Edward HARTWIG (1909-2003)

1
Wycieczka, l. 50. XX w. fotografia czarno-biała, brom, papier; 29 x 23 cm;
na odwrocie pieczątka ZAiKS, sygn.: EH,
oraz datacja ołówkiem: lata 50.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena oferowana 1 900 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

2
Dzieła malarskie, Bydgoszcz 1925 tekst: Stanisław Przybyszewski, Tadeusz Żuk-Skarszewski,
nakład 2500 egz.,105 rysunków w tekście
i 86 rotograwiur na osobnych tablicach
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

3
Studia postaci do kompozycji historycznych ołówek, papier; 32 x 19 cm (w świetle passe-partout, każda praca);
Według tradycji prace pochodzą ze spuścizny po artyście,
ze zbiorów jego córki.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

4
Śpiąca Maria Malczewska ołówek, papier; 16 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: ..... 88.- (ołówkiem);
estymacja: 2 500 - 2 800 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

1001
Życie i dzieło Druk wykonano w tłoczni artystycznej "Grafika"
Stanisława Turskiego w Wilnie, 1939 r.,
w ilości 1000 egzemplarzy
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

SELING HELMUT

1002
Die Kunst der Augsburger Goldschmiede 1529-1868, 3 tomy + suplement Verlag C. H. Beck, München,
1980 (suplement 1994).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Wacław WĄSOWICZ (1891-1943)

1003
Koń z wózkiem drzeworyt, papier; 17,5 x 19 cm (odcisk klocka),
20 x 21 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy)
estymacja: 900 - 1 200 zł

Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)

1004
Kraków - siedem drzeworytów w tece drzeworyt, papier; ok. 21,5 x 15 cm
(wymiar każdej z prac w świetle passe-partout);
każda z prac sygn. p. d. długopisem : StRaczyński
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Józef MEHOFFER (1868-1946)

1005
Sztuka Polska - okładka, 1903 litografia barwna, papier; 37,5 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn.. i dat. w kompozycji, na kamieniu: JÓZEF MEHOFFER / 1903;
estymacja: 600 - 800 zł
Cena oferowana 500 zł

Kuniteru UTAGAWA (1808-1876)

1006
Shimada z serii: Słynne miejsca na drodze Tokaido, 1863 drzeworyt barwny, papier; 33,3 x 22,9 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na klocku l. d.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Ludwik MISKY (1884-1938)

1007
Akrobaci, l. 20 XX w. akwaforta, papier; 19,8 x 7,5 cm (odcisk płyty),
sygn. p. d.: Misky (ołówkiem)
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena oferowana 800 zł

Wacław WAŚKOWSKI (1904-1975)

1008
Autoportret, l. 40 XX w. drzeworyt, papier; 19 x 14 cm (odcisk klocka);
sygn. l. d.: WW. (na klocku);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

101
Łodzie w porcie Concarneau akwarela , papier, 30 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d: TeoGrott
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

102
Postać na koniu - studium tusz lawowany na podrysowaniu ołówkiem,
pędzel, papier; 24 x 31 cm;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 2 600 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

103
Huculi, 1921 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
70 x 52,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Wład Jarocki / 1921;
estymacja: 6 300 - 8 400 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

104
Scena historyczna, 1906 gwasz, papier; 39 x 29,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Włodzimierz Tetmajer / 1906
estymacja: 7 200 - 9 600 zł
Cena oferowana 5 600 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

105
Pejzaż z okolic Olszanki, ok. 1920 akwarela, papier; 31,7 x 46,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisana l. d.: JÓZEF RAPACKI / OLSZANKA
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

106
Po obfitych deszczach akwarela, papier; 34,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S.Gibiński
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

107
Pejzaż zimowy z Polesia, 1910 akwarela, gwasz, karton; 20,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: jFałat / Polesie / 1910;
estymacja: 27 000 - 36 000 zł
Cena sprzedaży 30 000 zł

Franciszek MOLLO (1897 -?)

108
Kwitnący ogród olej, tektura, 47,5 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: Franciszek Mollo
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

109
Kwiaty, 1946 olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. g.: Teod Grott / 946
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

110
Odczyt olej, płótno; 79 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: S. Eleszkiewicz
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Jerzy HULEWICZ (1886-1941)

111
Scena uliczna z września 1939 roku olej, płótno, 65 x 99,5 cm;
sygn. l.d.: JHulewicz. 1939.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

112
Wieczór w Kairze olej, tektura; 51 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: A. Laszenko;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

113
Akt, 1937 olej, płótno; 70 x 40 cm;
sygn. i dat. p. g.: G. Mendoly / 1937
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

114
Portret Marcela Gromaire’a olej, ołówek, płótno; 24 x 19,5 cm;
na odwrocie, na płótnie numer wypisany czerwoną kredką: 147
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Jan MAŁACHOWSKI (1886-1917)

115
Krajobraz, 1913 olej, płótno; 70 x 90 cm;
sygn. i dat. l. d.: JAN : MAŁACHOWSKI : 13;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Oleg PAVLOVICH KAJUKIN, XX w.

116
Niebieski kwiecień olej, płótno; 59 x 60 cm;
sygn.: p. d.: O. P. Kajukin (cyrylicą);
na odwrocie opis autorski cyrylicą
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Stanisław DĘBICKI (1866-1924)

117
Przy ognisku olej, płótno; 75,5 x 95 cm (wymiar w owalu);
na odwrocie na płótnie napis
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

118
Ogrójec, 1935 olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

119
Wiosna olej, tektura; 16 x 22 cm;
sygn. l. d.: JAN STANISŁAWSKI;
estymacja: 100 000 - 120 000 zł
Cena sprzedaży 110 000 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

120
Na przedmieściu, 1936 olej, tektura; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: Przebindowski
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

121
Dworek szlachecki olej, papier; 15,5 x 20,5 cm;
sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 700 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

122
Zaporożec - studium, ok. 1873 olej, płótno, 63 x 54 cm;
sygn. u dołu: J CHELMOŃSKI
estymacja: 140 000 - 180 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

123
Bitwa pod Kutnem, 1939 olej, płótno dublowane; 79 x 156 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / Kutno 1939;
estymacja: 27 000 - 36 000 zł

Franciszek ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

124
Po polowaniu na dzika olej, płótno; 50 x 77 cm;
sygn. p. d.: F Zygmuntowicz
estymacja: 21 000 - 27 000 zł

Ludwik GĘDŁEK (1847-1904)

125
Na puszcie olej, płótno; 68 x 121,5 cm;
sygn. i opisany p. d.: L. Gędłek Wien;
estymacja: 75 000 - 100 000 zł

Anna Rosina Lisiewska MATTHIEU DE GASC

126
Portret hrabiny Elisabeth Juliane Friederike von Baertling, 1774 olej, płótno dublowane; 82 x 66,5 cm;
na odwrocie na płótnie napis, powtórzony na płóciennej nalepce przyklejonej na krosno
estymacja: 100 000 - 130 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

127
Matka Boska z Dzieciątkiem i św. Janem Chrzcicielem olej, deska ze szpongami; 38 x 27 cm [obraz po konserwacji].
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Malarz nieokreślony, włoski, XVII w.

128
Flecista olej, płótno dublowane; 68 x 53,5 cm;
obraz po konserwacji;
estymacja: 90 000 - 110 000 zł

Emmanuel FRIES (1778-1850) - przypisywany

129
Pejzaż o zmierzchu ze sztafażem olej, papier naklejony na płótno z krajkami; 51,5 x 67,5 cm
estymacja: 16 000 - 21 000 zł

Malarz nieokreślony polski?, 4 ćw. XVIII w.

130
Uczta u Lewiego - według obrazu P. Veronesa z 1573 r. w Galleria dell ‘Accademia w Wenecji olej, płótno dublowane,
93 x 114,5 cm
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

Jan Miense MOLENAER (1603/10-1668)

131
Scena rodzajowa z alchemikiem i sztukmistrzem olej, deska parkietowana;
79 x 120 cm
estymacja: 65 000 - 85 000 zł
Cena oferowana 49 000 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

1101
Kwiaty (róże bordo), 1910 akwarela, tektura; 47 x 37,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Teodor. Grott 910;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

1102
Góral z fajką pastel, tektura; 36 x 25 cm;
sygn. l. d.: St. Górski
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

B. SAPIERSKI, XIX/XX w.

1103
Mimozy w wazonie pastel, papier; 61 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: B. SAPIERSKI
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Stanisław DĄBROWSKI (1882-1943)

1104
Akt kobiety tyłem akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier naklejony na tekturę; 45 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. (ołówkiem): Dąbrowski
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Jerzy KOŻUCHOWSKI (1893-1967)

1105
Jeździec gwasz, akwarela, papier; 26 x 19,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JKożuchowski
estymacja: 1 400 - 1 800 zł