Zygmunt MENKES (1896-1986)

49
Nad rzeką akwarela, gwasz, papier fakturowany; 24 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: menkes
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Stefan GAŁKOWSKI (1912-1984)

50
Pejzaż akwarela, papier; 71,5 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stefan Gałkowski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

51
Żółte róże olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. po środku, przy lewej krawędzi: a. karpiński
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

52
Róże olej, płyta; 50 x 70 cm;
sygn. p. d. St. Paciorek
estymacja: 5 500 - 6 600 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

53
Mimozy pastel, papier czarny; 33 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MSzczerbiński
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

A. LUMICZ (XX w.)

54
Martwa natura z dzbanami i książkami olej, sklejka; 28,5 x 35 cm;
na odwrocie napis: Lumicz ? / ... (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Ossip LUBITCH (1896-1990)

55
Martwa natura olej, płótno; 46 x 55 cm
sygn. p. d.: Lubitch
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

56
Barbakan i Brama Floriańska - Widok z pracowni Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, 1911 akwarela, karton; 60 x 76 cm;
sygn. i dat. l. d. Teod Grott 911
estymacja: 12 000 - 13 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

57
Kościół św. Andrzeja w Krakowie, 1922 olej, tektura; 48 x 37 cm (w świetle ram);
sygn. i dat. p. d.: Stanisław Paciorek / 9.22
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Tadeusz NARTOWSKI (1892-1971)

58
Wilno, 1935 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 56 x 77 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Nartowski / 1935. / Wilno
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Marian STROŃSKI (1892-1977)

59
Przemyśl - Ulica Grodzka, 1949 olej, płótno; 72,5 x 61 cm;
opisany na odwrocie: Przemyśl, ul. Grodzka / 1949 rok / Marian Stroński
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Zygmunt RADNICKI (1894-1969)

60
Zabudowania, 1923 olej, tektura; 60 x 42 cm;
sygn. p. d.: Z. Radnicki - 923.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946) - przypisywany

61
Widok miejski akwarela, papier; 18 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jaźwiecki (ołówkiem, ?)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

A. MARTENS, XX w.

62
Pejzaż z wiatrakiem akwarela, papier; 29 x 41 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d. A. Martens (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870-1956) - ojciec

63
Ulica Jezuicka w Warszawie piórko, tusz, akwarela, papier; 27 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: T. Cieślewski (piórem)
estymacja: 1 200 - 1 300 zł

64
Widok Starego Miasta w Warszawie akwarela, ołówek, papier; 15 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: T. Cieślewski
estymacja: 1 200 - 1 300 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

65
Plac Teatralny w Warszawie tusz, piórko, papier; 12 x 24,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

66
Miasteczko akwarela, papier; 17 x 23 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u dołu i po lewej u góry; na odwrocie stempel autorski.
estymacja: 4 700 - 5 200 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Otto PIPPEL (1878-1960)

67
Zima olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: OTTO PIPPEL
estymacja: 11 000 - 12 000 zł

68
Sosna, 1929 olej, tektura; 47 x 32 cm;
sygn. i dat. p. d. St. Paciorek 1929
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Adam BUNSCH (1896-1969)

69
Gęstwina lasu, 1948 pastel, papier żeberkowy naklejony na tekturę; 63 x 48 cm;
sygn. i dat. l. d.: Adam Bunsch 1948
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Antoni LANGE (1774-1842)

70
Pejzaż górski z potokiem, 1829 gwasz, papier; 39,5 x 56,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu po lewej: A. Lange. f. 1829
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Romuald REGUŁA (1894-1981) ?

71
Pejzaż z drzewem akwarela, papier; 36 x 54 cm (w świetle oprawy);
opisana p. g.: R.R (ołówkiem)
estymacja: 6 500 - 7 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

72
Leśna droga z wrzosami olej, tektura; 67,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Florian PIEKARSKI (1868-1919)

73
Pejzaż, 1901 olej, deska; 13,5 x 23 cm;
opisany na odwrocie: 1901 F Piekarski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

74
Pejzaż górski olej, płótno; 71 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: JBernhardt (? słabo czytelnie)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stefan JUST (1905-1977)

75
Samotna sosna, 1946 olej, tektura; 50 x 37,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Just / 46
estymacja: 3 200 - 3 700 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

76
Brzozy we mgle akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 62,3 x 86,5 cm;
sygn. l. d.: K. Mackiewicz (ołówkiem).
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

77
Pejzaż z chatami, 1925 olej, płótno; 40 x 94 cm;
sygn. l. d.: J …kowski (? - pierwsza część nazwiska słabo czytelnie, monogram wiązany) / 25.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Jan Kanty HRUZIK (1809-1891)

78
Pejzaż ze studnią z żurawiem, 1885 olej, płótno; 35,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: Hruzik
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Jan WAŁACH (1884-1979)

79
Pejzaż podgórski olej, tektura; 38,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: J. Wałach
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Julius WENGEL (1865-1934)

80
Moczary olej, płótno; 45,5 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: Jl Wengel
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Jan Bogumił SOKOŁOWSKI (1899-1982)

81
Tatry olej, tektura; 22 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. SOKOŁOWSKI
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

82
Klif Orłowski, 1933 olej, płótno; 47,5 x 58 cm;
sygn. i dat. p. g.: St. Żurawski 1933
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

A. LUMICZ, XX w.

83
Morskie Oko olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: A. Lumicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

84
Przy lekturze olej, płótno; 51 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: K. Szewczenko
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 700 zł

NIVER, XX w.

85
Arabskie zaloty olej, płótno; 65 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: Niver-
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX w.

86
Katarzyna II olej, płótno; 227 x 147 cm.
estymacja: 90 000 - 110 000 zł

Konstanty MAŃKOWSKI (1861-1897)

87
Portret matki, 1880/1890 olej, płótno; 53 x 42 cm;
na odwrocie, na płótnie napis
estymacja: 65 000 - 80 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XVIII/XIX w.

88
Portret kobiety, pocz. XIX w. pastel, papier;
41 x 34,5 cm (w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 3 900 - 4 500 zł

89
Portret mężczyzny, pocz. XIX w. pastel, papier;
estymacja: 3 900 - 4 500 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

90
Portret kobiety olej, płótno; 51,5 x 42 cm;
sygn. p. d.: Eduard H...e (? nazwisko zatarte).
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX w.

91
Portret kobiety w kapeluszu olej, płótno dublowane;
41,5 x 32 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX w.

93
Pasterz z kozami olej, płótno; 47 x 66 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

94
Martwa natura - para obrazów olej, blacha;
39 x 31,5 cm (każdy).
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XVIII w.

95
Golgota olej, płótno naklejone na płytę;
73 x 57 cm.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Cena oferowana 2 200 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX/XX w.

96
Chrystus ukrzyżowany olej, deska;
56 x 36 cm.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Stanisław B. MICHAŁOWSKI (1915-1980)

97
Matka Boska Ostrobramska, 1934 olej, płótno; 50 x 38,5 cm;
na odwrocie napis: Malował w Wilnie w lipcu / 1934 roku / Stanisław B. Michałowski.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł