Kazimierz MIKULSKI (1918-1998)

417
Krzywonosy ołówek, piórko, tusz, akwarela, papier; 22,8 x 16,5 cm
Cena wywoławcza. 1 300 zł

418
Bumbarasz - Projekt kostiumu do przedstawienia „Bumbarasz” ołówek, piórko, tusz, akwarela, gwasz,
papier; 22,7 x 16 cm
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

419
Projekt scenografii do przedstawienia „Latarnia”, 1954 gwasz, tektura; 20,8 x 25,5 cm.
Na odwrocie napis: "Latarnia" / 1954 (długopisem).
Cena wywoławcza. 1 600 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

420
Projekt scenografii do przedstawienia „Noc cudów”, 1955 ołówek, gwasz, tektura; 24 x 26 cm
na odwrocie napis kredką i długopisem: Noc cudów / 1955 r
Cena wywoławcza. 1 600 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

421
Projekt scenografii przedstawienia „Noc cudów”, 1955 ołówek, gwasz, tektura, 25 cm x 26 cm
na odwrocie napis flamastrem
Cena wywoławcza. 1 600 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

422
Bez tytułu - Profile, 1978 węgiel, biel tytanowa (?), płótno;
135,5 x 190 cm;
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

423
Dwie strony duszy olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. p. d.: JAN DOBKOWSKI
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Zbigniew MAKOWSKI (ur. 1930)

424
Ogród zielony z emblematami, 1962 olej, płótno; 60 x 60 cm.
w obrębie kompozycji napisy autorskie
Cena wywoławcza. 35 000 zł
Cena oferowana 29 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

425
Oczekiwanie, 1967 olej, płótno; 150 x 89,5 cm
sygn. i dat. l. d.: J. Tchórzewski 67
Cena wywoławcza. 100 000 zł
Cena oferowana 71 000 zł

Grzegorz MORYCIŃSKI (1936-2015)

426
Wnętrze ze smugą światła, 2005 olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. p. d.: G.MORYCIŃSKI;
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

427
Japońskie wazy, 2006 olej, płótno; 81 x 60 cm;
sygn., dat. i opis. na odwrocie: GRZEGORZ MORYCIŃSKI / "JAPOŃSKIE WAZY" / olej 2006
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

428
Las, 1953 olej, tektura; 44,5 x 54 cm
sygn. i dat. p. d.: W. Zakrzewski 1953
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Franciszek ZAJDOWSKI (1902-2000)

429
Pejzaż z okolic Suffolk, 1970 olej, płyta; 53 x 63,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Fr. Zajdowski,
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

430
Fala V, 1995 olej, płótno; 84 x 94,5 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

431
Martwa natura z wazą i obrusem III, 1946 olej, płótno; 65 x 100 cm.
Cena wywoławcza. 38 000 zł

Ryszard LECH (1927-2005)

432
Wschód słońca nad jeziorem Jamno, ok. 1975 olej, płyta; 50, 5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany na odwrocie.
Cena wywoławcza. 10 000 zł
Cena sprzedaży 17 000 zł

WITOLD-K (ur. 1932)

433
P-69-692, 1969 akryl, płótno, 79 x 109 cm;
sygn. l. d.: Witold-K. 1969
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Ryszard LECH (1927-2005)

434
Brama Kamienna w Darłowie, ok. 1970 olej, płyta; 90,5 x 65 cm.
Na odwrocie na dole napis:
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

435
I co dalej, chę,..? - z cyklu Ptaśki, 1998 olej, płótno; 91 x 91 cm;
sygn. p. d.: ABAKO'98.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Jacek PAŁUCHA (ur. 1966)

436
Gran derbi, 2011 olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Pałucha 2011
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Karl GOLDSCHMIDT (XX w.)

437
Akt, ok. 1975 olej, płótno; 80 x 29,5 cm
sygn. l. d.: Karl Goldschmidt
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Olgierd PIKIEWICZ (ur. 1971)

438
Marzenia o żółtych kalendarzach, 1996 olej, collage, płótno, 100 x 120 cm;
sygn. l. d.: Pikiewicz'96
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Sabina WOŹNICA (ur. 1977)

439
Soil, 2008 olej, płótno; 100 x 140 cm;
sygn. p. d.: SWoźnica.
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Piotr RZECZKOWSKI (ur. 1955)

501
Zosia brąz patynowany, kamienna podstawa;
wys. 20,5 cm
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Waldemar MAZUREK (ur. 1961)

502
Akt męski brąz patynowany, granitowa podstawa; wys. 28 cm;
sygn. z tyłu: MW
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, XX w.

