Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

223
U kresu wędrówki, ok. 1925 olej, sklejka, 50 x 35 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 28 500 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

224
Hucuł na koniu olej, tektura, 65,5 x 91 cm; sygn. l. d.: FPautsch
Cena wywoławcza. 23 500 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

225
Pejzaż z drzewami olej, tektura, 33 x 41 cm; sygn. l. d.: Jacek Malczewski
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

226
Autoportret, 1926 olej, tektura, 22 x 18,5 cm; sygn. wzdłuż prawej krawędzi: J Malczewski 1926. Juni;
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

227
Portret generała Bijaka, ok. 1890 olej, płótno, 44,5 x 30,5 cm; sygn. z prawej strony po środku: J. Malczewski
Cena wywoławcza. 56 000 zł

228
Akt z amorkiem, 1918 olej, płótno, 99 x 72 cm; sygn. p.d.: WW
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1889-1981)

229
Dwa orzechy, 1970 olej, tektura, 35 x 25,5 cm; sygn. l.d.: aneri
Cena wywoławcza. 8 500 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

230
Widok Góry Kalwarii nad Wisłą, ok. 1943 olej, płótno, 52,5 x 84 cm; sygn. p.d.: ST. CZAJKOWSKI;
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Tadeusz PRUSZKOWSKI (1888 - 1942)

231
W pracowni olej, płótno, 55 x 44,5 cm; sygn. l. d.: T. Pruszkowski
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Józef PANKIEWICZ (1886-1940)

232
Anemony w wazonie olej, płótno dublowane, 54,5 x 45 cm; sygn. l. d.: Pankiewicz
Cena wywoławcza. 130 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)

233
Kowboy olej, tektura, 50 x 70 cm; sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 1944
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

234
Jeździec na koniu olej, tektura, 16,5 x 15,5 cm; sygn. p. d.: Z.R.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

235
Ułan i dziewczyna - wachlarz, ok. 1900 olej, mahoń; 26 x 43 cm; dedykacja autorska
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

236
Koń Cast Off, 1893 olej, deska, 39,5 x 48 cm; sygn. p. d.: Wojciech Kossak 1893
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Leonard WINTEROWSKI (1886-1927)

237
Pościg za bolszewikami olej, płótno, 60,5 x 86 cm; sygn. l. d.: Leonard Winterowski/ Warszawa 1920
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

238
Partyzanci, 1963 olej, płótno, 135,5 x 200 cm sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski/ 1963
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

239
Głowa konia olej, tektura, 34 x 24 cm; sygn. u dołu: Wojciech Kossak / 1924
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

240
Wesele krakowskie olej, płótno, 69,8 x 100 cm; sygn l d: Jerzy Kossak / 1952
Cena wywoławcza. 21 500 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

241
Szarża ułanów Księstwa Warszawskiego olej, tektura, 34,5 x 50,5 cm; sygn. l. d.: Jerzy Kossak 1945;
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1887-1952)

242
Orłowo, 1921 olej, płyta, 24,5 x 35 cm; sygn. p. d.: S Jaxa / 1921;
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

243
Park, ok. 1930 olej, tektura, 46 x 62,5 cm; sygn. p.d.: Fedkowicz;
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

244
Pejzaż olej, tektura, 68 x 51 cm; sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ
Cena wywoławcza. 4 200 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)

245
Dyngus (dziewczyna), Dyngus (chłopiec) gwasz, płótno, 108 x 76 cm - każy sygn..: Z. STRYJEŃSKA [sygnatura ok. 1946]
Cena wywoławcza. 90 000 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

246
Gniazdo, 1908 olej, płótno, 99 x 128 cm; sygn. l. d.: F. Ruszczyc /Bohdanów 1908 r.
Cena wywoławcza. 630 000 zł

Stanisław JANKOWSKI (1876-1948)

247
Martwa natura z koszem i owocami, 1935 olej, płótno, 65 x 83,5 cm; sygn. l.d.: St. Jankowski / 1935
Cena wywoławcza. 10 500 zł

Wacław WĄSOWICZ (1891-1942)

248
Dzbanek z bukietem kwiatów, 1924 olej, tektura naklejona na sklejkę, 48 x 38 cm; sygn. l. g.: Wacł. Wąsowicz / 1924
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Karol HOMOLACS (1874-1962)

249
Para portretów: małżonków Szumańskich olej, płótno, 74 x 62,5 cm, 72,5 x 61 cm; sygn. K. Homolacs
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Aleksander NOWAKIWSKJI-NOWAKOWSKI

250
Portret metropolity Andreja Szeptyckiego [1865-1944], 1913 olej, płótno naklejone na tekturę, 46 x 38 cm;
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

251
Korale olej, płótno naklejone na tekturę, 48 x 73 cm; sygn. p. d.: W. Wodzinowski;
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Malarz nieokreślony, pocz. XX w

252
Kąpiące się olej, tektura, 13 x 18 cm
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Emil LINDEMAN (1864- ok.1945)

253
W wiejskiej izbie olej, tektura, 23,5 x 31,5 cm; sygn. l. d.: E. Lindeman
Cena wywoławcza. 8 700 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894 -1985)

254
Kąpiące się olej, płótno, 99,5 x 114 cm; sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Bolesław STAWIŃSKI (1908 - 1983)

255
Portret pani z jej kotami olej, płótno, 74 x 56 cm; sygn. l.d.: B.Stawiński
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Emil LINDEMAN (1864- ok. 1945)

256
Objawienie w ruinach olej, tektura, 24 x 41 cm w świetle oprawy; sygn. p. d.: E. Lindemann
Cena wywoławcza. 8 700 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

257
Noc św. Andrzeja - Wróżbita, 1867 olej, płótno dublowane, 108 x 131 cm; sygn. p. d.: H. Siemiradzki / 1867
Cena wywoławcza. 730 000 zł

258
Ikona - Chrystus Pantokrator olej, deska; 31, x 26,5 cm; Rosja, pocz. XIX w
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Malarz nieokreślony cechowy, 2 poł. XIX w.

259
Matka Boska Częstochowska olej, płótno naklejone na tekturę, 55 x 40 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Franz Joseph STOEBER (XVIII w.)

260
Dziecięca muzyka - Św. Cecylia jako dziecko z aniołkiem (?) olej, płótno, 22,5 x 18,8 cm;
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Malarz nieokreślony, włoski (?) XVIII w.

261
Matka Boża z Dzieciątkiem i Św. Franciszkiem; olej, płótno dublowane, 103 x 83 cm
Cena wywoławcza. 36 000 zł

Artur WASNER (1887 - 1939)

262
Martwa natura z upolowaną zwierzyną olej, płótno, 80 x 110,5 cm; sygn. p. d.: A. Wasner
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Max HANEMAN (1882-1944)

263
Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie olej, płótno, 65,5 x 46,5 cm; sygn. l. d.: M. HANEMAN
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Malarz nieokreślony, flamandzki, XVII w.

264
Potyczka olej dublowane, płótno, 64,5 x 110 cm
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki, XVIII w.

265
Pejzaż ze sztafażem i widokiem Frankfurtu w tle olej, płótno, 46 x 71,5 cm;
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

266
Obnażenie z szat - stacja X z Drogi Krzyżowej olej, płótno, 103 x 83 cm
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

267
Portret Marii Amalii Habsburg olej, płótno dublowane, 129 x 104 cm;
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Malarz nieokreślony polski, XVIII/XIX w

268
Dzieciństwo Marii olej, płótno dublowane, 178 x 93,5 cm
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Teofil JENDE (?-1879)

269
Matka Boża Bolesna z aniołem, 1862 olej, płótno, 101 x 80 cm; sygn. p. d.: T. Jende / 1862;
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Malarz nieokreślony, francuski, XVIII w.

270
Martwa natura olej, płótno, 41,5 x 54,5 cm; napis. z prawej: A. Mignon fe.
Cena wywoławcza. 44 000 zł