10 lutego 2021

Aukcja: 10 lutego godz. 19.30

Zachęcamy do składania ofert poaukcyjnych.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19.

Zlecenia poaukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: +48 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Bronisław CHROMY (1925-2017)

349
Kwiaty, 1983 technika własna (litografia), papier Canson Mi Teintes; 65 x 50 cm;
estymacja:1 500 - 2 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

350
Bez tytułu, 1973 technika własna (litografia), papier Canson Mi Teintes; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d: Bronisław Chromy / 1973.
estymacja: 1 500 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Michał PISERA (ur. 1976)

351
Bez tytułu, 2017 tusz, karton, 29 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. PISERA / 2017.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Michał PISERA (ur. 1976)

352
Bez tytułu, 2019 olej, płótno; 120 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: M. PISERA 2019.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Michał PISERA (ur. 1976)

353
Bez tytułu, 2020 olej, płótno; 110 x 130 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: M Pisera / 2020.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Gabriela STASZAK (UR. 1992)

354
Portret, 2019 olej, płyta; 170 x 120 cm;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Magdalena KIESZNIEWSKA (ur. 1992)

355
Oko ręki, pejzaż z okiem, 2020 olej, płótno; 150 x 100 cm;
na odwrocie sygn., dat. i opis autorski: / OKO RĘKI / PEJZAŻ z okiem / 2020 / MK.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

356
Kolacja z krewetkami - Spotkanie, 2018 olej, płótno; 100 x 70 cm;
na odwrocie sygn., dat. i opis autorski: Kolacja z krewetkami / 2018 / MK / SPOTKANIE.
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Ernest STUNŻANS (ur. 1985)

357
Euforia, 2018 akryl, deska; 120 x 120 cm;
sygn. i dat. p. d.: 18 / E. Stunżans.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Ernest STUNŻANS (ur. 1985)

358
Chęć (Desire), 2017 akryl, płótno; 130 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: 17 / E. Stunżans.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Ireneusz JANKOWSKI (ur. 1947)

359
Reminiscencje III, 2020 technika własna, płyta; 65 x 65 cm (wymiar całości kompozycji wraz z oprawą);
opisany na odwrocie: IJ (monogram wiązany) / IRENEUSZ JANKOWSKI /
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

360
Bez tytułu (42), 1988 akryl, płótno; 116 x 89 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz' 88;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

361
Bez tytułu (26), 1992 akryl, płótno; 24 x 24 cm;
sygn. p. g.: Ćwiertniewicz'92.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Marek PALUCH (ur. 1954)

362
Black & White IV, 2016 technika mieszana, płyta; 100 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: MAREK PALUCH / "BLACK & WHITE IV" / MIX MEDIA / PŁYTA / 100 X 100.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Małgorzata BUCZEK-ŚLEDZIŃSKA (ur. 1953)

363
Trzy fragmenty, 2019 akryl, technika mieszana, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Buczek-Śledzińska 2019;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Marek BATORSKI (ur. 1967)

364
Vision of village VIII, 2020 olej, płótno; 92 x 65 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: "VISION of village VIII" / olej na płótnie / 90 c 65 / 2020 / Marek BATORSKI.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Marek BATORSKI (ur. 1967)

365
Vision of village XXI, 2020 olej, płótno; 90 x 60 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: „VISION OF VILLAGE XXI” / olej na płótnie, 100 z 70 cm / 2020 / Marek BATORSKI.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Ziemowit FINCEK (ur. 1988, Kalisz)

366
Nad rzeką, 2014 olej, płótno; 120 x 120 cm;
sygn. p. d.: Z. FINCEK.
estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Piotr MAZANY (ur. 1972)

367
Bez tytułu, 2020 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Piotr Mazany / 2020.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

368
Henryk VIII Tudor i Katarzyna Paar, 2018 olej, płótno; 110 x 150 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JANUSZ ANTOSZCZYK / Janusz Antoszczyk / HENRYK VIII TUDOR & KATARZYNA PAAR, 2018 / OLEJ NA PŁÓTN
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

369
Koncert, 2017 olej, płótno; 97 x 130 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JANUSZ ANTOSZCZYK / KONCERT 2017 / OLEJ PŁÓTNO / 97 X 130 cm.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Katarzyna LIPSKA-ZIĘBIŃSKA (ur. 1974)

370
Przenikanie II, 2019 linoryt; suchy tłok, papier; 41,5 x 35,5 cm (wymiar kompozycji), 51,5 x 39 cm, (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana u dołu wraz z na
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

371
Przestrzeń istnienia 3, 2020 linoryt, farba metaliczna; papier; 22,5 x 22 cm ( w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: 2/8 "Przestrzeń Istnienia 3" Xz.1 19.5 x 20 / 2 kol /
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

372
Przenikanie II, 2019 linoryt; szelag metal, papier; 43,5 x 35,5 cm, (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana u dołu wraz z nakładem: 4/8 / Przenikanie II / linoryt, szelag
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Allan RZEPKA (ur. 1940)

373
Cogito, 2005 olej, płótno; 60 x 45 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: ARzepka (ryta w warstwie malarskiej), opisany l. d: Cogito, sygn. i dat. po prawej przy krawędzi: k [w kole] allan R. 2005.;
na odwr
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Szymon POLOCZEK (ur. 1994, Katowice)

374
Pejzaż, 2019 olej, płótno; 100 x 140 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: SZYMON / POLOCZEK / 2019
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Łukasz MANTAY (UR. 1988)

375
Refleksja nad czasem akryl, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: Łukasz Mantay.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Alfons SIELICKI, XX / XXI w.

376
Do siego roku, 2012 akryl, tektura naklejona na tekturę; 40 x 33 cm (wymiar większej, autorskiej tektury w świetle ramy);
sygn. p. d.: ALFONS SIELICKI, opisany l. d.: DO SIEGO ROK
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

David LAN-BAR [LANDBERG] (1912-1987)

377
Kompozycja abstrakcyjna olej, płótno; 61 x 38 cm;
sygn. l. d.: … Lan-bar;
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Jadwiga ŻOŁYNIAK (ur. 1949)

378
Jesień w Zakopanem, 2019 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: JŻołyniak;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Jadwiga ŻOŁYNIAK (ur. 1949)

379
Plaża, 2020 olej, płótno; 70 x 100 cm; sygn. p. d.: JŻołyniak;
na odwrocie opis autorski: Jadwiga Żołyniak / "Plaża" / 2020.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Anna LEWIŃSKA (ur. 1950)

380
Pasikonik, 2020 akryl, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: Anna Lewińska;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Wiesław KOZUB (ur. 1946)

381
Pejzaże z "Innego świata" olej, collage, technika własna, płyta; 49,5 x 62,5 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: WKozub;
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Wiesław KOZUB (ur. 1946)

382
Z cyklu: "Z innego świata" olej, technika własna, płyta: 29,5 x 21 cm;
sygn. l. d.: WKozub;
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Tadeusz KUREK (1906-1974)

383
Autoportret olej, płótno; 80 x 65 cm;
sygn. i opisany l. d.: Autoportret / TKurek.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Bronisław HEYDUK (1909-1984)

384
Cyklameny akryl, piasek, technika mieszana, sklejka; 37 x 33 cm;
sygn. na odwrocie: Bron Heyduk;
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

385
Pisa, Ponte di Mezzo, 2011 olej, płótno; 50 x 55 cm;
sygn. l. d.: SV [w kwadracie];
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Anna SADOWSKA (UR. 1971)

386
Próba techno, 2000 wklęsłodruk, papier; 99 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: A. Sadowska '2000 (ołówkiem); tytuł. pośrodku u dołu: - Próba techno - (ołówkiem); nr o
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

387
Czereśnie, 1996 olej, płótno; 75 x 85 cm;
sygn. p. d.: JSzancenbach;
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Kazimierz ZIELIŃSKI (1923-2010)

501
Kobieta z różą, lata '80 brąz; 49 x 20 x 20 cm.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Elżbieta DAS (ur. 1956)

502
Percebes, 2020 ceramika, glina kamionkowa, pokryta terra sigillatą patynowana woskiem; szkliwo; 34 x 23 x 25 cm;
sygn. od spodu: E D (ryte w masie).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Barbara ZIELIŃSKA-JANKOWSKA (ur. 1953)

503
Gałęzie, 1994 brąz; śr. 21 cm (w najszerszym miejscu, nieregularne krawędzie);
na odwrocie nalepka z napisem: B. ZIELIŃSKA-JANKOWSKA / „GAŁĘZIE” 1994
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

504
Tryptyk Miasteczko, 1983 brąz; 1. 11,5 x 12,5 cm - nalepka z napisem: BARBARA ZIELIŃSKA / - JANKOWSKA [znak średnicy] 11 / „MIASTECZKO I” / 1983 (długopisem); 2. 11 x 12 cm - nalepka z n
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

505
Ryba brąz patynowany; 65 x 60 cm;
sygn. na spodzie: BCHROMY.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

506
Pancerz (Cuirasse) brąz patynowany, kamienna podstawa; wys. całkowita: 14 cm;
sygn. MITORAJ.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Przemysław LASAK (UR. 1958)

507
Samuraj terakota, żeliwo, metal; 228 x 75 x 72 cm.
estymacja: 70 000 - 80 000 zł

Autor nieokreślony, XX w.

508
Macierzyństwo marmur; 32 x 30 x 10 cm.;
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Helena GAŁKOWSKA (1911-1992), Stefan GAŁKOWSKI

509
Kilim "Troski króla", lata 50. XX w. wełna (kolorystyka: beże, brązy, czerń; frędzle); 260 x 160 cm;
stan zachowania: ślady naprawy tkaniny.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł