28 marca 2018

Ponad 200 obiektów w cenach wywoławczych 50 - 1000 zł.
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA:
24.03.2018 sobota 12.00-15.00
26.03.2018 poniedziałek 11.00-19.00
27.03.2018 wtorek 11.00-19.00
28.03.2018 środa 11.00-19.00

824
Przycisk do papieru - Leda z łabędziem ceramika malowana; 5,5 x 17,5 x 10 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.

825
Przycisk na biurko w formie czapki wojskowej cynkal, odlew; biały marmur; 7,3 x 9 x 10 cm.
Polska lata 30. XX w.

826
Nóż do listów w kształcie bagnetu brąz patynowany, dł. 22 cm, szer. 4,5 cm, głęb. 1,5 cm.
Niemcy?; 1 ćw. XX w. .

827
Przybornik na biurko w typie „Braci Łopieńskich” brąz cyzelowany i złocony, śr. 11,4 cm;
Polska, okres międzywojenny.

828
Zestaw przyborów na biurko, art-deco szkło prasowane, czarne i bezbarwne; mosiądz, marmur;
Polska lata 30-te XX w.

WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK (czynna od 1853)

829
Notatnik - przycisk na biurko, z figurkami jamników Brąz, mosiądz, marmur; 5,5 x 17 x 9,2 cm.
Niemcy, Geislingen, lata 30. XX w.

830
Popielniczka z podstawką na zapałki marmur; wys. 10 cm, średnica 16 cm.
Polska?; lata 30. XX w.

831
Ptaszek w klatce - pozytywka blacha mosiężna, drut, pióra ptasie, plusz, zielone płótno;
Niemcy, XX w.

832
Ptaszki w klatce - zegarek z budzikiem mosiądz, drut, pióra ptasie, tworzywo sztuczne; wys. 21,7 cm;
Niemcy, XX w.

833
Zegar kominkowy z figurą żołnierza brąz cyzelowany, złocony; wys. 44 cm, szer. 29 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.

834
Wazonik - statyw do dekoracji stołu, art-deco blacha miedziana i mosiężna; wys. 22,2 cm;
USA, 1935 rok

835
Zestaw 3 świeczników w stylu art -deco drewno egzotyczne, 3 różne wielkości okręgi,
o średnicy: 20 cm; 15 cm; 9 cm.
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.

836
Lampa na biurko, elektryczna blacha mosiężna, sztancowana; żeliwo, szkło; wys. 30,5 cm;
Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.

837
Lampka nocna, elektryczna brąz złocony, moletowany; mosiądz; wys. 16 cm;
Polska, w typie wyrobów warszawskiej firmy Adolf Kummer;
1 tercja XX w.

838
Lampa gabinetowa, elektryczna brąz, odlew cyzelowany, złocony i patynowany,
blacha mosiężna, szkło kolorowe; wys. 40 cm;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.

839
Para lamp elektrycznych masa plastyczna, szkło, płótno laminowane; wys. 70 cm.
Polska, 4 ćw. XX w.

840
Lampka wieczna ze wspornikiem mosiądz, ślady srebrzenia; brak szklanego wkładu;
wys. całości ca 51,5 cm; Rosja, pocz. XX w.

841
Ołtarzyk domowy, neogotycki granit szary, polerowany; brąz złocony i patynowany, blacha mosiężna, skóra;
szkło, malowidło farbami emaliowymi; Włochy? Francja?; 3 tercja XIX w.

842
Węglarka ozdobna, typ holenderski blacha mosiężna, miedziana, fajans;
wys. 28 cm, dł. 24 cm, szer. 22 cm.
Europa Zachodnia, XX w.

843
Węglarka ozdobna, typ holenderski blacha miedziana, mosiężna, fajans;
wys. 35,5 cm, dł. 30 cm, szer. 23,3 cm.
Europa Zachodnia, XX w.

844
wys. 35 cm, dł. 41,3 cm, szer. 35 cm.
Europa Zachodnia, XX w.

845
Lustro neorokokowe w złotej dekoracyjnej ramie, tafla z fazą;
wym. zewn. 84 x 67 cm;
Europa Środkowa, k. XIX w.

Firma ARTPOL

846
Portret Ignacego Mościckiego tkanina żakardowa, jedwabna; 22 x 14 cm.
Polska, lata 30. XX w.

847
Statyw do aparatu fotograficznego drewno (buczyna), stal niklowana;
futerał brezentowy, skórzane paski;
Europa Środkowa, przed 1939.

848
2 repliki polskich szabel: karabeli i szabli piechotnej wz. 1917 stal, mosiądz, skóra; dł. całk. karabeli 94,5 cm;
dł. całk. szabli 91,8 cm. Polska, XX/XXI w.

901
Komoda z sekretarzykiem w stylu biedermeier mahoń, 94 x 109 x 49,5 cm;
Polska lata 40-50 XIX w.