Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

1034
Pejzaż z Ptaszkowej koło Nowego Sącza olej, płyta, 43,5 x 54 cm;
na odwrocie nalepki potwierdzające autorstwo obrazu podpisane przez P. Marię Potrzebowską.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

1035
Pejzaż górski olej, tektura; 41 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: M. Stańko.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Henryk SAJDAK (1905-1995)

1036
Róże olej, płótno; 50,5 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: H. Sajdak.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Mieczysław BIESZCZANIN (1910-1968)

1037
Szaflary - widok z mostu, 1945 olej, tektura, 63 x 75 cm;
sygn. i dat. p. d.: Bieszczanin Mieczysław /1945
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jan BERNHARD (1888-1960)

1038
Odpust w Szczyrku, 1958 olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: JBernhard 58
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Stanisław DYBOWSKI (1895-1956)

1039
Pejzaż ze stawem i krowami olej, tektura; 30,5 x 43,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Antoni WASILEWSKI (1905-1975)

1040
Portret doktora, majora Zgorzeleskiego tusz, piórko, ołówek, akwarela, papier; 34,5 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d.: mal. / Wasilewski / 27.IX.1940.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1041
Pejzaż miejski, 1932 olej, płótno; 64 x 45 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1932 / Kasper Pochwalski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

1042
Ruiny zamku, 1949 olej, płótno; 62 x 48,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: W Serafin 1949
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

1043
Kwiaty w wazonie, ok. 1950 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 45 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Rzepiński.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Franciszek RYBKOWSKI, XX w.

1044
Kaplica Zygmuntowska na Wawelu, 1928 akwarela, karton; 34,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d: F. Rybkowski - 928r.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan BULAS (1878-1917)

1045
Motyw wiejski pastel, papier jasno-brązowy; 29 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Bulas.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

Damazy KOTOWSKI (1861-1943)

1046
Pejzaż z potokiem, 1924 olej, płótno naklejone na tekturę; 30,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Damazy 1924.
estymacja: 2 800 - 3 600 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

1047
Morskie Oko olej, tektura, 46,5 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: M Stańko.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Roman FENIUK (1909-1988)

1048
Pejzaż tatrzański olej, płótno; 45 x 55 cm;
sygn. p. d.: R. FENIUK.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Aleksander BOBA (1899-1944)

1049
Motyw z Pucka, 1935 olej, tektura fakturowana; 35 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: Aleksander Boba / 1935
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

Henryk WÓJCIK (1920-2009)

1050
Wnętrze kościoła św. Zofii w Bobowej, 1965 akwarela, papier; 41 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Hen Wójcik 65 (długopisem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

1051
Sosny akwarela, papier fakturowany; 37 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

1052
Wilki olej, tektura; 33,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Maurycy TRĘBACZ (1861-1941)

1053
Żyd z księgą olej, tektura; 20,5 x 17 cm (owal);
sygn. z prawej strony: Maurycy Trębacz.
estymacja: 2 800 - 3 600 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

1054
Portret kobiety w kapeluszu olej, karton naklejony na tekturę; 17,5 x 13 cm;
sygn. p. d.: K. Pochwalski.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

1055
Pani z kwiatami olej, płótno; 57 x 42 cm;
sygn. l. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

1056
sygn. l. d.: J. Zucker.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Wilhelm Hans BRAUN (1873-1938)

1057
Colette olej, deska; 26 x 21 cm;
sygn. z prawej po środku: W.H. BRAUN
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1058
Mimi olej, deska; 26 x 20,5 cm;
sygn. l. d.: W.H. BRAUN.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Wacław ŻABOKLICKI (1879-1959)

1059
Na wzburzonym morzu pastel, papier, 40 x 55 cm;
sygn. l. d.: WŻaboklicki
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

L. WIVIEN (? - XIX/XX w.)

1060
Portret damy olej, płótno; 79 x 63 cm;
sygn. p. g.: nieczytelnie L... Wivien?
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Ryszard GAWLIKOWSKI (1877-1956)

1061
Portret mężczyzny z wąsami olej, płótno; 100 x 75 cm;
sygn. l. d.: Ryszard Gawlikowski / Lwów
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Izabela NITECKA-TROJANOWSKA (1899-?)

1062
Fragment z Dolnego Śląska olej, płótno; 47 x 56 cm;
sygn. p. d.: I. Nitecka
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Piotr Ignacy MULARSKI (1865-1887) Ludwik PYROWICZ (1859-1910)

201
Powrót z ziemi terakota brązowiona, wys 80 cm, średn. podstawy 23 cm;
Polska, 1886-1895
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Xawery DUNIKOWSKI (1875-1964)

202
Fryderyk Chopin gips, odlew; wys. 31 cm, szer. 26 cm, głęb. 18,5 cm.
Polska, ok. 1900, odlew późniejszy
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Konstanty LASZCZKA (1865-1956)

203
Popiersie kobiety marmur biały, wys. 71 cm, szer. 47 cm;
Polska, k. XIX w.
estymacja: 27 000 - 36 000 zł

204
Św. Jakub drewno, polichromowane, złocenie na pulmet; wys. 95,5 cm, szer. 35 cm;
Europa Zachodnia, XIX / XX w.;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

205
Madonna drewno polerowane, lipowe, dębina; wys. całkowita: 43 cm; szer. 10 cm;
Polska, Podhale?, Zakopane, lata 30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

206
Matka Boska Immaculata brąz, odlew patynowany; wys. 56 cm, podstawa 12 x 11,5 cm.
Polska, 1929 ( odlew późniejszy)
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Kazimierz PIETKIEWICZ (1903-1965)

207
Irena, 1950 brąz patynowany; wys. 37 cm, szer. 24 cm, głęb. 26 cm;
sygn. z boku: KP (inicjałem wiązanym) / 50R PIETKIEWICZ
estymacja: 2 800 - 3 600 zł

Georg KLOSE (zm. 1728)

208
Rama epitafium kupca Pankracego Kretschmera drewno, złocenie; 206 x 162 x 22 cm;
Śląsk, Georg Klose, ok. 1692 roku (na podstawie daty śmierci kupca)
estymacja: 100 000 - 120 000 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

1201
Popiersie męski - rzeźba przyścienna drewno - grusza; wys. całkowita: 49 cm,
szer. 23 cm, głęb. 15 cm.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

1202
Para główek aniołków w tradycji barokowej drewno polichromowane, złocone na pulment; 22 x 22 x 11 cm;
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

1203
Narciarz drewno lipowe; wys. całkowita z podstawą: 12 cm, szer. 13,2 cm;
Polska ?, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Ernst GEIGER, XX w.

1204
Żołnierz, 1918 brąz; wys. 24 cm, szer. 8,5 cm, głęb. 6 cm;
sygn. i dat. z boku podstawy: E. GEIGER 1918.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Bronisław Marian SOŁTYS (1869-1942)

1205
Portrety dzieci pod różą - płaskorzeźba brąz; wys. 15,7 cm, szer. 24,5 cm, głęb, 2,5 cm;
sygn. i dat. pośrodku u dołu: BS. 21
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Eugene [Jewgienij Aleksandrowicz] LANCERAY (1848-1898) - według

1206
Dżygici żeliwo patynowane na czarno; wys. 50 cm, szer. 43 cm, głęb. 22 cm;
Rosja, Kasli, pocz. XX w. (?), model Jewgienija Lanceray z 1874 roku
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

BROC (?)

1207
Kowal brąz patynowany, sygn. na podstawie: BROC, wys. 33 cm;
Niemcy (?) pocz. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

J. CHIURAZZI, 4 ćw. XIX w.

1208
Popiersie Antinousa [Dionizosa] marmur; 55 x 40 x 30 cm; Włochy, XIX w.
sygn. z boku: Chiurazzi / Napoli
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

J. CHIURAZZI, 4 ćw. XIX w.

1209
Popiersie kobiety marmur; 56 x 42 x 29 cm;
Włochy, XIX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Emil GALLÉ (1846-1904)

601
Żardiniera szkło warstwowe, trawione; wys. 14 cm, szer. 40 cm, głęb. 15 cm;
Francja, Nancy, pocz. XX w. (przed 1904);
estymacja: 18 000 - 23 000 zł

602
Zestaw szkieł biedermeier szklanica, karafka z korkiem i butlik z korkiem;
Europa Zachodnia, 2. tercja XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł