Henryk II KOSSOWSKI (1855 - 1921)

413
Pasterka brąz patynowany, wys. 23,5 cm; sygn. na podstawie z boku: Kossowski
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Bolesław BIEGAS (1877 - 1954)

414
Świątynia brąz, wypukłorzeźba; 47 x 42 x 6 cm; nie sygn.; sygn. odlewnika: (bok l.d.) Blanchet Fondeur 1994 1/8
Cena wywoławcza. 16 500 zł

501
Waza sygn. w dnie trawiona: Moser Karlsbad; Czechy, Moser, Ludwig und Söhne, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 100 zł

502
Dzban ozdobny szkło kobaltowe, srebrzenie galwaniczne; wys. 22,5 cm; Niemcy?, ok. 1925
Cena wywoławcza. 1 200 zł

503
Wazon secesyjny sygn. Gallé (trawione); Francja, Nancy, pracownia Emile'a Gallé, ok. 1910
Cena wywoławcza. 17 000 zł

504
Naczynie ozdobne w typie biedermeier szkło warstwowe - przezroczyste, mleczne, farby emaliowe, złocenia; średn. 25 cm Śląsk, Czechy?, k. XIX w. - pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

505
Talerz ozdobny w typie biedermeier szkło warstwowe - różowe, przezroczyste, mleczne, farby emaliowe, złocenia; Śląsk, Czechy?, k. XIX w. - pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

506
Wazon dekoracyjny szkło warstwowe (oranżowo-brązowe), trawione; mosiądz złocony; Francja, Abel Combe z Paryża (?), ok. 1880
Cena wywoławcza. 4 500 zł

507
Wazon secesyjny szkło barwione w masie, trawione; wys. 36 cm; sygn. Gallé (trawione); Francja, Nancy, pracownia Emile'a Gallé, ok. 1910
Cena wywoławcza. 17 000 zł

508
Patera secesyjna z postacią kobiety Czechy, Duchcov, wytwórnia porcelany Royal Dux (zał. 1864), po 1945 r. - powtórzenie wcześniejszej formy.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

509
Wazon huculski Pokucie, Kuty, warsztat Jana Broszkiewicza, okres międzywojenny.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

510
Turkusowy wazon dekoracyjny z dekoracją reliefową; ceramika autorska, Paryż, XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

511
Naczynie dekoracyjne z dwiema dziewczynkami; Europa Środkowa, praca autorska w stylistyce secesyjnej, 2 poł.- kon. XX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

512
Wazon dekoracyjny z postacią kobiety i gałazkami jeżyn; Czechy, Bechyne/k Taboru, XX w.
Cena wywoławcza. 3 400 zł

513
Miseczka - konfiturierka Sygn. kobaltem podszkliwnie skrzyżowane miecze, wycisk: 30; Miśnia, 2 poł. XVIII w. (lata ok. 1760-70?)
Cena wywoławcza. 1 600 zł

514
Wazonik kobaltowy z dekoracją kwiatową porcelana, kobalt, farby naszkliwne, złocenia; wys. 13,3 cm; Miśnia, lata 1924-1934
Cena wywoławcza. 1 000 zł

515
Talerz serwisowy porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 4 cm; Austria, Wiedeń, Cesarska Manufaktura Porcelany, 1846.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

516
Serwis do kawy z reliefem Neubrandenstei Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka porcelany Lorenza Hutschenreuthera (porcelana), malatura: filia w Dreźnie, okres powojenny.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

517
Para talerzy z dekoracją w typie dalekowschodnim; Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), lata 1849-1870
Cena wywoławcza. 1 200 zł

518
Paterka dwuliścienna Śląsk, Jedlina Zdrój (Charlottenbrunn), ok. 1887-1919, lub Parowa (Tiefenfurt), po 1868.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

519
Poławiaczka pereł Porcelana, farby podszkliwne w gamie segerowskiej; wys. 25,5 cm; Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthala, ok. 1920
Cena wywoławcza. 2 700 zł

520
Dziewczynka z chartem Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka porcelany Lorenza Hutschereuthera (zał. 1857); lata 50. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

521
Akt kobiety - Torso Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthala - Dział Sztuki, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

522
Kareta zaprzężona w dwa konie Niemcy, Unterweisbach, VEB Porzellanfabrik Unterweisbach, 2 poł.XX w.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

523
Kupidyn z kołczanem porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 18,5 cm; Miśnia, model Karla Schwalbe, z ok. 1888 roku, XIX/XX w
Cena wywoławcza. 2 500 zł

524
Neorokokowy garnitur kominkowy: zegar z grupą figuralną i dwa wazony; Nieustalona wytwórnia europejska, Śląsk lub Niemcy, poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 900 zł

525
Lampa ceramiczna ze szklanym kloszem; Ceramika: nieokreśl. wytwórnia europejska - Austro-Węgry?, Czechy?, Galicja?, XX w.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

526
Grupa figuralna: Odpoczynek na polowaniu (August Mocny i hrabina Cosel); Miśnia, model Joanna Joachima Kaendlera (507) z ok. 1743 r., powtórzenie XIX-wieczne.
Cena wywoławcza. 18 000 zł

527
Para amforek z uchwytami - gryfonami Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), ok. 1860-70;
Cena wywoławcza. 12 500 zł

601
Imbryk do herbaty i buliera z podgrzewaczem; Sheffield, f-ma Roger Broadhead and Co (1853-1900), 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

602
Nóż do papieru srebro pr. 84, dł. 35,7 cm, waga 261 g; Moskwa, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

603
Papierośnica męska srebro pr. 875; dł. 10,5 cm, szer. 8 cm; Moskwa, Moskowskaja Juwielirno-Czasowaja Fabryka, 1953-54
Cena wywoławcza. 1 900 zł

604
Torebka balowa srebro pr. 800; dł. 31 cm, waga 280 g; Niemcy, k. XIX/ pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

605
Para solniczek srebro pr. 1, częściowo złocone; wys. 9,4 cm, średn. czary 7,1 cm, waga 233 g; Francja, 1819-1838
Cena wywoławcza. 4 000 zł

606
Komplet sztućców na 6 osób w etui introligatorskim; srebro pr. 875, stal nierdzewna, waga 1289 g (z nożami); Łotwa, ok. 1930 r.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

607
Pucharek z dwoma podstawkami srebro pr. 84, waga 353 g; Moskwa, firma Sazikow (1810-1879), 1858 r.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

608
Karafka do wina srebro pr. 1 z głowa Minerwy, szkło kryształowe; wys. 30 cm; Paryż, Edouard Ernie (1882-1901), k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

609
Pojemnik na lód srebro cechowane głowa Minerwy, szkło; wys. 15 cm, średn. 14,5 cm; Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

610
Waza z nakrywą srebro niesygnowane, wewnątrz złocone; 38,5 x 38 x 28 cm, waga 2139 g; Niemcy?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

611
Komplet śniadaniowy Niemcy, Schwäbisch Gmünd, firma Wilhelma Bindera (czynna od 1869), lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

612
Patera na owoce srebro pr. 84, waga 791 g; Warszawa, Bracia Hempel (1894-1944), 1908-15
Cena wywoławcza. 7 000 zł

613
Patera - kosz srebro pr. 800; wys. 14 cm, średn. 18,5 cm, waga 623 g; Niemcy, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

614
Puchar zawodów strzeleckich w futerale srebro pr. 800, częściowo złocone; wys. 21,7 cm, waga 627 g; Niemcy, Heilbronn, Bruckmann und Söhne (1905-1973), ok 1892
Cena wywoławcza. 6 000 zł

615
Globus srebro pr. 835; wys. 29 cm, średn. stopy 14 cm, waga 1399 g; Niemcy, Darmstadt, firma E. L. Vietor, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

616
Para świeczników srebro; wys. 37,5 cm, waga 961 g; Niemcy?, po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 400 zł

617
Pas kaukaski srebro pr. 84; dł. 75 cm, średnica po zapięciu 25 cm, waga 539 g; Tbilisi, 1882 r. probierz Jegor Iwanowicz Blumberg (czynny 1841-1886)
Cena wywoławcza. 3 000 zł

618
Komplet sztućców na 12 osób Brema, Bremer Silberwarenfabrik (1905-1981), lata 20.-30.XX w., ostrza - Solingen, firma J. A. Henckels
Cena wywoławcza. 13 000 zł

619
Szkatułka na biżuterię srebro pr. 925 częściowo złocone, emalia (na bokach w dwóch miejscach ubytki); 8,5 x 15,5 x 10,5 cm; Niemcy?, k. XIX w
Cena wywoławcza. 10 000 zł