Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1887 - 1952)

230
Nokturn nadmorski gwasz, tektura, 50 x 70 cm; sygn. p. d.: SJaxa / 1936
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Mela MUTER (1876 - 1967)

231
Barki - Quai de Paris olej, deska, 21 x 61,5 cm; sygn. l. d.: Muter
Cena wywoławcza. 90 000 zł

Katarzyna GOLDINGER (1880 - 1973)

232
Zmierzch olej, płótno naklejone na płytę, 41 x 53,5 cm; sygn. p.g. cyrylicą: Katarzyna / Goldinger /1925
Cena wywoławcza. 15 500 zł

Stanisław TROJANOWSKI (XX w.)

233
Wiejska droga olej, płótno, 51 x 70 cm; sygn. p.d.: St. K. Trojanowski
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Zygmunt MENKES (1896 - 1986)

234
Kobieta z kanarkiem olej, sklejka, 40 x 32 cm; sygn. p. d.: Menkes
Cena wywoławcza. 89 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877 - 1950)

235
Święto Jordanu-studium[Święto huculskie] olej, tektura, 101 x 71,5 cm; sygn. l. d.: FPautsch 909.
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1901 - 1988)

236
Pejzaż z domami olej, tektura, 44 x 53 cm; sygn. l. d.: S. Borysowski; na odwrocie- martwa natura z owocami
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

237
Dzieci z jaskółką olej, płótno, 45 x 63 cm; sygn. l. g.: 1928 / Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 21 000 zł

W. G. CYPRIAKOW (XX w.)

238
Na targu olej, tektura, 24 x 35 cm; sygn. p. d.: W. G. Cypriakow (cyrylica)
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Hans DAHL (1849 - 1937)

239
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Bronisław Ludwik OLSZEWSKI (1874 - 1959)

240
Przy fortepianie olej, tektura, 20,5 x 16,5 cm;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Michał GORSTKIN - WYWIÓRSKI (1861 - 1926)

241
Listopad olej, p ótno, 152 x 193 cm; sygn. p. d.: M. G. Wywiórski 1915
Cena wywoławcza. 130 000 zł

Stanisław KARNIEWSKI (1901 - 1948)

242
Krowia rodzinka akwarela, piórko, tusz, papier, 40,5 x 49 cm; sygn. l. d.: Stanisław Karniewski 935
Cena wywoławcza. 8 800 zł

243
Powrót z pola - krowy akwarela, piórko, tusz, papier, 43 x 51,5 cm; sygn. p. d.: Stanisław Karniewski / 935
Cena wywoławcza. 8 800 zł

Jan WAŁACH (1884 - 1979)

244
Trzech Hucułów olej, płótno, 52 x 94 cm; sygn. l. d.: J. WAŁACH 1925
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Aleksander AUGUSTYNOWICZ (1865 - 1944)

245
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)

246
Portret prezydenta Ignacego Mościckiego olej, tektura, 102 x 71 cm; sygn. z prawej: AKarpiński War
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 - 1936)

247
Girlanda kwiatowa akwarela, karton, 61 x 72 cm; sygn. u dołu: LWyczołkowski / 08;
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887 - 1955)

248
Para obrazów "Góralka" i "Góral" pastel, papier, oba sygn.p.d.: St. Górski
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Michał ICHNOWSKI (1857 - 1915)

249
Portret dziewczyny pastel, papier, 59 x 43 cm (w świetle oprawy); sygn. p. g.: MI (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Franciszek ŻMURKO (1859 - 1910)

250
Dama (szkic) olej, płótno naklejone na tekturę, 47 x 60,5 cm; sygn. p. d.: Fran.Żmurko;
Cena wywoławcza. 30 000 zł

251
Widok spod Krakowa akwarela, papier, 32 x 45,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Frani / LWyczołkowski / 1914
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879 - 1944)

252
Zima akwarela na szkicu ołówkiem, papier, 66 x 100 cm; sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Ivan Pavlovich POKITONOV (1851-1924)

253
Dziecko w ogrodzie olej, tektura, 10,5 x 15 cm; sygn. p. d.: I. Pokitonow; na odwrocie numer 511
Cena wywoławcza. 95 000 zł

Czesław WASILEWSKI (1875 - 1946/47)

254
Sanna olej, płótno, 101 x 158 cm; sygn. l. d.: Cz. Wasilewski 1926
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)

255
Konwój jeńców bolszewickich eskortowany przez ułanow; olej, tektura, 73,5 x 102,5 cm; sygn. l.d.: Jerzy Kossak 1927
Cena wywoławcza. 41 000 zł

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852 - 1916)

256
Jeździec na stepie, po 1900 olej, p ótno, 55 x 90 cm; sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki?, k. XVIII w.

257
Scena rodzajowa olej, płótno dublowane, 42,5 x 65 cm;
Cena wywoławcza. 25 500 zł

Emma von MUELLER (Edle von SEEHOF)

258
Dwie wiejskie dziewczyny czytające list olej, płótno, 59 x 63,2 cm; sygn. p. d.: E. v. Mueller
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Malarz nieokreślony, holenderski italianista,

259
Podróżni przed fantastycznymi ruinami w grocie; olej, deska dębowa, parkietowana, 59,5 x 84,6 cm.
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Malarz nieokreślony, polski, k. XVIII w.

260
Św. Wilgoforta olej, płótno, 100 x 73 cm; u dołu inskrypcja: S. Wilgoforta P. i M. Patronka w utrapieniach y fra-/sunkach
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

261
Święty Piotr z Alcantary olej, płótno dublowane, 98 x 136 cm; w załaczeniu opinia konserwatorska
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski

262
Święta Rodzina ze św. Anną olej, płótno, 62,5 x 5,5 cm; k. XVIII w.
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Malarz nieokreślony, flamandzki, poł. XVII w.

263
Naigrawanie olej, deska, 73 x 53 cm;
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Malarz nieokreślony, flamandzki, XVIII w.

264
Scena z Merkurym olej, płótno, 74 x 58 cm;
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Malarz nieokreślony, XVI/XVII w.

265
Scena w pałacu olej, płótno, 91 x 77 cm
Cena wywoławcza. 80 000 zł

401
Chrystus Zmartwychwstały drewno lipowe, polichromowane, pozłacane [wtórnie, spękania]; wys. 53 cm; Europa Środkowa,1. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

402
Matka Boska z Dzieciątkiem drewno lipowe, polichromowane, srebrzone, wys. 30 cm; Polska Połnocna?, warsztat prowincjonalny, ludowy, 1 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

403
Para główek aniołkow drewno polichromowane, srebrzone, wys. ok. 29 cm; Śląsk?, ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 6 700 zł

404
Koronacja Marii rzeźba przyścienna; drewno lipowe, polichromowane, pozłacane, srebrzone; 67,5 x 42,5 x 13 cm; Niemcy Połnocne?, k. XVII - pocz. XVIII w.
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Fritz HEINEMANN FRITZ (1864 - 1932)

405
Akt kobiety - przed kąpielą alabaster, marmur zołty, żyłkowany (cokoł); wys. 51,5 cm; sygn. z tyłu: Fr. Heinemann
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Artysta nieokreślony, zachodnioeuropejski

406
Dziewczynka z królikiem alabaster - w partii sukienki z szaro brązowymi przebarwieniami; wys.44 cm;
Cena wywoławcza. 2 700 zł

407
Popiersie młodej kobiety alabaster, wys. 19,5 cm; Włochy?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

408
Madonna z Dzieciątkiem drewno lipowe, pierwotnie polichromowane; wys. 87 cm; Niemcy Połnocne?, Prusy, Gdańsk?, 2. poł. XVII w.
Cena wywoławcza. 55 000 zł

MÜLLER - GREFELD (XX w.)

409
Praca brąz patynowany, marmur czarny żyłkowany, zielono seledynowy, wys. całk. 50 cm; sygn. z tyłu na podstawie
Cena wywoławcza. 6 300 zł

410
Fauny, ok. 1910 brąz patynowany, wys. 27 cm; sygn. na podstawie: J. B.-D.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Bolesław BIEGAS (1877 - 1954)

411
Pałac zaczarowany 2 brąz patynowany na zielono, wys. 34,8 cm; sygn. z boku, przy podstawie: B. Biegas oraz oznaczenie numeru odlewu 1/8
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Ludwig Paul KOWALCZEWSKI (1865 - 1910)

412
Wojownik brąz patynowany, granit szary; wys. całk. 37,5 cm, sygn. z tyłu na podstawie: Kowalczewsky
Cena wywoławcza. 5 000 zł