20. listopada 2019, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 09 listopada 2019 do: 20 listopada 2019

805
Wisior z brylantami brylant o masie 0.49 ct oraz 209 szt. brylantów o masie łącznej ok. 4.66 ct;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 18.350 g.
estymacja: 23 000 - 28 000 zł
Cena wywoławcza 20 000 zł

806
Pierścionek z brylantem brylant o masie 2.50 ct;
białe złoto pr. 0.750, masa całkowita 8.200 g.
estymacja: 120 000 - 140 000 zł
Cena wywoławcza 100 000 zł

807
Bransoleta art-deco diament w starym szlifie europejskim o masie ok. 0.16 ct
+ 16 szt rautów diamentowych, całość pokryta czarną emalią złotniczą;
Francja, lata 20. XX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena wywoławcza 20 000 zł

Zegarmistrz CHARLES CABRIER (czynny 1743-1777)

808
Zegarek kieszonkowy, męski + kluczyk i dewizka z brelokiem złoto, szkło, emalia, stal, granat, agat dwuwarstwowy;
Anglia, Londyn, ok. poł. XVIII w.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
Cena wywoławcza 20 000 zł

809
Sygnet z herbem Rogala złoto (austriacka próba złota sprzed 1918 roku, złotnik: TZ ?);
Zabór austriacki, przed 1918;
estymacja: 3 500 - 3 900 zł
Cena wywoławcza 3 200 zł

810
Kaseta z zestawem gier: szachy, warcaby, domino, karty drewno - orzech, drewno czernione, kość, tkanina;
Europa Zachodnia koniec XIX - pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena wywoławcza 4 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

811
Dzieła Kraków 1907 - 1910; nakładem Salonu Malarzy Polskich w Krakowie, 48 x 33 cm;
oprawa: bordowe płótno, biała tytulatura z wizerunkiem artysty na licu.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Cena wywoławcza 1 300 zł

812
Polifon drewno czernione, kalka, imitacje intarsji, inkrustacji i forniru, mosiądz, stal, chromolitografia,
papier; Szwajcaria, Saint Croix, koniec XIX w.
estymacja: 3 700 - 4 900 zł
Cena wywoławcza 3 300 zł

813
Zestaw trzech pojemników zdobionych makami brąz, mosiądz; Francja lub Belgia, k. XIX/pocz. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena wywoławcza 3 200 zł

Gustave van VAERENBERGH (1873-1927)

814
Wazon dekoracyjny z rusałką ceramika (terakota) szkliwa matowe i półmatowe, wys. 56 cm;
Belgia, Schaerbeek (Bruksela), pocz. XX w. - 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

815
Podgrzewacz do serwowania potraw metal platerowany, ceramika szkliwiona; podstawa: Włochy, Firma Lonardini, pocz. XX w.,
naczynie: Francja, Emile Henry, pocz. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena wywoławcza 3 300 zł

Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY (zał. 1862)

816
Presentoire brąz złocony ogniowo, tafla lustrzana; średn. 27,3 cm, wys. 3 cm;
Polska, Warszawa, 1. ćw. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena wywoławcza 3 800 zł

817
Szabla polska, wz. 34, w pochwie - tzw. Ludwikówka stal, mosiądz, drewno; długość całkowita: 95,5 cm;
Polska, Kielce, Huta Ludwików, ok. 1937 r.
estymacja: 18 000 - 23 000 zł
Cena wywoławcza 16 000 zł

818
Szabla francuska, model AN-XI stal, drewno, skóra, oplot z drutu miedzianego, mosiądz;
Francja, manufaktura Klingental (?), 1802-1814.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena wywoławcza 8 000 zł

819
Szabla polska, wz. 34, w pochwie - tzw. Ludwikówka stal, mosiądz, drewno; długość całkowita: 96 cm;
Polska, Kielce, Huta Ludwików, lata 30. XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena wywoławcza 8 000 zł

Manufaktura GERASIMA MIRONOWA

820
Pas rosyjski - Kuszak jedwab; szer. 45 cm, dł. 264 cm
Rosja, Pokrowsk, XVIII/XIX w.
estymacja: 40 000 - 60 000 zł
Cena wywoławcza 40 000 zł

821
Puzdro huculskie drewno, intarsja i inkrustacja, rycie; wys. 4 cm, szer. 15,5 cm, głęb. 13,5 cm;
Huculszczyzna, pocz. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena wywoławcza 800 zł

822
Konsolka zakopiańska drewno barwione; wys. 28 cm, szer. 18 cm, głęb. 12,5 cm;
Polska, Zakopane, lata 20. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena wywoławcza 2 200 zł

823
Lampka elektryczna drewno, barwione, batikowane, mosiądz, porcelana; wys. 39 cm;
Europa Zachodnia (?), pocz. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza 2 300 zł

824
Kaseta - szachownica z zestawem figur w formie postaci górali drewno intarsjowane, okleina brzozowa, drewno malowane;
wys. 7 cm, szer. 40,5 cm, głęb. 19, 8 cm; Zakopane (?), 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena wywoławcza 1 300 zł

825
Kaseta zakopiańska drewno, czernione; wys. 18,3 cm, szer. 33,5 cm, głęb. 22 cm;
Polska, Zakopane, Szkoła Zakopiańska - okres Franciszka Neużila (1845-1899)
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena wywoławcza 2 000 zł

826
Lampa podłogowa, elektryczna mosiądz, stop metali, dociążenie, szkło matowe, bezbarwne;
wys. podstawowa: 146 cm, szer. 27 cm, głęb. 51 cm; Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

827
Para kinkietów w manierze Księstwa Warszawskiego, dwuświecowych, elektrycznych mosiądz; wys. 28 cm; dł. 27,5 cm, szer. 21,5 cm;
Polska, XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena wywoławcza 2 400 zł

828
Lampa gabinetowa w typie art-déco drewno - dębina, orzech, metal niklowany, szkło mleczne; wys. 62 cm;
Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena wywoławcza 2 800 zł

829
Żyrandol ośmioramienny, ośmioświecowy mosiądz patynowany na złoto, porcelana, szkło przeźroczyste, trawione Baccarat; wys. 64 cm;
Europa Zachodnia, Francja (?), 1 poł. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena wywoławcza 3 600 zł

1801
Medalik złoty złoto pr.0.583, masa całkowita 8.015 g.

Polska, l. 20. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena wywoławcza 3 000 zł

1802
Brosza - kamea popiersie kobiety z profilu rzeźbione na muszli,
oprawa złoto pr.0.375, masa całkowita 12.545 g.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena wywoławcza 1 500 zł

1803
Pierścionek z brylantami 1 szt brylantów o masie łącznej 1.15 ct (Si/G-K),
białe złoto pr.0.585, masa całkowita 5.115 g.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza 5 000 zł

1804
Pierścionek z perłą perła naturalna o śr. 8.00 mm oraz 10 szt rozet diamentowych;
złoto pr.0.585, masa całkowita 3.460 g.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena wywoławcza 2 000 zł

1805
Pierścionek z szafirem szafir naturalny o masie ok.0.44 ct oraz 10 szt rozet diamentowych;
oprawa kamieni srebro, złoto pr.0.585, masa całkowita 3.675 g.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Cena wywoławcza 1 900 zł

1806
Pierścionek z kameą muszla w złotej oprawie w formie filigranu, złoto 0.585, masa całkowita 4.600 g.
Kraków, l. 1950-1960.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena wywoławcza 1 600 zł

1807
Sygnet z brylantem brylant o masie 0.75 ct (Si1-Si2/E-F), złoto pr.0.750, masa całkowita 6.260 g.
Wyrób wykonano w latach 1950-1960.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza 6 500 zł

1808
Obrączka z brylantami 29 szt brylantów o masie łącznej 0.35 ct; złoto pr.0.750, masa całkowita 5.650 g.
Francja, l. 1950-1960.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena wywoławcza 2 800 zł

1809
Komplet biżuterii z rubinami 10 szt rubinów oraz 20 szt brylantów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 28.270 g.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza 6 000 zł

1810
Naszyjnik z korala 150 szt okrągłych korali naturalnych, zapięcie złoto pr.0.750, masa całkowita 41.000 g.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 600 zł

1811
Zegarek naręczny, męski, mechaniczny stal złocona, szkło, skórzany pasek; wymiar koperty: 4,3 x 4 cm;
Szwajcaria, Jules Jürgensen, l. 60 XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena wywoławcza 1 500 zł

1812
Karafka w ażurowym okuciu szkło, miedź repusowana; wys.21 cm;
Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena wywoławcza 1 000 zł

Hieronim WILDER (1876-1941)

1813
Grafika drzeworyt - miedzioryt - litografia. Wskazówki dla bibliotekarzy i miłośników sztuki. 37 ilustracyj (...)
Lwów 1922; 30 x 22 cm.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Cena wywoławcza 1 300 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934), Stanisław WASYLEWSKI (1885-1953)

1814
Klasztor i kobieta. Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu.
Lwów - Poznań 1923; 30 x 22 cm.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Cena wywoławcza 1 300 zł

1815
Szabla kawaleryjska, w pochwie, tzw. Blücherówka stal, drewno; długość całkowita w pochwie: 98 cm;
Prusy, ok. 1812.
estymacja: 2 600 - 3 500 zł
Cena wywoławcza 2 300 zł

1816
Szabla francuska lekkiej kawalerii, w pochwie, wz. 1822 stal, mosiądz, drewno, skóra, oplot mosiężny; długość całkowita w pochwie: 110 cm;
Francja, Manufacture Nationale De Chatellerault (?), 1877.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena wywoławcza 2 200 zł

1817
Szabla pruska, kawaleryjska w pochwie stal, drewno; dł. całkowita w pochwie: 103 cm;
Prusy, ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena wywoławcza 2 200 zł

1818
Kindżał kaukaski (kama) w pochwie stal, kość morsa, czarny róg, aplikacje srebrne (?) niellowane;
Kaukaz, XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena wywoławcza 3 500 zł

1819
Ikona - Ufundowanie Monasteru tempera, deska; 17,5 x 13,5 cm;
Rosja, poł. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena wywoławcza 1 500 zł

1820
Ikona - Trójca Nowego Testamentu tempera, deska; 27,5 x 23 cm;
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena wywoławcza 7 500 zł

1821
Ikona czteropolowa tempera na wygiętej łukiem desce, złocenia na pulment; 44 x 37,5 x 3,5 cm;
Rosja; ok. 1820-1840.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena wywoławcza 4 000 zł

1822
Para kinkietów w typie art déco drewno - fornir orzech, metal niklowany, szkło białe; wys. 44 cm, szer. 18,5 cm;
Europa Zachodnia, lata 60. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

1823
Lampa gabinetowa, elektryczna mosiądz patynowany, szkło zielone, dociążana;
wys. 67 cm, szer. 35 cm, głęb. 35 cm;
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł