Jan BUŁHAK (1876-1950)

1
Rusinowiec pod Mińskiem fotografia czarno-biała, brom, papier; 11,2 x 16 cm;
sygn. suchym tłokiem p. d.: J. BUŁHAK /WARSZAWA
w prostokącie.
Cena wywoławcza 1 000 zł

2
Dwa albumy z fotografiami rodziny Tołłoczków 1/ Album pokryty brązową skórą;
2/ Album pokryty skórą zielonawą,
zamszową, tłoczoną
Cena wywoławcza 2 500 zł
Cena oferowana 1 900 zł

3
Jan Kiepura - para fotografii portretowych 1. fotografia czarno biała, 25,2 x 20,2 cm;
2. fotografia czarno-biała, 25,2 x 20 cm;
Cena wywoławcza 500 zł

Ryszard BOBROW

4
Srebra warszawskie 1851-1939 Srebra ze zbiorów Muzeum Narodowego
w Warszawie - cz. I i II.
285 stron; oprawa: skóra, 21,5 z 24 x 3,5 cm;
Cena wywoławcza 400 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

E. Kowecka, M. i J. Łosiowie, L. Winogradow

5
Polska porcelana Zakład Narodowy im. Ossolińskich Wydawnictwo 1975;
212 stron oraz 186 stron z rycinami;
Cena wywoławcza 400 zł
Cena sprzedaży 400 zł

Stanisław JAKUBOWSKI (1885-1964)

6
Bogowie Słowian (Mitologja słowiańska), 1919 Teka 12 drzeworytów; wym. teki: 400 x 290 mm;
sygn. na płycie;
Cena wywoławcza 3 500 zł

Bonaventura GENELLI (1798-1863), J. BURGER

7
Porwanie Europy miedzioryt, papier; 24 x 70,5 cm (wymiar kopmpozycji);
u dołu drukowany opis: B. Genelli pinx,
J. Burger sculps.
Cena wywoławcza 1 500 zł

Johann Friedrich FRICK (1774-1850), E. GILLY

8
Malbork - widoki zamku w 5 sekcjach ujętych w jedną oprawę: akwaforta, moletowanie, papier;
41,5 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
u dołu opis: F. Gilly 1245 und F. Frick
Cena wywoławcza 1 500 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

9
Cietrzew, 1929 litografia, papier; 42,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Sichulski 1929 (ołówkiem)
Cena wywoławcza 1 200 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

10
Bniec biały dwubarwna litografia, papier przyklejony na tekturkę;
13 x 13 cm (wymiar pierwotnego arkusza);
sygn. monogramem wiązanym p. d.: SW
Cena wywoławcza 1 800 zł

Paweł STELLER (1895-1974)

11
Gaździnka z Cieszyńskiego drzeworyt, papier; 28 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: P Steller 1936 (ołówkiem);
Cena wywoławcza 600 zł

Tadeusz KULISIEWICZ (1899-1988)

12
Wieś w górach - z teki: „Szlembark”, 1931 drzeworyt, papier; 21 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TKulisiewicz (ołówkiem)
Cena wywoławcza 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Stanisław SCHWARZ (1 poł. XX w.)

13
Portret mężczyzny,1930 autolitografia, papier; 51 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: St. Schwarz / 31 / X 930/
(autolitografia)
Cena wywoławcza 1 600 zł

Janusz Maria BRZESKI (1907-1957)

14
Nowy Jork - Wall Street cyanotypia, papier; 17,3 x 13 cm;
sygn. p. d.: Janusz Marja Brzeski (ołówkiem)
Cena wywoławcza 1 300 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

15
Ulica Floriańska - widok od kapliczki Matki Bożej w Bramie Floriańskiej, po 1926 litografia barwna, papier;
27 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rubczak.
Cena wywoławcza 600 zł
Cena sprzedaży 600 zł

Ignacy PINKAS (1888-1935)

16
Słoneczna ulica - z cyklu "Wilno" autolitografia barwna, papier;
34 x 27,7 cm (wymiar odbitki),
sygn. l. d.: Ignacy Pinkas (ołówkiem)
Cena wywoławcza 700 zł

Józef MEHOFFER (1869 -1946)

17
Projekt ornatu - środkowa część kolumny węgiel, papier kalkowy,
53 x 70 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 4 600 zł
Cena sprzedaży 4 600 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

18
Projekt ornatu - dolna część kolumny węgiel, papier kalkowy,
40 x 65 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 4 600 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

19
Projekt ornatu - część górna kolumny węgiel, papier kalkowy,
68 x 43 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 4 600 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

20
Szkice dłoni tusz, papier; 29 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: monogramem wiązanym: WH
oraz opis przy lewej krawędzi: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza 1 900 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

21
Portret mężczyzny, 1954 piórko, tusz, papier; 24 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. monogram wiązany, tuszem: WH .
Cena wywoławcza 1 200 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

22
Portret mężczyzny przy stole, 1968 długopis, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1968
Cena wywoławcza 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

23
Akt kobiety stojącej - szkic, ok. 1910 ołówek, papier; 42 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. monogram wiązany, tuszem: WH
Cena wywoławcza 2 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

24
Motyw wiejski kredki, ołówek, papier; 15 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: monogramem wiązanym: WH
Cena wywoławcza 2 500 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

25
Zestaw trzech rysunków: Buczacz, Studia głów,
Madonna z Dzieciątkiem i portret męski
Cena wywoławcza 10 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

26
Zestaw dwóch ilustracji do „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza: „Poloneza czas zacząć!”,
„Robak ratujący Hrabiego przed strzałami Rosjan”;
Cena wywoławcza 8 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

101
Na balu akwarela, piórko, tusz lawowany, papier;
17,3 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza 1 500 zł

102
Biesiada akwarela, piórko, tusz lawowany, papier;
18 x 19,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza 1 800 zł

103
Scena z balu akwarela, piórko, tusz lawowany, papier;
28 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza 2 200 zł

104
Wieczór z muzyką piórko, tusz lawowany, akwarela, papier;
26 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza 2 200 zł

105
Igraszki przy winie piórko, tusz lawowany, akwarela, papier;
27 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza 2 200 zł

Georg von BOCHMANN (1850-1930)

106
Scena rodzajowa wiejska akwarela, gwasz, papier; 39 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: G v. Bochmann
Cena wywoławcza 4 000 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

107
Polowanie zimą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
33 x 48 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 2 600 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

108
Przed wiejską chatą akwarela, papier; 23 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza 2 000 zł

109
Kąpiel w morzu - Na plaży w Nicei II, 1925 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
18,2 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem).
Cena wywoławcza 4 000 zł

110
Kwiaty akwarela, papier; 36,5 x 25,5 cm;
sygn. z lewej: WWeiss (ołówkiem).
Cena wywoławcza 6 700 zł

Karol HILLER (1891-1939)

111
Łódź, 1927 olej, tektura, papier; 21,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: K.HILLER/ 27
Cena wywoławcza 7 000 zł
Cena oferowana 5 600 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

112
Pejzaż zimowy pastel, papier; 27 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
Cena wywoławcza 2 900 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

113
Nad kanałem w Martiques akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle oprawy):
sygn. p. d. (ołówkiem): Jan Rubczak
Cena wywoławcza 9 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Andrzej [Jędrzej] GRABOWSKI (1833-1886)

114
Portret dziewczyny na tle kresowego miasteczka, 1862 akwarela, papier; 23,5 cm x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 1862 / JGrabowski
Cena wywoławcza 3 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

115
Siedzący chłopiec piórko, tusz czerwony, tinta akwarelą żółtą,
papier; 27,5 x 20 cm (w świetle oprawy):
Cena wywoławcza 1 900 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

116
Portret kobiety, ok. 1930 pastel, papier, 66,5 x 48 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. z lewej strony: T. Axentowicz (ołówkiem).
Cena wywoławcza 10 000 zł
Cena oferowana 9 500 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

117
Motyw z Tozeur, 1937 olej, płótno naklejone na sklejkę; 35,5 x 49,5 cm;
sygn., dat. i opis p. d.: A Laszenko / Tozeur 37.
Cena wywoławcza 6 000 zł

118
Muezzin - Kair, 1928 olej, płótno; 68 x 48 cm;
sygn. dat. i opis p. d.: A. Laszenko/ La Caire 1928.
Cena wywoławcza 3 800 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

119
Akt nad morzem olej, tektura; 49,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: St. Żurawski
Cena wywoławcza 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Marek ŻUŁAWSKI (1908-1985)

120
Pejzaż górski, 1934 olej, płótno; 59,5 x 71,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. ŻUŁAWSKI 34
(ryte w warstwie malarskiej)
Cena wywoławcza 7 500 zł

Józef Ignacy KRASZEWSKI (1812-1887)

121
Krajobraz włoski olej, tektura; 33 x 23,8 cm.
Na odwrocie odręczny napis
Cena wywoławcza 6 000 zł

Hugo WALZER (1884-1923)

122
Odpoczynek w ogrodzie, 1910 olej, płótno; 44,5 x 68 cm;
sygn, l. g.: Hugo Walzer ... 1910
Cena wywoławcza 2 800 zł