Andrzej URBANOWICZ (ur. 1938)

412
Słońce i oczy przestrzeni nad grotą olej, płótno naklejone na deskę; 98 x 71,5 cm;
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

413
Martwa natura z lampą górniczą, 1954 olej, płótno; 69 x 95 cm;
sygn. p. d.: mbogusz;
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Krystyna LIBERSKA (1926-2010)

414
Martwa natura olej, płyta; 20,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: LK
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

415
Martwa natura olej, płótno; 75 x 90 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Janusz LEWANDOWSKI (ur. 1937)

416
Przedstawienie symboliczne I olej, płótno; 56 x 65,5 cm
sygn. l. d. : J.LEWANDOWSKI
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Janusz LEWANDOWSKI (ur. 1937)

417
Przedstawienie symboliczne II olej, płótno; 50,5 x 75 cm;
sygn. p. d.: J.LEWANDOWSKI
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Dariusz MILIŃSKI (ur. 1957)

418
Bez tytułu, 1981 olej, sklejka; 107 x 89 cm;
sygn. i dat. p. d.: MILIŃSKI 81
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Jarosław JAŚNIKOWSKI (ur. 1976)

419
Koniec XX wieku, 2000 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: JJ 2000
Cena wywoławcza. 5 600 zł

Lutka PINK (1906-1998)

420
Ptaki olej, płyta; 26 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: LUTKA PINK
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Maciej PĘCAK (ur.1964)

421
Skansen z cyklu: Relief Bieszczadzki I, 2011 technika własna (olej, piasek), płótno; 120 x 80 cm;
sygn. p. d.: PM (monogram wiązany);
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Eugeniusz ARCT (1899-1974)

422
Pejzaż miejski, 1967 olej, płótno naklejone na tekturę; 52,5 x 67 cm;
sygn. p. d.: Eug. Arct 1967;
Cena wywoławcza. 8 000 zł

S. MACKIEWICZ, XX w.

423
Motyw miejski, 1946 olej, tektura; 34 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: S.MACKIEWICZ / ŁóDŹ III. X. 46 r.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Patryk RóŻYCKI (ur. 1992)

424
Trzymająca mu głowę na stopach, 2014 technika własna (olej, akryl, collage) płyta; 76 x 64 cm (kształt nieregularny)
napis. p. g.: Trzymająca mu głowę na stopach na odwrocie napis autorski: Patryk
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Marek PALUCH (ur. 1954)

425
Obłoki VI, z cyklu: Sfery niebieskie, 2013 akryl, płótno; 70 x 70 cm;
sygn. p. d.: odciskiem palca artysty
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

426
Radość życia tempera, płyta; 44 x 33 cm;
sygn. p. d.: Z. LACHUR
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Krzysztof PATALAS (ur. 1961)

427
Szczególne miejsce - Miasto, 2010 olej, technika własna, złocenia; 80 x 80 cm;
na odwrocie napis autorski: PATALAS K.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

428
Central Park, 2008 akryl, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. p. g.: ABAKO '08; na odwrocie napis autorski: WITOLD ABAKO 2008 / AKRYL NA PŁóTNIE 81 X 100 CM / "CENTRAL PARK"
Cena wywoławcza. 4 700 zł

Tadeusz L. SERAFIN (ur. 1953)

429
IV, 2013 technika własna, płyta; 110 x 86 x 5cm;
sygn. i dat. p. d.: LTS / IV 13
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Barbara ZAMBRZYCKA-ŚLIWA (ur. 1950)

501
Mała Ania brąz patynowany,
wys. 134 cm, szer. 53 cm, głęb. 44 cm
Cena wywoławcza. 14 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Stefan SADOWSKI (ur. 1941)

502
Nuklear szkło; wys. 45,6 cm
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Karol MUSZKIET (1904-1993)

503
Macierzyństwo drewno, wys. 55 cm
Cena wywoławcza. 8 000 zł

601
Kuropatwa szkło przeźroczyste, matowione, trawione,
szlifowane wys. 17,5 cm;
Francja, firma Rene Lalique, ok. poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

602
Jaskółka - podpórka do książek szkło przeźroczyste, matowione, trawione,
szlifowane; wys. 15 cm;
na spodzie ryty napis: Lalique France.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

603
Misa - patera szkło przeźroczyste i matowe, szlifowane;
10 x 23,5 x 20,5 cm;
Francja, firma Rene Lalique, 2. poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł
Cena oferowana 2 300 zł

604
Wazonik szkło mleczne, lekko opalizujące, złocenia,
wys. 12 cm;
Francja, Nancy, firma Daum, lata 90. XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

605
Wazon Moissac szkło w odcieniach brązu, odlewane, formowane;
wys. 13 cm średn.: 15 cm;
Francja, firma Rene Lalique, ok. 1925.
Cena wywoławcza. 9 500 zł
Cena oferowana 7 500 zł

606
Wazon art deco sygn. (ryta) przy krawędzi podstawy: RKrasno
oraz na spodzie: R / Krasno; 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

607
Kielich szkło rubinowe ręcznie dekorowane, złocenie,
wys. 15 cm;
Czechy?, Śląsk?, 1. poł. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

608
Wazon szkło cytrynowe, wys. 17 cm;
Czechy, Karlovy Vary, firma Moser, 2. ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł
Cena oferowana 1 000 zł

609
Wazonik szkło barwione w masie, wielowarstwowe,
żółtawo zielonkawe, błękitne, fioletowe; trawione;
Francja, firma Emile’a Galle, XX w.
Cena wywoławcza. 14 000 zł

610
Misa szkło przezroczyste jasno brązowe, barwione w masie;
wys. 11 cm, dł. 19,5 cm;
Francja, firma Emile’a Galle, ok. 1890.
Cena wywoławcza. 14 000 zł

611
Zespół 12 figurek, seria: 12 miesięcy (Znaki Zodiaku) Berlin, Państwowa Wytwórnia Porcelany (KPM),
model Friedricha Eliasa Meyera (1724-1785)
z ok. 1750 roku, powtórzenie z XX w.
Cena wywoławcza. 17 000 zł

612
Dzięcioł na pniu Niemcy, Berlin , Państwowa Wytwórnia
Porcelany (KPM), 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

613
Żaba Polska, Wałbrzych, zakłady porcelany „Wałbrzych”
(dawn. Carl Tielsch - Altwasser), okres powojenny,
projekt Hanny Orthwein (1916-1968) z 1957 roku.
Cena wywoławcza. 400 zł
Cena sprzedaży 400 zł

614
Przyczajony kot Polska, Ćmielów, 2 poł. XX w., autor modelu nieustalony
(krąg projektantów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego,
lata 50. / 60. XX w.?).
Cena wywoławcza. 500 zł

615
Misa z dekoracją o motywach zoomorficznych Helena Grześkiewicz (1909-1977) i Lech Grześkiewicz
(1913-2012) pracownia w Łomiankach
pod Warszawą, 1960.
Cena wywoławcza. 800 zł

616
Serwis do kawy, z fryzem wojowników Polska, Chodzież - Zakłady Porcelany Stołowej,
lata 60. XX w., proj. dekoracji Leszek
Nowosielski (1918-1999).
Cena wywoławcza. 1 800 zł

617
Wazon z dekoracją geometryczną (model Maria) Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia
Rosenthal, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

618
Kabaret z dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 12 cm, 31 x 29 cm;
Miśnia, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

619
Kabaret z miniaturami mitologicznymi wg Angeliki Kauffmann Niemcy, Suhl , Erdmann Schlagelmilch
Porzellanfabrik (zał. 1861), pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

620
Filiżanka z widokiem miasta Wohlau (Wołów) Berlin, Królewska Manufaktura
Porcelany (KPM), 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Józef MAREK (ur. 1922)

621
Żniwiarka glina wypalana, powlekana cienką warstwą glazury;
wys. 30,5 cm, szer. 16 cm, głęb. 20 cm.
Polska, 1949.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

622
Para popiersi Tyrolczyków Niemcy, Oskar Gladenbeck - pracownia własna (?),
2 poł. XIX w. (koniec XIX w.).
Cena wywoławcza. 4 000 zł

623
Wazon dekoracyjny z motywem kwiatów koniczyny Czechy (Austria), Turn (Teplitz), Keramische
Werke Amphora, okres Riessnera,
Stellmachera i Kessela, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

624
Wazon z ważkami i parą łabędzi Niemcy, Frauenreuth, Porzellanfabrik
Frauenreuth AG, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

625
Para świeczników porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 15 cm,
Miśnia, XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

626
Wazon z kobaltową dekoracją roślinną i ptakami porcelana, kobalt podszkliwny; wys. 62 cm;
nie sygnowany.
Japonia (Chiny?), XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

627
Serwis obiadowy ze złotymi obwódkami (modele Aida i Boticelli) Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórni Rosenthal,
okres międzywojenny.
Cena wywoławcza. 3 800 zł