28 marca 2018

Ponad 200 obiektów w cenach wywoławczych 50 - 1000 zł.
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA:
24.03.2018 sobota 12.00-15.00
26.03.2018 poniedziałek 11.00-19.00
27.03.2018 wtorek 11.00-19.00
28.03.2018 środa 11.00-19.00

Artysta nieokreślony, XX w.

1
Trzy fotografie ze spektaklu teatralnego plansza tekturowa, fot. czarno-białe, 24,5 x 43 cm
Polska, lata 60. XX w.

Autorzy nieokreśleni, XX w.

2
Zestaw 6 fotografii fotografie aktorek i modelek z lat 60. XX w.,
podpisane na odwrocie

Autorzy nieokreśleni, 2 poł. XX w.

3
Zestaw 18 zdjęć w formacie pocztówkowym 14 x 9 cm.
Edition du Globe, Paris; Kunst und Bild, Berlin i inne,
lata 50.-60. XX w.

Autorzy nieokreśleni, 1 poł. XX w.

4
Zestaw 9 zdjęć związanych z postacią Marszałka Piłsudskiego formaty: 6 zdjęć: 9 x 14 cm,
pozostałe: 7 x 10 cm; 14 x 8 cm; 11 x 15 cm.
Polska, lata 20-30. XX w.

Piotr NAŁĘCZ-MAŁACHOWSKI

5
Zbiór nazwisk szlachty polskiej pierwsze wydanie: Lublin 1805;
reprint 1985. 818 str.

Redakcja i całkowite opracowanie kroniki: Maciej Wieliczko

6
Kalendarz Niepodległości druk, papier; oprawa - tektura, płótno czerwone,
tłoczenia złocone; 18,7 x 12,5 x 2,7 cm.
Warszawa, 1938.

M. Rollin, wydawca: Robert de Vaugondy, rytował: Le Tellier

7
Mapa krajów Europy Południowej basenu Morza Śródziemnego z osobną mapa Grecji, 1737
miedzioryt kolorowany akwarelą, papier;

wydawca: Robert de Vaugondy, rytował: Le Tellier

8
Mapa Bliskiego Wschodu z Morzem Czerwonym, Czarnym i Kaspijskim dodatkowo półkula ziemska z Afryką, Azją i Europą, ok. 1740
miedzioryt kolorowany akwarelą, papier; 51,5 x 66 cm.

Hendrick HONDIUS II (1597-1651)

9
Mapa Europy, ok. 1650 r. miedzioryt, kolorowany akwarelą, papier;
41 x 54 cm (wymiar w świetle passe-partout)

Fryderyk Krzysztof DIETRICH (1779-1847)

10
Pomnik Fryderyka Jagiellończyka według Michała STACHOWICZA (1768-1825)
akwaforta, akwatinta, papier; 46 x 33 cm (w świetle passe-partout)

Artysta nieokreślony, 1 poł. XX w.

11
100% dziewica poszukuje absztyfikanta, lata 30. XX w. anons z gazety, ilustracja; druk, papier;
8,5 x 8,5 cm (wymiar w świetle passe-partout).

R.G. i A.V. REEVE według Georg Henry LAPORTE (1799-1873)

12
Skok przez rów na wielkim wyścigu konnym w Liverpoolu, 1853 akwaforta kolorowana akwarelą, papier;
36,4 x 58 cm (odcisk płyty)

Johann Georg MENTZEL (1677-1743) - ?

13
Anna Iwanowna miedzioryt, papier; 32 x 20,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
poniżej napisy (na płycie)

Artysta nieokreślony, XIX w.

14
Typy kaukaskie grafika - drzeworyt (?), papier; 24 x 33 cm (wymiar w świetle oprawy);
sygn. w kompozycji l. d.: CASTELLI

Artysta nieokreślony, XIX w.

15
Zatrzymani przez śnieg grafika - drzeworyt (?), papier;
24,5 x 34 cm (wymiar w świetle passe-partout);
sygn. w kompozycji p. d.: NURANDO (?)

LECLER, XIX w.

16
Portret mężczyzny w surducie litografia, papier; 41 x 31 cm;
sygn. i dat. p. d. w kompozycji: Lecler / 1835.

Artysta nieokreślony, XIX w.

17
Rezydencja u stóp gór w Szwajcarii akwaforta kolorowana akwarelą, papier;
27,2 x 39,5 cm (wymiar w świetle passe-partout)

Marian PUCHALSKI (1912-1970)

18
Świątynia Sybilli, 1943 drzeworyt, papier; 8,5 x 9,7 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Puchalski 43 (ołówkiem).

Amédée VARIN (1818-1883), Eugene VARIN (1831-1911)

19
Zaręczyny według Anton DIEFFENBACH (1831-1914)
akwaforta, akwatinta, mezzotinta, papier; 53 x 79 cm (wymiar kompozycji)

Marie Catherina PRESTEL (1747-1794)

20
Scena wiejska mezzotinta, papier; 45 x 63 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d. w kompozycji: M. Cath. Prestel / 1787

Gottlieb Teodor KEMPF (1871-1964)

21
Głowa dziewczyny, 1900 litografia, papier; 45,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. w kompozycji: GKempf / 1900;

Ryszard PRAUSS (1902-1955)

22
Brama Zamku w Rouen ołówek, papier; 35,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis ołówkiem: Rouen. Brama.

Franciszek SUNDERLAND, 1 poł. XX w.

101
Kościół na placu akwarela, ołówek, papier; 25 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: FRANCISZEK SUNDERLAND (ołówkiem).

Fryderyk KLOPFER (1865-1942)

102
Las zimą akwarela, gwasz, papier; 40 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: F. Klopfer.

Michael STOHL (1813-1881)

103
Portret młodej kobiety [Portret kobiety w płaszczu obszytym gronostajem], 1849 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
28,7 x 22 cm (wymiar owalu w świetle oprawy)

Wincenty BEDNARSKI (1904-1975)

104
Portret kobiety akwarela, papier; 19,5 x 14 (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: W. Bednarski (zatarte).

105
Siedzący mężczyzna akwarela, tusz, patyk (?), papier;
20,5 x 14 cm.

106
Wisła, 1969 akwarela, papier; 28,5 x 37 cm (wymiar w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: W Bednarski 1969 (słabo czytelnie)

Dmitri IWANOW, XIX w.

107
Gaszenie pragnienia, 1820 akwarela, papier; 19,7 x 11,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: D: I: 1820 (cyrylicą).

Jan STĘPIEŃ (1895?-1976)

108
Czuwaj! - Straż nad Wisłą, 1936 według Wojciecha KOSSAKA (1856-1942)
akwarela, papier; 23,5 x 17 cm (w świetle passe-partout)

Czesław NOWAKOWSKI, XX w.

109
Stare Miasto w Warszawie - tryptyk, ok. 1930 akwarela, papier;
23 x 29 cm (wymiar środkowej części w świetle passe-partout)

Marian PUCHALSKI (1912-1970)

110
Pałac na Wodzie w Łazienkach Królewskich akwarela, tektura; 13 x 15,5 cm;
sygn. p. d.: M. Puchalski

Marian PUCHALSKI (1912-1970)

111
Kamienica pod Okrętem akwarela, tektura; 10 x 7,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Puchalski (częściowo pod ramą).

Marian PUCHALSKI (1912-1970)

112
Rynek Starego Miasta w Warszawie akwarela, tektura; 11 x 8,3 cm (wymiar w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: M. Puchalski.

Marian PUCHALSKI (1912-1970)

113
Pałac w Wilanowie akwarela, gwasz (?), papier; 12,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Puchalski.

Zdzisław CZACZKO, XX w.

114
Dwa projekty reklam kosmetyków - "Kosmetyki dr M. Gajewskiej - ASTRID", lata 40. XX w. akwarela, gwasz, tusz, piórko, ołówek, papier;
wymiary każdej z reklam: 12 x 8 cm;

Stanisław BĄKOWSKI (1929-2003)

115
Harnaś i Góralka - 2 projekty 2 projekty we wspólnej oprawie, kostiumów
teatralnych (operowych?) z lat 60/70 XX w.
gwasz, ołówek, karton;

116
Pan Jowialski (?) - projekt kostiumu teatralnego (operowego?) z lat 60/70 XX w. gwasz, karton; 31,5 x 21,5 cm (w świetle passe-partout);
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.

KOTARBIŃSKI (XX w.)

117
Ona [Syrena] olej, tektura; 71 x 102 cm;
sygn. l. d.: Kotarbiński.

Malarz nieokreślony, XIX/XX w.

118
Zimowe pole olej, tektura; 16 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: Orchort (?) / 1895 - przysłonięte ramą

Mikhail Ivanovitch SOLOMONOV (1879-1942)

119
Las według Iwana SZYSZKINA (1832-1898)
olej, tektura; 32,2 x 40 cm;

Autor nieokreślony

120
Pejzaż z jeziorem olej, płótno naklejone na tekturę; 39 x 54 cm;
napis l. d.: … (nieczytelnie).

Malarz nieokreślony, XX w.

121
Drzewa olej, sklejka; 41 x 48 cm;
sygn. p. d. cyrylicą (nieczytelnie)

Stanisław MIEDZA-TOMASZEWSKI (1913-2000)

122
Para głów koni olej, tektura; 36 x 26,5 cm;
sygn. l. d.: St. Tomaszewski.

Malarz nieokreślony, XX w.

123
Miejski zaułek olej, sklejka; 37 x 25,5 cm;
sygn. u dołu po środku: … (nieczytelnie).

Malarz nieokreślony, XX w.

124
Snopy olej, sklejka; 43 x 63 cm;
obraz przed konserwacją

Johan HÖÖK (ur. 1913-?)

125
Pejzaż z domami olej, płyta; 33 x 48 cm;
sygn. l. d.: Höök

Malarz nieokreślony, śląski (Wołczyn), XVIII/XIX w.

126
Portret Księcia Aleksandra von Hohenlohe z orderem, ok. 1780 olej, płótno; 88 x 70,5 cm;
na odwrocie napis