MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

98
Święta Rodzina olej, płótno; 98 x 80 cm;
obraz po konserwacji.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XVIII/XIX w.

99
Zaloty według: Gerrita van HONTHORSTA (1592-1656)
olej, płótno dublowane; 123,5 x 100,5 cm; opisany p. g.: GvH.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Jan MATEJKO (183-1893) - według

100
Hołd Pruski fotograwiura, papier; 38,3 x 78 cm (kompozycja),
praca opisana u dołu
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Władysław JAHL (1886-1953)

101
Polonez fis - moll op. 44 z teki: „Chopin. 14 Eaux-fortes originales", Paryż 1949
akwaforta, papier; 26,9 x 21,1 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Jahl (ołówkiem),
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Jan WOJNARSKI (1879-1937) i Władysław ZAKRZEWSKI (1903-1944)

102
Zestaw trzech rycin 1. Czarny Krucyfiks królowej Jadwigi z Katedry Wawelskiej
2. Ołtarz Wita Stwosza 3. Kościół Św. Andrzeja [w Krakowie]
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Władysław ZAKRZEWSKI (1903-1944)

103
Zestaw trzech rycin 1. Biblioteka Jagiellońska 2. Kościół Św. Katarzyny [w Krakowie]
3. Wnętrze kościoła Św. Krzyża [w Krakowie]
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)

104
Zespół trzech drzeworytów 1. Kraków - Sukiennice 2. Kraków - Wawel - Kurza Stopka
3. Kraków - Dziedziniec Wawelski
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1895-1944) - syn

105
Dziedziniec kościoła oo. Pijarów, ok. 1930 tusz lawowany, ołówek, papier; 13,5 x 9 cm;
sygn. l. d.: T. Cieślewski syn
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Yoshitora UTAGAWA (czynny ok. 1850-1880)

106
Powrót wojsk Ashikagawy Yorimitsu - część tryptyku drzeworyt barwny, papier; 35,5 x 25 cm;
sygn. śr. d: Yoshitora ga (na klocku).
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1864)

107
Pieśń Nagauta Yoshiwara Suzu z serii: Joruri hakkei drzeworyt barwny, papier; 35,8 x 25 cm;
sygn. p. śr.: Toyokuni-ga (na klocku).
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

201
Sowa drewno jesionowe; wys. 38,5 cm.
Polska, Zakopane, lata 30. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

202
Madonna z Dzieciątkiem drewno jesionowe; wys. 30 cm.
Polska, Zakopane, 2 ćw. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

203
Postać Chrystusa drewno, wys. 66 cm
Europa Środkowa (?), XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

204
Madonna drewno polichromowane, podstawa drewniana obciągnięta płótnem;
wys. 32 cm; Europa Zachodnia, Niemcy Płd. (?), pocz. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

205
Ołtarzyk z figurą Chrystusa drewno polichromowane; 65 x 36,5 x 18,5 cm.
Europa Środkowa, II poł. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

206
Aniołek drewno polichromowane, złocone; wys. 42 cm; szer. 27 cm.
Polska?, XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

207
Czterej Ewangeliści drewno, wys. ca 48 cm.
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Carl KAUBA (1865-1922)

208
Pastereczka brąz, odlew patynowany, marmur; wys. 81 cm;
sygn. z boku C. Kauba; Austria, Wiedeń, XIX/XX w.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Oskar HERTEL (XIX / XX W.)

209
Dama i gentleman - para rzeźb brąz, odlew złocony; marmur; wys. 21,5 cm.
Niemcy, ok. 1900
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Peter TERESZCZUK (1875-1963), Arthur RUBINSTEIN (odlewnia)

210
Dwóch muzykujących chłopców brąz, odlew; 14,5 x 6,5 x 9 cm.
Austria, Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Ferdinand FRICK (1878-1939)

211
Kowal brąz; odlew patynowany; wys. 25,5 cm.
Niemcy, Berlin, Oskar GLADENBECK - odlewnia; l. 20. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Paul Ludwig KOWALCZEWSKI (1865-1910)

212
Wojownik germański brąz patynowany, marmur; wys. 44 cm.
Niemcy, Berlin, k. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

AUTOR „ZTEN”; Firma BRACI ŁOPIEŃSKICH

213
Postać mężczyzny brąz, odlew; marmur; wys. 20,5 cm; szer. 9 cm.
Polska, Warszawa, 1929.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Virgile MOREY (czynny 1883-1895)

214
Postać kobiety z dzieckiem - „Tempete” kompozycja metali, marmur; wys. całkowita: 63,5 cm.
Francja, Paryż, ok. 1890.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

FRERES - LOUIS-AUGUST (1855-1919) & François MOREAU (1852-1930)

215
Dwie figury kobiece: “Gloire aux Sports” kompozycja metali brązowiona; wys. całk. 81 cm.
Francja, Paryż, XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY

216
Stojąca postać kamień egzotyczny (?), wys. 56,5 cm.
Europa Środkowa, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, włoski? (XIX/XX w.)

217
Głowa uśmiechniętej dziewczyny alabaster; wys. 23,5 cm;
Włochy, XIX/ XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

218
Popiersie kobiety w typie lewantyńskim jasna terakota ze śladami polichromii -malowania angobą,
wys. 77 cm; Czechy, Bodenstadt (Potštat), J. Fried (pracownia?), k. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Richard AURILI (1834-1914)

219
Macierzyństwo (kompozycja alegoryczna?) jasna glinka drobnoziarnista (terakota), szkliwo beżowo -szare półmatowe;
wys. 45 cm; XIX / XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

CRISTALLERIE d’EMILE GALLÉ (1846-1904) (czynna 1894-1936)

601
Wazon z gałązkami olchy szkło bezbarwne, warstwowe, powlekane, trawione, matowane;
wys. 40 cm; Francja, Nancy, pocz. XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Firma MOSER

602
Zestaw 6 kieliszków do wina szkło przezroczyste, szlifowane, barwione w masie,
Czechy, Karlovy Vary, 2 tercja XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Firma EGERMANN - w typie

603
Para wazonów szkło w kolorze kobaltowym, farby emaliowe, złocenia;
Czechy, Novy Bor, lata 40-50. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Firma EGERMANN - w typie

604
Puchar z nakrywką szkło przezroczyste, rubinowe; szlifowanie; farby emaliowe;
Czechy, Novy Bor, 3 ćw. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

605
Patera secesyjna szkło warstwowe, barwione w masie pudrami w kolorze żółto-pomarańczowym,
lekko opalizujące; 13 x 23 x 15,5 cm. Francja? 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

VEB Sächsische Porzellanmanufaktur Dresden (zał. 1872)

606
Amfora dekoracyjna z pokrywą i na podstawie porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 71 cm (całość);
Niemcy, Drezno, XX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Manufaktura Porcelany w Miśni

607
Zespół serwisowy z dekoracją Zwiebelmuster porcelana, kobalt podszkliwny, złocenia;
Miśnia, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Rosenthal AG - zakład w Bahnhof-Selb

608
Zestaw do herbaty z perełkowaniem krawędzi i dekoracją kwiatową porcelana, złocenia, farby naszkliwne;
Niemcy, lata 20. XX w., dekoracja barwna poza wytwórnią
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

609
Wazka owalna w oprawie metalowej, z miniaturą: Zaloty i dekoracją kwiatową;
Francja, naśladownictwo porcelany z Sevres, k. XIX w.
estymacja: 5 200 - 6 000 zł

Królewska Manufaktura Porcelany (KPM)

610
Wazon - potpourri, z uchwytami - baranimi główkami porcelana, farby naszkliwne; złocenia; wys. 35 cm;
Berlin, model z ok.1780 - powtórzenie z 1 ćw. XIX w.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

Wytwórnia Goldscheidera w Wiedniu (1885-1953)

611
Figurka kobiety w błękitnej sukience i kapeluszu fajans delikatny, farby ceramiczne;
Austria, Wiedeń, model: Stephan Dakon?, l.30./40. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

612
Para figurek - solniczek (?): kobieta chustce i mężczyzna w kapeluszu porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 27 cm (kobieta) i 26,5 cm (mężczyzna);
Naśladownictwo Królewskiej Manufaktury Porcelany w Miśni, pocz. XX w.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

613
Konsola z motywem bluszczu biskwit porcelany, wys. 13 cm; szer. 15 cm; głęb. 10,5 cm;
Berlin, lata 1847-1849.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Wytwórnia Porcelany A.W.Fr. Kister GmbH, Scheibe-Alsbach (zał. 1838)

614
Bucik z amorkami - pojemnik na szpilki do włosów porcelana, farby naszkliwne, wys. 16 cm;
Niemcy (Turyngia), 2 poł. - k. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Wytwórnia Majoliki i Fajansu delikatnego R.M. Krauze w Świdnicy (1882- 1930)

615
Patera ceramiczna wsparta na trzech figurkach ptaków fajans, szkliwo krystaliczne zielonkawo- beżowe, szkliwo brązowe półmatowe;
Śląsk, okres międzywojenny, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

616
Słupek ogrodowy z donicą z reliefem ornamentalnym majolika, farby ceramiczne (zieleń miedziowa), szkliwo ołowiowe;
wys. 114 cm (całość);
Nieokreślona wytwórnia, Niemcy?, Belgia lub Francja?,
XX w.

estymacja: 2 000 - 2 400 zł

617
Para wazonów typu Satsuma porcelana, kobalt, farby naszkliwne i emaliowe, złocenia (częściowo lekko wypukłe);
wys. 19,5 cm; sygn.(oba); Japonia, pocz. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

618
Para wazoników typu Satsuma porcelana, kobalt, farby naszkliwne i emaliowe, złocenia (częściowo lekko wypukłe);
wys. 16,5 cm; Japonia, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Christofle & Co (zał. 1830)

701
Komplet do kawy i herbaty z filiżankami i tacą plater cechowany;
Paryż, pocz. XX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł