28 marca 2018

Ponad 200 obiektów w cenach wywoławczych 50 - 1000 zł.
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA:
24.03.2018 sobota 12.00-15.00
26.03.2018 poniedziałek 11.00-19.00
27.03.2018 wtorek 11.00-19.00
28.03.2018 środa 11.00-19.00

ZAWOD JUWIELIRNYCH IZDIELIJ

726
Sitko do herbaty srebro, pr 875, częściowo złocone; waga 34 g.
ZSRR, Moskwa? lata 70. XX w.

Antoni Michajłowicz CZEWARZIN (złotnik czynny 1853-1897)

727
Łyżeczka do solniczki srebro, pr. 84; dł. 8,6 cm; waga 10 g.
Andriej Antonowicz KOWALSKI (probierz czynny 1821-1856)
Rosja, Moskwa, 1855

Piotr Jewstratowicz ABROSIMOW (złotnik czynny 1869-1908)

728
Komplet 12 widelców do zakąsek srebro, pr. 84, częściowo złocone; dł. 16 cm, waga 434 g.
Rosja, Moskwa, XIX/XX w.

729
Komplet 24 łyżeczek w kasecie srebro pr. 84, częściowo niellowane i złocone; waga łączna 548 g;
Rosja, Moskwa, 2 poł. XIX w.

730
Para łyżek nabierakowych srebro; dł. 24,5 cm; waga 109 g;
Berlin, lata 40. XIX w.

731
Łyżka do cukru-pudru neorokokowa srebro pr. 950, waga 70 g., dł. 20,5 cm, złotnik Marius Veaugeois?;
Francja, Paryż, k. XIX w.

732
Chochla czerpak złocony, srebro sygn.; waga: 166 g.;
Europa Zachodnia, I poł XIX w.

733
Łyżka półmiskowa srebro, czerpak złocony, waga 106 g., dł.: 30 cm;
Szkocja, XVIII w.

734
Łyżka półmiskowa srebro pr. 800, waga: 180 g
Szwajcaria, Berno; 2 poł. XIX w.

735
Chochelka do sosów czerpak złocony, srebro sygnowane pr. 800, waga 75 g.
Niemcy, okres międzywojenny

736
Sześć widelczyków do ciasta w stylu klasycystycznym ze srebra złoconego srebro złocone pr. 950 cechowane, waga 170 g.;
Francja, II poł. XIX w.

737
Ramka biurkowa na fotografie srebro 925, palisander; 17,5 x 12 cm w świetle ramy;
Włochy, XX w.

738
Sześć łyżeczek do herbaty, w etui srebro cechowane pr. 3, waga 193 g.;
Kraków, okres międzywojenny.

739
Zestaw sztućców w kantynie na 6 osób o jednakowym modelu srebrne i platerowe;
Platery firmy Christofle, Berndorf i inne.

FABRYKA PLATERÓW I SREBER BRACI HEMPEL - Władysława i Stefana (czynna 1894-1944)

740
Dwie łyżki do zupy, z monogramem wiązanym „JZ” srebro pr. 84; dł. 21,5 cm, waga 160 g.
Magazyn złotniczy Michał KOZŁOWSKI (1882-1930)
Warszawa, 1904-1908

741
Neorenesansowy widelczyk dwuzębny do zakąsek srebro pr. 800; dł. 20,3 cm, szer. 2 cm;
Niemcy, po 1888.

742
Damska papierośnica secesja, srebro próba 800, waga 61g.;
8,5 x 6 cm

743
Miniaturowy świecznik art-deco srebro, pr. 800; 4,8 x 4,9 x 4,9 cm; waga 60 g.
Niemcy, 2 tercja XX w.

744
Pojemnik toaletowy na mydło, z herbem Sas srebro pr. 3, szkło przeźroczyste, prasowane, szlifowane;
Austro-Węgry, Wiedeń, XIX/XX w.

Wytwórnia wyrobów srebrnych Dawida SEMIATYCZA - „SEMIA”

745
Papierośnica art- deco srebro pr. 2; 11 x 7,7 x 1,3 cm; waga 146 g.
Warszawa, lata 30. XX w.

746
Miniaturowy nożyk do papieru srebro pr. 2 (800), kość; dł. 11 cm, szer. 2 cm.
Francja, pocz. XX w.

747
Dwanaście łyżeczek do herbaty w etui srebro pr. 800, dł. 14 cm; waga 440 g.,
Niemcy, pocz. XX w.

748
Sześć łyżeczek do herbaty empirowych w etui srebro złocone, bez sygnatur, dł. 14,2cm; waga 238 g. ,
Polska, ok. 1810-1820.

