Edward HARTWIG (1909-2003)
Nr katalogowy1
Wierzby, 1950
fotografia czarno-biała, brom, papier;
27 x 36,5 cm;
sygn. l. d.: EH;
27 x 36,5 cm;
sygn. l. d.: EH;
Cena wywoławcza.
2 000 zł
2 100 zł
Edward HARTWIG (1909-2003)
Nr katalogowy2
Maska, 1991
fotografia czarno-biała, brom, papier; 26 x 32,5 cm;
sygn. l. d. EH;
sygn. l. d. EH;
Cena wywoławcza.
1 800 zł
4
Album z fotografiami
Austro-Węgry, Wiedeń, firma introligatorska
Eduard Secher, XIX/XX w.
Eduard Secher, XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
2 000 zł
J. Grabiec (Józef DĄBROWSKI)
Nr katalogowy6
Rok 1863
Poznań 1913.
464 s., 25 x 20 cm; oprawa wydawnicza ozdobna
Cena wywoławcza.
800 zł
800 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Nr katalogowy8
Ubiory w Polsce 1200-1795
Kraków 1860. Wydał Jan Matejko
44 x 28 cm; oprawa półskórek z epoki
Cena wywoławcza.
1 800 zł
1 600 zł
Henryk PIĄTKOWSKI
Nr katalogowy9
Album sztuki polskiej
(Wystawa retrospektywna w Warszawie 1898). Warszawa
1901. Nakład Drukarni P. Laskauera & W. Babickiego
i Zakładu Fotochemicznego B. Wierzbickiego i S-ki;
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Adam Mieczysław SKAŁKOWSKI
Nr katalogowy10
Książę Józef
Ilustracye kolorowe podług obrazów Br.
Gembarzewskiego, Bytom G-Ś. 1913.
Nakł. i czc. "Katolika".
Nakł. i czc. "Katolika".
Cena wywoławcza.
900 zł
850 zł
Wojciech GERSON (1831-1901)
Nr katalogowy11
Kazimierz Molendziński
Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych,
Warszawa [1939], całkowite opracowanie graficzne
Anatol Girs i Bolesław Barcz;
Anatol Girs i Bolesław Barcz;
Cena wywoławcza.
800 zł
Daniel CHODOWIECKI (1726-1801)
Nr katalogowy13
Rysunki i akwarele
Berlin 1885; karta tytułowa, biografia ze spisem
ilustracji, 20 numerowanych tablic z faksymile 98 dzieł
w formie wklejek, niektóre barwne
Cena wywoławcza.
1 200 zł
2 000 zł
Karol MŁODNICKI (1835-1900)
Nr katalogowy15
Grajek cygański
drzeworyt sztorcowy, papier;
41 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. w kompozycji l. d.: K. Młodnicki
Cena wywoławcza.
900 zł
Nr katalogowy16
Teka 35 rycin
miedzioryt, papier, różne wymiary, niektóre
prace umieszczone na jednej, wspólnej planszy;
Cena wywoławcza.
2 000 zł
2 400 zł
19
Zestaw 11 prac
różne tematy, różni artyści (m. in.: Marcin Samlicki, Kluska,
Adam Walczyński), różne techniki (graficzne, ołówek, akwarela);
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Malarz nieokreślony (XIX/XX w.)
Nr katalogowy23
Powrót spod Moskwy
węgiel, kreda, szary papier;
26,8 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: nieczytelnie
sygn. p. d.: nieczytelnie
Cena wywoławcza.
2 000 zł
1 900 zł
Nr katalogowy24
Akt
ołówek, papier; 30 x 22 cm;
sygn. p. d.: WW;
sygn. p. d.: WW;
Cena wywoławcza.
1 700 zł
1 700 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Nr katalogowy25
Głowa chłopca z dłonią podpierającą brodę
kredka, papier; 19,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Jan Kanty GUMOWSKI (1883-1946)
Nr katalogowy1001
Katedra wawelska - z teki Widoki Krakowa
litografia, papier; 41 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu na kamieniu:JG (monogram wiązany)
Cena wywoławcza.
300 zł
Jerzy TROSZCZYŃSKI (1932-1977)
Nr katalogowy1003
Jerzy Skolimowski
12,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie stempel autorski
na odwrocie stempel autorski
Cena wywoławcza.
600 zł
Artysta nieokreślony (XIX/XX w.)
Nr katalogowy1005
Żołnierz na koniu
piórko, tusz, papier;
14 x 9 cm (w świetle oprawy);
14 x 9 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870-1956)
Nr katalogowy101
Widok na kościół św. Anny w Warszawie, 1936
akwarela, tusz, papier; 32 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T. Cieślewski / 1936
Cena wywoławcza.
1 200 zł
1 300 zł
Irena KNOTHE (1903-1987)
Nr katalogowy102
Bukiet kwiatów, 1959
akwarela, papier; 49,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Irena Knothe / 1959
Cena wywoławcza.
800 zł
700 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Nr katalogowy105
Dziewczyna z dzbanem
pastel, papier; 64,8 x 47,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Górski
sygn. l. d.: Górski
Cena wywoławcza.
2 800 zł
4 000 zł
Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)
Nr katalogowy107
Siedzący chłopiec - Adaś, 1922
kredka, papier; 33,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: FPautsch II/22 / Adaś
Cena wywoławcza.
2 300 zł
Władysław JAHL (1886 -1953)
Nr katalogowy109
Madrycka ulica, 1929
akwarela, papier; 31 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jahl / 1929 / Madrid
Cena wywoławcza.
2 400 zł
2 300 zł
Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)
Nr katalogowy110
Widok z Bukowiny na Tatry, 1946
akwarela, papier; 29,5 x 44,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opis p. d.: Antoni Chrzanowski 1946/
"Hawrań - Murań Ladowy" z Bukowiny
Cena wywoławcza.
1 300 zł
1 300 zł
Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Nr katalogowy111
Kwitnąca łąka, 1927
akwarela, papier; 22,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Jaxa / 1927
sygn. p. d.: S. Jaxa / 1927
Cena wywoławcza.
2 500 zł
2 500 zł
Stefan JUST (1905-1977)
Nr katalogowy113
Wesele chłopskie, ok. 1950
akwarela, gwasz, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: SJust
sygn. l. d.: SJust
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Nr katalogowy116
Widok z Kazimierza na Wisłę, 1947
olej, karton, 19,4 x 28,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947
Cena wywoławcza.
2 200 zł
2 000 zł