28 marca 2018

Ponad 200 obiektów w cenach wywoławczych 50 - 1000 zł.
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA:
24.03.2018 sobota 12.00-15.00
26.03.2018 poniedziałek 11.00-19.00
27.03.2018 wtorek 11.00-19.00
28.03.2018 środa 11.00-19.00

FABRYKA PORCELANY FRANCISA GARDNERA (zał. 1766)

667
Filiżanka ze spodkiem porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Rosja, Wierbiłki/ k Moskwy (nie sygn.); 2 ćw. XIX w.

668
Filiżanka z kwiatami w medalionach porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Rosja, Wierbiłki/ k Moskwy, 2 ćw. XIX w.

FABRYKA CHRAPUNOWA I NOWEGO (czynna od poł. lat 50. XIX w.)

669
Rosja, Kuziajewo /k Moskwy, 3 ćw. XIX w.

FABRYKA PORCELANY I FAJANSU BRACI NOWYCH (czynna od 1818)

670
Filiżanka ze spodkiem, z miniaturami porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Rosja, Kuziajewo k. Moskwy, lata 30. XIX w.

FABRYKA PORCELANY ALEKSANDRA POPOWA (zał. 1814)

671
Filiżanka ze spodkiem, niebieska porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Rosja, Gorbunowo k/ Moskwy, 2 ćw. XIX w.

672
Rosja, Wierbiłki/ k Moskwy, 1 tercja XIX w.

673
Filiżanka ze spodkiem porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i grawerowane;
Rosja, Wierbiłki k. Moskwy (nie sygn.); ok. 1840.

674
Rosja, Wierbiłki/ k Moskwy, (nie sygn.); lata 30. XIX w.

675
Rosja?; (nie sygn.); 1830-1840.

MANUFAKTURA PAŃSTWOWA - WIEDEŃ

676
Filiżanka z miniaturą porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 5,5 cm;
Wiedeń, pocz. XIX w. (okres Sorgenthala).

FABRYKA PORCELANY SAFRONOWYCH (zał.Anton Trofimowicz Safronow 1814; czynna do l 60. XIXw.)

677
Filiżanka z bukietem kwiatów porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 6 cm;
Rosja, wieś Korotkaja, Gub. Moskiewska, 2 dekada XIX w.

678
Dzbanuszek - mlecznik z ręcznie malowanym herbem porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; wys. 16 cm; nie sygn.;
Europa Środkowa, pocz. XX w.

679
Filiżanka ze spodkiem z aplikacjami antycznymi niebieski biskwit z nałożoną dekoracją półplastyczną (białą);
Anglia, XX w.

680
Taca wielokątna porcelanowa porcelana biała, szkliwiona, farby naszkliwne, złocenia;
30 x 30 cm; biedermeier, Niemcy (?), lata 50-60 XIX w.
na spodzie wycisk: słabo czytelne inicjały;

681
Waza z przykrywą do zupy lub ciepłych potraw, w typie barokowym porcelana biała, szkliwiona, złocona; 24,5 x 34 x 18 cm;
Królewska Manufaktura Porcelany, Niemcy, Berlin, pocz. XX w.

682
Serwis do herbaty i ciastek na 6 osób, neorokokowy z kwiatkami porcelana biała, malowane zdobienia w formie bukietów kwiatowych, złocenia;
Śląsk, Wałbrzych, Carl Tielsch, pocz. XX w.

683
Talerz ze sceną napoleońską fajans, kalkomania, farby naszkliwne; średnica 21 cm.
Francja, 2 poł. XIX w.

FABRYKA PORCELANY „ĆMIELÓW”, Bogdan WENDORFF (proj.)

684
Zestaw do kawy, fason „płaski” porcelana, farby naszkliwne;
Polska, Ćmielów, lata 30. XX w.

FABRYKA PORCELANY „ĆMIELÓW”

685
Cukiernica z pokrywką, ze znakiem „ Legii - Warszawa” porcelana biała, farby naszkliwne, złocenia;
Polska, Ćmielów, 2006-2011

686
Wazka z pokrywką w typie barokowym porcelana biała malowana złotem; wys. 16,5 cm; nie sygn.;
Europa, okres międzywojenny.

687
Sześć talerzy głębokich porcelana biała, krawędzie ze złoconym pasem; śr. 24 cm;
sygn. dwa miecze - Miśnia; okres międzywojenny

688
Sześć talerzy płytkich porcelana biała, ze złotym rantem; śr. 22 cm;
sygn. kobaltem: Flan?; okres międzywojenny.

689
Wazon na kwiaty ze scenkami dworskimi porcelana ręcznie malowana, złocenia; wys. 26 cm;
Manufaktura Heleny Wolfsohn, Potschappel, koniec XIX w.

701
Solniczka i pieprzniczka szkło kobaltowe, plater?; wys. 5,5 cm oraz 4,9 cm;
Europa Środkowa? Niemcy?; XIX/XX w.

702
Ramka biurkowa na fotografie plater, szkło; 24,5 x 19,5 cm (wymiar wewnątrz ramki);
Włochy, XX w.

703
Pucharek do lodów, art-deco plater; wys. 10,5 cm;
Francja, l. 30. XX w.

FABRYKA WYROBÓW METALOWYCH „NORBLIN”

704
Podstawka do plasterków cytryny plater, szkło bezbarwne, przeźroczyste; wys. 9,5 cm;
Warszawa, lata 30. XX w.

FABRYKA WYROBÓW PLATEROWANYCH „JÓZEF FRAGET”

705
6 łyżeczek do kawy plater na białym metalu; dł. 11 cm.
Polska, Warszawa, po 1896

706
Półmisek owalny plater na białym metalu; dł. 42,3 cm, szer. 25,3 cm.
Polska, Warszawa, lata 20-30. XX w.

Firma platernicza BIRMINGHAM HANDICRAFT Ltd

707
Paterka - tacka z transatlantyku R.M.S. „ Mauretania” plater; wys. 1,7 cm, średnica 16 cm.
Wielka Brytania, Birmingham, lata 20. XX w.

ARTHUR KRUPP - BERNDORFER METALLWARENFABRIK (zał. 1843)

708
Szczypce do szparagów plater; dł. 28 cm, szer. 3,6 cm, głęb. 3,3 cm.
Austria, Berndorf, przed 1927.

709
Forma dekoracyjna art-deco plater; 12,5 x 15 x 15 cm.
Polska, lata 30. XX w.

710
Cukiernica - kula, z pokrywką, w typie art-deco plater na białym metalu; wys. 8,5 cm;
Polska, Warszawa, HEFRA?; lata 70. XX w.

711
Stojak na butelkę wina plater na białym metalu; 18,5 x 25 x 10,5 cm.
Francja, 2 tercja XX w.

712
Świecznik art-deco mosiądz, ślady srebrzenia; wys. 32,5 cm;
Niemcy, 1936?

713
Cukiernica plater; wys. 5,8 cm, średnica 13,3 cm.
Polska, Warszawa, lata 20. XX w.

714
Miseczka fryzjerska, art-deco plater; wys. 18,5 cm, średnica 14,5 cm.;
Polska, lata 30-te XX w.

Fabryka Wyrobów z Metali Szlachetnych WARMET

715
Cukiernica ze szklanym wkładem plater, szkło bezbarwne, przezroczyste; wys. 7 cm;
Polska, Warszawa, po 1965.

716
Cukiernica z pokrywką metal niklowany; wys. 12,5 cm, średnica 11,5 cm.
Polska, lata 60. XX w.

717
Cukiernica z pokrywką, w typie art-deco plater; wys. 10 cm, średnica 10 cm;
Francja, Plaine-de Walsche, lata 60. XX w.

718
Nabierak z automatem plater, dł. 25.cm;
Niemcy, okres międzywojenny.

719
Chochla neorokokowa z motywem liści dębu plater, dł. 32,5 cm, sygn. ERHARDT
Niemcy, pocz. XX w.

720
Szczypce do ciastek stal chromowana i złocona, dł. 20 cm, sygn.: Wusthof;
Solingen, okres międzywojenny.

721
Tacka klasycystyczna brąz złocony, srebro; 20 x 12 cm;
Niemcy?, lata 20. XIX w.

722
Oprawa do Megilla Ester (judaicum) srebro niskiej próby? nie sygnowane;
Europa Środkowa, k. XIX w.

Teodor WERNER i S-KA (sukcesor wytwórni złotniczej Karola Malcza)

723
Piersiówka srebro, pr. 84, częściowo złocone; waga 169 g.
Warszawa, lata 80.-90. XIX w.

Michał i Symeon BRACIA GRACZEWY (złotnicza firma czynna od 1873-1917)

724
Solniczka srebro, pr. 84; wys. 3,8 cm, waga 41 cm.
Rosja, Petersburg, po 1896.

Hugo BŐHM - Silberwarenfabrik (firma czynna od 1887)

725
Cukiernica srebro, pr. 800; waga 110 g.
Niemcy, Schwäbisch Gmünd, lata 20. XX w.