749
Pięć widelczyków do cytryny lub zakąsek srebro złocone sygn. pr. 800; dł. 11,7 cm; waga 82 g.;
Europa Zachodnia, okres międzywojenny

750
Patera na ciastka lub chleb o barokizującej formie srebro sygnowane pr. 800, znak głowa męska, waga 940 g.,
Niemcy, okres międzywojenny.

801
Medalion otwierany z lusterkiem i miejscem na fotografię metal srebrzony, wys. 6 cm;
Polska, pocz. XX w.

802
Broszka z Madonną z Dzieciątkiem porcelana, farby emaliowe, złoto pr. 0,585;
4,6 x 5 x 1,3 cm. Włochy?; XIX/XX w.

803
Zegarek męski naręczny stal złocona, skóra; śr. koperty 3,5 cm;
Szwajcaria, lata 60 XX w.

Stanisław Kazimierz OSTROWSKI (1879-1947) [proj. monety]

804
Zapalniczka benzynowa z monetą 10 zł srebro, metal; średnica 3,4 cm, głęb. 1 cm.
Polska, 1935.

805
Popiersie Lwa Tołstoja brąz złocony, postument agatowy, wys. 6 cm,
Rosja, pocz. XX w.

806
Medalion owalny brąz, odlew, zielona patyna; 15 x 12,5 x 5 cm.
Słowenia, XX w.

807
Medalion - Józef Piłsudski brąz, odlew patynowany; średnica 11 cm,
Polska, odlew współczesny (XX/XXI w.)

808
Medalion z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego ceramika brązowiona; średnica 18,5 cm.
Polska, 2 tercja XX w.

809
Plakieta konturowa „ Józef Piłsudski” cynkal; 22,7 x 15,5 x 3 cm.
Polska, odlew 2 poł. XX w.

Wytwórnia Galanterii Metalowej - Pracownia Artystyczno-cyzelerska - Andrzej TYBLEWSKI

810
Plakieta „Ostatnia Wieczerza” kompozycja metali (cynkal?); 9,5 x 14 x 1 cm;
Polska, Warszawa, lata 20.-30. XX w.

GUSTAW GROHE (1829-1906)

811
Medalion owalny - „Idylla” miedź, galwanoplastyka; 12,5 x 9,5 x 1,5 cm.
Niemcy, 4 ćw. XIX w.

Władysław MIECZNIK (1903 - 1989)

812
Plakieta - Nike Warszawska (w etui firmowym) brąz, odlew, zielona patyna; 10x 6,8 cm;
Warszawa, 1967

Stanisław DYAKOWSKI (wyroby metalowe)

813
Uchwyt do dzwonka ściennego plater na mosiądzu; wys. 16,2 cm;
Wilno, pocz. XX w.

814
Para podstawek do szklanek blacha mosiężna, platerowana;
Rosja, pocz. XX w.

815
Podstawka do butelki metal platerowany, drewno toczone;
Europa Zachodnia, k. XIX w.

816
Diskos - patena obrządku wschodniego (na prosforę - chleb eucharystyczny) mosiądz; wys. 5,2 cm, średnica tacki 15,5 cm;
Rosja, XIX/XX w.

817
Czarka - „łyżica” - naczynko liturgiczne obrządku wschodniego mosiądz, ślady srebrzenia i złocenia;
Rosja, pocz. XX w.

818
Moździerz z tłuczkiem mosiądz odlewany, toczony; wys. 9 cm;
Europa Środkowa, XVIII w.

819
Kantyna na sztućce z dodatkową uchylną półką drewno politurowane, materiał; 45 x 29 x 16 cm;
Polska, XIX / XX w.

820
Zestaw dekoracyjny, stołowy, do nalewek cynkal, mosiądz, szkło barwione w masie,
farby emaliowe naszkliwne; Francja, k. XIX w.

821
Ramka z majoliką układaną mozaikowo mosiądz, brąz, szkło, mozaika kwiatowa z majoliki;
12 x 17 cm; Włochy, pocz. XX w.

822
Ramka na fotografię biurkową brąz złocony, 22 x 15 cm;
Europa Środkowa, okres międzywojenny.

823
Ramka na fotografię metal patynowany; wym. zewn. 29 x 22,5 cm;