Adam PEŁCZYŃSKI (1865-1926)

1102
Pejzaż, 1917 olej, płótno; 43 x 63 cm;
sygn. i dat. l. d.: Adam Pełczyński (...)
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

1103
Żyd studiujący Torę olej, tektura; 28,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Szewczenko
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

1104
Staruszka przy płocie olej, tektura; 16 x 25 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. Rozwadowski / 1901
Cena wywoławcza. 2 000 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Janusz PODOSKI (1898-1971)

1105
Pejzaż z chatą i strumykiem, 1933 olej, płyta; 45,5 x 57 cm;
sygn. p. d.: J. Podoski 1933
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Zofia LEŚNIAK (1903-?)

1106
Martwa natura z kwiatami i dzbankiem olej, płótno naklejone na tekturę; 48 x 37 cm;
na odwrocie nalepka z informacją o autorce
Cena wywoławcza. 1 400 zł

OSIETZKI (XIX/XX w.)

1107
Łódź przy nabrzeżu olej, sklejka; 48,5 x 85 cm;
sygn. p. d.: Osietzki
Cena wywoławcza. 2 600 zł

H. STACHIEWICZ (XIX/XX w.)

1108
Portret młodej kobiety olej, płótno; 46 x 33 cm;
sygn. p. d.: H. Stachiewicz
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Leon BRZEZIŃSKI (1809-1865)

1109
Portret kobiet akwarela, papier; 13,5 x 9 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Leon Brzeziński
Cena wywoławcza. 1 800 zł

August von MEDVEY (XIX/XX w.)

1110
Portret kobiety z niebieską kokardą akwarela, papier; 14 x 10 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A v Medvey
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Georg WICHMANN (1876-1944)

1111
Pejzaż zimowy olej, płótno naklejone na tekturę; 28 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: Georg Wichmann
Cena wywoławcza. 3 800 zł

SAPIERSKI (XIX/XX w.)

1112
Mimozy pastel, papier; 47,5 x 63 cm (w świetle oprawy)
opis: T. Saperski oraz B. Sapierski
Cena wywoławcza. 1 500 zł

K. WOŁKOWSKI (XIX/XX w.)

1113
Chłop w czapce pastel, akwarela, papier;
29,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: K. Wołkowski / 928
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Rudolf PRIEBE (1889-1956)

1114
Statek na morzu olej, tektura; 31 x 41 cm;
sygn. p. d.: Priebe
Cena wywoławcza. 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Antoni ŁYŻWAŃSKI (1904-1972)

1115
Chata olej, płótno naklejone na tekturę; 22 x 28 cm;
sygn. p. d.: ŁYŻWAŃSKI
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Maciej KOŚCIESZA (XIX/XX w.)

1116
Sceny z Pana Tadeusza olej, tektura; 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: Maciej Kościesza / Kijów (...)
Cena wywoławcza. 3 200 zł

STANISŁAW KARNIEWSKI (1901 - 1948)

1117
Krowia rodzinka akwarela, piórko, tusz, papier, 40,5 x 49 cm;
sygn. l. d.: Stanisław Karniewski 935
Cena wywoławcza. 6 300 zł

1118
Ogród w Kalwarii, ok. 1910 r. pastel, papier szary;
29,3 x 19,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

1119
Studium głowy konia z lewego profilu, 1917 akwarela, na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 17,3 x 22 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Jan WOJNARSKI (1879-1937)

1120
Stogi siana akwarela, papier; 39,2 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JanWojnarski
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Władysław SIEROSŁAWSKI (XIX/XX w.)

1121
Baca na Hali Gąsienicowej, 1933 olej, tektura; 32,6 x 42,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: W. Sierosławski 933
Cena wywoławcza. 800 zł

Malarz nieokreślony (XIX/XX w.)

1122
Kobieta w chuście pastel, papier;
60 x 46 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Mieczysław ORACKI- SERWIN (1912-1977)

1123
Portret młodej kobiety olej, płótno; 84 x 62 cm;
sygn. p. d.: M. Oracki-Serwin / KRAKÓW
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Borys PETRYŃSKI (XIX/XX w.)

1124
Malwy olej, tektura; 32,5 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: B. Petryński
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Karol KOSSAK (1896-1975 )

1125
Sosna - praca niedokończona akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
29,2 x 19,4 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

1126
Stara wieśniaczka z Wojszyna olej, tektura; 31,2 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napisy
Cena wywoławcza. 3 500 zł

1127
Pierwszy polski most na Wiśle - Przyczółek Warka w 1944 roku, 1944 akwarela, papier; 17,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem),
poniżej autorski opis ołówkiem
Cena wywoławcza. 1 200 zł

1128
Odbudowa kolumny Zygmunta akwarela, papier czerpany;
23 x 29,9 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

1129
Hetman Stefan Czarnecki olej, płótno; 163 x 70,5 cm;
kopia obrazu Brodero Matthisena z 1659 r.
znajdującego się na Zamku Królewksim w Warszawie
Cena wywoławcza. 8 900 zł

201
Akt przeciągającej się kobiety - Matinado Francja, Manufaktura Państwowa w Sevres,
model: Felix Maurice Charpentier (1858-1924), 1911
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Henryk KUNA (1879-1945)

202
Głowa kobiety marmur; ok.: 38 x 35 x 20 cm;
sygn. z tyłu: H. KUNA
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Vittorio POCHINI (XIX/XX)

203
Popiersie dziewczyny - Madame Cleo de Merode, ok. 1905 alabaster; 40 x 40 x 18 cm;
sygn. z boku: V Pochini
Cena wywoławcza. 13 500 zł

C. ARRIER (XIX w.)

204
Bachantka brąz patynowany, kamienna zielonkawa podstawa,
wys. całkowita 47 cm;
sygn. na krawędzi rzeźby: C. ARRIER
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Josue DUPON (1864-1935)

205
Ariadna brąz patynowany, wys. całkowita: 46 cm;
sygn. na podstawie: Jose Dupon oraz BRONZE/ AG/ Paris;
na poduszce: MC 18
Cena wywoławcza. 3 800 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Konstanty RONCZEWSKI (1875-1935)

206
Koń brąz patynowany, podstawa kamienna; 16 x 22 x 8 cm;
sygn.: K. Ronczewski
Cena wywoławcza. 5 000 zł

F. THIERMANN (XIX/XX w.)

207
Amazonka brąz patynowany, kamienna podstawa;
wys. całkowita 37 cm; sygn. na podstawie rzeźby:
F.THIERMANN oraz wycisk odlewni
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Serge ZELIKSON (1890-1966)

208
Modlący się Chrystus brąz patynowany, wys. 28,5 cm;
sygn. na brązowej podstawie: S. Zelikson
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Wojciech ŚWIĘCKI (1823-1873)

209
Tancerka brąz, wys. 29 cm;
sygn. na okrągłej podstawie: W. Święcki
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Alexandre FALGUIERE (1831-1900)

210
Zwycięzca walki kogutów brąz, kamienna, czerwona podstawa, marmur;
wys. całkowita: 87 cm;
sygn. na okrągłej podstawie: A. Falguiere
Cena wywoławcza. 22 000 zł

NELSON (XIX/XX w.)

211
Dziewczyna z kokardą we włosach kompozycja metali patynowana na brąz, wys. 43 cm;
sygn.: Ant. … Nelson
Cena wywoławcza. 2 800 zł

212
Figura mężczyzny w stroju kaukaskim kompozycja metali, brązowiona, częściowo
polichromowana; wys. 43 cm, szer. 15,7 cm;
Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Max KLINGER (1857-1920)

213
Kasandra, ok. 1895 brąz patynowany na czarno, marmurowa podstawa;
wys. całkowita: 56 cm; sygn. z boku: M. Klinger,
po drugiej stronie informacja o odlewni i odlewie
Cena wywoławcza. 50 000 zł
Cena sprzedaży 50 000 zł

214
Immaculata drewno, ślady polichromii; wys. 65 cm.
Małopolska?, wyrób cechowy, XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

215
Figura Świętego drewno lipowe, resztki polichromii;
wys. 47 cm, szer. 22 cm, głęb. 27 cm.
Śląsk? 2 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

216
Chrystus błogosławiący drewno, 95 cm;
Małopolska?, XVIII w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

217
Anioł drewno lipowe, pierwotnie polichromowane,
obecnie odarte z gruntu i polichromii, bejcowane;
Mazowsze (Warszawa ?), 3 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

218
Św. Józef trzymający Dzieciątko Jezus drewno polichromowane, wys. 27,5 cm;
Małopolska?, warsztat prowincjonalny, 1 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

219
Para aniołków drewno, złocone; wys. 23,5 cm oraz 25,5 cm;
XX w., w typie przedstawień barokowych
Cena wywoławcza. 3 000 zł

DONATELLO (1386-1466), wg

1201
Popiersie chłopca brąz patynowany, marblit; wys. 14,5 cm;
Europa Zachodnia, Włochy?; XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł