12 października 2023

Aukcja: 12 października 2023 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE PRZEDAUKCYJNEJ

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Andrzej GIERAGA (ur. 1934)

301
Obraz CLXXXXVI, 1990 akryl, płótno naklejone na płytę; 70 x 140 cm;
na odwrocie opis autorski: ANDRZEJ / GIERAGA / OBRAZ CLXXXVI / WYM. 70 X 140 / TECH. PŁÓTNO; / AKRYL / ROK 1990.
estymacja: 21 000 - 25 000 zł

Jacek BIGOSZEWSKI (1945-1997)

302
Z cyklu: Horyzont, 1995 akryl, płótno; 110 x 110 cm;
sygn. na odwrocie: [podpis artysty] oraz na krośnie malarskim drukowana nalepka autorska z opisem: JACEK BIGOSZEWSKI / Z CYKLU „HO
estymacja: 10 500 - 12 000 zł

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

303
Bez tytułu, 2022 akryl, płótno; 90 x 90 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: L. Tarasewicz 2022 / Acrylic on canvas / 90 x 90.
estymacja: 86 000 - 100 000 zł

Włodzimierz KUNZ (1926-2002)

304
Śniadanie w Antibes, 1990 olej, collage, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: Wł Kunz;
estymacja: 9 500 - 12 000 zł

Ryszard GRZYB (ur. 1956)

305
Nie ma mrozu w styczniu, 2015 akryl, płótno; 70 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Ryszard Grzyb / „Nie ma mrozu / w styczniu” / 70 x 70 cm / 2015.
estymacja: 27 000 - 32 000 zł

Marek SAJDUK (ur. 1946)

306
Multiwersum, 1997 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d: M Sajduk;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Maksymilian KREUTZ-MAJEWSKI (ur. 1966)

307
Kompozycja czerwono-czarna technika mieszana, płótno; 90 x 90 cm.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Roman ARTYMOWSKI (1919 - 1993)

308
Bez tytułu akryl, płótno; 116 x 62 cm (wymiary w ramie)
estymacja: 20 000 - 23 000 zł

Stanisław BAJ (ur. 1953)

309
Droga olej, płótno;73 x 92 cm;
sygn. l. d.: S . Baj;
estymacja: 14 000 - 17 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Stanisław BAJ (ur. 1953)

310
Rzeka Bug, 2022 olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. p. d. S.Baj;
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Bogusław SZWACZ (1912-2009)

311
Ruiny zamku - z cyklu: Tragedia Warszawy, 1958/1970 technika mieszana (tempera, olej), płótno; 137 x 110 cm;
sygn. i dat. śr. d.: SZWACZ / *(58) *70*
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Rafał STĘPNIAK (ur. 1953)

312
Bez tytułu, 2011 olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Rafał Stępniak 2011.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jerzy TOMALA (ur. 1951)

313
Świeżo malowane XXV, 2018 akryl, płótno; 50 x 50 cm;
na odwrocie opis autorski: JERZY TOMALA / "ŚWIEŻO MALOWANE - XXV" / OCT. 2018.
estymacja: 3 500 - 5 000 zł

Ewa PEŁKA (1952-2018)

314
III - MMII, z cyklu: Rzeźba ziemi, 2002 olej, płótno; 30 x 60 cm;
na odwrocie opis autorski: "III - MMII" EWA PEŁKA / Z CYKLU RZEŹBA ZIEMI / 2002 / 60 X 30.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Marcin KOWALIK (ur. 1981)

315
Bez tytułu akryl, płótno; 30 x 40 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Bogdan KORCZOWSKI (ur. 1954)

316
Orbium, 2012 olej, płótno; 90 x 90 cm;
sygn. p. d.: KORCZOWSKI
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

NATALIA LL (Natalia Lach-Lachowicz) (1937-2022)

317
Sztuka konsumpcyjna fotografia barwna, papier fotograficzny Fujicolor Crystal Archive Paper; 30 x 40 cm;
opisana l. d.: NATALIA LL 1972, nakład: 23/35, wydruk późniejszy.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena oferowana 9 500 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

318
Zestaw 12 fotografii fotografie czarno-białe, papier fotograficzny, format zróżnicowany zbliżony do 30 x 23,5 cm;
na każdej fotografii opis autorski oraz stempel autorski;
estymacja: 21 000 - 25 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

319
Strefa II fotografia czarno-biała, odbitka bromowa, vintage print, 12,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęć autorska: ZDZISŁAW BEKSIŃSKI / SANOK, ULICA ŚWI
estymacja: 6 300 - 7 600 zł
Cena oferowana 6 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

320
Bez tytułu fotografia czarno -biała, odbitka bromowa, vintage print, 18 x 14 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęć autorska: ZDZISŁAW BEKSIŃSKI / SANOK, ULICA ŚWIERC
estymacja: 6 300 - 7 600 zł
Cena oferowana 5 700 zł

Tamara ŁEMPICKA (1898-1980)

321
Modelka serigrafia barwna, karton czarny; 117 x 80 cm (w świetle oprawy);
p. d.: [sucha pieczęć], l. d.: 193/195 (flamastrem);
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

322
Koła podwójne, 1963 gwasz, papier milimetrowy; 41,7 x 29,7 cm;
sygn. i dat. l. d.: JAN / BER / DYSZ/ AK / 1963 (ołówkiem).
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

323
Spektakl akwarela, gwasz, piórko, papier; 19 x 30 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. d.: T Kantor.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Zbysław MACIEJEWSKI (1946-1999)

324
Bez tytułu, 1974 technika mieszana, papier; 20,5 x 28,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Zb.9 XVIII 74 (ołówkiem);
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Marek CHLANDA (ur.1954)

325
Rysunek Świętego Pokoju, 1997 technika mieszana, papier; 51 x 69 cm;
sygn. i dat. p. d.:M.Ch.'97 (ołówkiem); opisana l. d.: Rysunek Świętego Pokoju (ołówkiem).
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Włodzimierz Jan ZAKRZEWSKI (ur. 1946)

326
White Landscape, 1995 technika mieszana, papier; 16 x 37 cm (wymiar kompozycji); 44 x 59 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WJZakrzewski (ołówkiem); dat. i opisany l
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

STANISZEWSKA NASTAZJA

327
Kobieta jest kwiatem, 2023 z cyklu INTENSYWNOŚĆ
grafika warsztatowa, wklęsłodruk, monotypia; 50 x 70 cm, 1/1
estymacja: 6 000 - 7 200 zł

Maria Ewa ŁUNKIEWICZ-ROGOYSKA (1895-1967)

328
Bez tytułu tusz, piórko, papier; 17 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: M-EWA ŁUNKIEWICZ (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

329
250704-8, 2004 pastel, ołówek, papier; 21 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: A. Nowacki 2004 (ołówkiem), opisany l. d.: 250704-8 (ołówkiem).
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

330
250704-1, 2004 pastel, ołówek, papier; 21 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: A. Nowacki 2004 (ołówkiem), opisany l. d.: 250704-1 (ołówkiem).
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Andrzej Jan PIWARSKI (ur. 1938)

331
Kompozycja niebieska, 1975 olej, tektura; 50,5 x 36 cm;
sygn. i dat. p. d.: AJ Piwarski 1975.
estymacja: 1 900 - 2 200 zł

332
Śmierć ziemi, 1976 olej, płótno; 55 x 65 cm;
sygn. p. d.: AJ Piwarski 1976;
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Anna KORYBUT-DASZKIEWICZ (ur. 1947)

333
Przedmiot kolejny - 3, 1975 akryl, płótno; 105 x 80 cm;
na odwrocie nalepka z VIII Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie z 1976 oraz nalepka z odręcznymi napisami z info
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

334
Bez tytułu (67), 1990 akryl, płótno; 35 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz '90;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

335
Bukiet tulipanów, 1983 akryl, płótno; 35 x 25 cm;
sygn. p. d.: Ćwiertniewicz;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zbigniew NOWOSADZKI (ur. 1957)

336
Błękitna rzeka, 2001 akryl, płótno; 90 x 90 cm;
na odwrocie opis autorski: ZBIGNIEW / NOWOSADZKI / 2001 / BŁĘKITNA RZEKA.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Halina TYMUSZ, XX / XX w.

337
Dziewczynka w czerwonej sukience, 2001 olej, płótno; 80 x 100;
sygn. i dat. p. d.: H.TYMUSZ' 2001.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Adam FAGLIO (ur. 1954)

338
Ale odlot, 2023 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: Faglio 2023;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

339
Hiems Cupri, 2022 farby akrylowe, metaliczne, płótno; 115 x 75 cm;
sygn. l. d.: SV. (monogramem wiązanym ujętym w romb);
estymacja: 9 500 - 11 400 zł

Stanisław BATRUCH (1935-2015)

340
Nad Osławą, 1998 akryl, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: St. Batruch;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

341
Taki sam jak on, 2023 olej, płótno; 140 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JANUSZ ANTOSZCZYK / TAKI SAM JAK ON 2023 / OLWJ/PŁÓTNO; / 140/100 CM.
estymacja: 6 500 - 7 000 zł

Marc STERLING (1898-1976)

342
Martwa natura olej, płótno; 23 x 27 cm;
sygn. p. d.: M. Sterling;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Juliusz NARZYŃSKI (1934-2020)

343
Bez tytułu olej, płótno; 62 x 116 cm;
sygn. na odwrocie: JuliuszNarzyński.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Sylweriusz SASIM (1922-1996)

344
Dwa światy, 1971 olej, płótno; 76 x 56 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Sasim / 71.;
estymacja: 2 700 - 3 700 zł

Stefan SZAWICA, XX / XX w.

345
Pejzaż, 1988 olej, płótno naklejone na płytę; 54 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Szawica 88;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

346
Spotkanie w Paryżu - Delacroix, Chopin, Balzac olej, płótno; 38,5 x 50 cm;
sygn. p. g.: Szancenbach.
estymacja: 14 000 - 16 800 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

347
Martwa natura z owocami olej, płótno; 84 x 75 cm;
sygn. p. d.: JSzancenbach.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

348
Martwa natura z kawonem, 1962 olej, płótno; 73 x 93 cm;
sygn. i dat. p. d.: 62 / Szancenbach;
estymacja: 14 000 - 16 000 zł