810
Brosza - szpila platyna pr.0.950, masa całkowita 6.850 g,
znak probierczy Francja od 1912 r
Cena wywoławcza. 4 500 zł

811
Pierścionek z szafirem złoto pr.0.585, platyna pr.0.950,
masa całkowita 3.700 g
Cena wywoławcza. 8 500 zł

812
Zegarek naręczny art deco, damski z bransoletką platyna pr. 950, szkło;
Szwajcaria, firma RECORD GENEVE, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

813
Zegarek męski, kieszonkowy metal złocony, stal, szkło;
Szwajcaria, 1 dekada XX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

814
Zegarek męski, kieszonkowy złoto 18 K, szkło; waga 97 g,
Francja, firma BREGUET, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

815
Zegarek męski, kieszonkowy, z kalendarzem złoto 18 K, szkło;
Francja lub Szwajcaria, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

816
Koronka różańcowa z granatów srebro - filigran, granaty, perełka; dł. ca 45,5 cm,
waga 80 g.
Włochy?; 2 poł. - k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

817
„Arma Christi” szkło przeźroczyste, bezbarwne; drewno częściowo
malowane; wys. 24 cm, szer. 11 cm, głęb. 7 cm.
Europa Środkowa?; 1898
Cena wywoławcza. 2 000 zł

818
Ołtarzyk podróżny srebro pr. 84, porcelana, emalia; 7,7 x 6,5 x 4,9 cm.
Rosja, 1880-1890.
Cena wywoławcza. 2 000 zł
Cena oferowana 1 700 zł

819
Krucyfiks mosiądz, emalia komórkowa wielobarwna;
figura - mosiądz, odlew srebrzony;
Francja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Georg Adam SCHEID (czynny 1862-1913)

820
Nóż do papieru kość (iworyna?); srebro pr. 3, emalia komórkowa;
Austro-Węgry, Wiedeń, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

821
Papierośnica drewno orzechowe, snycerka, intarsja z macicy
perłowej i tworzywa imitującego kość;
Rosja, 1916.
Cena wywoławcza. 550 zł
Cena oferowana 450 zł

822
Wazon huculski Huculszczyzna, lata 30./40. XX w.
Cena wywoławcza. 400 zł

Peter TERESZCZUK (1875-1963)

823
Szkatułka secesyjna brąz; wys. 7,5 cm, szer. 14,6 cm, głęb. 11,4 cm;
sygn.: P. Tereszczuk
Austro-Węgry, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

824
Ekrytuar z figurką górala marmur różowy, brąz - odlew złocony
i patynowany, porcelana;
Polska, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

825
Zegar gabinetowy art deco, z puttem powożącym saniami zaprzęgniętymi w renifera Francja, Paryż, firma Marti, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 6 400 zł

826
Zegar - pocisk, z budzikiem stal, miedź, mosiądz, szkło; wys. 21,5 cm;
Śląsk, Freiburg (Świebodzice),
firma Gustav Becker, 1914
Cena wywoławcza. 2 300 zł

827
Zegarek podróżny, z budzikiem mosiądz, kość, gwasz, emalia, stal;
firma Gustav Becker; pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena oferowana 1 400 zł

828
Zegar kominkowy z damą czytającą książkę brąz złocony, mosiądz;
Francja, Paryż, firma Pons, po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 400 zł

829
Zegar kominkowy z orłem i gryfami, w tradycji empirowej drewno, czarny lakier, złocenie;
brąz złocony, mosiądz, alabaster;
Austro-Węgry, Wiedeń?; ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł
Cena oferowana 8 500 zł

830
Zegar ścienny, z barometrem i termometrem Francja, Paryż, firma JAPY et Cie oraz
Comptoir General D’Optique; k. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

831
Zegar ścienny, typu kartel, neoempirowy drewno złocone, snycerka, mosiądz, szkło;
Szwecja, Sztokholm, firma Fritz Gelhaar, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

832
Zegar ścienny, kartel, w obudowie klasycystycznej Szwajcaria, Genewa, warsztat zegarmistrzowskiej
rodziny Thuiller w XVIII wieku we Francji i Szwajcarii;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

833
Zegar podróżny, z kluczykiem mosiądz polerowany, szkło fazowane; stal;
Francja, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

834
Ikona - Matka Boska Trójręczna tempera na desce z dwiema pogrążonymi
w drewnie szpongami; 30 x 25,5 x 3 cm.
Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

835
Ikona - Matka Boska - „Umilenije”, w okładzie tempera na desce, spód pokryty brązową farbą;
blacha srebrzona; 22 x 17,4 x 2,7 cm.
Rosja, XX w.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

836
Ikona - „Zwiastowanie” tempera na desce z 2 szpongami; 31,2 x 26,2 x 2 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

837
Ikona - „Chrystus Pantokrator” tempera na desce z 2 szpongami; 35,8 x 30,5 x 4 cm.
Rosja, XX w.
Cena wywoławcza. 8 300 zł

838
Ikona - „Nie rozpaczaj, Matko”(„Nie rydaj mienie, Mati”), w kiocie tempera na desce, blacha mosiężna, papier;
kiot - drewno, sklejka, szkło; 54 x 46,7 x 7 cm.
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 600 zł

839
Kadzielnica z psem Fo, trójelementowa brąz lany, cyzelowany; wys. 60,5 cm,
szer. z uchami 50 cm, głęb. 36 cm.
Chiny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

840
Bogini Kali brąz, odlew; wys. 36 cm, szer. 26 cm, głęb. 11 cm.
Indie, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

841
Puzdro - oprawa introligatorska na pamiątkową księgę, dokument lub uroczysty adres Niemcy, Berlin, firma złotnicza
„SY und WAGNER” (czynna 1859 - 1933);
lata 90. XIX w.
Cena wywoławcza. 27 000 zł

842
Patefon z tubą Anglia, firma Bell and Howell, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

843
Zestaw 4 kinkietów elektrycznych mosiądz, szkło; wys. 31 cm, szer. 9,5 cm, głęb. 19 cm.
Polska, Huta Szkła „Zawiercie”, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Frederic de WIT (1616-1698)

844
Mapa Polski i Litwy miedzioryt kolorowany na papierze,
wymiary w świetle oprawy 507 x 56,8 cm.
Amsterdam, po 1689.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

845
Mapa sztabowa Warszawy - Generalnego Sztabu Czerwonej Armii druk barwny, papier; 45 x 38 (w świetle oprawy);
pierwsze wydanie, 1941 r.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

846
Serweta prostokątna, ażurowa nić bawełniana, technika klockowa; 163 x 121 cm.
Polska; 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

847
Serweta okrągła, ażurowa nić bawełniana, szydełko, klocek; średnica ca 164 cm.
Polska, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

848
Panneau „Bażanty” gwasz, jedwab; ca 82 x 35,5 cm; ramka, szkło.
Japonia, XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

849
Panneau „Żurawie” gwasz, jedwab; ca 82 x 35,8 cm.
Japonia, XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

850
Kilimek „Szopka krakowska” wełna barwiona, nić metalowa złota; 72 x 50 cm.
Polska, Kraków, lata 60/70. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

851
Kobierzec siwas osnowa i wątek - bawełna; runo - wełna;
183 x 116 cm.
Turcja centralna, miasto Siwas, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

852
Kobierzec bachtiari osnowa, wątek - biała bawełna, runo - wełna;
300 x 215 cm.
Persja zach., 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 7 600 zł

853
Kobierzec kurd - zendżan osnowa, wątek, runo - wełna; 333 x 111 cm.
Kurdystan, Persja pn. - zach., ok. 1900
Cena wywoławcza. 5 700 zł

854
Postument neostylowy orzech; 127,5 x 36 x 36 cm.
Europa Środkowa, po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

855
Kasa sklepowa dębina, metal niklowany, szkło;
wys. 68 cm, szer. 44,5 cm, głęb. 42,5 cm.
Niemcy, Bielefeld, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

856
Wilki do kominka mosiądz, brąz - odlew patynowany, stal; wys. 12 cm,
dł. 68 cm, po rozsunięciu ca 82 cm, szer. ca 6 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

857
Półka wisząca w stylu neorokokowym mahoniowiec; 52 x 67 x 20,5 cm.
Europa Zachodnia, Francja (?), XIX / XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł