DOM AUKCYJNYWarszawa • Kraków

Aukcja

20. listopada 2019, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 09 listopada 2019 do: 20 listopada 2019

 

Nr katalogowy
603
Nauka gry na flecie (La leçon de flute) - grupa figuralna Francja (Paryż?), kopia grupy figuralnej wykonanej dla Królewskiej Manufaktury w Sevres,
wg modelu Etienne Mourice’a Falconeta z ok. 1757 r., Lagneau, ok.1900
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena wywoławcza 3 000 zł

Erste Wiener Terrakottafabrik und Atelier fu¨r Ku¨nstlerische Fayencen F. Goldscheider 

Nr katalogowy
604
Wolfgang Amadeusz Mozart fajans, farby ceramiczne podszkliwne, szkliwo ołowiowe z lekką krakelurą, wys. 43 cm;
Wiedeń, model z 1913 roku - Perigot, lata 20. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena wywoławcza 1 300 zł

 

Nr katalogowy
605
Wazon z dekoracją Imari porcelana, kobalt podszkliwnie, farby naszkliwne, złocenia; wys. 19,5 cm;
nie sygnowany; Chiny, XVIII/XIX w. lub pocz. XIX w.?
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena wywoławcza 2 800 zł

Stanisław GĄSIENNICA SOBCZAK - „JOHYM” (1884-1942) 

Nr katalogowy
606
Chrystus Frasobliwy glina garncarska, szkliwa barwne, ołowiowe, lekko naciekowe; wys. ok. 20 cm;
Polska (Zakopane), XX w. (1 ćw.?).
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena wywoławcza 1 300 zł

Rosenthal AG, Selb - Bahnhof 

Nr katalogowy
607
Serwis obiadowy (model R) z perełkowaniem przy krawędziach i dekoracją kwiatową porcelana lekko kremowa, druk barwny, złocenia na części naczyń;
Niemcy, lata 20. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena wywoławcza 2 800 zł

Królewska Manufaktura Porcelany w Berlinie (KPM) 

Nr katalogowy
608
Waza z pokrywą, z uchwytem z puttem i dynią, z dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 30 cm;
Berlin, XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena wywoławcza 3 000 zł

VEB Sächsische Porzellanmanufaktur Dresden 

Nr katalogowy
1601
Lichtarz 2-świecowy porcelana, farby naszkliwne, złocenia, wys. 19,5 cm;
Niemcy, Drezno, Sachsische Porzellanfabrik zu Potschappel von Carl Thieme, XX w.
estymacja: 1 000 - 1 400 zł
Cena wywoławcza 900 zł

Kazimierz FAJKOSZ (1919-1999) 

Nr katalogowy
1602
Dzban kulisty zielonkawy, nakrapiany glinka terakotowa, szkliwa matowe brązowo- szare i zielonkawe nakrapiane; wys. 26 cm;
Polska, Zakopane?, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena wywoławcza 1 000 zł

Großherzogliche Majolika Manufaktur, Karlsruhe (Staatliche Majolika Manufaktur) zał. 1901 

Nr katalogowy
1603
Koszyczek ze szlakiem niebieskich kwiatków (niezapominajek?) majolika, farby podszkliwne, szkliwo ołowiowe z lekką krakelurą; Niemcy, Badenia,
model Wilhelma Süsa lub Maxa Heinze z ok. 1915 roku, powtórzenie późniejsze
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena wywoławcza 1 300 zł

Norblin & Co (firma czynna 1819-1939) 

Nr katalogowy
701
Cukiernica owalna plater cechowany; wys. 12,5 cm, szer. 17 cm;
Norblin, 1896-1915
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena wywoławcza 3 600 zł

Norblin, Bracia Buch i T. Werner (1893-1939) 

Nr katalogowy
702
Patera secesyjna stop verit cechowany, szkło barwione w masie; wys., 34,5 cm;
Warszawa, po 1908
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena wywoławcza 1 700 zł

Horace WOODWARD & Co (czynni 1865 - ok. 1920) 

Nr katalogowy
703
Para świeczników plater cechowany; wys. 27,5 cm, szer. 12 cm;
Birmingham, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena wywoławcza 1 700 zł

 

Nr katalogowy
704
Para solniczek srebro próby 13 cechowane; waga 222 g.
Wiedeń, 1838
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena wywoławcza 3 600 zł

Emil RADKE (czynny 1830-1868) 

Nr katalogowy
705
Para solniczek srebro próby 12 cechowane, wys. 5,8 cm, szer. 11,2 cm, waga 264 g.
Warszawa, lata 40. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza 5 000 zł

Carl Gustaw BLAU ? (czynny 1826-1854) 

Nr katalogowy
706
Solniczka srebro cechowane, wys. 10,8cm, szer. 11,5 cm, waga 181 g.
Poznań, 1830
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza 4 000 zł

Leberecht FOURNIER (czynny 1821-1849) 

Nr katalogowy
707
Paterka srebro cechowane, wys. 13 cm, średnica 14 cm; waga 258 g.
Wrocław, 1822-1835
estymacja: 2 500 - 3 200 zł
Cena wywoławcza 2 200 zł

Fabryka Wyrobów z Metali Szlachetnych WARMET (czynna 1965-1994) 

Nr katalogowy
708
Osiem lichtarzyków srebro cechowane próby 3, wys. 10,5 cm, średnica 4,5 cm; waga 699 g.
Warszawa, lata 60. XX w (po 1964)
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

 

Nr katalogowy
709
Dzbanek do kawy w stylu Jerzego II srebro cechowane; Londyn,
złotniczka Eliza Godfrey (czynna ca 1720-1758), lata 50. XVIII w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza 4 500 zł

 

Nr katalogowy
710
Lustro owalne srebro próby 3 cechowane, tafla lustrzana; wys. 55 cm, szer. 40 cm.
Wiedeń, koniec XIX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena wywoławcza 5 500 zł

Koch & Bergfeld (czynna od 1829 r.) 

Nr katalogowy
711
Taca prostokątna srebro cechowane; waga 3500 g.
Brema, koniec XIX w. (po 1884)
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Cena wywoławcza 6 500 zł

Lutz & Weiss (czynni od 1882) 

Nr katalogowy
712
Wizytownik z herbem Oksza srebro próby 800 częściowo złocone cechowane, emalia;
waga 67 g. Niemcy, Phorzheim, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 300 - 2 700 zł
Cena wywoławcza 2 000 zł

 

Nr katalogowy
713
Para solniczek z łyżeczkami srebro częściowo złocone próby 2 cechowane, waga 216 g;
łyżeczki próby 2 cechowane, waga 30 g. Francja 1809-1819.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza 4 500 zł

Louis WOLFERS (od 1897 Wolfers Freres; firma czynna 1850-1947) 

Nr katalogowy
714
Komplet do kawy i herbaty srebro próby 2 cechowane częściowo złocone, waga 2031 g.
Belgia, 1850-1868
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena wywoławcza 7 500 zł

Henniger 

Nr katalogowy
1701
Koszyk ażurowy plater cechowany; wys. 8,5 cm, szer. 27 cm, głęb. 18 cm
Warszawa, k. XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena wywoławcza 1 300 zł

 

Nr katalogowy
1702
Kabaret na przystawki plater, szkło szlifowane; wys. 5 cm; średn. talerza 33,5 cm (kabaretu 25 cm).
Niemcy?, lata 20.-40. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Cena wywoławcza 900 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych Józef Fraget  

Nr katalogowy
1703
Tacka prostokątna plater cechowany; wys. 1 cm, szer. 29,2 cm;
Warszawa, 1896-19
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena wywoławcza 1 300 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych Józef Fraget  

Nr katalogowy
1704
Taca dwuuszna plater cechowany; wys. 8 cm, szer. 67,5 cm;
Warszawa, 1896-1915.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena wywoławcza 1 300 zł

 

Nr katalogowy
1705
Filiżanka srebrna ze spodkiem srebro próby 1 cechowane; waga 168 g
Paryż, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena wywoławcza 1 200 zł

Wytwórnia Wyrobów Srebrnych i HEFRA 

Nr katalogowy
1706
Komplet sztućców na 12 i 6 (widelczyki do ciasta) osób oraz środka stołu (razem 80 sztuk) srebro próby 3 cechowane, stal cechowana; waga 2215 g (bez noży)
Warszawa, ok. 1960 i k. lat 60. XX w.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Cena wywoławcza 4 800 zł

Gebr. Neumann 

Nr katalogowy
1707
Żardinierka neorokokowa srebro próby 800 cechowana; waga 146 g.
Hanau, 2 ćw. XX w. (po 1926)
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena wywoławcza 1 300 zł

 

Nr katalogowy
1708
Papierośnica z herbem szlacheckim Prus III srebro próby 800 częściowo złocone, emalia; waga 99 g.
Niemcy, lata 20.-30.XX w.
estymacja: 2 300 - 2 700 zł
Cena wywoławcza 2 000 zł

 

Nr katalogowy
1709
Mlecznik srebro próby 84 cechowane, częściowo złocone; waga 117 g.
Petersburg, 1853
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena wywoławcza 1 300 zł

 

Nr katalogowy
1710
11 sztuk łyżeczek srebro cechowane próby 84; dł. od 12,5 cm do 14 cm; waga 164 g.
Rosja, od 1886 r. do 1908
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

Fabryka Sreber Maciel 

Nr katalogowy
1711
Butelka po whisky Haig & Haig srebro próby 925 cechowane, szkło; wys. 24,7 cm, szer. 13 cm, głęb. 13 cm
Meksyk, 3 ćw. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
Cena wywoławcza 3 200 zł

 

Nr katalogowy
1712
Papierośnica srebro próby 900; wys. 2 cm, szer. 9 cm, głęb. 7,7 cm; waga 131 g.
Austria?, pocz. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena wywoławcza 1 000 zł

Spółdzielnia Pracy Przemysłu Artystycznego ORNO 

Nr katalogowy
1713
Cukiernica z łyżeczką srebro próby 3; waga 273 g
Warszawa, lata 60.XX w. (po 1 1963)
estymacja: 2 400 - 3 000 zł
Cena wywoławcza 2 200 zł

firma Hamilton & Inches 

Nr katalogowy
1714
Quaich - szkocka czara do whisky srebro próby Britannia standard; waga 420 g.
Edynburg, 1908/9.
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
Cena wywoławcza 3 200 zł

 

Nr katalogowy
1715
Paterka srebrna srebro próby Sterling dociążone; wys. 9 cm, średnica 19,6 cm.
USA, ok. 1950
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Cena wywoławcza 1 200 zł

 

Nr katalogowy
1716
Sześć widelców i widelec środka stołu do ryb srebro próby 84 cechowane (SR 84, monogram C.B.); waga 487 g.
Polska, 1915-18
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

FIRMA J. C. KLINKOSCH (czynna 1844-1972) 

Nr katalogowy
1717
Komplet sztućców do ryb na 12 osób i środka stołu srebro próby 3 cechowane, metal złocony.
Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena wywoławcza 3 000 zł

 

Nr katalogowy
1718
Pudełko na papierosy w etui srebro próby 925 cechowane, w firmowym etui introligatorskim; waga 138 g.
Rzym, firma Bulgari, 2 poł. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
Cena wywoławcza 3 300 zł

 

Nr katalogowy
1719
Tygielek do parzenia kawy (dżezwa) srebro próby 875 cechowane, niello; waga 130 g.
ZSRR, Kubaczi (Dagestan), Kubaczinskij Chudożestwiennyj Kombinat, 1961-1965
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Cena wywoławcza 1 200 zł

 

Nr katalogowy
1720
Podstawka pod butelkę do wina srebro cechowane; wys. 3,5 cm, średni. 17,5 cm
USA, North Attleboro, Frank M. Whiting & Co, XIX/XX w.
estymacja: 1 000 - 1 400 zł
Cena wywoławcza 900 zł

 

Nr katalogowy
1721
Popielniczka art deco srebro próby 830 sygnowane; wys. 3 cm, średnica 16 cm; waga 216 g.
Wrocław, Gebr. Sommé, ok. 1936
estymacja: 1 900 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 700 zł

 

Nr katalogowy
801
Pierścionek z diamentami 9 szt. rozet diamentowych, oprawa kamieni - srebro, złoto; masa całkowita 6.480 g.
Kraków, po 1931.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena wywoławcza 6 000 zł

 

Nr katalogowy
802
Broszka z diamentami diament w starym szlifie europejskim + 25 szt rautów diamentowych;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 10.140 g. Francja.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza 4 500 zł

 

Nr katalogowy
803
Kolczyki z ametystami ametysty w szlifie kaboszon + 20 szt pereł naturalnych, emalia złotnicza;
złoto pr. ok. 0.500, zapięcia złoto pr. 0.750, masa całkowita 6.675 g
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza 4 000 zł

 

Nr katalogowy
804
Pierścionek z diamentami 17 szt diamentów w starym szlifie europejskim o masie łącznej 1.45 ct;
złoto pr. ok. 0.500, masa całkowita 4.100 g.
masa całkowita
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena wywoławcza 6 000 zł