820
Wisior z diamentami 2 szt. diamentów w szlifie przejściowym + 3 szt. rautów diamentowych;
złoto pr.0.750, masa całkowita 6.010 g.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena oferowana 5 700 zł

821
Pierścionek z brylantami 27 szt. brylantów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 5.450 g.
estymacja: 6 600 - 7 900 zł

822
Pierścionek z diamentami 3 szt. diamentów w starym szlifie brylantowym;
złoto pr. 0.585, platyna pr. 0.800, masa całkowita 1.740 g.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

823
Wisior z diamentami 19 szt. rozet i rautów diamentowych;
oprawa kamieni - srebro pr.ok. 0.900, masa całkowita 17.975 g.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

824
Kolczyki z diamentami 22 szt. rautów diamentowych; złoto pr. 0.583,
masa całkowita 5.260 g. Austro-Węgry, 1867 - 1918.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

825
Pierścionek z diamentem diamentem w starym szlifie europejskim + 12 szt. rautów diamentowych;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 6.210 g.
estymacja: 19 000 - 23 000 zł

Ferdynand WORONIECKI (1836-1909)

826
Zegarek damski, naręczny złoto pr. 585; średnica ca 2,2 cm, dl. z bransoletką ca 19 cm.
Warszawa, ok. 1910; mechanizm Szwajcaria, REMOS, nr 6159
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Firma OMEGA (zał. 1848, nazwa od 1894)

827
Zegarek damski, naręczny, z bransoletką srebro pr. 0,875 (84), emalia; średnica 2,8 cm;
Szwajcaria, na rynek rosyjski, lata 20/30. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Firma AUDEMARS PIGUET (czynna od 1875)

828
Zegarek naręczny w firmowym etui białe złoto pr. 0,750 (18 k); koperta 2,9 x 3,3 cm; waga łączna z paskiem 77,62 g;
Szwajcaria, lata 80. XX w.
estymacja: 28 000 - 33 000 zł

Firma ROLEX (czynna od 1905)

829
Zegarek naręczny, męski złoto, stal; średnica pierścienia wokół tarczy 3,4 cm.
Szwajcaria, 1967.
estymacja: 28 000 - 33 000 zł

830
Tłok pieczętny Daisy, księżnej Pszczyńskiej, hrabiny Hochberg złoto, heliotrop; wys. 3,1 cm; pole pieczętne 1,8 x 1,4 cm.
Śląsk, XIX / XX w.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

831
Tłok pieczętny z herbem Ślepowron mosiądz; wys. 4 cm; pole pieczętne 2,3 x 2 cm.
Polska, II poł. XVIII w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Firma BRACI ŁOPIEŃSKICH

832
Przycisk na biurko brąz złocony, szkło, pocztówka; 10 x 16,4 x 4,5 cm.
Warszawa, 1909.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

833
Jajko z miniaturami portretowymi porcelana, farby emaliowe, plater, marmur; wys. 15 cm; szer. 7,5 cm, głęb. 7,5 cm.
Niemcy? XX w.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

834
Ekrytuar zdobiony markieterią w typie Boulle’a drewno, szylkret, cyna, mosiądz, brąz złocony; wys. 9 cm; szer. 33 cm; głęb. 27 cm.
Francja, II poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

835
Łyżka wazowa łupina kokosa, drewno czernione, srebro, kość; dł. 37 cm.
Europa Zachodnia, Niderlandy? XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

836
Waza do ponczu, secesyjna, z dobieraną łyżką wazową szkło, mosiądz, plater; wys. z nakrywą 38 cm.
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

837
Ikona podróżna - dyptyk: Zmartwychwstanie i Trójca Starotestamentowa tempera na desce, srebro; każde skrzydło - 45 x 40 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 32 000 - 37 000 zł

838
Ikona - Prazdniki tempera na desce, złocenia; 30,5 x 26 cm. Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

839
Ikona - Zmartwychwstanie tempera na desce; 43 x 28,5 cm.
Rosja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

840
Ikona - św. Mateusz Ewangelista tempera na desce, złocenia; 23 x 24 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

841
Ikona - Matka Boska Kazańska, w okładzie tempera na desce; blacha mosiężna; 31,5 x 26,5 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

842
Ikona podróżna - św. Mikołaj Możajski mosiądz, odlew cyzelowany; 13 x 8 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

843
Ikona podróżna - składnia - Matka Boska Tychwińska mosiądz, odlew cyzelowany; emalia; 10,5 x 14,5 cm (otwarta).
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

844
Ikona - Welon Matki Bożej - Pokrow tempera na desce; 54 x 46 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

845
Krucyfiks drewno orzechowe, czeczotka; kość; wys. 54 cm, szer. 19,4 cm;
Europa Zachodnia, Francja? 3 ćw. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 400 zł

846
Feretron dwustronny - z wizerunkiem Matki Boskiej z Dzieciątkiem i Chrystusa Emmanuela drewno, polichromia, złocenia; 103 x 70 x 10 cm;
Polska, Kaszuby, XVIII w.
estymacja: 12 000 - 13 000 zł

Willem Guilielmus Janszoon BLAEU (1571-1638)

847
Mapa Polski i Śląska miedzioryt kolorowany, papier, 41,8 x 52 cm (wymiar płyty),
Amsterdam, 2 poł. XVII w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Johann Baptist HOMANN (1664-1724)

848
Mapa Polski i Litwy miedzioryt kolorowany, papier, 48,7 x 55,4 cm (w świetle oprawy).
Wyd. Norymberga, 1 ćw. XVIII w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

849
Puzderko zakopiańskie drewno lipowe; wys. 9 cm; 26 x 15,5 cm.
Polska, Zakopane, lata 30. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

850
Para wazonów z motywami zakopiańskimi miedź, emalia komórkowa; wys. 22 cm.
Polska, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Firma ERHARD & SOHNE (czynna od 1844)

851
Kasetka na cygaretki drewno palisandrowe, mosiądz, inkrustacja, 4,5 x 12 x 10 cm.
Niemcy, Schwäbisch Gmünd, ok. 1910.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

852
Szkatułka na biżuterię, neobarokowa brąz, emalia komórkowa; plusz; 14 x 17 x 12 cm.
Europa Zachodnia, Włochy? k. XIX w.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

853
Postać mnicha buddyjskiego kość słoniowa, drewno toczone; wys. 24,5 cm.
Chiny, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

854
Mnich kość, tusz różnokolorowy; wys. 14,5 cm.
Japonia, XIX/XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

855
Wędrujące słonie kość, podstawa drewniana, wys. 21 cm, dł. 81 cm;
Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 6 200 - 7 200 zł

856
Pistolet kapiszonowy stal, brąz, mosiądz, srebro, złoto; grawerunki, dł. całk. 19 cm;
Europa Zachodnia, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Spółdzielnia Artystów ŁAD ?

857
Tkanina - kilim z motywem kwiatowym wełna; 302 x 199 cm (bez frędzli).
Polska,
lata 60. XX w. ?
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

858
Kobierzec modlitewny, z motywami geometrycznymi wełna na wełnie; 159 x 91 cm.
Anatolia, XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

859
Kobierzec typu Tekke wełna na wełnie; 240 x 360 cm.
Azja Środkowa, Afganistan, lata 60. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena sprzedaży 3 800 zł

860
Kobierzec Perebedil wełna na bawełnie + wełna; 284 x 155 cm.
Kaukaz, Azerbejdżan, l. 30. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
Cena sprzedaży 3 400 zł

861
Kobierzec "Saljany" wełna na wełnie, naturalne barwniki "Kyrczynly"; 208 x 133 cm.
Kaukaz, Azerbejdżan, 2 poł. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 700 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

862
Kobierzec modlitewny, perski "Kum" wełna na bawełnie; 203,5 x 137 cm.
Iran, Kom, l. 30. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

863
Kobierzec perski "Malayer" wełna na bawełnie; wzór firengi; 205 x 134,5 cm.
Persja, 1930 [1347]
estymacja: 5 200 - 6 000 zł

Persjarnia - manufaktura księcia Karola RADZIWIŁA „Panie Kochanku” (zał. 1767)

864
Pas kontuszowy czterostronny przędza jedwabna, nić srebrna i złocona, dł. 440 cm, szer. 35 cm;
Słuck, lata 1767-1780 (niesygnowany).
estymacja: 53 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 50 000 zł

865
Kantyna ze szkłami drewno, intarsje, inkrustacje, mosiądz, macica perłowa; szkło przezroczyste, bezbarwne, szlifowane;
Europa Zachodnia, Francja? k. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

866
Polifon drewno, intarsje, mosiądz, stal, szkło; wys. 23,5 cm; szer. 57 cm; głęb. 30 cm.
Szwajcaria? K. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

867
Lampa naftowa brąz, mosiądz, szkło; wys. 78 cm.
Polska?; XIX / XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł