Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY (1885-1939)

1
Portret Wandy Orłowskiej, 1935 pastel, papier; 63 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Ign Witkiewicz, opisany i datowany p. d.: 2 (Nπ + NP) + 3pyffko / 1935 II-III
estymacja: 190 000 - 220 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

2
Pejzaż z sępem [Urubu Bird, Brasil], 1942 tempera, papier naklejony na tekturę; 76 x 51 cm;
sygn. p. d. Rafał Malczewski (długopisem)
estymacja: 24 000 - 28 000 zł
Cena oferowana 21 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

3
Zagroda z fragmentem bramy, ok. 1924 olej, płótno; 30 x 41 cm.
Obraz ujęty w katalogu: Władysława Jaworska, Tadeusz Makowski. Życie i twórczość.
estymacja: 70 000 - 80 000 zł

4
Wspólna lektura - Żona artysty z córką, ok. 1923 olej, tektura; 26 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (farbą)
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena sprzedaży 22 000 zł

Wilhelm KOTARBIŃSKI (1849-1921)

5
Królowa Morza - szkic olej, tektura; 50 x 39 cm;
na odwrocie nalepka wystawowa
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Leszek PIASECKI (1928-1990)

6
Targ koński olej, płótno; 80 x 139 cm;
sygn. p. d.: Leszek Piasecki
estymacja: 40 000 - 48 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

7
Koń na tle miasta Fez, 1936 olej, tektura; 39 x 49 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Wojciech Kossak / Fez 1936
estymacja: 44 000 - 50 000 zł

Władysław Karol SZERNER (1870-1936)

8
W drodze na wesele huculskie olej, deska mahoniowa; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: W. Szerner
estymacja: 65 000 - 75 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (Czesław WASILEWSKI) (1875-1947)

9
Po polowaniu na łosia, ok. 1930 olej, płótno; 69 x 115 cm;
sygn. p. d.: I. Zygmuntowicz
estymacja: 43 000 - 48 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

10
Szwoleżer pojący konia, 1934 olej, deska, 40 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1934
estymacja: 16 000 - 19 200 zł
Cena sprzedaży 24 000 zł

Adam SETKOWICZ (1875-1945)

11
Przed kuźnią olej, płótno; 41 x 68,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Henryk RAUCHINGER (1856-1942)

12
Polowanie na dzika, 1891 olej, deska; 21 x 17 cm;
sygn. i dat. l. d.: HENRYK RAUCHINGER 1891
estymacja: 6 400 - 7 400 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

13
Głowa konia, 1938 olej, deska;
30,5 x 28,5 cm;
sygn. i dat. l. d.:
Jerzy Kossak / 1938

estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

J. [Józef?] KOSIŃSKI, XIX w.

14
Przed karczmą, ok. 1890? akwarela, papier; 16 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: J. Kosiński
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Jan SOKOŁOWSKI (1899-1982)

15
Ułani II Rzeczpospolitej akwarela, papier; 8,5 x 14 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: E. Sokołowski
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

16
Kompania kościuszkowska ołówek, papier;
13,5 x 20 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Władysław BOROWICKI (1909-1997)

17
Rozpalanie ogniska [Scena z polowania] olej, płótno naklejone na tekturę, 17,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Borowicki
estymacja: 3 200 - 4 000 zł

Constantin STOILOFF / Adolf BAUMGARTNER (1850-1924)

18
Pędząca czwórka olej, płótno; 70 x 93 cm;
sygn. p. d.: Stoiloff
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

19
Rozmowa przed dworem, 1917 akwarela, papier; 66 x 95,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI. / WOLA. 1917
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

20
Wiejska chata olej, płótno; 40 x 68 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelna).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Wacław BOROWSKI (1885-1954)

21
Młody góral, 1938 pastel, papier żeberkowy; 45,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: WBorowski 1938
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Wacław DYZMAŃSKI (1874-1944)

22
Portret mężczyzny, 1916 pastel, papier żeberkowy; 62,5 x 47 cm;
sygn. i dat. p. g.: Wacław Dyzmański / 1916 r.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

23
Głowa mężczyzny ołówek, papier naklejony na karton; 25 x 12 cm;
sygn. p. d.: P.STACHIEWICZ
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Józef SZCZĘSNY (1885-1968)

24
Portret kobiety pastel, akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę; 65 x 50 cm;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

S. CORIS, XIX/XX w.

25
Dziewczyna w chuście na ramionach akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, papier, 28 x 20 cm;
sygn. p. d.: S. Coris

estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

26
Procesja w Modlnicy, lata 20. XX w. olej, tektura; 32 x 48 cm (w świetle ramy);
sygn. i dat. p. d.: S. Paciorek 92... (data nieczytelna).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Stanisław KOPYSTYŃSKI (1893-1969)

27
Po nabożeństwie, 1943 olej, płótno; 74,5 x 95 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Kopystyński 43
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Tadeusz POPIEL (1863-1913)

28
Para żniwiarzy olej, płótno dublowane; 54 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: TPopiel
estymacja: 18 000 - 21 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

29
Pejzaż białoruski olej, płótno; 68,5 x 91,5 cm;
sygn. l. d.: ... ? (cyrylicą)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

30
Mendle w polu, ok. 1906 olej, tektura; 25 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jerzy MAKAREWICZ (1907-1944)

31
Pejzaż z polami ołówek, gwasz, tektura; 49 x 69,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Makarewicz
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Kazimierz WITKIEWICZ (1880-1973)

32
Pejzaż ze snopami z okolic Tyńca, 1942 pastel, tektura, 23,5 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: Tyniec 1942 K. Witkiewicz (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

33
Malarka wśród stogów siana - studium obrazu: Aneri malująca pod kopami, ok. 1925 olej, płótno; 29,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 19 000 zł

Henryk DIETRICH (1889-1948)

34
Lektura w parku w Równem, 1925 olej, tektura; 23 x 31 cm;
sygn. i dat. l. d.: 21/IX 25. Równe (? - słabo czytelnie) Henryk Dietrich (ołówkiem).
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
Cena oferowana 3 300 zł

Endre KOMAROMI-KACZ (1880-1969)

35
Dziewczyna we wnętrzu akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 42 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. pośrodku u dołu: Komaromi Kacz Endre (ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

36
Szkic wnętrza - pokój dziewczęcy ołówek, papier; 17 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Józef Rapacki
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Wladimir PETROFF (ok. 1880-1935)

37
We wnętrzu meczetu - Hagia Sophia, 1933 olej, płótno naklejone na płytę; 38,5 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: W. Petroff. 933
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Seweryn BORACZOK (1898-1975)

38
Modelka na tle obrazu olej, płótno; 66,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: S. Boraczok
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

39
Lektura modelki podczas pozowania węgiel, sangwina, papier; 26,5 x 38 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
Cena oferowana 3 600 zł

40
Akt, 1915 drzeworyt, papier; 15 x 9,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

41
Akt ołówek, papier; 41 x 26 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie oprawy napis
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

42
Modelka w atelier, ok. 1915 węgiel, papier; 35,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 700 - 4 400 zł

Erno ERB (1890-1943)

43
Przekupki lwowskie olej, tektura; 33,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: E Erb
estymacja: 22 000 - 26 000 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)

44
Łódź na brzegu olej, płótno naklejone na sklejkę; 37 x 44 cm;
sygn. p. d.: Borysowski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Stanisław SZCZEPAŃSKI (1895-1973)

45
Park, 1946 olej, płótno; 46 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Szczepański 1946
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Christo Grzegorz MENDOLY-STEFANOFF (1898-1966)

46
Wenecja - Most Westchnień [Ponte dei Sospiri], 1934 olej, tektura; 101 x 70 cm;
sygn. i dat. p. g.: Stefanoff - Mendoly / -1934- (cyrylicą pierwszy człon).
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

47
Widok Dubrownika, 1929 akwarela, gwasz, papier; 29 x 44 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: S. Jaxa / 1929
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

48
Ibiza gwasz, papier; 34 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: K. Librowicz / IBIZA
estymacja: 1 600 - 1 900 zł