Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1887-1952)

103
Powrót z połowu, 1937 gwasz, tektura, 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1937
Cena wywoławcza. 4 500 zł

104
Nokturn, 1938 gwasz, papier, 34,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1938
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Maria CZAYKOWSKA-KOZICKA (1878-1963)

105
Widok na wieżę Eiffla z placu przed Palais Chaillot, 1920 akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 48 x 58 cm (w świetle ramy)
Cena wywoławcza. 6 800 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

106
Pejzaż z Issoire, 1943 olej, tempera, papier, 26,5 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: Issoire IX. 1943 Z. Cyankiewicz
/ La plaine de Issoirette
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

107
Sarny w zagajniku, ok. 1920 akwarela, tektura, 61,5 x 95,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: jFałat / Bystra
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

108
Dama z wachlarzem akwarela, gwasz, papier,
34 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LBakalowicz
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

109
Pejzaż podgórski, 1937 akwarela, papier, 35 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski 2 paź. 1937.
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)

110
Góralka, po 1945 gwasz, papier, 72 x 60,5 cm;
sygn. z prawej pośrodku: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

111
Czary Twardowskiego, przed 1916 akwarela, gwasz, papier, 63 x 40,5 cm
(w świetle oprawy); Na odwrocie nalepka
wystawowa TPSP w Krakowie.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

112
Posiłek, ok. 1927 akwarela, papier, 36 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: l. Gotlieb
Cena wywoławcza. 34 000 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

113
Przed lustrem olej, płótno, 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

114
Głowa młodzieńca, 1923 olej, płótno, 27,5 x 22 cm;
sygn. l. d.: Eug. Zak
Cena wywoławcza. 74 000 zł

Romuald REGUŁA (1894-1981)

115
Kąpiące się, 1925 olej, płótno, 131 x 97 cm;
sygn. p. d.: RReguła
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Romuald REGUŁA (1894-1981)

116
Wisia z filiżanką - portret córki artysty, 1946 olej, płótno, 77,5 x 60 cm;
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

117
Rudowłosa, przed 1964 olej, płótno, 86 x 66 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
Cena wywoławcza. 53 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

118
Portret młodej kobiety z różą, 1909 olej, tektura, 72,5 x 91,5 cm;
sygn. l. d.: J Malczewski 1909
Cena wywoławcza. 250 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

119
Portret kobiety, 1923 olej, płótno, 73,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert Paris 1923
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Władysław UKLEJA (1900-1978)

120
Portret kobiety, 1928 olej, płótno, 80 x 110 cm;
sygn. l. d.: W. Ukleja 1928
Cena wywoławcza. 7 400 zł

121
Portret kobiety -Katarzyny Struszkiewicz olej, płótno, 65 x 50 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Jan Piotr HRYNKOWSKI (1891-1971)

122
Pejzaż z górskiego miasteczka, 1938 olej, płótno, 58 x 71 cm;
sygn. p. d.: j. Hrynkowski. 1938
Cena wywoławcza. 6 600 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

123
Martwa natura z owocami olej, płótno, 52 x 70 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski
Cena wywoławcza. 6 000 zł

124
Wnętrze lasu, 1908 olej, płótno, 60 x 43 cm;
sygn. l. d.: WW (monogram wiązany) / 1908
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Emil LINDEMAN (1864-ok. 1945)

125
Nenufary - Kwiaty w wazonie, 1909 olej, płótno, 43,3 x 63,5 cm;
sygn. l. d.: E. Lindeman/ 1909
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Błażej IWANOWSKI (1889-1966)

126
Białe peonie w chińskim wazonie olej, płótno, 85 x 70 cm;
sygn. p. d.: Błażej Iwanowski
Cena wywoławcza. 4 900 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

127
Portret śpiewaczki - studium, ok. 1896 olej, płótno naklejone na tekturę,
45,5 x 39,2 cm (forma podłoża)
Cena wywoławcza. 44 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879 - 1942)

128
Huculi olej, płótno naklejone na tekturę, 70 x 100 cm;
sygn. p.g.: Sichul
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

129
Portret Bronisławy Malczewskiej, 1920 olej, płótno dublowane, 41 x 51 cm;
sygn. l. d.: J Malczewski / 1920
Cena wywoławcza. 75 000 zł

130
Park olej, płótno, 49 x 65 cm;
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 17 500 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

131
Pejzaż z rzeką olej, płótno, 64 x 80 cm;
sygn. p. d.: Krcha
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

132
Pejzaż z Kudowy z bramką, 1946 olej, płótno, 65 x 83 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
Cena wywoławcza. 46 000 zł

Leszek PIASECKI (1928-1991)

133
Pejzaż z Czorsztyna, 1955 olej, tektura, 34 x 24 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: L.Piasecki/ Czorsztyn lipiec / 1955
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

134
Wiejska zagroda, ok. 1915 olej, tektura, 19,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Setkowicz (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Jerzy POGORZELSKI (1926-2003)

135
Pejzaż olej, płótno, 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: Pogorzelski
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

136
Pejzaż pastel, papier, 29 x 38,5 cm;
sygn. l. d.: JAN STANISŁAWSKI
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

137
Zaprzęg, po 1900 olej, płótno, 45 x 70 cm
sygn. p. d.: Józef Brandt / z Warszawy / Monachium
Cena wywoławcza. 290 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

138
Pejzaż o zachodzie słońca olej, płótno, 61 x 92 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Jan GRUBIŃSKI (1874-1945)

139
Pejzaż leśny olej, płótno, 54,5 x 73,5 cm
sygn. p. d.: JGrubiński
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

140
Rybak z podrywką, ok. 1935 olej, płótno, 74 x 104 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Józef GRACZYŃSKI (1866-1939)

141
Wiejski pejzaż z przydrożnym krzyżem, ok. 1910
olej, płótno, 85,5 x 139 cm;
sygn. l. d.: J. Graczyński
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Jan KOTOWSKI (1885-1960)

142
Sanna, ok. 1930 olej, płótno, 70 x 151 cm;
sygn. p. d.: Jan Kotowski
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Jerzy KOSSAK(1886-1955)

143
Drużba krakowski, ok. 1935 olej, sklejka, 39 x 48 cm (w świetle ramy)
sygn. p. d.: Jerzy Kossak
Cena wywoławcza. 6 100 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875 - 1946/47)

144
Naprawa koła olej, płótno, 70 x 118 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski
Cena wywoławcza. 39 000 zł

Czesław WASILEWSKI (1875 - 1946/47)

145
Sanna olej, płótno, 101 x 158 cm;
sygn. l. d.: Cz. Wasilewski 1926
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Jan STYKA (1858-1925)

146
Kosynier - studium postaci do „Panoramy Racławickiej”, 1894 olej, płótno, 55 x 35 cm
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

147
Zaporożec - studium, ok. 1873 olej, płótno, 63 x 54 cm;
sygn. u dołu: J CHELMOŃSKI
Cena wywoławcza. 95 000 zł

Karol RUTKOWSKI (1885-1960)

148
Synagoga Tempel we Lwowie, ok. 1920 olej, tektura, 23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: KAROL RUTKOWSKI / LWÓW
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Marceli Stanisław DOBROWOLSKI (1876-1959)?

149
Pejzaż z chatą, 1934 olej, sklejka, 25,5 x 22 cm;
sygn. p. d.: M. DOBROWOLSKI 1934.
Cena wywoławcza. 3 900 zł

Arnold GRABONE (1892-1981)

150
Wzburzone morze, ok. 1950 olej, sklejka, 51 x 60,5 cm;
sygn. l. d.: Arnold Grabone
Cena wywoławcza. 5 600 zł