Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

115
Obrońca islamu - Autoportret, 1931 pastel, papier, 75 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: „Obrońca islamu”/ F. M. Wygrzywalski 1931;
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

116
Konie na pastwisku akwarela, papier; 48,5 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KKossak
Cena wywoławcza. 3 200 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

117
Konna przejażdżka, 1932 akwarela, papier; 16,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Karol Kossak 1932
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)

118
Dollar party akwarela, tusz, ołówek, karton,
73 x 58 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Czermański
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879 - 1942)

119
Flisak na Prucie akwarela, gwasz(?), papier,
85 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.g.: Sichul /1938
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

120
Czworo dzieci z lampionami (Quatre enfants avec les lanterns), 1931 akwarela, papier; 29,5 x 33,3 cm;
sygn. p. d.: T. Makowski/ 1931
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

121
Martwa natura z kwiatami i grzebieniem, 1932 olej, płótno; 92 x 65 cm; sygn. p. d.: Kanelba;
na odwrocie data powstania obrazu?,
napis odręczny, czarną farbą: 1932
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Eugeniusz SZAJNA (XX w.)

122
Martwa natura z cukiernicą, 1939 olej, płótno; 80 x 97 cm;
sygn. i dat. p. d.: Eug. Szajna / 39
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

123
Róże i filiżanka olej, tektura; 48 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. pośrodku: A Karpiński
Cena wywoławcza. 20 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

124
Czerwone i białe róże w wazonie olej, tektura; 34 x 49 cm;
sygn. z prawej: A. Karpiński
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Abraham BEHRMAN (1876-1942)

125
Róże w wazonie olej, płyta; 59 x 46 cm (owal w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Behrman
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

127
Motyw ludowy olej, płótno dublowane, 70,5 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: W. Wodzinowski
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Kazimierz OLPIŃSKI (1878-1936)

128
Święto Jordanu, 1901 olej, płótno; 52,5 x 80 cm;
sygn. p. d.: K. Olpiński / 1901
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

129
Polowanie, 1954 olej, płótno; 83 x 143 cm;
sygn. i opis p. d.: Wł. Chmieliński / Warszawa 1954;
Cena wywoławcza. 14 000 zł
Cena sprzedaży 19 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

130
Wesoła sanna, ok. 1935 olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski
Cena wywoławcza. 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

131
Pejzaż zimowy olej, płótno; 51 x 80 cm
sygn. p.d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

132
Ułan pojący konia, 1928 olej, tektura; 38,5 x 48,5 cm;
sygn. l. d.: Wojciech Kossak/ 1928?
(u dołu widoczny fragment daty)
Cena wywoławcza. 20 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Konstanty KIETLICZ-RAYSKI (1866-1924)

133
Muzykanci, 1914-1915 olej, płótno dublowane; 60 x 100 cm;
sygn. l. d.: KONSTANTY / KIETLICZ-RAYSKI
/ LUBLIN - 1914 - 1915
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

134
Rzeźbiarz, 1907 olej, tektura, 48,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: VHofmann / 907
Cena wywoławcza. 13 500 zł
Cena sprzedaży 17 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

135
Wiosna olej, sklejka; 50,5 x 70 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 18 000 zł
Cena sprzedaży 18 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

136
Scena alegoryczna, 1958 olej, tektura; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1958 / Wlastimil/ Hofman
Cena wywoławcza. 20 000 zł
Cena oferowana 19 000 zł

Zygmunt DOBRZYCKI (1896-1970)

137
Idylla, 1932-1967 olej, płótno dublowane; 147 x 180 cm;
sygn. p. d.: Z. Dobrzycki 1932-1967
Cena wywoławcza. 100 000 zł

Jerzy KRAUZE (1903-1978)

138
Martwa natura olej, sklejka; 51,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Krauze
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Iraida CWIETKOW (1923-2003)

139
Martwa natura z warzywami olej, płótno; 73 x 75 cm;
sygn. l. d.: I Cwietkow
Cena wywoławcza. 6 400 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

140
Martwa natura z kwiatami, maską i fletem olej, płótno, 67 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: Menkes
Cena wywoławcza. 110 000 zł
Cena oferowana 80 000 zł

Louis MARCOUSSIS - Ludwik MARKUS (1878-1941)

141
Martwa natura z butelką, 1920 olej, piasek, płótno; 41,5 x 25 cm;
sygn.. p. d.: marcoussis 20
Cena wywoławcza. 165 000 zł
Cena oferowana 140 000 zł

Walery BROCHOCKI (1847-1923)

142
Pejzaż z kościołem w tle olej, tektura; 21,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Brochocki
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

143
Podhalańskie chaty olej, płótno naklejone na tekturę;
48,5 x 69 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

144
Pejzaż, 1933 olej, płótno; 54,5 x 73,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1933 / W de Terlikowski
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Ignacy PINKAS (1888-1935)

145
Ostra Brama w Wilnie olej, tektura; 46,5 x 36,5 cm;
sygn. i opis przy prawej krawędzi u góry:
I PINKAS WILNO
Cena wywoławcza. 5 500 zł
Cena sprzedaży 6 200 zł

Erich MULLER (XIX/XX w.)

146
Zaułek, 1914 olej, płótno; 70,5 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Erich Muller 1914.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

148
Jastrzębia Góra w południe - Burzliwe morze olej, płótno; 50,5 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz / 19... (?) ;
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

149
Motyw z Capri olej, płótno; 50,5 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski
Cena wywoławcza. 4 700 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

150
Skalisty brzeg, 1895 olej, płótno naklejone na tekturę; 25,5 x 34 cm;
na odwrocie: l. g. napis niebieską kredką:
Krym/ F Ruszczyc/ Z. 19;
Cena wywoławcza. 37 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

Gregore MAJEWICZ (1897-1965)

151
Akt leżący olej, płyta; 55 x 90 cm;
sygn. p. d.: G. MAJEWICZ
Cena wywoławcza. 8 500 zł

Janer JANKOVSKY (XIX w.)

152
Faun odpoczywający, 1888 olej, płótno; 41 x 64,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jankovsky / 1888
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Władysław MALECKI (1836-1900)

153
Pejzaż, 1886? olej, płótno dublowane; 42 x 68 cm;
sygn. l. d.: W. Malecki 1886?
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

154
Wrzosy olej, płótno dublowane; 64,5 x 95 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

155
Wnętrze lasu jesienią, 1922 olej, płótno, 65 x 90 cm;
sygn. p. d.: Bratkowski 1922
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

156
Samotne drzewo olej, płótno; 59,5 x 79,5 cm;
sygn. p. d.: I. Trusz
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Wojciech Otton FLECK (1903-1972)

157
Wnętrze z kominkiem olej, tektura; 25 x 34 cm;
sygn. p. d.: Woj. Fleck;
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Lila PINKASÓWNA (1884-1965)

158
Wnętrze Luwru, 1925 olej, tektura; 45,5 x 36,8 cm;
sygn. i dat. l. d.: Lila Pinkasówna / Paris 1925;
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Roman KRAMSZTYK (1885-1942)

159
Przed domem, ok. 1913 olej, płótno, 64 x 79 cm;
sygn. l. d.: R. Kramsztyk
Cena wywoławcza. 80 000 zł
Cena oferowana 60 000 zł

De VAERC (XIX/XX w.)

160
Modlitwa olej, płótno; 89,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: De VAERC
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Aniela KOSTKA (XIX w.)

161
Pejzaż ze sztafażem - para obrazów olej, płótno; 32 x 45 cm (wymiar każdej z prac);
sygn.: A. Kostka
Cena wywoławcza. 6 500 zł

James BECKER (?), pocz. XX w.

162
Wrzosowisko olej, płótno, 90,5 x 161 cm;
Cena wywoławcza. 11 000 zł

A. NIŻYŃSKI, XIX w.

163
Pejzaż, 1879 olej, płótno, 73 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: A. Niżyński / 1879
Cena wywoławcza. 6 500 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Ludwik DE LAVEAUX (1891-1969)

1101
Pejzaż zimowy olej, tektura; 29 x 26 cm;
sygn. p. g.: L. de LAVEAUX 1928
Cena wywoławcza. 1 300 zł