Ludwik De LAVEAUX (1869-1894)

49
W domowym zaciszu - Matka z dziećmi gwasz monochromatyczny, papier przyklejony do passe-partout;
19 x 13 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: L. de Laveaux.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

50
sygn. l. d.: Halicka
estymacja: 90 000 - 100 000 zł
Cena oferowana 70 000 zł

Ksawery Jan KANIEWSKI (1805-1867)

51
Portret młodej kobiety olej, płótno, 65 x 54 cm;
sygn. p.d.: K. Kaniewski / mal. w Warsz. / 1848
estymacja: 60 000 051 - 80 000 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

52
Akt kobiety olej, płótno dublowane na wosk; 80,5 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: FEDKOWICZ
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Karl KAUFMANN [vel B. LAMBERT, Fr. GILBERT, H. ROHR] (1843-1905)

53
Pejzaż z jeziorem olej, płótno dublowane; 37 x 58 cm;
sygn. l. d.: B. Lambert.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Jarosław KIRILENKO (1913-1977) wg Bernardo Bellotto zw. Canaletto (1721-1780)

54
Widok Warszawy od strony Pragi olej, płótno; 178 x 279 cm.
Kopia obrazu Bernardo Belotto Canaletto z 1770 roku
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
Cena oferowana 27 000 zł

Ferdinand THURNHERR (1875-1930/50), według Gerarda TER BORCHA II (1617-1681)

55
Chłopiec iskający psa olej, płótno; 35 x 27 cm;
l. d. monogram wiązany;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Gustav Adolf KILB (1870-1907)

56
Trzech wiejskich kompanów olej, płótno; 24 x 30,5 cm;
sygn. p. d.: Gustav Kilb.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

57
Scena bukoliczna olej, płótno, 46 x 64 cm;
na odwrocie no 127
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX w.

58
Św. Anna Samotrzeć olej, płótno; 75,5 x 99 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

59
Chrystus z krzyżem olej, deska; 24 x 23,5 cm;
Powtórzenie XVII wiecznego pierwowzoru flamandzkiego (?).
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Krąg Cornelisa CORTA (1533-1578) i Denisa CALVAERTA (1540-1619), XVI / XVII w.

60
Para obrazów Sceny z życia Marii: Prezentacja Marii oraz Ofiarowanie Jezusa w świątyni
olej, blacha miedziana; 41,5 x 30,5 cm;
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Paul MERWART (1855-1902)

61
Skradziony odpoczynek olej, deska; 24,5 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: P. MERWART
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Lucian [Lucien] K. PRZEPIÓRSKI (1830-1911)

62
Zabawy dziecięce, 1891 olej, płótno; 85,5 x 57 cm;
sygn. l. d.: Lucien Przepiorski / Paris 1891
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

Melchior DE HONDECOETER (1636-1695) - krąg

63
Martwa natura z ptactwem olej, płótno dublowane; 120 x 98,5 cm.
estymacja: 150 000 - 180 000 zł
Cena oferowana 130 000 zł

Martha SWOPE (1929-2017)

1001
W tańcu odbitka żelatynowo-srebrowa, papier barytowy; 20,5 x 25,5 cm;
na odwrocie stempel autorski Marthy Swope
estymacja: 900 - 1 200 zł

Stefan KONWIŃSKI (1913-1990)

1002
Zestaw 3 fotografii - Motywy krakowskie Kute Drzwi, Katedra Wawelska, Renesansowy Portal;
fotografie czarno-białe, odbitka żelatynowo-srebrowa, tonowana, papier barytowy; 40 x 30 cm;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Maria RUŻYCKA-GABRYEL (1905-1961)

1003
Scena pasterska, 1929 akwaforta, papier; 17,5 x 15,5 (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: M. RUŻYCKA 1929. (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Wacław WAŚKOWSKI (1904-1975)

1004
Kościół Nawiedzenia Najświętrzej Marii Panny w Warszawie Nowym Mieście, 1934 akwaforta, papier; 11,7 x 15,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WWaśkowski (ołówkiem); data p. d.: 1934 r. (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Aleksander SOŁTAN (1903-1994)

1005
Motywy Warszawy - teka grafik 6 autolitografii, papier; 11,5 x 8,3 (wymiar odbitki), 14,5 x 10,5 cm (wymiar arkusza);
opis autorski wraz z sygnaturą u dołu grafiki (ołówkiem)
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

1006
Klasztor Norbertanek na Salwatorze, 1957 ołówek, papier; 16 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 13. X. 57. M. KONARSKI.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

1007
Szkice postaci - rysunek dwustronny,1938 ołówek, papier; 34,5 x 23,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Berlewi 38;
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Nicolai VON ASTUDIN (1847-1925)

1008
Na wybrzeżu normandzkim olej, płótno; 30,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: N. Astudin
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

1009
W górach olej, płótno naklejone na sklejkę;
40 x 47 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Stanisław SZYGELL (1881-1941)

1010
Pod słońce olej, sklejka; 24 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Szygell.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Stanisław SZYGELL (1881-1941)

1011
Obraz dwustronny: Widok na Dunajec / Dworek w Koreliczach olej, sklejka; 26 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Szygell.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Stanisław SZYGELL (1881-1941)

1012
Obraz dwustronny: Kaplica w Muszynie/ Zima olej, sklejka; 28,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Szygell.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Jan KARMAŃSKI (1887-1958)

1013
Kwiaty w wazonie, 1954 olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Karmański / 1954.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Bruno STEIGUEBER (1879-?)

1014
Zimowe skały olej, płyta; 40 x 52 cm;
sygn. p. d.: B. Steigueber (ryta w warstwie malarskiej).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

1015
Chaty zimą olej, tektura; 24,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Józef GRACZYŃSKI (1866-1939)

1016
Wioska zimą olej, płótno; 80 x 101 cm;
sygn. l. d.: JózGraczyński.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Feliks ROLIŃSKI (1876-1972)

1017
Torfowisko olej, płótno naklejone na tekturę; 37 x 48,5 cm;
na odwrocie papierowa nalepka autorska z autorem i tytułem obrazu
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Kazimierz Togo FAŁAT (1904-1981) - przypisywany

1018
Myśliwy na ambonie łowieckiej akwarela, papier; 47 x 24 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Adam SETKOWICZ (1875-1945)

1019
Postój w lesie akwarela, papier; 15,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

1020
Wyjście z kościoła akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: S. Gibiński.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Tadeusz WYGRZYWALSKI (1904-1963)

1021
Łowca - Mały rybak, 1937 olej, tektura; 54 x 65 cm;
sygn. i dat. l. d.: T. Wygrzywalski 37
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

A. BARTH, XX w.

1022
Białe astry i figurka akwarela, papier; 55,5 x 37 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: ABARTH.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

1023
Wiatrak, 1914-1917 olej, płyta; 19,5 x 29 cm;
opisany na odwrocie
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Julia GNIEWEK (ur. 1925)

1024
Martwa natura z owocami, 1955 olej, płótno; 45 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1955 / J. Gniewkowa.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

1025
Dostarczono list, 1895 akwarela, gwasz, papier; 26,5 x 20,5 (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: F. Kostrz / 95.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946)

1026
Zima olej, sklejka; 28 x 38,5 cm;
sygn. p. d.: JAŹWIECKI.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

R. VORONCOVA-TILLE, XX w.

1027
Południe olej, tektura; 21 x 27 cm;
ślady sygnatury p. d. … (nieczytelnie)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Alfred TERLECKI (1883-1973)

1028
Po drzewo do lasu olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: ALFREDTERLECKI
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Stefan DOMARADZKI (1897-1983)

1029
Pejzaż nadwodny, 1948 olej, tektura; 22 x 27 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. de Domaradzki 1948.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

1030
Pejzaż górski olej, tektura; 27 x 35,5 cm;
sygn. p.d.: St. Żurawski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Antoni MARKOWSKI (1878-1949)

1031
Nad zatoką olej, tektura, 52 x 72 cm;
sygn. l. d.: A. MARKOWSKI.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Mieczysław Karol HEBENSTREIT (1887-1932)

1032
Wejherowska Kalwaria, 1922 akwarela, papier; 48 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d.: Wejherowo "Kalwarja" Pomorze / K. Hebenstreit 1922.
estymacja: 2 800 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Valdemar MAGAARD (1964-1937)

1033
Nad kołyską, 1925 olej, płótno; 38 x 43,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: V.M. / 1925.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł