12 października 2023

Aukcja: 12 października 2023 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE PRZEDAUKCYJNEJ

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

349
Mieczyki w ludowym wazonie III, 1996 olej, płótno; 75 x 85,5 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Michał BACA (ur. 1958)

350
Ermonpuili, 2017 akryl, olej, płótno; 30 x 54 cm;
sygn. i dat. l. d.: Michał Baca 2017;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Teresa WALLIS-JONIAK (ur. 1926)

351
Nad morzem (Carry), 2019 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Wallis -J. / 19;
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Bruno WIOSKA (ur. 1944)

352
Pejzaż miejski, 1973 olej, płótno; 68 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wioska 73.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Krystyna ŁADA-STUDNICKA (1907-1999)

353
Pejzaż nadwodny olej, tektura; 18 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K.LADA;
estymacja: 3 800 - 4 500 zł

Grzegorz MORYCIŃSKI (1936-2015)

354
Palmiarnia, 2001 olej, kredka, płótno; 92 x 73 cm;
sygn. p. d.: G. Moryciński;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Juliusz STUDNICKI (1906-1978)

355
Martwa natura olej, karton; 22 x 35 cm;
sygn. p. g.: J.STUDNICKI (długopisem).
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Halina CENTKIEWICZ-MICHALSKA (1912-2007)

356
Pejzaż francuski, 1997 olej, płótno; 87 x 64 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: HALINA CENTKIEWICZ-MICHALSKA / ol.pł. 50 x 73 / Pejzaż Francuski / r. 1997.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Wspomnienie z pleneru, 1985

357
olej, płótno; 60 x 73 cm sygn. i dat. l. d.: CHMIELECKI 1985 r.;
estymacja: 2 700 - 3 500 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Mieczysław DYLĄG (1917-2004)

358
Nad Wisłą – Kraków, 1953 olej, płótno; 54 x 64,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. Dyląg 53;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Maria LECHOWSKA - BUJAK (1930-2018)

359
Kwiaty, 1976 olej, tektura; 57 x 37,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: M Bujak / 1976;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław Michał WÓJTOWICZ (1920-1991)

360
Bukiet dla P. Teresy, 1981 technika mieszana, olej, tempera, złoto na szkle; 18 x 14 cm;
sygn. p. d.: ST WÓJTOWICZ, oraz sygn. l. d.: WÓJTOWICZ;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Wiesław OCHMAN (ur. 1937)

361
Uliczka, 1989 olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: WIESŁAW OCHMAN / "ULICZKA" / ol/płótno; / WOchman.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Stanisław MAZUŚ (ur. 1940)

362
W meteorach, 1992 olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: S Mazuś 92,
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Richard ANUSZKIEWICZ (1930-2020)

363
Bez tytułu, 1968 serigrafia barwna, papier; 34,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: Anuszkiewicz 1968 (ołówkiem); l. d.: 104 / 150 (ołówkiem).
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

Leszek HOŁDANOWICZ (1937-2020)

364
Cisza, 1996 sitodruk, papier; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: L. HOŁDANOWICZ '96 (ołówkiem), po środku oznaczenie: e/A (ołówkiem), opis l. d.: CISZA – SITO (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Autor nieokreślony, XX w.

365
Przed lustrem akwaforta, akwatinta, papier; 26,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: … 74 (? – nazwisko nieczytelne, ołówkiem), l. d. numer: 7/10 (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Jacek SROKA(ur. 1957)

366
Sprzysiężenie kiełbasek, 2007/2010 akwaforta, akwatinta barwna, papier; 21 x 39 cm (wymiar kompozycji), 24 x 41 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. z płyty l. d.: SROKA 2007
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

367
Fado gwasz, papier; 56 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC oraz napis w kompozycji FADO.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Roman BANASZEWSKI (1932-2021)

368
Bez tytułu, 2001 litografia barwna, papier, 29 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: R. Banaszewski 01 (ołówkiem), l. d.: Lito (ołówkiem), śr. 16/50 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948)

369
Spacer, 1996 akwarela, papier; 60 x 48 cm;
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

370
Bez tytułu, 1994 akwarela, papier; 60 x 48 cm;
sygn. i dat. p. g.: FranciszekMaśluszczak1994.
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

Halina CHROSTOWSKA-PIOTROWICZ (1929 - 1990)

371
Bez tytułu technika własna; 75 x 50 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy)
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Marek ŻUŁAWSKI (1908-1985)

372
Z cyklu: Zuzanna, 1975 serigrafia barwna, papier; 59,5 x 52 cm (wymiar arkusza), 49,5 x 38 cm (wymiar kompozycji)
sygn. i dat. p. d.: Marek (faksymile) '75 (ołówkiem), l. d. nakład:
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Salvadore DALI (1904-1989)

373
Kobieta przestrzenna litografia, papier Velin d`Arches; 45 x 32,5 cm (wymiar kompozycji), 66 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn. na płycie pod kompozycją, numerowana ołówkiem, sucha pi
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Amedeo MODGILIANI (1884-1920)

374
Portret kobiety litografia, papier Velin d`Arches; 56 x 36 cm (wymiar kompozycji), 77 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn. na płycie l. g. oraz  pod kompozycją: Amedeo Modgiliani o
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Pablo PICASSO (1881-1973)

375
Zakochana para litografia, papier Velin d`Arches; 48 x 36 cm cm (wymiar kompozycji), 70 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn. na płycie pod kompozycją p. d.: Picasso oraz numerowan
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

376
Zestaw trzech litografii, 1959 litografie barwne, papier czerpany Velin d`Arches; ca. 28 x 20 cm (wymiar kompozycji), 38 x 28 cm (wymiar arkusza); sygn. Kisling (na kamieniu);
Prace pochodzą
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Andrzej WAJDA (1926-2016)

377
Pejzaż z Wersalu, 1982 długopis, papier; 20 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany l. d.: Panu Leonardowi P. / z przyjaźnią Andrzej Wajda 28.6.82 Wersal.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

378
Przystać, 1960 tusz lawowany, piórko, tusz, papier; 22 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: JSzancenbach / 1960 (ołówkiem).
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

379
Pejzaż skandynawski pastel, papier; 30 x 41 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: JSancenbach (tuszem).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Stanisław TEISSEYRE (1905-1988)

380
Krzesła, 1977 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier; 24 x 34 cm (w świetle passe-partout); sygn., dat. i opisany p. d.: Altea Krzesła / St. 1977 (długopisem);
na
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

381
Słoneczny pejzaż, 1960 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 24 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany śr. d.: 1960. St. Torre … (ostatnia część napisu nieczyt
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Maksymilian KREUTZ-MAJEWSKI (ur. 1966)

501
Black-Yellow szkło, drewno; wys. 120 cm, podstawa: 38 x 23 cm.
estymacja: 6 400 - 7 600 zł

Tadeusz ŁODZIANA (1920-2011)

502
Akt brąz patynowany, drewniana podstawa; wys. 17 cm (z podstawą), szer. 23 cm
sygn. przy podstawie: TŁ.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Marian KONIECZNY (1930-2017)

503
Projekt pomnika Aleksandra Zawadzkiego brąz, wys. 39 cm;
sygn. na spodzie MK (monogramem).
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Gustaw ZEMŁA (ur. 1931)

504
Anioł, 1995 brąz; wys. 21,5 cm
sygn. i dat. wewnątrz u podstawy: 1995/ GZEMŁA.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Gustaw ZEMŁA (ur. 1931)

505
Postacie brąz; wys.: 32, podst.: 8 cm
sygn. z boku na podst.: G.Z.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 400 zł

Kazimierz RAFALIK (ur. 1938)

506
Postać brąz; wys. 33 cm (z podstawą)
na spodzie podstawy autorska naklejka.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

507
Sówka brąz patynowany, 22 x 13 x 6 cm;
sygn. na spodzie: BCHROMY.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

508
Paw brąz patynowany, 35 x 43 x 15 cm;
sygn. z tyłu na środku ogona: BCHROMY.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

509
Sowa brąz wys. 54 cm.
estymacja: 5 000 - 5 800 zł
Cena sprzedaży 4 800 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

510
Kaczka brąz patynowany, kamień, wymiary: 57 x 37,5 x 20 cm.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Piotr BUBAK (ur. 1959)

511
Mechatroniczna II, 2022 brąz, kamienna podstawa; wys. 44 cm, podstawa 16 x 13,5 cm.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Jacek OPAŁA (ur. 1970)

512
Twarz ceramika; 101 x 52 cm.
estymacja: 5 600 - 7 000 zł

Dog Arlekin

513
Ceramika szkliwiona; wys. 82 cm; opisany na odwrocie: A/7472 / ITALY / Ś.M.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 700 zł

Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Artystycznego Rytosztuka

514
Dzbanek i 6 kubków bursztyn, srebro wewnątrz złocone, pr. 3, waga 1338 g (wraz z elementami bursztynu); wys. dzbanka 20,5 cm, wys. kubka 7,6 cm;
na spodzie oznaczenie: „RYT” oraz
estymacja: 9 800 - 11 800 zł

Patera

515
Szkło barwione w masie na rubinowo, przeźroczyste, ręczne formowane; 26 x 32,5 x 19 cm; Europ Środkowa, 3 tercja XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł