Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Nr katalogowy223
U kresu wędrówki, ok. 1925
olej, sklejka, 50 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza.
28 500 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Nr katalogowy225
Pejzaż z drzewami
olej, tektura, 33 x 41 cm;
sygn. l. d.: Jacek Malczewski
Cena wywoławcza.
13 500 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Nr katalogowy227
Portret generała Bijaka, ok. 1890
olej, płótno, 44,5 x 30,5 cm;
sygn. z prawej strony po środku: J. Malczewski
Cena wywoławcza.
56 000 zł
Irena WEISS - ANERI (1889-1981)
Nr katalogowy229
Dwa orzechy, 1970
olej, tektura, 35 x 25,5 cm;
sygn. l.d.: aneri
Cena wywoławcza.
8 500 zł
Tadeusz PRUSZKOWSKI (1888 - 1942)
Nr katalogowy231
W pracowni
olej, płótno, 55 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: T. Pruszkowski
Cena wywoławcza.
33 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)
Nr katalogowy233
Kowboy
olej, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 1944
Cena wywoławcza.
11 500 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Nr katalogowy235
Ułan i dziewczyna - wachlarz, ok. 1900
olej, mahoń; 26 x 43 cm;
dedykacja autorska
Cena wywoławcza.
20 000 zł
Leonard WINTEROWSKI (1886-1927)
Nr katalogowy237
Pościg za bolszewikami
olej, płótno, 60,5 x 86 cm;
sygn. l. d.: Leonard Winterowski/ Warszawa 1920
Cena wywoławcza.
14 000 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Nr katalogowy239
Głowa konia
olej, tektura, 34 x 24 cm;
sygn. u dołu: Wojciech Kossak / 1924
Cena wywoławcza.
14 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Nr katalogowy241
Szarża ułanów Księstwa Warszawskiego
olej, tektura, 34,5 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak 1945;
Cena wywoławcza.
19 000 zł
Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)
Nr katalogowy243
Park, ok. 1930
olej, tektura, 46 x 62,5 cm;
sygn. p.d.: Fedkowicz;
Cena wywoławcza.
11 500 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)
Nr katalogowy245
Dyngus (dziewczyna), Dyngus (chłopiec)
gwasz, płótno, 108 x 76 cm - każy
sygn..: Z. STRYJEŃSKA [sygnatura ok. 1946]
Cena wywoławcza.
90 000 zł
Stanisław JANKOWSKI (1876-1948)
Nr katalogowy247
Martwa natura z koszem i owocami, 1935
olej, płótno, 65 x 83,5 cm;
sygn. l.d.: St. Jankowski / 1935
Cena wywoławcza.
10 500 zł
Karol HOMOLACS (1874-1962)
Nr katalogowy249
Para portretów: małżonków Szumańskich
olej, płótno, 74 x 62,5 cm, 72,5 x 61 cm;
sygn. K. Homolacs
Cena wywoławcza.
6 000 zł
Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)
Nr katalogowy251
Korale
olej, płótno naklejone na tekturę, 48 x 73 cm;
sygn. p. d.: W. Wodzinowski;
Cena wywoławcza.
13 000 zł
Emil LINDEMAN (1864- ok.1945)
Nr katalogowy253
W wiejskiej izbie
olej, tektura, 23,5 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: E. Lindeman
Cena wywoławcza.
8 700 zł
Bolesław STAWIŃSKI (1908 - 1983)
Nr katalogowy255
Portret pani z jej kotami
olej, płótno, 74 x 56 cm;
sygn. l.d.: B.Stawiński
Cena wywoławcza.
13 000 zł
Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Nr katalogowy257
Noc św. Andrzeja - Wróżbita, 1867
olej, płótno dublowane, 108 x 131 cm;
sygn. p. d.: H. Siemiradzki / 1867
Cena wywoławcza.
730 000 zł
Malarz nieokreślony cechowy, 2 poł. XIX w.
Nr katalogowy259
Matka Boska Częstochowska
olej, płótno naklejone na tekturę,
55 x 40 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Malarz nieokreślony, włoski (?) XVIII w.
Nr katalogowy261
Matka Boża z Dzieciątkiem
i Św. Franciszkiem;
olej, płótno dublowane, 103 x 83 cm
Cena wywoławcza.
36 000 zł
Max HANEMAN (1882-1944)
Nr katalogowy263
Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie
olej, płótno, 65,5 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: M. HANEMAN
Cena wywoławcza.
13 000 zł
Malarz nieokreślony, niemiecki, XVIII w.
Nr katalogowy265
Pejzaż ze sztafażem i widokiem
Frankfurtu w tle
olej, płótno, 46 x 71,5 cm;
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Nr katalogowy267
Portret Marii Amalii Habsburg
olej, płótno dublowane, 129 x 104 cm;
Cena wywoławcza.
30 000 zł
Teofil JENDE (?-1879)
Nr katalogowy269
Matka Boża Bolesna z aniołem, 1862
olej, płótno, 101 x 80 cm;
sygn. p. d.: T. Jende / 1862;
Cena wywoławcza.
30 000 zł