209
Krucyfiks rzeźba drewniana, polichromowana, złocenia;
Polska Południowa, wyrób cechowy, ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

210
Św. Jan drewno lipowe, polichromowane; Polska, XVI w.
Cena wywoławcza. 6 600 zł

211
Głowa putta drewno polichromowane, złocenia; wys. 23 cm;
Polska Południowo-Wschodnia, 3 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 4 900 zł

212
Immaculata - relikwiarz drewno polichromowane; wys. 42 cm
Małopolska, XVIII w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

213
Herma świętej dziewicy (relikwiarz hermowy ?) drewno lipowe, polichromowane i srebrzone;
wys. 60 cm.
(Śląsk ?, Polska ?), ok. 1500
Cena wywoławcza. 21 000 zł

214
Posąg buddy - Bodhisattva Avalokitesvara (Guanyin) drewno polichromowane; 74 cm;
Chiny ?, 1 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Jan WESELIK (1923-2005)

301
Tory fotografia czarno-biała, brom,
papier; 39,5 x 49 cm.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Marek PALUCH (ur. 1954)

302
VW, 1977-2015 fotografia czarno-biała, papier fotograficzny;
49,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 900 zł

Jan WESELIK (1923-2005)

303
Ławki fotografia czarno-biała, brom, papier;
45,2 x 39,5 cm.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jan WESELIK (1923-2005)

304
Dziewczynka fotografia czarno-biała, brom, papier;
40 x 46,2 cm.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Andrzej WIERNICKI (ur. 1931)

305
Fotografie gwiazd estrady Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie z lat 60. XX w. - 6 sztuk fotografia czarno-biała, brom, papier; 5 prac o
wymiarach: 24 x 18 cm, 1 o wymiarach: 23,5 x 9 cm.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Andrzej WIERNICKI (ur. 1931)

306
Czesław Wydrzycki - Niemen, 1965 fotografia czarno-biała, brom,
papier; 18,5 x 24 cm
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Andrzej WIERNICKI (ur. 1931)

307
Ewa Demarczyk, 1964 - para fotografii fotografia czarno-biała, brom,
papier; 24 x 18,5 cm
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Andrzej WIERNICKI (ur. 1931)

308
„Przygotowania” - m.in.: Marta Lipińska, Iga Cembrzyńska, ok. 1964 fotografia czarno-biała, brom,
papier; 24 x 18 cm,
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Pierluigi PRATURLON (1924-1999)

309
Sophia Loren - para fotografii z planu filmowego „La Ciociara” (Matka i córka, 1960) w reżyserii Vittorio de Sica fotografia czarno-biała, brom,
papier; 17,6 x 24 cm
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Zofia NASIEROWSKA (1938-2011)

310
Zestaw 10 portretów - W. Kwaśniewskiej, K. Kołodziejczyk, M. Szancer, E. Krzyżewskiej,
L. Winnickiej, B. Tyszkiewicz, A. Sędzińskiej, K. Walczak, E. Kępińskiej, M. Sokołowskiej
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Jonasz STERN (1904-1988)

311
Pejzaż linoryt, papier; 12 x 18,5 cm.
Na odwrocie odręczny napis długopisem
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Jarosław KIRILENKO (1913-1977)

312
Mikołajki, 1960 linoryt, papier; 19, 7 x 25,4 cm (wymiar arkusza)
napisy autorskie ołówkiem poniżej ryciny
Cena wywoławcza. 600 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

313
Autoportret w kapeluszu, 1960 drzeworyt, papier, 67 x 49,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Panek 1960;
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Marc CHAGALL (1887-1985) - według

314
Ukrzyżowanie litografia barwna, papier; 35,8 x 51,5 cm (odcisk płyty),
38 x 55 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 1 100 zł

315
Pantomime - Derriere le Miroir, 1972 litografia barwna, papier; 38 x 27,5 cm
sygn. w obrębie kompozycji: CHA / GALL.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Edward HABDAS (ur. 1939)

316
Mistyfikacja życia VI, 1976 litografia barwna, papier;
59,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Barbara NARĘBSKA-DĘBSKA (1921-2000)

317
Cerkiew w Muszynce, 1967 akwatinta, papier;
49,5 x 29,5 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 600 zł

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

318
Cyfra "9" - z cyklu: Struktura układów, 1986 linoryt barwny, goffrage, papier;
11 x 9 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 900 zł

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

319
Struktura monotoniczna, 1973 linoryt barwny, goffrage, papier;
12,5 x 10 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 900 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

320
Zielony las, 2014 monotypia, papier; 49 x 32,5 cm (wymiar kompozycji),
64,5 x 46 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (ur. 1921)

321
Ognisty Ptak, 1965 linoryt barwny, papier żeberkowy;
58,5 x 48 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

322
Akt kredka, papier; 25,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: Tymon
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena oferowana 3 800 zł

323
Cyrkowcy, ok. 1955 kredka, papier; 26,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: Tymon
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

324
Kompozycja geometryczna, 1957 ołówek, papier; 29,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
dat. l. g.: 21.9.57
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

325
Postacie fantasmagoryczne długopis, papier; 32 x 29 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 7 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

326
Postać na schodach, 1956 tusz, papier milimetrowy; 53 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Lebenstein 1956? [sic]
Cena wywoławcza. 5 200 zł

Grupa TWOŻYWO (rok powstania: 1995)

401
Danger religion is not a weapon, 2008 szablon, karton; 45 x 95,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: twożywo 2008 1/10 (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

402
Vive la révo-lution, 2008 szablon, karton; 45, 5x 96 cm
sygn. i dat. na odwrocie: twożywo 2008 1/10
Cena wywoławcza. 1 500 zł

403
Zwykły, 2008 szablon, druk, karton; 50 x 50,5 cm;
sygn. na odwrocie: twożywo 2008 2/10
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Jan Marcin SZANCER (1902-1973)

404
Akt, ok. 1960 akwarela, papier; 49,5 x 35,5 cm
sygn. ołówkiem p. d.: jms.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Barbara JONSCHER (1926-1986)

405
Twarz - Autoportret?, ok. 1970 gwasz, papier; 63,5 x 47 cm;
sygn. na odwrocie: Barbara Jonscher
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

406
Erotyk - Siedząca para, 1977 pastel, kredka, papier; 59 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Ż. 77.
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

407
Figura osiowa, 1963 gwasz, papier; 34,5 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 1963, napis p. d.: figure
Cena wywoławcza. 7 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Andrzej PARTUM i Alfred LENICA

408
„Osypka woli” - Tomik poezji / Bolid druk, papier; 20,5 x 14,3 cm;
tempera, odwrocie papieru milimetrowego; 20 x 13,5 cm
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

409
Bez tytułu tusz, papier; 29 x 40 (w świetle oprawy);
sygn. p. d. : Lenica
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Andrzej KREÜTZ-MAJEWSKI (1934-2011)

410
Ptak - motyw scenograficzny, 1998 gwasz, papier; 68 x 97,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u góry: AKM 98; na odwrocie pieczątka autorska.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

411
Ilustracja XIII - do książki „Bardzo dziwne opowieści” Ewy Szelburg-Zarembiny tusz, piórko, akwarela, papier;
35,5 x 25 cm (arkusza), 31 x 21 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

412
Podróż przez krainę wyobraźni technika mieszana (ołówek, piórko, tusz, akwarela), papier żeberkowy;
23,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 700 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

413
„Zabicie smoka” - Ilustracja do IV rozdziału „Czarodziejskiego miasta” Edith Nesbit tusz, piórko, ołówek, akwarela,
papier; 32 x 23 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Judyta SOBEL (1924-2012)

414
Dolny Manhattan, 1973 akwarela, papier; 56 x 71 cm;
sygn. p. d.: J. SOBEL
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Kazimierz MIKULSKI (1918-1998)

415
Postać I - Projekt kostiumu do przedstawienia „Dom na granicy”, 1979 gwasz, akwarela, piórko, tusz, papier; 22,8 x 17,3 cm.
na odwrocie wtórny napis: Dom na / granicy (długopisem).
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

416
Baba ze wsi Bumbarasza - Projekt kostiumu do przedstawienia „Bumbarasz” ołówek, piórko, tusz, akwarela,
gwasz, papier; 21,6 x 16,1 cm.
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł