Edward HARTWIG (1909-2003)

1
Podhale fotografia czarno-biała, brom, papier;
16 x 22,5 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Bronisław GEMBARZEWSKI (1872-1941)

2
Wojsko Polskie. Księstwo Warszawskie 1807-1814; Wojsko Polskie. Królestwo Polskie 1815-1830 Warszawa-Kraków 1903-1905, 35 x 27 cm,
oprawa pełna skóra z odwzorowanymi wg oryginału
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

3
Siedzący Żyd, przed 1939 ołówek, papier; 25 x 15,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Berlewi;
estymacja: 4 500 - 6 500 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

4
Portrety dzieci - zestaw 4 szkiców, 1894 na odwrociach szkice dziecięce
ołówek, kredka, papier; 20 x 16 cm (wymiary arkuszy);
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

1001
Szkic postaci, 1925 kredka, ołówek, papier;
22 x 28 cm (w świetle passe-partout);
p. d. napis: 30 Listopad 1925
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

1002
Studia form architektonicznych, ok.1900 tusz lawowany, papier; 16 x 24 cm.
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

August SOKOŁOWSKI (1846 - 1921)

1003
Dzieje porozbiorowe narodu polskiego z ilustracyami oraz reprodukcyami obrazów;
T. 1-4. Warszawa 1904-[1908]. 34 x 25 cm
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

1004
Szkic postaci wędrowca, ok. 1900 piórko, tusz, papier; 11,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie okrągła pieczęć: Ze zbiorów Marii Malczewskiej
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

1005
Akt stojącej kobiety sangwina, tusz lawowany, papier;
33,3 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany ołówkiem)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

1006
Na ulicznej ławce węgiel, papier; 20,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. MARKOWICZ
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Karol KOSSAK (1895 - 1975)

1007
Żabia orkiestra kredki, papier, 20,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KKossak
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900 - 1963)

1008
Toaleta przed lustrem węgiel, biała kreda w światłach,
papier szaro brązowy, 62 x 47 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Stanisław NOAKOWSKI (1867 - 1928)

1009
Motyw architektury ołówek, papier, 17 x 21 cm;
sygn. p.d.: S. Noakowski
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

101
Hucułka na wozie, ok. 1938 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisana p. d.: KKOSSAK / TATARóW
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Henryk SAJDAK (1905-1995)

102
Krakowski rynek, ok. 1960 akwarela, papier; 26,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Sajdak
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Karol HILLER (1891-1939)

103
Podwórko, 1936 gwasz, papier; 22,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: K. HILLER / 36
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Stanisław GóRSKI (1887-1955)

104
Góralka pastel, papier; 71 x 51,5 cm;
sygn. z prawej: S. Górski
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

105
Portret kobiety w kapeluszu pastel, papier brązowy; 64 x 52,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

106
Powstanie, ok. 1930 gwasz, tempera, papier; 85 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

107
Las zimą olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 7 500 - 10 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Ludwik LESZKO (1890-1957)

108
Tyniec, 1941 olej, tektura; 54 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Leszko / 1941
estymacja: 9 000 - 13 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

109
Łodzie w porcie Dinard, 1936 olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1936 W. Terlikowski
estymacja: 20 000 - 27 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

110
Fara w Kazimierzu, 1930 olej, płótno, 82,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI / 1930
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

111
Wenecja - Canal Grande, ok. 1925 olej, tektura, 36 x 52,5 cm;
sygn. p. d.: StKamocki
estymacja: 18 000 - 25 000 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

112
Wiosna, 1904 olej, płótno; 90 x 120 cm;
sygn. l. d.: JÓZEF RAPACKI / 1904 ROK
estymacja: 75 000 - 90 000 zł

Maurycy MĘDRZYCKI (1890-1951)

113
Kwiaty w wazonie, 1933 olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. p. g.: Meadjizky;
estymacja: 14 000 - 20 000 zł

Szymon MONDZAIN (1890-1979)

114
Kwiaty w kielichu olej, płótno; 55 x 38,5 cm
sygn. l. d.: mondzain
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

115
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 61,5 x 51 cm;
sygn. p. d.: J. Zucker
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Tadeusz STYKA (1889 - 1954)

116
Kwiaty w wazonie olej, tektura, 93 x 66 cm;
sygn. l.d.: TADE STYKA
estymacja: 45 000 - 60 000 zł

Henryk GOTLIB (1890-1966)

117
Leżąca kobieta olej, płótno; 59,5 x 74 cm
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

118
Martwa natura z cebulą olej, płótno; 40 x 65 m;
sygn. l. d.: Halicka
estymacja: 28 000 - 37 000 zł

Tytus CZYŻEWSKI (1880-1945)

119
Akt z kotem, ok. 1935 olej, płótno; 71 x 48 cm;
sygn. p. d.: Tytus Czyżewski
estymacja: 100 000 - 130 000 zł

Wojciech KOSSAK (1857-1942)

120
sygn. p. d.: Wojciech Kossak/ 1924
estymacja: 190 000 - 240 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

121
Powrót z polowania zimą olej, płótno; 46 x 96 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

122
Motyw z oazy, 1941 olej, sklejka; 40,5 x 46,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1941
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

123
Czwórka, 1922 olej, płótno; 58,5 x 112 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. Rozwadowski 1922
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
Cena oferowana 23 000 zł

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

124
Z wyrazami uznania Panie Marszałku Piłsudski olej, płótno; 159 x 190 cm.
Autorstwo według tradycji przekazanej prze oferenta obrazu.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Iwan Iwanowicz ŁOBODA (ur. 1926)

125
Rokosz, 1979 olej, tektura, 50 x 78 cm;
sygn. i dat. u dołu po środku cyrylicą: Loboda 979
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Ludwik GĘDŁEK (1847-1904)

126
Na puszcie olej, płótno; 68 x 121,5 cm;
sygn. i opisany p. d.: L. Gędłek Wien;
estymacja: 75 000 - 100 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

127
Studium kobiety olej, tektura; 29,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Malczewski
estymacja: 50 000 - 65 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

128
Autoportret, 1918 olej, tektura; 15 x 11 cm;
sygn., dat. i opisany p. g.: za uprzejmość / na pamiątkę
/ Vlastimil / Hofmann / 1918
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

129
Kobieta w ogrodzie, 1919 olej, tektura; 98 x 68 cm;
sygn. i dat. l. g.: -1919- J Malczewski
estymacja: 280 000 - 350 000 zł
Cena oferowana 190 000 zł

Władysław LAM (1893-1984)

130
Poranek, ok. 1930 olej, płótno; 56,2 x 66,2 cm;
sygn. p. d.: LAM
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Wiktor S. KONSTANTINOW (ok. 1904-1970)

131
Pejzaż zimowy, 1936 olej, płótno; 54 x 67 cm;
sygn. i dat. p. d. cyrylicą: W.Konstantinow 1936
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Chrystian BRESLAUER (1805-1882)

132
Pejzaż z Norwegii olej, płótno dublowane, 74 x 92 cm;
sygn. l.d.: C. Breslauer 1868
Cena sprzedaży 80 000 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

133
Noc św. Andrzeja - Wróżbita, 1867 olej, płótno dublowane, 108 x 131 cm;
sygn. p. d.: H. Siemiradzki / 1867
estymacja: 500 000 - 600 000 zł
Cena oferowana 400 000 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

134
Piaszczystą drogą olej, deska; 13 x 26 cm;
sygn. p. d.: S.Bieszczad
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Malarz nieokreślony niderlandzki, XVII w.

135
Pejzaż z domem i owcami, 1664 olej, płótno; 66 x 77 cm;
sygn. i dat. u dołu: CH 1664
estymacja: 12 000 - 15 000 zł