Jonasz STERN (1904-1988)

302
Kompozycja monotypia, papier;
21 x 29,6 cm (wymiar kompozycji), 29,4 x 40 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

303
Ognisty wóz Eliasza, 1979 linoryt, papier; 40,5 x 30 cm (wymiar kompozycji),
62 x 46 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Józef GIELNIAK (1932-1972)

304
Improwizacja - Elukubracja fantazyjna i krotochwilna, 1963 linoryt, papier; 32,2 x 27,5 cm (wymiar kompozycji),
34 x 29 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 2 800 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

305
Erotyk - Basia, 1950 ołówek, karton; 17 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S Ż / 1950
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Leszek RÓZGA (1924-2015)

306
Noc - list, 1972 akwaforta, papier; 32,3 x 24,8 cm (odcisk płyty),
51 x 37 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

307
Postać, lata 60. XX w. tusz, papier milimetrowy,
40,1 x 27 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 5 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

308
Przedstawiciele władzy flamastry barwne, pastel, papier; 17 x 25,7 cm (papier nierówno oddarty);
sygn. na podkładzie: t kantor;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Judyta PAPP (ur. 1977)

1301
Sen - Bartoszewski fotografia barwna, papier fotograficzny,
30 x 20,6 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Judyta PAPP (ur. 1977)

1302
Portret Czesława Miłosza, 1998 fotografia czarno-biała, papier fotograficzny (Kodak);
34,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Judyta PAPP (ur. 1977)

1303
Martyna Wojciechowska, 2017 fotografia czarno-biała, papier fotograficzny Kodak Endura Professional;
19,5 x 28,5 (w świetle czarnego passe-partout);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

1304
Pejzaż litografia barwna, papier; 48,2 x 58,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. na kamieniu l. d.: Kisling 1918
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
Cena oferowana 800 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

1305
Lilie w wazonie litografia barwna, papier; 57 x 43 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na kamieniu l. d.: Kisling
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
Cena oferowana 800 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

1306
Kwiaty w wazonie litografia barwna, papier; 58,2 x 45,5 cm (wymiar kompozycji);
opisany ołówkiem l. d.: H.C. / 25 "T" / M K
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

1307
Wakacje drzeworyt, papier; 25 x 33,5 cm (odcisk klocka),
35 x 43 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Konstanty BRANDEL (1880-1970)

1308
Uścisk akwaforta, papier; 9 x 6 cm (odcisk płyty), 35,9 x 27,7 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Brandel (ołówkiem)
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

1309
Święty Hubert drzeworyt, papier; 30,5 x 25,3 cm (wymiar kompozycji),
49,5 x 34,7 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Mieczysław WEJMAN (1912-1997)

1310
Ping-Pong VIII, 1986 akwaforta, papier; 20,5 x 12,3 cm (odcisk płyty),
31 x 24,3 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Jan NALIWAJKO (ur. 1938)

1311
Zwiastun litografia barwna, papier; 70 x 60 cm (papier o nieregularnej krawędzi);
sygn. l. d. ołówkiem: J. Naliwajko, p. d.: 125/360
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Roman OPAŁKA (1931-2011)

1312
Żagiel II linoryt, papier; 82 x 63 cm;
sygn. i opis p. d. ołówkiem: Żagiel II linoryt 22/30 odbijał H Opałka R OPAŁKA
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Henryk OPAŁKA (ur. 1929)

1313
Kanał, ok. 2000 litografia, papier;
59 x 72,5 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Jacek MARKUNAS (ur. 1952)

1314
Akt, 2003 ołówek, papier; 29 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: MARKUNAS 2003
estymacja: 700 - 1 000 zł

Kazimierz OSTROWSKI (1917-1999)

401
Doki, 1985 technika mieszana (gwasz, wosk), papier;
59,5 x 79 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

402
Kompozycja gwasz, tektura; 24,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. d.: Lenica (ryte końcówką pędzla);
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

403
Pole III, 1968 akryl (amerykańskiej firmy Liquitex), płótno;
81,5 x 100,5 cm; sygn. l. d.: Dominik
estymacja: 40 000 - 55 000 zł
Cena sprzedaży 46 000 zł

Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)