503
Bez tytułu metal, podstawa kamienna;
wys. całkowita 44,5 cm; sygn. na podstawie: TR
Cena wywoławcza. 1 000 zł

WITOLD-K (ur. 1932)

504
Relief, 1967 aluminium; 86 x 186 cm;
sygn. i dat. p.g.: WITOLD-K 67
Cena wywoławcza. 85 000 zł

Andrzej SIEK (ur. 1973)

505
Potomek drewno polichromowane; wys. 137 cm;
sygn. na plecach: SIEK;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Andrzej SIEK (ur. 1973)

506
Pocieszyciel drewno polichromowane; wys. 74 cm
sygn. z tyłu: SIEK.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Andrzej SIEK (ur. 1973)

507
Prawcielenie - płaskorzeźba granit; 42 x 31 cm;
sygn. na plecach: SIEK
Cena wywoławcza. 1 600 zł

601
Wazon dekoracyjny szkło; wys. 10 cm; średn. wylewu 10,5 cm.
Niemcy, Geislingen, Wu¨rttembergische Metallwarenfabrik,
wzór "IKORA", ok. 1935
Cena wywoławcza. 600 zł

602
Wazon w typie wyrobów Moser szkło półprzeźroczyste, kobaltowe;
fasetowanie, trawienie, złocenie;
Czechy, ok. 1925
Cena wywoławcza. 1 500 zł

603
Wazon szkło bezbarwne, powlekane od wewnątrz
brzoskwiniowym proszkiem szklanym, trawione,
Francja, firma Rubis, Legras et Cie, ok. 1915
Cena wywoławcza. 2 800 zł

604
Wazon dekoracyjny szkło kameowe, trawione i szlifowane, wys.: 30 cm
Niemcy, wytwórnia Arsall,1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

605
Wazon ozdobny szkło barwione w masie - odcienie: kremowy, różowy,
jasnozielony, brązowy; trawione; wys. 26,5 cm;
Francja, firma Emila Gallé, ok. 1903
Cena wywoławcza. 10 000 zł

606
Ryton - wazonik na kwiaty porcelana ze szkliwem kremowym (Elfenbeinporzellan),
druk barwny, złocenia; wys. 7,5 cm, dł. 13 cm;
Ćmielów, okres powojenny (po 1951 r.).
Cena wywoławcza. 300 zł

607
Cztery solniczki z oprawą srebrną porcelana (miękka?), farby naszkliwne, srebro;
Francja, XIX w.; porcelana: Niederwiller?
Cena wywoławcza. 900 zł

608
Koszyk deserowy z dekoracją kwiatową Niemcy, Plaue, Von Schierholz’sche
Porzellanmanufaktur Plaue GmbH, lata ok. 1967- 1972
Cena wywoławcza. 800 zł

609
Serwis obiadowy i deserowy na 6 osób, z dekoracją kwiatową Śląsk, Żary (Sorau), C. u. E. Carstens
Porzellanfabrik, lata 1925 - 1944
Cena wywoławcza. 1 500 zł

610
Półmisek z dekoracją Zwiebelmuster porcelana, kobalt podszkliwny; średn. 38 cm;
Niemcy, naśladownictwo Miśni, XIX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

611
Młodzieniec z fajką (?) porcelana biała; wys. 12,5 cm; figurka nie sygnowana.
Niemcy, XVIII/XIX w. - 1 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

612
Dziewczynka - ogrodniczka, z garnkiem i kufelkiem porcelana biała; wys. 12,2 cm;
Miśnia, okres Marcoliniego, lata ok. 1780 - 1814.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

613
Młodzieniec otwierający butelkę wina porcelana biała; wys. 21 cm;
Miśnia, okres Punktzeit, lata ok. 1756 - 1780
Cena wywoławcza. 2 500 zł

614
Grupa alegoryczna: Pięć Zmysłów porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, Volkstedt, Aelteste Volkstedter
Porzellanfabrik AG, okres międzywojenny
Cena wywoławcza. 5 000 zł

615
Arab z amforą porcelana biała, ze skazami w masie; wys. 50 cm;
od spodu sygn. wyciskiem: monogram wiązany GS.
Francja - Limoges?, autor nieokreślony, XX w.
Cena wywoławcza. 8 900 zł

616
Karmiąca gołębie porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 26,2 cm,
Miśnia, 1 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

617
Figura niedźwiedzia polarnego Dania, fabryka porcelany J. Bing i F. Gröndahl;
model Nielsa Nielsena (1872-1921), 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 100 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

618
Śpiący pies porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 4,5 cm;
Czechy, Slavkov (Schlaggenwald)? , ok.
Cena wywoławcza. 1 300 zł