Walerij Iwanowicz JAKOBI (1843-1902)

123
Pejzaż z południa akwarela, papier; 27,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Jakobi (podpis cyrylicą)
Cena wywoławcza. 17 500 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

124
Portret kobiety w kapeluszu pastel, papier brązowy; 64 x 52,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

125
Portret męski, 1897 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
63 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 18 000 zł
Cena sprzedaży 18 000 zł

Szymon MONDZAIN (1890-1979)

126
Kwiaty w kielichu olej, płótno; 55 x 38,5 cm
sygn. l. d.: mondzain
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Stanisław SZWARC (1880-1953)

127
Róże olej, tektura; 51 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: St. Szwarc;
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

128
Żółte róże w wazonie olej, tektura;
48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 19 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

129
Nasturcje, po 1945 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: a.Karpiński.
Cena wywoławcza. 16 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

130
Anemony olej, tektura; 32,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. d.: a.karpiński
Cena wywoławcza. 10 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Janina NOWOTNOWA (1883-1963)

131
Martwa natura z białymi cyklamenami olej, tektura; 50 x 66 cm;
sygn. p. d.: JANINA NOWOTNOWA
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

132
Róże w wazonie olej, tektura; 35 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: a. Karpiński.
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

133
Goździki, 1924 olej, płótno; 60 x 92 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1924 / Terlikowski (końcówką pędzla w mokrej farbie);
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

134
Pastwisko - Pod jesień, ok. 1920 olej, tektura; 48 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: StKamocki
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Józef GRACZYŃSKI (1866-1939)

135
Wiejski pejzaż z przydrożnym krzyżem, ok. 1910 olej, płótno, 85,5 x 139 cm;
sygn. l. d.: J. Graczyński
Cena wywoławcza. 10 000 zł

136
Pejzaż z kozą olej, płótno;
66 x 50 cm;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

137
Pejzaż z cyprysami olej, sklejka; 45,5 x 59 cm;
sygn. p. d.: I. Trusz
Cena wywoławcza. 38 000 zł

Józef KRZYŻAŃSKI (1898-1987)

138
Pani K. - Portret Katarzyny Kauzal, 1922 olej, płótno; 55,5 x 48 cm;
sygn. p. g.: J. Krzyżański/ 1922; l. d.: LKrzy
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

139
Wnętrze saloniku, ok. 1920 olej, gwasz, tektura; 24 x 34 cm;
sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

140
Skrzypaczka Hellerówna olej, sklejka; 25 x 16,8 cm;
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

141
Portret rodzinny olej, sklejka; 172 x 120 cm;
sygn. l. d.: z. pronaszko
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

142
Ułan na koniu, 1934 olej, sklejka; 41 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: Wojciech Kossak/ 1934;
Cena wywoławcza. 16 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

143
Na prerii, 1941 olej, tektura; 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1941
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

144
Odpoczynek ułana, 1936 olej, płótno, 55,5 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: Wojciech Kossak / Kraków/ 1936 / 23/7
Cena wywoławcza. 29 000 zł

J. KONARSKI, XIX-XX w.

145
Wyjazd do miasta olej, deska; 16,5 x 26 cm;
sygn. p. d.: JKonarski
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

146
W drodze na polowanie olej, tektura; 35,5 x 49,5 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena sprzedaży 4 200 zł

Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)

147
Wyjazd do miasta olej, płótno; 59 x 115 cm;
sygn. l. d.: Jan Kotowski
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Stanisław BATOWSKI-KACZOR (1866-1946)

148
Potyczka z bolszewikami olej, płótno; 75,5 x 115 cm;
sygn. p. d.: K. Batowski
Cena wywoławcza. 39 000 zł

Franciszek ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

149
Sanna, lata 20. XX w. olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. p. d.: F. Zygmuntowicz
Cena wywoławcza. 14 000 zł
Cena oferowana 11 500 zł

Edmund Jerzy KANIEWSKI (1909-1982)

150
Uroczysko, 1947 olej, sklejka; 65 x 79 cm;
sygn. p. d.: Edmund Jerzy Kaniewski, 1947
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

151
Rybacy, 1924 olej, tektura; 70 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: Wł Jarocki / 1924
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Malarz nieokreślony, polski, „Monachijczyk”

152
Tabun koni - szkic olej, płótno;
83 x 209 cm
Cena wywoławcza. 37 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII/ XIX w.

153
Para pejzaży z ruinami antycznymi olej, płótno dublowane; 38,5 x 47 cm;
jeden z obrazów sygn. l. d.: JBollon
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII/XIX w.

154
Łodzie na wzburzonym morzu olej, płótno; 76,5 x 104 cm;
napis p. d.: S Ruysdael / 1667
Cena wywoławcza. 17 000 zł

January SUCHODOLSKI (1797-1875)

155
Pejzaż z wędrowcami olej, płótno; 35 x 48 cm;
sygn. p. d. na drzewie: JSuchodolski
Cena wywoławcza. 28 000 zł

156
Statki na morzu olej, płótno; 35 x 48 cm;
sygn. i dat. l. d.: January Suchodolski 1843?
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

157
Dropie olej, płótno, 74,1 x 58,8 cm (malatura 73 x 58,8 cm)
sygnowany u dołu po prawej: JÓZEF CHEŁMOŃSKI / 1886
Cena wywoławcza. 330 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

158
Portret młodej kobiety, 1948 olej, płótno; 91 x 70,5 cm;
sygn. z prawej: a. Karpiński / 1948
Cena wywoławcza. 12 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

159
Portret kobiety z kapeluszem,1928 olej, płótno; 100,5 x 82 cm
sygn. i dat. l. d.: nieczytelnie / 28
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

160
Portret mężczyzny - Portret aktora (?) olej, tektura, 45 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Malczewski
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

161
Wiejski kościółek, ok. 1925 olej, płótno naklejone na sklejkę; 43 x 54 cm;
sygn. p. d.: E.Krcha
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Eugeniusz KAZIMIROWSKI (1873-1939)

162
W jarze, przed 1926 olej, płótno; 65,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Eug. Kazimirowski
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Franciszek MOLLO (1897 -?)

163
Kwitnący ogród olej, tektura, 47,5 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: Franciszek Mollo
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Roman KRAMSZTYK (1885-1942)

164
Przed domem, ok. 1913 olej, płótno, 64 x 79 cm;
sygn. l. d.: R. Kramsztyk
Cena wywoławcza. 86 000 zł
Cena oferowana 70 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

165
Przekupki lwowskie, ok. 1935 olej, tektura; 33 x 49 cm;
sygn. l. d.: E Erb
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Rudolf TICHY (1900-?)

166
Ogród olej, deska, 80 x 90,5 cm;
sygn. p. d.: Rud. Tichy / 19 (…) nieczytelnie;
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

167
Młodość olej, tektura; 69 x 99 cm;
sygn. p. d.: W. Wodzinowski
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

168
Dziewczyna olej, płótno; 111 x 71,5 cm
sygn. p. d.: S.Bieszczad.
Cena wywoławcza. 18 000 zł

169
Śniadanie w parku olej, gwasz, papier; 44 x 41cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Władysław ŚLEWIŃSKI (1854-1918)

170
Akt kobiety z rudymi włosami olej, płótno dublowane,
72 x 59 cm;
Cena wywoławcza. 200 000 zł