótno; 32 x 94 cm (kartusz),
wymiar całości oprawy z lustrem: 137 x 136 cm;
sygn. dwukrotnie: LBakałowicz
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Nikolaj Nikanorovich DUBOVSKOIJ (1859-1918)

164
Niebo, 1903 olej, płótno; 12 x 19 cm;
sygn. na odwrocie (cyrylicą) N. Dubovskoj / 1903
Cena wywoławcza. 10 000 zł