404
Pies i jego pan, 1999 tempera, akryl, płótno; 150 x 140 cm;
sygn. i dat. p. d.: TP 99;
estymacja: 110 000 - 140 000 zł
Cena sprzedaży 110 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

405
Kwiaty, 1996 olej, płótno; 77 x 66 cm;
sygn. p. d.: JSzancenbach;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Maciej LACHUR (1927-2008)

406
Martwa natura z czajnikiem, 1950 olej, płótno; 74,5 x 58,5 cm;
sygn. i dat. l. d. M.LACHUR / 50
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

407
Martwa natura z kwiatem w doniczce, 1996 olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. l. g.: J. Sienicki (końcówką pędzla),
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
Cena sprzedaży 18 000 zł

Andrzej ZWIERZCHOWSKI (ur. 1954)

408
Zmartwychwstanie [Chrystus], 1983 olej, płótno; 137 x 110,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie:
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Roman MODZELEWSKI (1912-1997)

409
Kompozycja olej, płótno; 60 x 73 cm;
na odwrocie nalepka z PWSSP w Łodzi z informacją o pracy
estymacja: 7 000 - 10 000 zł

Jan SAWKA (1946-2012)

410
Chorągwie - tryptyk technika mieszana, akryl, płótno o nieregularnym kształcie, drewniana listwa;
148 x 88 cm - sygn. przy krawędzi SAWKA, 177 x 127 cm, 166 x 53,5 cm
estymacja: 24 000 - 30 000 zł

Witold-K (ur. 1932)

411
GH-1986-83, 1986 akryl, płótno; 115 x 116 cm;
sygn. i dat. p. d.: WITOLD-K 1986
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)

412
Danae olej, płótno; 72,5 x 58,5 cm;
sygn. l. d.: Olbiński
estymacja: 40 000 - 55 000 zł

Radosław SOWIAK (ur. 1950)

413
Sen o Kazimierzu M., 2016 technika własna (relief, akryl), płyta;
100 x 100 cm;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

L. Tadeusz SERAFIN (ur. 1953)

414
Tryptyk: VIII, VIII, IX, 2016 technika własna, płótno; 155 x 79 x 4 cm (wymiar całości kompozycji);
sygn. i dat. każda z prac: LTS'16 oraz poniżej numer;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Borys MICHALIK (ur. 1969)

1401
Cisza... pastel, papier; 44 x 63,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d. ołówkiem: B. MICHALIK
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 900 zł

Wiktor ZIN (1925-2007)

1402
Kościół, 1988 pastel, papier; 50 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: WiktorZ 88
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1403
Akt, 1998 technika własna (gwasz, flamaster, tusz), papier;
49,5 x 37 cm;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1404
Akt leżący, 1997 technika własna (gwasz, flamaster, tusz), papier;
37,5 x 49 cm;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Roman SIWULAK (ur. 1952)

1405
Śniadanie, z cyklu: Teatr na papierze, 2015 kolaż, papier; 48 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. : Siwulak
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Maria RITTER (1899-1976)

1406
Biecz olej, tektura; 30 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MRitter 1952 (ołówkiem)
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Iwan KULIK (ur. 1959)

1407
W komnacie - z serii Mistrz i Małgorzata gwasz, papier; 104,5 x 75 cm;
sygn. p. d.: Iwan Kulik / 2008
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Aleksander TUREK (1933-2016)

1408
Spokojne popołudnie, 1986 olej, płótno; 64,5 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. TUREK 1986
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

E. GROCHALSKA ?, XX w.

1409
W Neapolu - plac w Sorento olej, płótno; 79,5 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: EG 80
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

Piotr TUREK (ur. 1961)

1410
Paralele, 2007 akryl, płótno; 89 x 116 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: PIOTR TUREK / 26 "PARALELE" / 89 X 116 2007
estymacja: 3 700 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 100 zł

B. PRZYBYLSKI XX w.

1411
Dachy miasta, l. 60 XX w. olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. l. d.: B.Przybylski
estymacja: 2 800 - 3 800 zł

Jacek MARKUNAS (ur. 1952)

1412
Abstrakcja olej, płótno; 50 x 61 cm;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Wojciech DOMAŃSKI (?) (1942-1975)

1413
Trzy głowy olej, płótno; 63,5 x 110 cm;
sygn. na odwrocie: W. DOM. / trójka / 3 / DOM.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł