604
Wazon z motywem kwiatowym Francja, Nancy?, firma Braci Daum?,
lata 1918-1925
Cena wywoławcza. 2 500 zł

605
Lampa gabinetowa, elektryczna Europa Zachodnia, Francja?,
2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 6 300 zł

606
Wazonik ozdobny secesyjny Francja, firma Emila Gallé, ok. 1903
Cena wywoławcza. 6 500 zł

607
Lampa secesyjna Francja, La Rochere, I ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

608
Wazon z konwaliami Niemcy, Max Laeuger, realizacja autorska
w warsztatach ceramicznych w Kandern
(lub w Karlsruhe?), 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 5 300 zł

609
Wazon z dekoracją kwiatową w typie dalekowschodnim
Holandia, 2-3 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

610
Wazon - potiche, ze stylizowaną dekoracją kwiatową
Holandia lub Niemcy, XIX w. (XVIII/XIX w.?)
Cena wywoławcza. 1 800 zł

611
Lampa z tańczącą parą w strojach dworskich
Austria, Wien, Porzellanmanufaktur und Majolikafabrik
Friedrich Goldscheider, 1910- 1912, model: Polter
Cena wywoławcza. 9 000 zł

612
Wazon dekoracyjny z plastyczną dekoracją kwiatową i miniaturą: Odpoczynek Diany
Niemcy, Sitzendorf, Sitzendorfer Porzellanmanufaktur
Alfred Voigt AG, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

613
Tancerka - w typie art déco Austria, Wiedeń, manufaktura Friedricha
Goldscheidera, okres Waltera i Marcela
Goldscheiderów, okres międzywojenny.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

614
Dwa źrebaki Niemcy, Selb, Fabryka Porcelany L. Hutschenreuther,
model Karla Tuttera, lata 1955-1968
Cena wywoławcza. 2 700 zł

615
Wilczur Niemcy, Nymphenburg, model Theodora Kärnera,
1 ćw. XX w. - realizacja późniejsza
Cena wywoławcza. 1 400 zł

616
Secesyjny serwis do kawy, model Versailles; Niemcy, Selb, fabryka Rosenthala,
pocz. XX w. - ok. 1906?; dzbanek: Śląsk,
Niedersalzbrunn, ok. 1910
Cena wywoławcza. 2 500 zł

617
Szkatułka z odaliską Polska, Bernard Wacław Szczeblewski
(1888-1965), XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

701
Cukiernica - kula w stylu art deco Warszawa, firma Norblin i Ska, projekt
Julia Keilowa (1902-1943), lata 30.XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

702
Kabaret do przystawek Niemcy, Geislingen, Württembergische
Metallwarenfabrik (WMF), lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 850 zł

703
Koszyk do butelki z winem Francja, firma Christofle, 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

704
Cukiernica Warszawa, firma nieznana; Słonim (obecnie Białoruś),
firma Wołkowyskiego, k. XIX/pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

705
Cukiernica secesyjna stop Verit (nr modelu 0161), sygnowany;
Warszawa, Norblin Ska, ok. 1910
Cena wywoławcza. 1 300 zł

706
Patera plater (wtórnie srebrzony) nie sygnowany;
Niemcy?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 850 zł

707
Komplet do kawy srebro próby 800; waga 931 g.
Berlin, Gebr. Friedländer (czynni od 1829), k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

708
Cukiernica srebro pr. 800; waga 148 g.
Niemcy, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

709
Solniczka srebro pr. 800;
Niemcy, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

710
Patera srebro próby 1 z kogutem (950/1000) sygnowane;
waga 1010 g. Paryż, monogram złotnika PB,
1798-1809
Cena wywoławcza. 10 000 zł

711
Patera srebro próby 800; waga 862 g.
Niemcy, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

713
Papierośnica srebro próby 900; waga 149 g.
Europa Środkowa, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

714
Cukiernica skrzynkowa srebro pr. 800; waga 324 g.
Niemcy, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

715
Para kandelabrów 6-świecowych, 5-ramiennych; srebro próby 830 sygnowane;
Berlin, Wilhelm Hülse (czynny od 1892), 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 18 000 zł

716
Buliera z podgrzewaczem srebro próby 800; waga 1456 g.
Gdańsk, firma Stumph und Sohn, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 600 zł

717
Tacka srebro próby 800; waga 347 g.
Niemcy, Hanower, firma kupiecka Carla Rusha,
k. XIX w. (po 1888)
Cena wywoławcza. 2 200 zł

718
Papierośnica srebro próby 800, wnętrze złocone; waga 115 g.
Niemcy, ok. 1920
Cena wywoławcza. 1 500 zł

719
Kubek srebro próby 3; waga 49 g.
Kraków, monogram wytwórcy JG, 1931-39
Cena wywoławcza. 500 zł

720
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 12 sygnowane; waga 580 g.
Warszawa, złotnik Karol Filip Malcz (1797-1867),
ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 600 zł

721
Para świeczników neobarokowych srebro próby 12;
waga 640 g. Niemcy?, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 400 zł

801
Wisior srebrny masa łączna wyrobu 13.700 g; wyrób nosi
znamiona II poł XVIII w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

802
Pierścionek złoty masa całkowita wyrobu 4,180 g
pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

803
Brosza - szpila złoto pr. 0,585,
platyna, masa łączna wyrobu 5,100 g
Cena wywoławcza. 1 900 zł

804
Zegarek damski, naręczny, art deco złoto 12 K, 4 szt. szafirów oraz 4 szt. diamentów;
USA, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

805
Pierścionek platynowy pojedynczy brylant o masie ok. 1,50 ct;
platyna, masa łączna wyrobu 4,210 g.
Cena wywoławcza. 27 000 zł

806
Bransoleta złota art.-deco złoto pr. 0,583, masa łączna wyrobu 40.500g,
Polska, lata 20-te XX w.
Cena wywoławcza. 8 500 zł

807
Pierścionek złoto -srebrny w typie art.-deco; złoto, srebro, wyrób posiada
próbę rosyjską 1899-1908, radziecką po 1925
oraz polską po 1931 r.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

808
Pierścionek złoty złoto pr. 0,750,
masa łączna wyrobu 3,00 g
Cena wywoławcza. 8 200 zł

Henri François COUTHEILLAS (1862-1928)

809
Żardinierka secesyjna - „Les Pavots” brąz, odlew cyzelowany, złocony;
Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

810
Patera owalna Austria, Wiedeń, Werkstätte Hagenauer Wien,
lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

811
Pudełko na papierosy brąz odlewany, cyzelowany; drewno mahoniowe;
Niemcy?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Pierre Jules MÉNE (1810-1871)

812
Puchar myśliwski, z pokrywą brąz patynowany, wkład z blachy mosiężnej;
Francja, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

813
Świecznik w tradycji Księstwa Warszawskiego
brąz, odlew; Polska?, 1938.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

814
Nóż do papieru brąz odlewany, mosiądz;
Polska, 1926
Cena wywoławcza. 1 000 zł