702
Patera secesyjna plater cechowany; wys. 8,2 cm, szer. 32,2 cm, głęb. 24,5 cm;
Warszawa, k. XIX w. (przed 1897)
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

703
Mlecznik plater cechowany; wys. 12,5 cm, szer. 15,5 cm, głęb. 12,5 cm;
Warszawa, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Marcin JARRA (1852-1938, czynny od 1887, firma do 1938)

704
Para lichtarzy plater cechowany; wys. 30,5 cm, średnica 15 cm
Kraków, lata 20-30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

705
Taca owalna plater cechowany; dł. 42,5 cm, szer. 33,5 cm
Kraków, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Württembergische Metallwarenfabrik (zał. 1880)

706
Wazon plater cechowany; wys. 24,5 cm, szer. 16 cm, głęb. 16 cm;
Geislingen, ok. 1963.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

NORBLIN I SKA (firma czynna 1819-1944)

707
Taca dwuuszna plater cechowany, mahoń ; wys. 7,5 cm, szer. 69 cm, głęb. 47 cm.
Warszawa, 1918-1939
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

708
Surtout-de-table - środek stołu mosiądz srebrzony, niesygnowany; dł. 184 cm, szer. 45 cm.
Francja?, 1 ćw. XIX w.
estymacja: 25 000 - 28 000 zł

Ricci & C. S.p.A (czynna 1935-1971)

709
6 talerzyków deserowych srebro cechowane, średnica 20,5 cm; waga 1206 g.
Włochy, Alessandria, 2 ćw. XX w.
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

710
Żardiniera srebro cechowane, wys. 19 cm; szer. 61 cm; głęb. 21 cm; waga 3060 g.
Meksyk, 2 poł. XX w.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Fratelli CACCHIONE (firma zał. 1935)

711
Komplet na toaletkę art deco szkło kryształowe, szlifowane, srebro złocone próby 925 cechowane, kość słoniowa;
Mediolan, 1934-44.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

712
Paterka z muszlą srebro cechowane, muszla abalone; wys. 15 cm, szer. 16 cm, głęb. 11,7 cm; waga 244 g.
Podstawa - Francja, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

713
Taca srebrna srebro cechowane, wys. 3 cm, szer. 60 cm, szer. 47 cm; waga 2372 g.
Niemcy, Hanau?, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

714
Mlecznik srebro próby 84 cechowane; wys. 10 cm, szer. 13,5 cm, głęb. 8 cm; waga 163 g.
Moskwa, 1908-1917.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

715
Szkatułka filigranowa (balsaminka ?) srebro cechowane; wys. 5,5 cm, szer. 8 cm, głęb. 6,5 cm; waga 108 g.
Rosja, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

716
Komplet 6 łyżeczek w etui srebro częściowo złocone próby 84 cechowane; dł. łyżeczki 12,5 cm.
Moskwa, 1880?
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Firma SAZIKOWA (czynna 1793-1887)

717
Imbryczek srebro częściowo złocony próby 84 cechowane; wys. 12,5 cm, waga 422 g
Moskwa, lata 70. XIX w.
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
Cena oferowana 3 500 zł

718
Pas kaukaski srebro próby 84 cechowane; niello, skóra; dł. 95 cm, szer. 3,2 cm
Kaukaz, 1908-1926.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

719
Naczynie na słodycze srebro próby 800 cechowane; wys. 14,2 cm; waga srebra 223 g.
Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

720
Naczynie do konfitur srebro cechowane, szkło; wys. ok. 24,2 cm, waga srebra 625 g.
Francja, 1819-1838; łyżeczki - 2 poł. XIX w.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

M. SZTERN (czynny od ok. 1870 do ok. 1890)

721
Para świeczników srebro próby 84 cechowane; wys. 31 cm, waga 637 g.
Warszawa, 1874.
estymacja: 5 300 - 6 000 zł

722
Imbryczek srebro cechowane próby 12, drewno; wys. 11,5 cm, waga 433 g.
Polska, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

723
Komplet srebrny art deco srebro cechowane, drewno czernione; waga 6,390 g.
Belgia, lata 40. XX w.
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Emanuel SCHWARZ (czynny 1876-1910)

724
Taca dwuuszna srebro próby 3 cechowane; szer. 60,5 cm, głęb. 39,5 cm; waga ok. 1380 g.
Wiedeń, k. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

725
Para lichtarzy srebro próby 3 cechowane; wys. 35 cm; waga 657 g.
Kraków, 1922-1932.
estymacja: 5 400 - 6 200 zł

Wojciech Bierkowski - Kazimierz Birkowski (firma od 1880 do ok. 1930)

726
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu w kantynie (183 sztuki) srebro cechowane, stal cechowana, drewno, plusz; waga 8694 g. (bez noży)
Warszawa, ok. 1930.
estymacja: 40 000 - 48 000 zł

Pierre Le ROUX (czynny 1887-1912)

727
Kielich mszalny z pateną srebro złocone próby 1 (950/100) cechowane; wys. 26 cm;
waga 115 g. Francja, pocz. XX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

728
Monstrancja srebro próby 1 cechowane; drewno fornirowane i intarsjowane;
wys. 88,5 cm;
Francja, k. XIX w. , podstawa - 1 ćw. XX w.

estymacja: 12 000 - 14 000 zł

729
Puszka na komunikanty (cyborium) srebro częściowo złocone; wys. 32,5 cm; waga 734 g.
Francja, 1 ćw. XX w.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

730
Figura Matki Bożej na Kolumnie (Madonna del Pilar) srebro cechowane, drewno; wys. 73 cm;
Saragossa, 2 ćw. XX w. (po 1934)
estymacja: 19 000 - 23 000 zł

801
Broszka z turkusem turkus w szlifie kaboszon + 10 szt. diamentów;
złoto pr.0.585, platyna pr.0.950, masa całkowita 8.060 g. pocz. XX w.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

802
Kolczyki z rubinami 2 szt. okrągłych rubinów + 8 szt. rautów rubinowych;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 3,520 g. Francja, pocz. XX w.
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

803
Broszka z rubinami 6 szt. okrągłych rubinów naturalnych + 9 szt. diamentów + 25 szt rozet diamentowych;
żółte złoto pr. 750; masa wyrobu 2,730 g.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

804
Bransoletka z szafirami 6 szt. okrągłych, fasetowanych szafirów naturalnych + 6 szt. diamentów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 10.370 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

805
Pierścionek z szafirem owalny, naturalny szafir cejloński + 16 szt. diamentów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 5.680 g. Francja, okres międzywojenny, XX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

806
Pierścionek z szafirami diament + 8 szt. rozet diamentowych + 28 szt. korundów szafirowych;
złoto pr. 0,585 i 0.700, platyna pr. 0.900-0.850, masa całk.2.700 g.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

807
Kolczyki z szafirami 2 szt. owalnych korundów szafirowych + 15 szt. rozet i rautów diamentowych;
złoto pr.0.585, złoto pr.0.333, oprawa kamieni srebro pr.0.925, masa całk. 9.360 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

808
Pierścionek z szafirami 21 szt. owalnych i okrągłych szafirów naturalnych+ 10 szt. rozet i rautów diamentowych;
złoto pr.0.740, oprawa kamieni srebro pr.0.925, masa całkowita 5.500 g.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

809
Kolczyki z szafirami 4 szt. owalnych szafirów naturalnych + 244 szt. diamentów, rozet i rautów diamentowych;
srebro złocone pr. 0.940, masa całkowita 5.840 g.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

810
Pierścionek z szafirem owalny, fasetowany szafir naturalny+ 32 szt. rozet diamentowych;
złoto pr.0.750, masa całkowita 4.800 g.
estymacja: 8 200 - 9 000 zł

811
Kolczyki ze złotym kwarcem 2 szt. kwarców naturalnych + 12 szt. brylantów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 13.430 g.
estymacja: 4 400 - 5 000 zł

812
Pierścionek z perłą perła naturalna + 14 szt. rautów diamentowych i 35 szt. rubinów formy prostokątnej;
złoto żółte pr. 750; masa wyrobu: 3650 g.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

813
Wisior z perłami 20 szt. półpereł rzecznych + okrągły, fasetowany szafir;
złoto pr. 0.585,
masa całkowita 4.520 g.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

814
Naszyjnik z pereł 68 szt. pereł naturalnych, ozdobne zapięcie z rubinem i 10 szt. pereł;
złoto pr.0.585, masa całkowita 39.910 g.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 500 zł

815
Wisior z emalią różowa i granatowa emalia złotnicza + 21szt. brylantów;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 6.670 g.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

816
Pierścionek z turmalinem pojedynczy turmalin naturalny + 4 szt. brylantów;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 8.240 g., rozm. pierścionka 13.5
estymacja: 5 200 - 6 200 zł

817
Wisior z turmalinem turmalin naturalny + brylant;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 8.340 g.
estymacja: 4 400 - 5 000 zł

818
Kolczyki z onyksem 2 szt. okrągłych onyksów, niebieska emalia złotnicza oraz 4 szt. diamentów;
złoto pr. 0.750, złoto pr. 0.585, masa całkowita 27.330 g.
estymacja: 40 000 - 45 000 zł

819
Naszyjnik z diamentami diamentem w starym szlifie + 8 szt. diamentów w starym szlifie;
wisior złoto pr. 0.750, masa całkowita 2.975 g.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł