859
Szkatułka na przybory do robótek konstrukcja sosnowa, okleiny orzechowe,
mahoniowe, czeczotkowe;
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

860
Lampa ze stolikiem w stylu art deco konstrukcja - sklejka, sona, fornir - orzech;
okucia - mosiądz; 177,5 x 64,5 x 45 cm;
Polska, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

861
Para kinkietów mosiądz polerowany, szkło mleczne;
wys. 24 cm, szer. 15,8 cm, szer. 12,2 cm.
Europa Środkowa, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł
Cena sprzedaży 900 zł

862
Lustro neorokokowe sosna; 141 x 90 x 10 cm;
Europa Środkowa, kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

863
Lampa stylowa mahoń, jawor; 165 x 32,5 x 32,5 cm;
Europa Zachodnia, Francja (?), lata 40/50. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł
Cena oferowana 900 zł

864
Zegar szafowy, podłogowy klasycystyczny konstrukcja - dębina, 223 x 44 x 26,5 cm.
Anglia, koniec XVIII w.
mechanizm londyński z 1786 roku.
Cena wywoławcza. 9 600 zł

865
Żyrandol elektryczny, 5-ramienny, 6-świecowy wys.115 cm, szer. ramion bez kloszy ca 61 cm;
Francja, szkło firmy EZAN; lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

866
Półka neobarokowa dębina, orzech; 160 x 40 x 23 cm;
Gdańsk, kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

867
Zegar podłogowy, long-case mosiądz, stal; wys. 228 cm; mechanizm: Anglia,
Londyn, warsztat zegarmistrzowski CHATER & SONS,
po poł. XVIII w.; obudowa: Gdańsk, XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena oferowana 4 300 zł

1801
Lampa elektryczna, różowa szkło barwione w masie, mosiądz, tkanina;
wys. całości 82 cm, średnica abażuru 45 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

1802
Para lamp elektrycznych Polska, 4 ćw. XX w.;
abażury - firma ART. / ABAŻUR, zał. w 1958 przez
Jerzego Kromczyńskiego, Przeźmierowo k. Poznania.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

1803
Ikona - Ezechiel i Mojżesz tempera na desce z kowczegiem,
40 x 30 x 4,8 cm.
Rosja, XIX w.
Cena wywoławcza. 4 800 zł

1804
Ikona - Matka Boska Kazańska, w kiocie tempera na desce z kowczegiem i szpongami;
ikona 21,7 x 18,4 cm,
Rosja, szkoła niewiańska?; 1 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

1805
Lampa naftowa Francja, XIX/XX w.; palnik - import z Niemiec,
z firmy Hugo Schneidera w Lipsku.
Cena wywoławcza. 900 zł

1806
Ikona - Matka Boska Kazańska tempera na desce sosnowej, papier tłoczony,
malowany; 35 x 28 x 3,8 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

1807
Ikona - św. Andrzej, w okładzie tempera na desce, blacha mosiężna,
tłoczona, srebrzona; 21,9 x 18 x 2,4 cm.
Rosja, 1863.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

1808
Pudełko na nici, art-deco tektura, barwione źdźbła trawy, łyko;
wys. 8 cm, szer. 20,5 cm, głęb. 14,5 cm.
Polska, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

1809
Netsuke - figurka mnicha z pieskiem kość słoniowa, barwiona; 7,6 x 2,8 x 2,3 cm.
Japonia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

1810
Figurka rybaka kość słoniowa, drewno barwione; wys. 26 cm;
Chiny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

1811
Para kinkietów secesyjnych, naftowych fajans szkliwiony, stop metali pozłacany,
mosiądz, szkło trawione;
Francja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

1812
Teczka na dokumenty skóra tłoczona, ceramiczne paciorki,
tektura, płótno; 29,5 x 23,5 x 1,8 cm.
Polska?; lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 450 zł

1813
Podstawki do szklanek - 6 sztuk mosiądz; wys. 4,5 cm, średnica 6,4 cm;
Europa Środkowa, Rosja?; XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

1814
Naczynie dwuuszne - cache-pôt mosiądz polerowany; wys. 24 cm;
Austro-Węgry, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

1815
Postument klasycystyczny buczyna; 113,3 x 38 x 38 cm; śr. 28 cm;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

901
Kredens art deco konstrukcja - sosna, sklejka,
fornir - orzech, palisander, mahoń;
151 x 140 x 51 cm. Polska, ok. 1930
Cena wywoławcza. 5 200 zł

902
Barek modernistyczny konstrukcja - sklejka; fornir - orzech;
65 x 77 x 63 cm;
Europa Zachodnia, lata 50. XX w.
Cena wywoławcza. 3 400 zł

903
Szafka - postument klasycyzujący konstrukcja - sosna, mahoń, fornir - mahoń;
122,5 x 41,4 x 28,5 cm;
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena oferowana 3 300 zł

904
Komplet mebli w stylu art deco konstrukcja - palisander; fornir - czeczota orzechowa;
Europa Środkowa, Niemcy (?), lata 20./30. XX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

905
Stolik neorokokowy konstrukcja - sosna, orzech; fornir - orzech;
75 x 71 x 53 cm;
Europa Środkowa, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł
Cena oferowana 1 000 zł

906
Stolik do gry w stylu Ludwika Filipa konstrukcja - sosna; fornir - mahoń;
78 x 96 x 47,5 cm;
Polska, 4 ćw.. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

907
Stół neorokokowy konstrukcja - dębina, fornir - palisander;
73 x 155 x 99 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

908
Szafa kredensowa neorokokowa konstrukcja - sosna; fornir - orzech;
206,5 x 81 x 53 cm;
Europa Środkowa, Niemcy, po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena oferowana 1 900 zł

909
Stolik pomocniczy biedermeierowski brzost; 86 x 59,5 x 39 cm;
Europa Środkowa, 2 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

910
Stół klasycyzujący konstrukcja - mahoń, sosna;
fornir - mahoń; 72,5 x śr. 102,5 cm;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

911
Leżanka późno-biedermeierowska konstrukcja - sosna, fornir - mahoń;
91,5 x 180 x 87,5 cm;
Europa Środkowa, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 300 zł

912
Serwantka biedermeierowska konstrukcja - sosna, fornir - mahoń;
162,6 x 78 x 45,5 cm;
Europa Środkowa, Niemcy, 2 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 700 zł

913
Szafka kabinetowa neobarokowa orzech; Europa Środkowa,
Austria (?), XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

914
Sekretarzyk neorokokowy konstrukcja - buczyna, mahoń; fornir - palisandrowiec;
103 x 61 x 42 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

915
Para krzeseł neobarokowych konstrukcja - dębina; fornir - orzech;
124,5 x 54 x 52 cm;
Pomorze, kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

916
Stół neobarokowy konstrukcja - dębina; fornir - orzech, dębina, brzoza;
78 x 127 x 127 cm;
Gdańsk, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

917
Stół neobarokowy konstrukcja - dębina, fornir - orzech,
intarsje - orzech, jawor; 80 x 100 x 67, 5 cm;
Gdańsk, kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena oferowana 2 800 zł

918
Fotel eklektyczny orzech; 108 x 65 x 69 cm;
Europa Środkowa, kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 900 zł
Cena sprzedaży 900 zł

1901
Krzesło neobarokowe konstrukcja - orzech; 124 x 50 x 52 cm;
Pomorze, kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

1902
Stylowy wieszak w formie ścianki z niewielkim stolikiem orzech; 203,5 x 96,5 x 34 cm;
Europa Środkowa, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

1903
Krzesło neobarokowe konstrukcja - dębina; fornir - orzech;
121 x 54 x 58 cm;
Gdańsk, kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

1904
Para foteli klasycyzujących buczyna (?), 92 x 60 x 52 cm.
Europa Zachodnia, ok. poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

1905
Szafka modernistyczna konstrukcja - buczyna, sklejka, fornir - mahoń;
80,5 x 65,5 x 45 cm.
Europa Środkowa, lata 50./60. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł