28 marca 2018

Ponad 200 obiektów w cenach wywoławczych 50 - 1000 zł.
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA:
24.03.2018 sobota 12.00-15.00
26.03.2018 poniedziałek 11.00-19.00
27.03.2018 wtorek 11.00-19.00
28.03.2018 środa 11.00-19.00

Wiktor Juliewicz APFELBAUM, XIX/XX w.

127
Martwa natura z dzbanem bzów, ok. 1930 olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. l. d.: … - cyrylicą.

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

128
Wezwanie na modlitwę, 1928 olej, płótno; 68 x 48 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: A. Laszenko / Le Caire 1928 (czerwienią).

Malarz nieokreślony, XIX/XX w.

129
Portret Fiodora Szalapina w ogrodzie olej, płótno; 34,5 x 41,5 cm.

130
Zagłoba i Wołodyjowski na koniach olej, płótno; 40 x 32 cm.

Wiktor S. KONSTANTINOW (ok. 1904-1970)

131
Pejzaż zimowy olej, płótno; 54 x 67 cm;
sygn. i dat. p. d. cyrylicą: W. Konstantinow 1936.

132
Roztopy olej, płótno; 40 x 50 cm;
ślad po napisie - sygn. (?) l. d.: … zatarty.

Ivan Vasilievich SOROKIN (1922-2004)

133
Martwa natura z wazonem i jabłkami olej, płótno; 38,5 x 52,5 cm;
sygn. p. d. cyrylicą: I. Sorokin.

Malarz nieokreślony, XX w.

134
Motyw z miasteczka olej, płótno; 65,5 x 54 cm.

Fernand VANHAMME (1911-1976)

135
Tańczące olej, płótno; 61 x 50,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: F. Vanhamme 1945 (?).

Józef SZYSZKO, XIX w.

136
Portret Franciszki z Załęskich Dwernickiej, matki gen. Józefa Dwernickiego olej, płótno; 48,5 x 41 cm;
na odwrocie napis

Stanisław BIECHOŃSKI (1902-1975)

137
Dworek w Jankowicach, 1946 olej, sklejka; 47 x 50 cm,
sygn. wraz z dedykacją p. d.: Kochanej, drogiej Steni / Stach (ołówkiem),

A. MULLER, XX w.

138
Aleja Brzozowa olej, płótno; 63 x 48 cm;
Europa Środkowa, okres międzywojenny.

Monogramista M. L-U, XX w.

139
Widok na Zatokę Kurońską (Litwa/ Prusy Wschodnie) olej, płótno; 57 x 72 cm;
okres międzywojenny.

MALARZ NIEOKREŚLONY, ZACHODNIOEUROPEJSKI

140
Scena rodzajowa - Zakochani olej, płótno dublowane; 27 x 20 cm;
k. XVIII w.

201
Polski olimpijczyk brąz patynowany, marmur;
wys. 24,5 cm, szer. 12,5 cm;
Polska, lata 30. XX w.

202
Syrenka Warszawska brąz patynowany, bakelit; 15 x 10,5 x 10,5 cm.
Polska, Warszawa, lata 60. XX w.

203
Lwica u wodopoju, - rzeźba art-deco cynkal brązowiony; wys. 16 cm, szer. 28 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; lata 20-30. XX w.

204
Koziołki - rzeźba gabinetowa art-deco kompozycja metali, marblit, onyks; wys. 26,3 cm, dł. 47,5 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; lata 30. XX w.

205
Figura zwycięzcy cynkal brązowiony, drewno orzechowe; wys. 31,4 cm, szer. 13,2 cm;
Europa Środkowa, lata 30. XX w.

206
Figura lotnika kompozycja metali; wys. 31,5 cm, szer. 15,2 cm;

207
Popiersie Edwarda Rydza- Śmigłego gips patynowany; wys.25 cm, podstawa 10 x 10 cm.
Polska, lata 30. XX w.

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

301
Interwencja w strukturę, 1972 linoryt barwny, goffrage, papier;
7,5 x 7,3 cm (w świetle passe-partout);

Joan MIRO (1883-1983) - według

302
Kompozycja litografia, druk artystyczny, papier; 39,5 x 27 cm;
sygn. p. d. w kompozycji: Miro; l. d. numer: CXXII / CCC;

303
Kompozycja z ptakiem litografia, druk artystyczny, papier; 49 x 39 cm;
sygn. p. d. kompozycji: Miro; l. d.: CLXII / CCC

Pablo PICASSO (1881-1973) - według

304
Wojna i pokój litografia barwna, druk artystyczny, papier; 23 x 49 cm;
sygn. p. d. Picasso (sucha pieczęć);

305
Kobieta litografia barwna, druk artystyczny, papier; 66 x 46 cm;
sygn. p. d. w kompozycji: Picasso

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

306
Kompozycja abstrakcyjna, 1963 tusz lawowany, pędzel, papier; 35 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: Podsadecki / 13 I. 1963 (ołówkiem)

Stanisław BĄKOWSKI (1929-2003)

401
Honor Boga - projekt scenografii, przed 1961 gwasz, papier; 49 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: monogram;

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

402
Las, 1953 olej, płótno naklejone na tekturę; 45 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Zakrzewski 1953.

Igor YELPATOV (ur. 1964)

403
W kąpieli olej, płótno naklejone na tekturę; 69 x 49 cm;
sygn. p. d.: Igor

601
Szklanica z monogramem szkło bezbarwne, przeźroczyste, rżnięte, szlifowane, fasetowane; wys. 11,7 cm;
Rosja, 2 poł. XIX w.

602
Popiersie Lwa Tołstoja szkło bezbarwne lane, przeźroczyste, i matowe; wys. 12,5 cm.
Rosja, XX w.

603
Kielich szkło bezbarwne, przeźroczyste i matowione, farby naszkliwne,
złocenia; wys. 13,2 cm; Rosja, k. XIX w.

604
Kieliszek do wina szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane, fasetowane,
złocone; wys. 18,7 cm; Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.

605
Kieliszek z czerwoną spiralką szkło dmuchane, bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane;
trzon dekorowany techniką „vetro a retortoli”; Włochy, Wenecja - Murano,
1 pol. XX w.

606
Kieliszek do likieru z białą, spiralną nicią szkło bezbarwne, przeźroczyste; trzon dekorowany techniką „vetro a retortoli”;
wys. 14,5 cm; Włochy, Wenecja - Murano, 1 poł. XX w.

607
Pucharek z kwadratową podstawą szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlif brylantowy, fasetowanie,
złocenie; wys. 17,8 cm; Europa Zachodnia, Francja?; pocz. XXw.

608
Kieliszek z kwadratową podstawą szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlif brylantowy, złocenia; wys. 18,8 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; pocz. XX w.

609
Kieliszek z ornamentem okuciowym szkło bezbarwne, przeźroczyste i matowe, złocenia; wys. 12,5 cm;
Rosja?; pocz. XX w.

610
Flakonik toaletowy, z korkiem szkło zielone, zmącone, złocenia; wys. 13 cm;
Czechy, lata 20. XX w.

611
Paterka kobaltowa szkło bezbarwne, przeźroczyste, powlekane i kobaltowe; wys. 14,5 cm;
Czechy, XIX/XX w.

612
Kieliszek do wina szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlif brylantowy, fasety, złocenia; wys. 17 cm;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.

613
Przycisk do papieru z portretem Lwa Tołstoja szkło bezbarwne, lane, przeźroczyste i matowe; 2 x 10 x 10 cm.
Rosja, XX w.

614
Patera - taca okrągła szkło kobaltowe, barwione w masie, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy? Śląsk?; XIX/XX w.

615
Karafka z korkiem szkło bezbarwne, przeźroczyste, fasetowane, złocone; wys. 25,5 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy?; XVIII/XIX w.

Huty Szklane NIEMEN J. Stolle (?)

616
Para kieliszków do wina, typu romer szkło przeźroczyste, zielone, barwione w masie; wys. 12,5 cm;
Polska, ok. 1911.

617
Patera z motywem winorośli szkło bezbarwne, przeźroczyste; szlifowane, otrawiane, lazurowane miodowo;
Czechy?; 1 tercja XX w.

Huty Szklane NIEMEN, J. Stolle (?)

618
Kieliszek do wina, typu „romer” szkło przeźroczyste, zielone, barwione w masie; wys. 11,5 cm;
Polska, ok. 1911.