Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)

123
Wiosna, 1942 olej, tektura; 16 x 33 cm;
sygn. l. d.: H. Szczygliński 1942
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)

124
Karmienie kur i gęsi, 1922 olej, tektura; 30 x 23 cm;
sygn. p. d.: Batowski 1922
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

125
Chaty olej, tektura, 15,5 x 21,65 cm;
sygn. l.d.: JAN STANISŁAWSKI
Cena wywoławcza. 40 000 zł
Cena sprzedaży 53 000 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

126
Martwa natura z fajkami i portretem, ok. 1925 olej, tektura; 65,5 x 38 cm;
sygn. p. g.: Kanelba
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

127
Kwiaty w wazonie olej, tektura; 17 x 13 cm;
sygn. l. d.: E. Erb
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)

128
Martwa natura z rybą, 1949 olej, płótno dublowane i obcięte po bokach;
51,5 x 61,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Konrad Srzednicki 1949 r.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

129
Martwa natura z dzbanem i owocami, ok. 1920 olej, płótno, 51,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Max WISLICENUS (1861-1957)

130
Schloss Zschepplin, 1931 olej, tektura; 37,5 x 31 cm;
sygn. i dat. p. d.: 19 MW 31
Cena wywoławcza. 5 000 zł

M. KIRSHENBLATT, XX w.

131
Motyw wiejski, ok. 1927 olej, tektura; 17 x 26,5 cm;
sygn. p. d.: M KIRSHENBLATT
Cena wywoławcza. 3 500 zł
Cena oferowana 2 900 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

132
Latem, 1903 olej, płótno; 60 x 90 cm;
sygn. l. d.: JÓZEF RAPACKI / 1903 rok
Cena wywoławcza. 38 000 zł

Arnold GRABONE (1896-1982)

133
Pejzaż z Tauern olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. l. d.: Arnold Grabone
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

134
Chaty górskie zimą olej, tektura; 34,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: HENRYK UZIEMBŁO
Cena wywoławcza. 3 500 zł
Cena sprzedaży 4 400 zł

Jarosław KIRILENKO (1913-1977)

135
Nesebyr, 1965 olej, płótno; 69,5 x 101 cm;
sygn. l. d.: J. KIRILENKO / NESEBER 1965
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Carl Ernst MORGENSTERN (1847-1928)

136
Krajobraz leśny o świcie z ruinami zamku na wzgórzu, 1868 olej, płótno; 81,5 x 124,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: Carl Ernst Morgenstern 1868..
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

137
Pejzaż górski z chatą i góralem, 1895 olej, płótno; 60 x 39,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: J.R. 1895 r.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Olga BOZNAŃSKA (1865-1940)

138
Portret kobiety (Portret Pani z szalem) olej, tektura; 80 x 61 cm;
sygn. i dat. p. g.: Paris 191[3 lub 4]/ Olga Boznańska
Cena wywoławcza. 300 000 zł
Cena oferowana 250 000 zł

Michalina KRZYŻANOWSKA (1883-1962)

139
Pejzaż nadwodny, ok. 1935 olej, sklejka; 31 x 42,5 cm;
sygn. l. d.: Michalina Krzyżanowska
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Aleksander SARNOWICZ (1878-1938)

140
Żubry w puszczy, 1935 olej, tektura, 67 x 73 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Sarnowicz/ 1935
Cena wywoławcza. 4 000 zł

141
Pejzaż nadrzeczny z drzewami, przed 1945 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: J. Kirilenko
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Eliasz KANAREK (1902-1969)

142
Pierrot olej, płyta; 58,5 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: E. KANAREK
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

143
Na wiejskiej drodze olej, tektura; 33 x 66,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

144
Studium głowy żołnierza, 1915 olej, tektura, 50 x 44,5 cm;
sygn. l. g.: F.Pautsch: 1915
Cena wywoławcza. 8 800 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

145
Ułan i dziewczyna, 1929? olej, tektura; 36 x 31 cm;
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Kossak / 1929.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

146
Polowanie, 1931 olej płótno; 54 x 144 cm;
sygn. l. d. Jerzy Kossak 1931r.
Cena wywoławcza. 120 000 zł

Henryk PILLATI (1832-1894)

147
Epizod z wojny krymskiej, 1855 olej, płótno; 48 x 58 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Pillati 55
Cena wywoławcza. 100 000 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

148
Zaporożec - studium, ok. 1873 olej, płótno, 63 x 54 cm;
sygn. u dołu: J CHELMOŃSKI
Cena wywoławcza. 150 000 zł
Cena oferowana 120 000 zł

Stanisław ZAWADZKI (1878-1960)

150
W salonie, 1940 olej, tektura; 28,5 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Zawadzki 1940 r.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Adam MARCZYŃSKI (1908-1985)

151
Trzy gracje olej, płótno; 64 x 77 cm;
sygn. l. g.: Marczyński
Cena wywoławcza. 7 500 zł

152
Akt kobiety olej, płótno; 69 x 100 cm;
sygn. l. d.: JKirilenko
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

153
Noc świętojańska olej, płótno; 111 x 71,5 cm
sygn. p. d.: S.Bieszczad.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

154
Stanisław i Eliza Zamoyscy - szkic obrazu olej na podrysowaniu ołówkiem, płótno; 50 x 35,5 cm;
na odwrocie napis wtórny:
Stanisław i Eliza Zamoyscy / Florencja 1836 r.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Apolinary KOTOWICZ (1859-1917)

155
Portret kobiety, ok. 1890 olej, deska; 21 x 15 cm;
sygn. l. d.: Apolin Kotowicz / Monachium
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

156
Pomona - kopia z nieokreślonego pierwowzoru;
olej, płótno dublowane; 88 x 76 cm;
Cena wywoławcza. 5 200 zł

Malarz nieokreślony włoski, neapolitański?

157
Głowa starego mężczyzny, ok. 1690 - ok. 1730 olej, płótno dublowane; 58,5 x 48,5 cm
Cena wywoławcza. 15 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

158
Zaślubiny Tobiasza olej, płótno dublowane, 50 x 55 cm
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Artysta nieokreślony, XIX/XX w.

159
Chóry anielskie FRA ANGELICO (ok. 1395-1455) - według
tempera na desce z 2 szpongami, średnica 34 cm;
na spodzie pieczęć lakowa;
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

160
Salome z głową św. Jana Chrzciciela Peter Paul RUBENS (1577-1640) - według
olej, płótno dublowane; 130,5 x 110,5 cm
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Malarz nieokreślony polski, XIX w.

161
Przyjaciele, ok. 1840 olej, płótno dublowane; 39 x 47 cm;
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

162
Sielanka olej, płótno dublowane; 75 x 100 cm
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Stefano USSI (1822-1901)

163
Wydalenie księcia D'Atene olej, płótno dublowane; 65 x 88 cm;
sygn. l. d.: S USSI
Cena wywoławcza. 110 000 zł

Artysta nieokreślony, polski, XX w.

201
Nie słucham terakota; wys. 33 cm;
Polska ?, pocz. lat 60. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Léon PILET (1836-1916)

202
Zakonnik brąz patynowany (drobne otarcia); wys. 44,5 cm;
sygn. p. d.: L.PILET
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Frederic Sackrider REMINGTON (1861-1909) - wg

203
Ujeżdżanie konia - koń stający dęba brąz patynowany, na marmurowej podstawie,
wys. całkowita wys. 21 cm; wys. figury 15,5 cm;
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Etienne Henry DUMAIGE (1830-1888)

204
Dwie greckie boginie stop metali; wys. 36,5 cm (wysokość
rzeźby bez podstawy);
sygn. na podstawie: Dumaige
Cena wywoławcza. 8 000 zł

205
Przyczajona lwica figura - alabaster, srebro pr. 800;
wysokość 12 cm, długość 41 cm.
Europa Zachodnia, ok. 1920
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Pietro BARZANTI (1842-1881)

206
Popiersie Apollo Belwederskiego marmur biały; wys. 33 cm
z tyłu opis: P. Barzanti / Florences
Cena wywoławcza. 7 000 zł

207
Św. Jan Nepomucen drewno polichromowane; wys. 54 cm;
Małopolska, XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

208
Para aniołów z lichtarzami drewno lipowe, pierwotnie polichromowane;
Małopolska?, wyrób cechowy, ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł